Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Şipşak Makineler
14 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

Şipşak Fotoğraf Makinesi

Şipşak fotoğraf makinesi tarihi çok eskiye dayanan bir kavramdır. Şipşak fotoğraf eski tarihlerden beri insanları cezbetmiştir. Günümüzde bu çok iyi anlaşılamasa da eski dönemde filmli fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğrafların anında görülebilmesi mümkün değildi. Bu filmlerin önce banyo edilmesi ve fotoğraf kağıdına kimyasal olarak basılması gerekirdi. Bu süreç bazen günler alabiliyordu.

Hatta 36 pozluk bir filmi bitirmek 1 ya da 2 yıl sürebiliyordu. Yani siz çektiğiniz bir fotoğrafı ertesi yıl ancak görebilirdiniz. İşte o dönemde çekilen fotoğrafın hemen görülebilmesi için Şipşak fotoğraf makinesi çeşitleri icat edildi. Bu devrim niteliğindeki şipşak fotoğraf makineleri içlerindeki bir kimyasal solüsyonun şipşak filmlerin çekildikten sonra kendi içlerinde banyo edilip pozitif hale gelmesinden ibarettir. Polaroid şipşak kamera icadını gerçekleştirerek bu seviyeye taşıyan ilk firmadır.

Diğer film firmaları olan Kodak Şipşak kamera, Fuji şipşak fotoğraf makineleri üretilse de Şipşak fotoğraf patentini elinde tutan Polaroid her zaman bu alanda tek olmuştur. Günümüzde de bir nostalji olarak dijital ile çekilen fotoğraflar anında gözükse de hala cazibesini korumaktadır. Özellikle kare ebadı ile şipşak fotoğraf baskıları en güzel hediye seçeneklerinin başında gelmektedir.

En İyi Şipşak Fotoğraf Makinesi Modelleri

En iyi şipşak fotoğraf makinesi modelleri kategori sayfamızda incelenebilir. Şipşak fotoğraf makineleri analog film kullanan ve kendi içinde banyo edilerek fotoğrafın oluştuğu kameralar ve dijital şipşak fotoğraf makinesi olarak farklı şekillerde üretilirler. Analog şipşak kameraların en önemli markası hala Polaroid fotoğraf makineleridir. Çok eski tarihlerden beri şipşak foto makine ve şipşak film üreten Polaroid, artık bir tarz haline gelmiştir. Kendine has renklere sahip olduğundan diğer şipşak fotoğraf makinesi çeşitlerinde aynı tonlar yakalanamaz.

Ayrıca kendine has çerçeve boyutu ve stili ile fotoğrafa baktığınızda Polaroid şipşak kamera tarafından çekildiği hemen anlaşılır. Canon gibi şipşak foto makinesi üreten markalar ise nostalji olan bu filmleri dijitale çevirerek yeni bir stil katmışlardır. Bu iki tip şipşak kameradan en iyisini seçmek sizin tercihiniz olacaktır. Çünkü profesyonel fotoğraf makinesi ya da amatör olanı yoktur. Sadece siz nostalji haline gelen bir tarzı seçerek filmli Polaroid kamera mı kullanacaksınız. Ya da dijital şipşak fotoğraf makinesi alıp anında dijital fotoğraf baskısı mı almak isteyeceksiniz bunu düşünün. Ya da sevgililer gününde en iyi şipşak fotoğraf makinesini hediye edeyim derseniz doğru kategoridesiniz.

Canon Zeomini Fiyatları ve Modelleri

Canon Zeomini fotoğraf makinesi ya da mobil cihazınız ile çekeceğiniz fotoğrafları anında basmanıza yarayan cep boyutunda taşınabilir bir yazıcıdır. Canon Zeominiyi istediğiniz her yere kolayca taşıyabilirsiniz. Tatilde ya da özel günlerinizde çantanızda hatta cebinizde taşıyarak her anınızı fotoğraf baskısıyla süsleyebilirsiniz.

Bu anıları arkadaşlarınıza anında hediye edebilirsiniz. Özellikle gençlerin mobil cihazlar ile çektiği fotoğrafları uyguladıkları vintage filtreler bu baskılarla oldukça uyumludur. Yine bluetooth vasıtasıyla sosyal medyanızdaki fotoğrafları 2x3 inç ebadında Canon Zeomini ile basabilirsiniz. Dahası farklı fotoğraflardan dört ya da dokuz adet baskı alarak mozaik posterler oluşturabilirsiniz.

Dış yüzeyi yapışkanlı olduğundan fotoğraflarınızı çantanıza ya da laptopunuza yapıştırarak anılarınızı taşınabilir hale getirebilirsiniz. Özellikle değişik renkleri ve taşınabilirliği ile gençler arasında en popüler olan şipşak kamera olmasını sağladı. Canon Zeomini s şipşak fotoğraf makinesi de yazıcı özellikleriyle yeni bir soluk getirdi. Canon Zeomini s'de bulunan selfie aynası kendinizi çekmeniz için tasarlanmıştır. Dahili halka ışık da selfie çekimleri için çok ideal aydınlatmayı sağlıyor. Uzaktan bağlanma özelliği ile de grup fotoğraflarınızın tek tuşla kolayca çekilmesini sağlıyor. Canon Zeomini fiyatlarını ve Canon Zeomini s modelini kategori sayfamızdan en güncel haliyle inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.