Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Aynasız SLR Fotoğraf Makineleri
163 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 4 5 ... 7

2022'nin En İyi Aynasız Kameraları

1- En İyi Fullrame Aynasız Kamera : Canon EOS R3
2- En İyi Video Performanslı Aynasız Kamera: Sony A7 IV
3- En İyi Fotoğraf Performanslı Aynasız Kamera: Canon EOS R5
4- En İyi Orta Seviye Aynasız Kamera: Canon EOS RP
5- En İyi  Vlogger Aynasız Kamera Kiti: Canon EOS M50 Mark II Vlogger Kit
6- En İyi Giriş Seviye Aynasız Kamera: Sony ZV-1 Vlog Kamera
Aynasız SLR Fotoğraf Makinesi

Aynasız SLR fotoğraf makinesi, gövdesinde 45 derecelik ayna barındırmayan fotoğraf makinelerinin genel adıdır. Bir önceki teknolojide yani Dijital SLR fotoğraf makinelerinde bulunan bu ayna vasıtasıyla gerçek görüntü penta prizma sayesinde göz ile görülebilir durumda. Bu sisteme optik vizör adı da verilir. Profesyonel fotoğraf makinesi üreticisi markalar daha küçük ebatlı gövdeler üretebilmek için öncelikle bu ayna mekanizmasını kaldırdılar. Bu aynanın kalkması aynı zamanda fotoğraf makinesinin en üst kısmındaki üçgen şekilli penta prizmanın da kaldırılmasını beraber getirdi.

Böylece aynasız fotoğraf makineleri, full frame sensöre sahip oldukları halde normal dslr gövdelerin yarısı kadar boyutta ve ağırlıkta olabilmektedirler. Tek dezavantaj olarak aynasız dslr fotoğraf makinelerinde optik vizör bulunmaz. Bunun yerine sensörden gelen görüntüyü bize gösteren EVF yani Elektronik vizörlere sahiptirler. Aynasız makineler yine de DSLR fotoğraf makinesi tanımına girer. Çünkü ayna olmasa da perde sistemi vardır. Elektronik  perde sistemi yine fotoğrafın aynı şekilde kaydedilmesini sağlar. Aynasız fotoğraf makineleri yapıları gereği dslr sınıfta ayrı bir kategori olarak yerini alırlar.

Aynasız Fotoğraf Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Aynasız fotoğraf makineleri özellikleri itibariyle  aynasız profesyonel fotoğraf makinesi ve giriş seviyesi aynasız fotoğraf makinesi olarak iki başlıkta incelenebilir. Profesyonel aynasız kamera denilince ilk düşünülmesi gereken aynasız full frame fotoğraf makineleridir. Full frame  Sony aynasız fotoğraf makinelerinde ve Canon aynasız fotoğraf makinelerinde sensör ebatı 24x36mm olduğu için tam çerçeve aynasız kameralardır.

Sensör ebatının büyük olması profesyonel aynasız fotoğraf makinesinin ilk kriteri olsa da en iyi aynasız fotoğraf makinesi full frame olandır demek yanlış bir tanımlama olur. Çünkü özellikle video performansını etkileyen daha önemli aynasız fotoğraf makinesi özellikleri vardır. Son zamanlarda 4K video kalitesiyle başlayan ve 8K'ya doğru uzanan video çekim çözünürlükleri 4/3 sensöre sahip Panasonic aynasız fotoğraf makinelerinde daha iyi olabilmektedir. Tam bu noktada sizin en iyi aynasız fotoğraf makinesi tavsiyesi alırken fotoğraf ya da video önceliklerini belirlemeniz gerekir. Dijital fotoğraf makineleri fotoğraf ağırlıklı olarak kullanacaksanız sensörün full frame olması oldukça avantajlıdır. Çünkü büyük sensöre sahip aynasız kameralarda renk zenginliği ve netlik üst düzeyde olacaktır. Özellikle reklam tanıtım fotoğrafçılığında çekilecek ürünün renklerinin en gerçekçi şekilde fotoğraflanmasını sağlar.

Yine full frame profesyonel aynasız fotoğraf makinelerinde ISO performansı yüksek olduğundan az ışıklı ortamlarda prime lensler ile birlikte rahatlıkla çalışabilirsiniz. Ancak konu video ise ister Sony aynasız fotoğraf makinesi ister Canon aynasız fotoğraf makinesi olsun hibrit tarzda üretilen modelleri tercih etmelisiniz. Hibrit aynasız sinema kameralar hem ısınmadan uzun süre kaliteli video çekimi hem de iyi fotoğraflar için özel üretilirler. Yine Micro 4/3 sensörün geliştirici olan Olympus aynasız fotoğraf makineleri ve Panasonic aynasız fotoğraf makineleri hibrit teknolojileri ile bunu başarmaktadırlar.

