Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Kayıtçı Monitörler
9 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

Kayıtçı Monitörler Ne İşe Yarar?

Kayıtçı monitörler kayıt işlemini de yapan kamera üstü monitörlerdir. Bu kamera monitör markaları referans monitörlerinde olduğu gibi video çekim esnasında canlı ön izleme sağlarlar. Kameraların vizörleri ve dahili LCD ekranları büyüklük olarak bu ön izlemeyi her durumda sağlayamazlar. Bu nedenlerle set ekibinin ve görüntü yönetmenlerinin görüntüleri büyük monitörlerde ve kalite olarak eşleşmiş halde görmelerini sağlarlar. Genel olarak 7 inç ve 11 inç boyutlarında olan kamera üstü monitörler kameraların flaş kızaklarına bağlanarak kullanılırlar.

Referans monitörlerinin de yaptığı bu işleve ek olarak kayıtçı monitörler aynı zamanda harici cihazlara videolarınızı aynı formatta kaydetmenizi sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur. Kullandığınız kamera full hd kalitesinde kayıt yapabilirken sizin 4K kayıtçı monitör kullanmanız durumu değiştirmez. Burada sizin video kameranızın görüntüsü neyse o belirleyicidir. Başka bir değişle kayıtçı monitör 4K olsa bile kamera Full hd kayıt yapıyorsa videonuzun son çıkış kalitesi full hd olacaktır.

Kayıtçı Monitör Fiyatları ve Markaları

En iyi kamera kayıt monitörleri profesyonel kameralar ile tam uyumlu çalışanlardır. Bu uyumluluğun başında kullandığınız kamera üstü monitörün çalıştığınız kameranın dinamik aralığını tam desteklemesi gelmektedir. Bu destek sayesinde koyu alanlarda kameranın ürettiği renk ile monitörün kayıt edeceği renk aynı olacaktır. Videonuzun son çıkışında renk sapmalarının olmaması bu uyumluluğa bağlıdır.

Bu nedenle kaliteli kayıtçı monitör markalarını tercih etmelisiniz. Blackmagic Desing video assist kayıtçı monitör bunun en güzel örneklerindendir. Blackmagic sinema kameralarının dinamik aralığının oldukça geniş olması profesyonel film yapımcılarının kabul ettiği bir gerçektir. Bu dinamik aralığı kaybetmemek ve renk sapması yaşamamak için de 7 inç Blackmagic monitörler kullanılır. Diğer kayıtçı kamera monitör markası Atamos kayıtçı monitörlerdir. Atamos ninja V monitörler 4K kayıt için birçok profesyonel kamera ile beraber kullanılır. Yine Liliput kayıtçı monitörler bu kategorinin en kaliteli modelleridir. Bu markaların ürettiği kayıtçı monitör fiyatlarını en güncel haliyle bulabilirsiniz. Kameranızla uyumlu modelleri kontrol edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.