Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
 • Alfabetik A-Z
 • Alfabetik Z-A
 • Yeniden Eskiye
 • Eskiden Yeniye
 • Fiyat Artan
 • Fiyat Azalan
 • Rastgele
 • Puana Göre
Kamera Üstü Ekipmanlar
61 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3

Kamera Üstü Ekipmanlar

Kamera üstü ekipmanlar profesyonel video işlerinde video kameranıza takılan ek kamera aparatlarının genel adıdır. Profesyonel kameraların gövdesine ya da lensine takılacak profesyonel kamera ekipmanları görüntülerin canlı izlenmesi, video aktarımı ya da lens netlik kontrolünün yapılabilmesi gibi değişik fonksiyonlara hizmet ederler. Kamera üstü monitörler bu kategorinin en önemli ürünleridir. Bu dokunmatik kamera monitörü sayesinde kayıt edilen görüntülerin daha büyük ve gerçek kalitede izlenmesi mümkün olur. Kamera üstü kayıt monitörü ise hem videoların canlı ön izlenmesini sağlar. Hem de 4K video kayıt monitörü özellikleri ile profesyonel kameranızın 4K video kalitesini haricen kaydetmenizi sağlarlar. Bu işlevleri ile profesyonel video kamera ekipmanları listelerinin başında yer alırlar. Bu kamera temel kamera aksesuarlarının en çok satılanları Atamos kamera üstü monitörlerdir. 7 inç boyutları ve 4K görüntü kaydedebilmesiyle profesyonellerin ilk tercihidirler.

Yine Blackmagic Desing monitörler profesyonel video kamera aksesuarlarındandır. Bu monitörler en gerçekçi renk gösterimi sayesinde iş akışını kolaylaştırırlar. Liliput 7 inç kayıtçı monitörler de bu kategorinin önemli ürünlerindendir. Kamera ekipmanlarından bir diğeri de video kalitesini önemli ölçüde etkileyen Cine lenslerdir. Video çekimleri için özel tasarlanan bu video lensleri rahat netlik için kullanılır.

Pro seviye bir video lensi ile renk, kontrast ve pozlam üst seviyede olacaktır. Fotoğraf makinesi ekipmanları olan lensler de video kameralarda kullanılır. Ancak bu lenslerin netlik sistemi fotoğraf için olduğundan video çekimlerinde profesyonellerin tercihi cine lensler olmaktadır. Tüm kamera üstü aparatlarını ve kamera aksesuarlarını kategori sayfamızda bulabilirsiniz. Kamera ekipman fiyatlarını en güncel haliyle inceleyebilirsiniz.

Kamera Üstü Ekipmanlar Nelerdir?

Kamera üstü ekipmanlar profesyonel kameraların üst kısmındaki kızaklara bağlanan ekipmanlardır. Birden çok kamera üstü ekipman kullan        mak için ise kamera kafesleri ve çoklu bağlantı aparatları kullanmak mümkündür. Kameranızın fonksiyonlarını destekleyerek iş akışını kolaylaştıran temel kamera üstü ekipmanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kamera üstü monitör: Profesyonel kameraların vizörleri ya da dahili LCD ekranları çoğunlukla görüntülerin izlenmesi için boyut olarak yetersiz kalır. Hem çekim yapanın hem yönetmenin kaydı izleyebilmesi için kamera üstü monitör kullanılır. Genelde 7 inç boyutunda olan bu aksesuarların dokunmatik kamera monitörü olan çeşitleri kullanım kolaylığı sağlar. Kamera referans monitörü türüyle beraber Liliput ve Atamos markalarının ürettiği kamera kayıt monitörü ayrıca çekilen videonun kamera çekim kalitesiyle harici cihazlara kayıt edilebilmesini sağlar.
 • Kamera üstü led ışıklar: Video kameraların flaş kızağına bağlanan küçük video led ışıklar az ışıklı ortamlarda odak noktanızın aydınlatılması amacıyla kullanılır. Video aydınlatması için en çok kullanılan led paneller kamera üstü boyutlarında da üretilirler. Bu boyuttaki bir color ledler hem gün ışığı renklerini hem de farklı renkleri ile video efekti oluştururlar.
 • Kamera üstü mikrofonlar: Shotgun mikrofon olarak adlandırılan bu video kamera mikrofonları ortam sesinin tümünü değil zoom özelliği ile odak noktasındaki konuşmacının sesini kaydetmek için özel üretilirler. Yine toplu müzik kayıt videolarında ve konferanslarda kamera üstü aparatı olarak sıklıkla kullanılırlar.
 • Kamera adaptör ve kabloları: Kameraları batarya dışında kesintisiz şebeke elektriği ile çalıştırmayı sağlayan adaptörler ve bağlantı kabloları da stüdyo ortamındaki yayınlarda çok tercih edilirler.
 • Kamera bataryaları ve kamera şarj aparatları: Dış ortamlarda uzun süreli video çekimlerinde kamera markanızla aynı marka kamera pillerine ek olarak uzun yıllar pil üretim tecrübesiyle Duracell kamera bataryaları da sorunsuzca yedek batarya olarak kullanılabilirler. Bu pillerin mah değerine uyumlu şarj cihazları da her zaman yanınızda bulunmalıdır.

Kamera Üstü Ekipman Fiyatları 

Kameranızı destekleyen bu kamera üstü ekipman fiyatları marka ve modele göre değişkenlik gösterir. Ses ve ışık bakımından kamera üstü aksesuarlar performanslarına göre değerlendirilmelidir. Çekeceğiniz video türüne göre bu kamera aksesuarlarını seçmeniz önerilir. Bu konuda hazırladığımız eğitim videolarını Fotografium Youtube kanalımıza abone olarak izleyebilirsiniz.

Bu sayede hangi videolarda hangi ekipmanlara ihtiyacınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Yine kamera üstü monitör fiyatları da sadece referans monitörü olan modellerde farklıdır. Bu monitörler sadece ön izleme için kullanılırlar. Kayıt yapma ve izleme özelliğine sahip kamera kayıt monitörü fiyatları ise bunlardan farklıdır. Bu özelliği olan Atamos ninja monitörleri ve Liliput 7 inç kayıtçı monitörleri inceleyebilirsiniz. Tüm kamera aksesuarlarının kameranızla uyumluluğunu ürün sayfalarının altındaki ilişkili ürün kısmından kontrol edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.