En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

En iyi aynasız fotoğraf makinesi tavsiyesi noktasındaysak markaların bu yıl ürettiği ve satışlarıyla öne çıkan modellerini bilmekte fayda var. Buna göre dünyaca tanınmış profesyonel videograf ve fotoğrafçıların tercihleri 2022 yılında aynasız kameralarda şöyle oldu:

En iyi profesyonel aynasız fotoğraf makinesi bu yıl Canon EOS R3 tam puan aldı. En iyi video performansına sahip aynasız sinema kamera olarak da sınırsız video kaydıyla ısınma sorununa son veren Sony A7 IV öne çıktı. Tabi burada son anda çıkış yapan Panasonic aynasız fotoğraf makinelerinden GH5 II ve S5 modelleri ve de  Canon R5C unutulmamalı. Fotoğraf performansı düşünüldüğünde ise deneyimli fotoğrafçılar en iyi aynasız fotoğraf makinesi olarak Canon EOS R5 ve Canon EOS RP modellerini tercih ettiler. Aynasız fotoğraf makinelerinin en popüler olanları giriş seviye aynasız fotoğraf makineleri olan lensli vlog kameralarıdır. En iyi vlog aynasız  fotoğraf makinesi kiti de Canon EOS M50 Mark II vlogger kit oldu. En iyi giriş seviyesi aynasız fotoğraf makinesi tavsiyelerinde ilk sırayı ise Sony ZV-1 Modeli aldı.

Aynasız Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi

Aynasız fotoğraf makinesi tavsiyesi arayanlar genel olarak video mu ya da fotoğraf mı ağırlıklı çalıştıklarını düşünmelidirler. Çünkü Sony, Canon, Nikon aynasız fotoğraf makinesi modelleri bu iki kriter dikkate alınarak üretiliyor. Öncelikle fotoğraf ana işiniz video da sık olmasa da çekiyorsanız Sony aynasız fotoğraf makinelerinin bu amaçla üretilen Sony A7 R serisinin güncel modellerini incelmeniz faydalı olacaktır. Canon aynasız dslr fotoğraf makinelerinin genel adı olan R serisinde de aynı koşullar geçerlidir.

Canon EOS R3 büyük sensör, hızlı otofokus ve kare hızıyla tamamen haber fotoğrafçılığı ya da vahşi yaşam fotoğrafçılığı için geliştirilmiştir. Canon R5C ise bünyesinde bulunan dahili soğutucu sistemi ile uzun süreli video çekimlerinde yüksek performans için özel olarak tasarlanmıştır. İşte bunun gibi yapılacak iş için en uygun aynasız kamerayı seçmek gerekir. Tabi bununla beraber en uygun olacak aynasız lens ve aksesuarlar da düşünülmelidir. Özellikle video çalışmalarında olmazsa olmaz olan el gimbal modellerinden uyumlu olanlara göre de aynasız fotoğraf makinesi tavsiyeleri değişir. Siz hafif bir gimbal ile aktüel çekimler yapacaksanız en hafif gövde aynasız fotoğraf makinelerini tercih etmelisiniz. Bunun için kategori sayfamızdaki marka, model ve özelliklere göre filtreleri kullanarak karşılaştırmalı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Canon Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyatları ve Özellikleri

Canon aynasız fotoğraf makinesi fiyatlarını güncel olarak sayfamızda bulabilirsiniz. Canon aynasız fotoğraf makinelerini ifade eden EOS R serisi son yılların en çok satan aynasız kameralarıdır. Özellikle giriş seviyesi aynasız fotoğraf makinesi sınıfında Canon Vlogger kitler dikkat çeker. Canon EOS M50 MarkII teknik özellikleri ve fiyatıyla youtuber olmak isteyenlere özel tasarlanmış. Kitin içindeki 15-45 mm lens ile M50 tüm vlog çekimleri için uygun. Bununla beraber sokak fotoğrafçılığı için küçük gövdesi ve taşınabilirliği ile idealdir.

