Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Profesyonel Video Kameralar
75 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 4

Profesyonel Video Kamera Modelleri

Profesyonel video kameralar profesyonel seviyede video kaydı için tasarlanmış kameralardır. Daha eski dönemlerde bir kameranın profesyonel olduğu boyutundan anlaşılırdı. Çünkü yüksek kalitede hareketli görüntü kaydetmesi için bu tip kameraların gövdesinde 3 ayrı sensör bulunuyordu. Her ana renk farklı bir sensörde oluşarak işlemciye gönderilip görüntü dijitale çevrilmiş oluyordu. Bu üç CCD kameralar profesyonel film kamerası olarak yıllarca kullanıldı.

Ancak  video sensörlerinin gelişimiyle yeni CMOS sensör yapısı sinema kameralarında tek görüntü sensöründe tüm görüntünün oluşup işlenmesini mümkün kıldı. Bu teknolojik gelişmeler profesyonel kamera endüstrisine farklı boyut kazandırdı. Daha küçük gövdeli ve cine lens takılabilen pro video kameralar sinema filmlerinde kullanılmaya başladı. Özellikle bu boyutuna rağmen profesyonel görüntü sunması kameraların daha aktif kullanılmasını mümkün kıldı.

Ağır video kameralara takılamayan gimbal gibi yardımcı ekipmanlar uzun süreli takip sahnelerini mümkün kıldı. Yine broadcast sektöründe bu yeni nesil profesyonel video kameralar yayın ekipmanlarında yerini aldı. Stüdyo ya da maç yayını gibi canlı ve dinamik video çekimlerinde de kullanılabilmeleriyle profesyonel video kamera markaları gövdesi daha ufak ama görüntü kalitesi en az 4K profesyonel kamera modellerini ard arda piyasaya sürdüler. Bu yapı kategorinin en belirleyici özellikleri olmaktadır. Handycam ya da aksiyon kamera gibi amatör yayın için kullanılan video kameralardan ayrı olarak sinema kamerası ya da profesyonel film kamerası olarak da adlandırılan bu tip kameralarda en belirleyici olanı lens değiştirilebilme özelliğidir.

Bu da görüntü yönetmenlerinin istedikleri sahnede istedikleri görüntü açısını kullanmalarını sağlar. Bununla beraber cine lenslerin açık diyaframları ile oluşan alan derinlikleri kullanılır. Yine bu pro video kameralarda dinamik aralık olarak adlandırılan renk zenginliği daha sonradan film kurgu işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Profesyonellerin tercih ettiği tüm Blackmagic sinema kameraları bu amaçlarla üretilmektedir. Yine Canon profesyonel video kameralar Canon cine lens serisi ile beraber bu kategorinin en çok satan modelleridir. Sony profesyonel video kameraları da FX3 modeli ile  daha kompakt ama daha kaliteli bir yapıya kavuştu. Panasonic pro video kameralar ve bu kategorideki tüm kameralarda aktif soğutma sistemleri yine seviyeyi belirleyen önemli bir özelliktir. Profesyonel video kamera fiyatlarını ve modellerini en güncel haliyle bu sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Tüm marka profesyonel kameralarını resmi Türkiye garantisiyle güvenle satın alabilirsiniz.

En İyi Kameralar Hangileri?

Profesyonel video çekimleri için kullanılacak kameralar yapılacak çekim koşullarına göre bazı özelliklere sahip olmalıdır. En iyi kameralar bu özelliklere göre belirlenir. Her şeyden önce profesyonel kamera denildiğinde gövde ve lens ayrı olarak değerlendirilmelidir. Profesyonel video kamera markaları da başta Sony, Canon, Panasonic ve Blakcmagic olmak üzere film kameralarını gövdeye farklı açılarda lensler takılacak şekilde üretirler. Bu markalar ürettikleri video kamera gövdelerine uygun olarak da cine lensler üretirler.

