Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Kamera Kafes Sistemleri
324 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14

Kamera Kafesleri ve Fiyatları

Kamera Koruma Kafesi 

Kamera koruma kafesi aynasız ve d slr fotoğraf makinelerinin özellikle video çekimlerinde zor koşullarda kullanılırken korunmasını sağlayan önemli bir ekipmandır. Video çekimlerinde kameralar farklı sahnelerde elde, video tripod ya da gimbal cihazlarında kullanılabilir. Bu sabitleme ekipmanı değiştirme esnasında kameranın sökülüp takılması başta tripod yuvasının bozulmasına ve makinenin üzerinde çiziklere aşınmalara neden olabilmektedir. İşte çözüm olarak da bu kamera kafes sistemi bulunmuştur. Gerçekten de kafese benzeyen bu ekipmanlar genel olarak alüminyum alaşım sağlam ama hafif malzemeden üretilirler. Üzerlerinde ve alt yüzlerinde bir çok bağlantı yuvası bulunmaktadır. Bu sayede kafesinizi kameranıza bir kere takarak farklı sabitleme ekipmanları arasında rahatça değişim yapabilirsiniz. Kamera için kafes kullanımının oldukça yaygınlaşmasının nedeni ayrıca kameranın rahat tutulmasını da sağlamasıdır. Pek çok alternatif bağlantı noktasına sahip olması kamera ve üstüne bağlanacak lenslerin ağırlık  dengesinin kurulmasına da katkıda bulunur. Tüm bu yönleriyle oldukça faydalı bir yardımcı ekipman olan kamera kafesi modelleri gün geçtikçe daha da fonksiyonel olmaktadır. Kategori sayfamızda SmallRig kamera kafesleri başta olmak üzere farklı amaçlar için üretilmiş güncel modelleri inceleyebilirsiniz. 

Kamera İçin Kafes Ne İşe Yarar?

Kamera için kafes kullanmak pek çok sorun için fonksiyonel çözümler sunmaktadır. Bir kamera koruma kafesinin ilk kullanım nedeni kameranızı dış etkenlere karşı fiziksel olarak korumaktır. Çünkü bu sistemler sağlam alüminyum alaşım malzemeden üretilir. Bu malzeme yapısı kameranızın gövdesini tam olarak sararak zorlu koşullarda yapılacak dış çekimlerde kameranızı tam bir koruma altına alır. Bu sayede kameranızın zarar görerek arızalanmasının önüne geçmiş olursunuz. Bu ekonomik olarak da oldukça avantajlıdır. Bununla beraber kameraların tripod ya da gimballere sürekli sökülüp takılması en çok alt kısımdaki yuvanın bozulmasına neden olur. Bu da bir teknik servis maliyetidir. Oysa bir kez kameranızı kafese bağladığınızda artık bundan sonra kafesin bağlantı yuvasını kullanacağınızdan istediğiniz kadar farklı sabitleme ekipmanına bağlayabilirsiniz.

Kamera koruma denilince ilk akla gelmesi gereken bu kafesler daha farklı çözümler de sunarlar. Özellikle video çekenlerin kamera üzerine takması gereken bir çok tamamlayıcı video aksesuar ürünü vardır. Özellikle monitör video çekimlerinde sahnelerin izlenmesini kolaylaştırır. Ancak kameranın flaş kızağına takılması açı olarak çok uygun olmaz. Bunun yerine kamera kafesinin yan yüzündeki farklı bağlantı noktalarına sabitlendiğinde hareketli sahnelerde monitör kullanımını kolaylaştırır. Yine shoutgun mikrofon kullanırken sesin daha temiz alınması için konuya en yakın ve stabil noktaya konumlandırılmasını sağlayacak olan kamera için kafes modelleridir. Bunlarla beraber video led ışık v mount batarya gibi birden fazla video yardımcı ekipmanını kameranızın farklı bölgelerine bağlayarak hem ağırlık dengesini sağlarsınız hem de kameranızla video performansınızı arttırabilirsiniz.

SmallRig Kamera Kafes Modelleri ve Fiyatları

SmallRig kamera kafes modelleri bu kategorinin en çok satan ürünleridir. Bunun nedeni bu alanda ilklere imza atması olmuştur. Özellikle video profesyonellerinin sahada karşılaştıkları sorunlara fonksiyonel çözümler sunana ürünler üretmesi markayı zirvede tutmaktadır. Özelleştirilebilen kamera koruma kafes modelleri farklı ihtiyaçları karşılar niteliktedir. Özellikle profesyonel aynasız kamera markalarının her modeline uygun ayrı kamera kafesi üreten firma bu kafeslere ek olarak farklı bağlama aksesuarları da geliştirmeye devam etmektedir. Her seviye kamera için  farklı ölçü ve tasarımda bulunabilen Smallrig kamera kafes fiyatları da bu seviyeye göre değişkenlik gösterir. 

Kategorinin öne çıkan diğer markası da Falcam kamera kafes sistemleridir. Daha kompakt ölçülerde ve hafif ürünler ortaya koyan marka sağlamlığı ile de profesyonellerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Yeniden yapılandırılabilen bu ürünler kameraya bağlanacak tüm video aksesuarların bağlanmasına farklı şekillerde olanak tanımaktadır. Kategori sayfamızda en iyi kamera kafesi markalarına ait Sony kamera kafesi, Canon için kamera koruma kafesi, Nikon kafes modellerini bir arada inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.