Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
360° Görüntüleme
13 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

360 Derece Kamera Nedir?

360 derece görüntüleme denildiğinde kamera olarak kullanılacak ekipmanlar 360 derece panoramik kameralar olur. Bu kameralar temel olarak her açıdan karşımızdaki konuyu görüntüleyerek tek bir fotoğraf ya da video olarak sunarlar. Oldukça geniş açılı lenslere sahip olan bu 360 derece kameralar günümüz teknolojilerinde uyumlu olarak çok farklı alanlarda kullanılmaktadırlar. Özellikle sanal gerçeklik ortamlarında gösterilmek üzere hazırlanan wr gözlükler ile izlenen videolar bu kameralar ile üretilirler. 360 derece kamera modelleri ve en çok tercih edilen marka olan Insta360 kameraları çok geniş açılarla kayıt aldıkları halde set ekibini ya da kamerayı kullan kişiyi kadraj dışı bıraktıkları için kullanılırlar. Bu görüntüleme tekniği aynı zamanda aksiyon kamerasının çekimleri için de idealdir. Aksiyon kamera aksesuarlarınıda sitemizde inceleyin.

Son yılların popüler olan 360 derece görüntüleme tekniği olan gizli selfie çubuğu özelliği sayesinde tek başınıza aktivitenizin videosunu çekerken kamera arkasında ikinci bir kişi varmış gibi 360 derece videolar sağlar. Sanal tur denilen uzaktan bir müze ya da tarihi mekanların ziyaretini mümkün kılan da yine bu 360 derece kameralardır. Mekanın 360 derece fotoğraf ve videolarından hazırlanan web sitelerine girerek mouse hareketleri ile mekanın her açıdan her yerini görmeniz mümkün olur. Bir diğer avantajları da çok dar mekanlarda çekim yapabilmeleridir. Bu özellikleriyle bir arabanın tüm içini izleyebilirsiniz. Otellerin dar olan odalarını müşterilere göstererek reklam videosu olarak 360 derece görüntü oluşturabilirsiniz. Yine 360 derece ürün fotoğrafları da oldukça etkileyicidir.

E ticaret siteleri bu 360 derece panoramik kameralar vasıtasıyla ürünlerin her açıdan fotoğraflarını çekerek 360 derece fotoğraf formatında sergilerler. Bu sayede müşteri satın alacağı ürünü her açıdan üç boyutlu olarak izleme şansına sahip olur.

360 Derece Kamera Nasıl Kullanılır?

360 derece kameraların piyasada olmadığı zamanlarda panoramik görüntüler oluşturmak oldukça zorlu bir süreçti. Bu 360 derece fotoğrafları çekebilmek için büyük formatlı fotoğraf makineleri, birçok geniş açılı prime lens ve 360 derece panoramik tripod kullanılması gerekiyordu. Bu ekipmanlarla özellikle manzara ve şehir fotoğraflarında ard arda aynı düzlemde yirmi ya da fazla kare çekilerek sonradan fotoğraf işleme programlarında bu kareler birleştirilip tek bir panoramik fotoğraf elde ediliyordu.

Bu zahmetli süreç hava koşulları değiştiğinde ise mümkün olamıyordu. Ancak 360 derece kameraların piyasaya girmesiyle panoramik fotoğraf ve videolar üretmek çok basitleşti. 360 derece kameraların kullanımı ise bir bas çek kamera kadar kolaydır. Makine üzerinden çok basit ayarların yapılması ve kayıt tuşuna basılması aslında yeterlidir. Sadece 360 derece ürün fotoğrafçılığı biraz tecrübe gerektirir. Çünkü bu fotoğraflarda ışık bilgisi de önemlidir. Çünkü bu fotoğraflarda kamera çekilecek ürünün etrafında dönmez.

Ürün bir platform üzerinde 360 derece dönerken kamera ürünün her açıdan fotoğrafını çeker. İşte bu noktada her açıda ışığınızın homojen ve eşit miktarda olması ürün fotoğrafınızın kalitesi için gereklidir. Bu fotoğraflar birleştirilip uygun formatla web sitelerine yüklendiğinde izleyici mouse hareketleri ile ürünün her kısmını inceleyebilir. 360 derece kamera fiyatlarına bakarken size uygun teknik özelliklerini de ürün sayfamızdan ya da Fotografium’dan mutlaka inceleyin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.