Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
FPV Görüntü Aktarım
2 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

FPV Görüntü Aktarıcı Cihazı Fiyatları

FPV Görüntü Aktarıcı Nedir?

Fpv görüntü aktarıcı DJI firması tarafından drone ile çekilen görüntülerin uzaktan bilgisayar ya da mobil cihazlara aktarımını sağlamak üzere tasarlanmış cihazlardır. FPV, first perseon view kelimelerinin bir kısaltmasıdır. Bu terim birincil kişi görüş açısı manasına gelir. Drone teknolojisi insanların menzil olarak ulaşamayacağı yüksek noktalardan kuşbakışı video açıları sunmaktadır. Bu açılar drone uzaktan kumanda cihazlarıyla sizin yönlendirmeniz neticesinde oluşur. Bu terim bu konuyu ifade eder niteliktedir. Dji drone teknolojisi yıllar boyunca oldukça fazla yol kat etmiştir. Önceleri üzerlerine aksiyon kamera bağlanan modeller yerini kendinken kameralı drone modellerine bırakmıştır. Bugün ise gelinen noktada drone kameraları 4K 60 pfps ve hatta fazla görüntü kalitesi sunmaktadırlar. İşte bu yüksek video boyutu aynı zamanda yüksek dosya boyutları manasına geliyor. Kameralara hafıza kartı takılsa da depolama sorunu ancak görüntü aktarıcı cihaz kullanarak çözülebilmektedir. İşte bu çözümü fpv kablosuz görüntü aktarıcı ile çözen marka drone aksesuarları kategorisine yeni bir ürün olarak eklemiştir. Kategori sayfamızda DJI FPV aktarım cihazları başta olmak üzere uzaktan veri aktarımını kolaylaştıran çözüm ürünlerini bulabilirsiniz.

Kablosuz Görüntü Aktarıcı Ne İşe Yarar?

Kablosuz görüntü aktarıcı yüksek boyutlu video görüntülerinin hızlıca depolama cihazlarına ya da mobil ünitelere gönderimini sağlayan tam bir çözüm ürünüdür. Günümüz teknolojisinde profesyonel kameraların 6K hatta 8K boyutunda yüksek çözünürlük sunmaları hafıza kart kapasitelerini zorlamaktadır. Her ne kadar hafıza kartlarının kapasiteleri artsa da sınırlı okuma yazma hızları bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle uzun süreli çekimlerde görüntülerin uzak noktadaki bilgisayarlara aktarılması zorunludur. İşte bu noktada çözüm olarak geliştirilen kablosuz görüntü aktarıcı cihaz modelleri devreye girmektedir. Özellikle bu konuda da ilke imza atan marka DJI olmuştur. Uzun süre çekim yapma kabiliyeti olan ve daha uzun menzillerde uçuş yapabilen drone modelleri için Dji fpv görüntü aktarım sistemini geliştirerek havasal video çekimlerinin kolaylaşmasını sağlamıştır. 

FPV görüntü aktarım sistemi denildiğinde alıcı ünitesi, verici ünitesi, anten, goggles gözlük bileşenleri anlaşılmalıdır. Bu temel üniteler sistemin tamamlayıcıdırlar. Vericiler yani transmitter ünitesi kameradan gelen video sinyallerini radyo frekansına çevirerek anten ünitesine yollar. Bu anten radyo frekansını yayar. Sinyal kalitesini de belirleyen antendir. Bu frekansı alıcılar toplayarak goggles gözlük ya da monitörlerde izlenir hale getirirler. İşte bu sistem kablosuz olarak çok uzak noktalardan gelen video görüntülerinin hem izlenmesini hem de kaydedilmesini sağlamaktadır. Tüm bu fonksiyonları sunan profesyonel görüntü aktarıcı cihaz modellerini, Dji kablosuz görüntü aktarıcı ürünlerini ve Autel kablosuz görüntü aktarım cihazı fiyatlarını kategori sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.