Orta seviyeye çıkmak isteyenler için gövdesi kompakt ama sensörü full frame olan Canon EOS RP ve EOS R modeli tavsiye edilebilir. Çoğu fotoğrafçılık türü için özellikle manzara fotoğrafçılığı ve seyahat fotoğraf fotoğrafçılığı için uygundur. Açık diyafram bir Canon aynasız lens satın alındığında profesyonel manzara fotoğrafları ve youtube videoları çekilebilir. Daha da sinematik görüntüler için aynasız sinema kamerası arayışında iseniz Canon EOS R5C ile tanışabilirsiniz. Sınırsız video kaydında ısınma sorununu rafa kaldıran dahili fan sistemi gövdeyi biraz büyütse de buna değecektir. Yine Üst segment aynasız kamera grubunda amiral gemisi Canon R3 modeli fiyat ve teknik özellikleriyle incelenmeye değerdir.

Sony Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Sony aynasız fotoğraf makinesi fiyatlarını ve modellerini sayfamızdan sürekli güncel olarak takip edebilirsiniz. Sony aynasız fotoğraf makinelerinde ilk kez full frame sensör ebadını geliştirerek aynasız kamera sektöründe devrim yaratmıştır. Bu sayede kullanıcılar hem hafif ve küçük gövde aynasız fotoğraf makinelerin konforundan istifade etmişlerdir. Hem de büyük sensörün kattığı fotoğraf ve video kalitesinin avantajlarından faydalanmışlardır. Sony aynasız kamera denilince ilk akla gelen Alpha serisi Sony A7 ve modelleri olur.  Sony A7 serisinin fotoğraf performansı ile öne çıkan modelleri Sony A7R serisi, Video performansı ile öne çıkan modelleri de Sony A7S serisi olarak devam edegelmiştir.

Ancak son yıllarda fotoğraf ve videoyu birleştiren hibrit aynasız makine kavramı Sony A7 IV modeli gibi bir hibrit aynasız fotoğraf makinesi üretmeye yöneltti. En üst seviyeden orta seviye kullanıcıya da hem aynasız gövde ve aynasız lens çözümleri sunan Sony aynasız fotoğraf makinesi fiyatları incelendiğinde en ucuz aynasız kamera modellerinin Sony ZV-1 Vlog kameralar olduğu görülür. Eğer youtube ve vlog dünyasına iyi bir giriş yapmak isterseniz sayfamızdan mutlaka inceleyin. Eğer Sony aynasız fotoğraf makineleri hakkında kafanıza takılan konular olursa bize canlı destek ya da Whatsapp'dan mutlaka yazın.

Panasonic Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Panasonic aynasız fotoğraf makinelerinden önce video kamera alanında digital dönemin başlarında ilklere imza atmıştır. Özellikle DSLR fotoğraf makinesi ile video kaydını birleştiren teknolojileri geliştiren marka her geçen yıl sinematik video üretiminde aynasız sinema kamerası alanında adından sıklıkla bahsettirmiştir. Özellikle Micro Four Thirds sensör ölçüsünden ödün vermeden üretilen Panasonic GH aynasız fotoğraf makineleri, pro videografları her zaman mutlu etmiştir. Son zamanların sektörde en çok tercih edilen modeli ise Panasonic GH 6 ve Panasonic GH 5 Mark II aynasız kameraları olmuştur. Panasonic aynı zamanda fotoğraf için gerekli olan gelişmeleri de göstererek aynasız ful frame fotoğraf makineleri de üretir. Tüm Panasonic aynasız fotoğraf makinesi fiyatlarını, modellerini kategori Fotografium'da inceleyebilirsiniz.

Nikon Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Nikon aynasız fotoğraf makinesi fiyatlarını güncel olarak sayfamızda bulabilirsiniz. En yeni Nikon aynasız makine modellerini de takip edebilirsiniz. 1917 yılından beri köklü bir fotoğraf makinesi ve lens üretimine sahip olan Nikon biraz geç gibi gözükse de aslında aynasız kameraların gelişimini takip ederek Nikon Z serisi aynasız fotoğraf makinelerini geliştirdi. Nikon aynasız fotoğraf makine modelleri ve fiyatları incelendiğinde görüleceği gibi Nikon, yıllara dayanan optik üretim tecrübesini aynasız kamera alanına da taşımıştır.

Başlangıç seviye aynasız fotoğraf makinesi modelleri Nikon Z50 ile başlar. Çoğu sokak fotoğrafçısının tüm özellikleriyle takdirini toplayan aynasız kameralar aynı zamanda girş seviye video beklentilerini de karşılamaktadır. Nikon Z6 ve Nikon Z7 modelleri ile gelişen full frame aynasız Nikon fotoğraf makineleri Z9 ile zirve noktasına ulaşmıştır. Nikon aynasız kameralar ve tüm aynasız fotoğraf makinesi markalarıyla ilgili sorularınızı aynasız fotoğraf makinesi ve lensleri konusunda uzman olan ekibimize Whatsapp ve Canlı destek hattımızdan yöneltebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.