Video Rehberi

Günümüzün en etkili görsel anlatım yöntemi video konusunda faydalı teknikler öğrenebilir ve hangi çekim için hangi ekipmanları almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Videoda Kamera Hareketleri ve Sinematik Çekim Açıları

Sinema öğrencilerine öğretilen ilk konulardan biri çekim açılarıdır. Bu ortak dil yönetmenler, kameramanlar ve görüntü yönetmenlerinin birbirleriyle sağlıklı iletişim kurmaları için gereklidir.

Devamını Oku

Videoda Işık Kullanımı: Hangi Ekipmanı Nasıl Kullanmalıyım?

Videolarınızın profesyonel görünmesi için öncelik vermeniz gereken ilk konu doğru ışık kullanımıdır. Yazıda bahsettiğimiz iki önemli konuyu öğrendikten sonra çok daha kaliteli çekimler yapabileceksiniz.

Devamını Oku

Sinema Televizyon Öğrencileri İçin Başlangıç Ekipmanları

Sinema öğrencisi olarak birçok yeni ekipmanla tanışma fırsatınız olacak. İlk etapta hangi ekipmanları almalısınız? İlk filminizi hangi kamera ile çekecek, nasıl ışıklandıracak ve ilk sesi nasıl alacaksınız?

Devamını Oku

Video Tripod Nedir? Video Tripod Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bu yazıda video tripod alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olup amacınıza ve bütçenize uygun bir tripodu nasıl seçeceğinizi tüm detaylarıyla öğreneceksiniz.

Devamını Oku

Düğün Hikayesi Nasıl Çekilir? Yeni Başlayanlar İçin Düğün Videosu Çekimi

Düğün videosu çekecekseniz, o düğünde işin gerektirdiği bütün ilkleri yaşamaya hazır olun. Kamerayı nereye konumlamak gerek? Her sahne için ışık kullanmanız gerekli mi? Ses meselesi nasıl olacak?

Devamını Oku

Seyahat Videosu Nasıl Çekilir? Seyahat Videosu Çekme Rehberi

Bu yazıda seyahat esnasında ihtiyacınız olan kamera ayarlarına göz atacağız. Video kitleriniz için ekipmanlar önerecek ve video çekiminde sizi öne çıkaracak küçük ipuçlarına değineceğiz.

Devamını Oku

VLog Nasıl Çekilir? VLog Çekimi İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

İnternette yaratıcı içerikler üretmekten ve paylaşmaktan keyif alıyorsanız bu yazı tam sizlik! İçeriklerinizi oluştururken yardımcı olabilecek büyük önem taşıyan birkaç ekipmandan söz edeceğiz.

Devamını Oku

Vlog Çekiminde Fon Kullanımının Önemi: Nelere Dikkat Etmeliyim?

Vlog çekimlerinde her bir parça birbiriyle uyumludur. Bu sistemin en önemli özelliklerinden biri de fondur. V-Log dünyasında yeniyseniz ve çekimlerinizde daha temiz fon istiyorsanız bu yazı sizlik.

Devamını Oku

Kaliteli VLog Videoları Çekmek İçin En Uygun Video Kamera & Fotoğraf Makinesi Önerileri

VLog çekimi için doğru kamerayı seçmek tam bir kaosa olabilir. Farklı özelliklere ve fiyatlara sahip yüzlerce kamera var. Bu yazımızda VLog için kullabileceğiniz en uygun kameralardan bahsedeceğiz.

Devamını Oku