Sensör ile lenslerin uyumu en başta video kaydının netliğini ve doğru renk oluşumunu etkiler. İyi bir kamerada bu belirleyicidir. Çünkü çok yüksek boyutta oluşan video dosyaları sonradan birleştirilmek üzere kurgu edit aşamasına geçecektir. Ham görüntülerin programlarda doğru işlenebilmesi tüm efekt filtreleri en başta profesyonel kameranın renk aralığının genişliğine bağlıdır. İşte bu dinamik aralığın geniş olması sensörlerin kalitesiyle doğrudan bağlıdır. Uzun yıllar boyunca profesyonel görüntü yönetmenlerinden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda Blackmagic profesyonel kameralar en beğenilen modelleri üretmektedir. Yine Sony video kamera sensörleri renk zenginliğini hedefleyerek gelişmektedir. Canon profesyonel kameralar da yeni nesil ufak gövdelere cine lens takılarak profesyonellerin iş akışını kolaylaştırmaktadır. Broadcast ve sinema sektöründe yıllardır söz sahibi olan Panasonic video kameralar Leica lenslerin MFT sensöre uyumu ile hızlı ama kaliteden ödün vermeyen görüntüler sunar. Tüm bunlar göz önünde tutulduğunda en iyi kameralar özetlenecek olursa.

Gövdesinde bulunan en başta sensörün boyutu ve kalitesi en iyi seviyede olan kameralardır. Bununla beraber takılacak prime lensler ile uyumlu olmalıdır. Netliği keskin ve kararlı olan profesyonel video kameralar en iyi pro kameralardır. Bu özellikleri sunan kategori sayfamızda bulunan markalar her yıl farklı modellerini duyurmaktadır. Video kamera sektöründeki en yeni haberleri kaçırmamak için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.

Profesyonel Çekim Kamerası Önerileri

Profesyonel film yapımcıları ve görüntü yönetmenleri filmlerinde değişik sinema kameralarını kullanarak en iyisini bulmaya çalışırlar. Dünya çapında başarılı olan bu görüntü yönetmenleri her zaman sektördeki videocuların takibi altındadır. Bu profesyonellerin kullandığı ekipmanlar özellikle de profesyonel çekim kamerası önerileri her zaman merak uyandırır. Üreticiler de bu görüntü yönetmenleri ile işbirliği halinde ürünlerinin yeni modellerin lansmanlarını birlikte yaparlar.

Reklam çalışmasından öte reel olarak bir markanın yeni ürettiği profesyonel film kamerasının  en iyi neticeleri bu lansmanlar takip edilerek anlaşılabiliyor. Blackmagic 6K sinema kamerasının ilk defa ödüllü bir görüntü yönetmenin reklam filminde kullanılmasıyla reklam sektöründe sıklıkla kullanmasına sebep olabiliyor. Yine Hollywood film sektöründeki yapımlarda Sony profesyonel video kameraların kullanılması çoğu kameramanı buraya yönlendiriyor. Canlı yayın gibi zor koşullarda yapılan maç yayını, haber yayını gibi işlerde ise Canon profesyonel video kameralar performansları ve lenslerinin netlik hızıyla ilk önerilenler arasındadır. Film çekiminde biraz yol almış ve sektörde profesyonel olarak iş yapan çoğu kişi ekipmanları hakkında önerilerde bulunur.

Bu öneriler aslında bu kişilerin ne tip video çekimleri yaptıkları ile alakalıdır. Çünkü branş olarak video müzik klip çeken bir yapımcı oldukça aktüel sahneler çekmeyi hedefler. Bu aktüel videolar için en kompakt ölçülü film kameralarını seçecektir. Ama uzun metraj film çeken bir video grapher sensör ebadı daha büyük olacak profesyonel kameraları tercih edecektir. Bu nedenle öneri alırken sizin video tarzınıza en uygun olan profesyonelleri takip etmeniz faydalı olacaktır.

Yeni Başlayanlar İçin Video Kameralar Nelerdir?

Yeni başlayanlar için video kamera seçimi bazı zorluklara sahiptir. Çünkü video çekmeye yeni başlayanlar öncelikle aynasız fotoğraf makinesi ile profesyonel video kameralar arasında bir tercih sorunu yaşarlar. İşleri gereği hem fotoğraf hem video çekimi yapanların aynasız fotoğraf makinesi alması daha doğru bir yaklaşımdır. Örneğin düğün fotoğrafçıları fotoğraf albümleri için kaliteli baskılar alırlar.

Bununla beraber düğün günü videosu da aynı mekanlarda çekilebilir. Bu videolar profesyonel yayın ortamlarına aktarılmayacağı için aynasız kameraların video performansları yeterli olacaktır. Ama ihtiyacınız sadece video çekimi ise profesyonel videocuların tercih ettiği gibi video kamera almanız en doğrusudur. Bunun en tipik nedeni profesyonel film kameralarının sensörlerinin sadece video için üretilmesidir. Bu üretim şekli hızlı hareketli görüntülerin titreşim olmadan ve renklerde ani çevrilme hareketlerinde değişim olmamasını sağlamaktadır.

