Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Hafıza Kart Okuyucular
28 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2

Hafıza Kart Okuyucu Nedir? Ne İşe Yarar?

Hafıza kart okuyucu fotoğraf makinesi ya da video kameralarda görüntülerin kayıt edildiği hafıza kartları ile dosyaların aktarılacağı bilgisayar arasındaki iletişimi sağlayan önemli bir ekipmandır. Kart okuyucu öncelikle kameranızda kullandığınız kart tipine uyumlu olmalıdır. Günümüzde fotoğraf makinesi ve kameralarda en çok kullanılan kart tipleri sd hafıza kartları, cf kartlar, xqd ve cfexpress hafıza kartlarıdır. Bu kart tiplerinden kullandığınız hafıza kartına göre değişik modellerde hafıza kart okuyucular bulunur. Kart okuyucu fiyatları bakımından tek tip hafıza kartı yerine birçok hafıza kartını okuyabilen çoklu kart okuyucu seçimi daha avantajlı olur. Aynasız fotoğraf makinelerinde, dslr fotoğraf makinelerinde ve video kameralarda hafıza kartından bilgisayara aktarım aktarım kablosu ile de sağlanabilmektedir. Ancak sürekli kameranın pinlerine kablo ile bağlantı kurmak hem zaman kaybına neden olur. Hem de uzun vadede bu kabloların ve kamera slotlarının arızalanmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle en sağlıklı yöntem fotoğraf ve videoların hafıza kart okuyucular vasıtasıyla bilgisayar ortamına aktarılmasıdır. Kategori sayfamızda Sandisk hafıza kart okuyucular olmak üzere bir çok markanın ürettiği 25 in 1 kart okuyucu da denilen çoklu hafıza kart okuyucuları bir arada bulabilirsiniz.

En İyi Hafıza Kart Okuyucular

Hafıza kart okuyucular öncelikle kameranızın hangi tip kart kullandığına bağlı olarak seçilmelidir. Aynasız kameralarda üst segment modeller genelde çift kart yuvasına sahiptir. Her iki yuvaya da farklı hafıza kartı tipi takılır. Bunlardan en çok kullanılanları sd kart ve cf kart olanlardır. Yine bir yuvaya sd diğer yuvaya cfexpress kart kullanan kameralar olduğu gibi sd ve xqd varyasyonları da mevcuttur. Bunu kontrol ederek çoklu hafıza kart okuyucu çeşitlerine karar vermelisiniz. En iyi hafıza kart okuyucular piyasada bulunan tüm kart tiplerine uygun girişleri olan multi hafıza kartı okuyuculardır. Sizin kameranızın kullandığı kart tipi dışında bilgisayarınıza başka bir kaynaktan dosya aktarmanız gereken durumlarda bu tip çoklu kart okuyucu satın almanız yine avantajlı olacaktır. Ayrıca bu sonradan farklı kameraya geçtiğinizde kart tipi değişirse sizi ekstra bir maliyetten de kurtarır. Hafıza kart okuyucu satın alırken dikkat edilecek konuların başında kullandığınız kartın okuma hızını bilmeniz gelir. Bu çok önemlidir. Çünkü hafıza kartınız yüksek bir okuma hızına sahip iken kart okuyucunuz bunun altında bir okuma hızına sahip olursa veri aktarımı yavaş olacaktır. Böyle bir durumda sizin yüksek okuma hızındaki kartınızın bu önemli özelliği geçersiz kalacaktır. Netice olarak fotoğraf makinesi kart okuyucu hızı aslında sizin iş akışınızın gerçek hızıdır. Kategori sayfamızda ürün açıklamalarındaki hafıza kart okuyucu özelliklerini incelemeniz karar verirken size yardımcı olacaktır.

Sandisk Kart Okuyucu Fiyatları ve Çeşitleri

Sandisk kart okuyucular hafıza kartlarının da ilk üreticisi olan bu marka tarafından geliştirilmişlerdir. Hafıza kartı teknolojisinin yıllar içinde gelişmesi kart okuyucuların da aynı istikamette gelişimini hızlandırmıştır. Bu gelişimi uzun yıllardır sürdüren en önemli marka Sandisk kart okuyucu çeşitleridir. Yine multi kart okuyucu tipinin mucidi olan Sandisk ürettiği yazma ve okuma hızı yüksek hafıza kartlarının tümüne uygun modeller üretmektedir. Bu çoklu hafıza kartı çeşitleri vasıtasıyla kameranız, fotoğraf makineniz değişse de yeni kameranızın kullandığı hafıza kartını destekleyeceği için maliyet olarak avantaj sağlarsınız. Sandisk kart okuyucu fiyatları bu bakımdan maliyet olarak daha uygun olur. Piyasada bulunabilen tüm hafıza kartı çeşitlerini okuyabilen bu kart okuyucular fotoğraf ve video çekimlerinde kullanılacak başka bir kamera ile de uyumlu olur. Tüm bu nedenlerle hafıza kart okuyucu markaları çoklu okuyucu modellerine yönelmişlerdir. Ayrıca daha fazla aktarım hızı sağlayan Typ-c hafıza kart okuyucular en iyi hafıza kart okuyucu modelleridir. Kategori sayfamızda Sandisk kart okuyucu çeşitlerini, Lexar kart okuyucu fiyatlarını ve çeşitlerini fotografium.com aracılığıyla bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.