Yine netlik sistemlerinin aksiyon halinde kararlı olması da video kalitesi için önemlidir. Yeni başlayanların ortak olarak istekleri youtube videosu için en iyi kamerayı seçmektir. Youtube kanallarında sizinle aynı tarz videolar yayınlayanlar arasından sıyrılarak izlenme oranınızın artması video kalitenizle doğru orantılıdır. Netliği ve kalitesi yüksek bir video her zaman diğerlerinden daha fazla izlenecektir. Bu sebeple uzun süreli videolar çekmek için yeni başlayanlar tarafından Canon video kameralar sıklıkla kullanılır.

Canon XF serisi profesyonel video kameraları hem Youtube videoları hem de eğitim videoları için tercih edilirler. Bir saatten fazla kesintisiz uzaktan eğitim gibi kapalı devre yayınlarda bu profesyonel kameralar en iyi tercih olacaktır. Üzerindeki hem geniş açı hem dar açı lensler zoom yapabilmeyi mümkün kılar. Yine iki konuşmacını olduğu sahnelerde iki kamera kullanımı mümkün olur. Sony profesyonel kameralar da vlog ve Youtube videolarında kullanılan modellerdir. Video hevesiniz yeni başladıysa seviye olarak sizi profesyonelliğe taşıyacak 4K profesyonel kameralar tavsiye edilir. Yine de uzman desteğine ihtiyaç duyarsanız canlı destek hattımızdan uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Video Kamera Fiyatları ve Modelleri

Profesyonel video kamera fiyatları görüntü çözünürlüğü ile donanımsal ve yazılımsal kamera özellikleri ile doğru orantılıdır. Bir pro video kamerada  6K video kamera kaydı özelliği varsa fiyatı buna göre belirlenir. Aynı seviye teknik özelliklere sahip markalar arasında fiyat dengesi bulunur. Yeni başlayanlar için üretilen video kameralarda ise modellerin fiyatı azalır. Profesyonel film kameralarda yine fotoğraf makinelerinde olduğu gibi orta segment ve üst segment kameralar bulunur.

Bir video kamera fiyatı incelenirken gövde ebadından çok bu sinema kameranın teknik özelliklerine bakılmalıdır. Bu teknik özelliklerden başlıcaları da şöyle sıralanabilir. Video kayıt çözünürlüğü kameranın yayına ne kalitede çıkacağının ölçütüdür. Bazı yayın ortamlarında en az 4K video kalitesi şartı arandığından full hd video kamera modelleri bu amaçla kullanılamaz. Yine Log özellikleri profesyonel video kameralar için önemlidir. Video kamera markaları ücretsiz S- LOG formatını sunmaktadır.

Bu format ham görüntülerin sonra işlenip ideal seviyeye gelmesi için önem arz eder. Videoda kare sayısını ifade eden fps özelliği yine başlıca aranan teknik konudur. Filmlerde sıklıkla kullanılan slow motion sahneler için 120 fps ve üstü kare sayısı olması gerekir. Tüm bu özellikleri markalar arasında karşılaştırmak için sayfamızda bulunan filtrelemeyi kullanmanız faydalı olacaktır. Böylece profesyonel kameraların modellerini teknik olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca video kamera fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Blackmagic Sinema Kamera Fiyatları ve Modelleri

Blackmagic sinema kameraları sektörün en tercih edilen kameraları olmayı sürdürmektedir. Bu uzun süreli başarının sırrı blackmagic desing markasının kurucularının yıllarca sinema sektörünün içinde çalışmış olmalarından kaynaklanıyor. Sahada bizzat film kamerası kullanmaları sektörün ihtiyaçlarını en iyi bilmeleri açısından büyük avantaj olmuştur. Bu tecrübeleriyle Blackmagic sinema kameraları ile beraber canlı yayın ekipmanları, capture kartlar ve kurgu yazılımları gibi videonun tamamlayıcısı birçok ürünü piyasaya sunmuştur.

Post prodüksiyon ve televizyon sektörünün bu ihtiyaçlarını  bir arada sunması Blackmagic desing marka ürünlerini 2000 yılının başından beri zirvede tuttu. Özellikle Blackmagic 6K sinema kamerası ciddi bir segment olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek çözünürlüğü küçük bir gövdede sunan model ayrıca optik vizör eklenerek eski ile yeni teknolojiyi birleştirdi. Profesyonel kamera modellerinde sürekli yenilik yapan firma yine blackmagic davinci video edit programıyla da  başarı kazandı. Kamera renk aralığı ile kurgu programının uyumu çoğu profesyonel videographer tarafından beğenilerek kullanılıyor. Blackmagic sinema kamera fiyatlarını ve modellerini inceleyerek iki yıl resmi  Blackmagic Türkiye garantili olarak satın alabilirsiniz.

Canon Profesyonel Video Kameralar

Canon markası fotoğraf makinesinde olduğu gibi video kamera üretiminde de çok uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Optik ve kaydedici cihaz endüstrisinde her zaman öncülük eden marka analog dönemde geliştirdiği sinema kameraları ile sektöre girmiştir. Dijital video kamera döneminde de ilklere imza atarak profesyonellerin tercihi olmaya devam ediyor. Canon profesyonel video kameralar iki grup olarak incelenebilir. Orta segment Canon video kamera modellerini üst segmentten ayıran en önemli fark lens ile alakalıdır.

Canon XF ve Canon XA serisi olarak devam eden bu orta sınıf kameralarda lens değişmez. Gövdede entegre durumda olan lensler geniş bir görüş açısı sunar. Çok geniş açıdan çok dar açıya giden optik zoom özellikleriyle bu video kameralar çoğu video çekimi için yeterlidir. Bununla beraber yumuşak zoom butonları sayesinde genişten dar açıya geçerken görüntü atlaması olmadan doğal bir akış sağlar. Tüm sinema ve televizyon çekimleri için avantaj olduğundan tercih edilirler. Canon orta seviye kameralarını en çok eğitim videoları çekenler tercih ederler. Yine haberciler de yayınlarında bu seviyeyi önerir. Lens değiştirmeye gerek kalmadan hızlıca açının değişebilmesi haber ve canlı yayın kameralarında çok önemli bir özelliktir. Çünkü bu yayınlarda önceden tasarlanamayan durumlar ortaya çıkar. Örneğin bir röportaj yapılırken arka planda ortaya çıkan bir habere görüntüyü hızlıca kaydırabilirsiniz. Canon üst seviye profesyonel kameralar ise C serisidir.

Cinema kelimesinin kısaltmasını alan bu seri sinema kamerası olarak üretilir. Tamamen sinemacıların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen bu seviye kameralarda lensler gövdeden ayrılabilir. Bu sayede yönetmen istediği sahnede önceden tasarlayarak istediği görüş açısını kullanır. Temel kurgu yasalarına göre dar açıdan dar açıya ya da tam tersi geniş açıdan diğer açıya geçiş yapılamadığından bu video kameralarda farklı açılarda lens kullanılması zorunludur. Yine Canon C serisi video kameralar için özel ürettiği Cine lenslerdeki alan derinliği ve netlik bu kameraları zirveye taşımaktadır.

Canon bu video tecrübesini son olarak aynasız kamera grubuna da taşıyarak hibrit aynasız kamera grubunu EOS R5C ile duyurdu. Küçük sinema kamerası ya da kompakt kamera olarak lanse edilen bu model yeni bir segmentin de doğuşuna işaret etmektedir. Profesyonel Canon kameraların en yeni modellerini ve fiyatlarını bizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

Sony Profesyonel Video Kameralar Hangileridir?

Uzun yıllara dayanan video kamera üretimi yapan diğer önemli marka da Sony'dir. Yine analog dönemde kasete kayıt yapan modelleriyle sıklıkla kullanılan Sony profesyonel video kameralar dijital çağda da aynı yenilikçi yapısını sürdürmüştür. Hafıza kartına ilk kez kayıt yapabilen video kamera modellerini üreterek memory stick hafıza kartının da mucidi olmuştur. Tüm video çekenler için çok büyük kolaylık sağlayan bu teknoloji okuyucu ve kaydedici cihazların aynı anda eşleşmesini sağlayarak sektördeki büyük bir ihtiyaca cevap vermiştir.

Bu yenilikçi yapısını her geçen yıl arttıran marka üst seviye sinema kamerası ve yayıncı kamerası olarak profesyonel video kamera üretimini sürdürüyor. Video kamera türlerinden yüksek optik zoomlu kamera modelleri en çok satan Sony kameralardır. Sony NX 200 serisi video kameralar bunun en güzel örneğidir. Youtube, vlog ve stüdyo çekimlerinde başarılı olan bu kameralar vlog-canlı yayın kamera önerisi için de ilk sırada yer alıyor. Tüm Sony ve profesyonel çekim kamera fiyatlarını en güncel haliyle marka sayfamızda bulabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.