Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Panel Led Işıklar
162 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 4 5 ... 7

Led Video Işığı 

Led video ışığı aynasız kameralar ile video çekimlerinin yaygınlaşmasıyla beraber gelişen yeni bir teknolojidir. Youtube ışığı ya da vlog çekim ışığı ihtiyaçlarının artmasıyla büyük ışık sistemleri hem ağır hem de kurulumu zahmetli olduğundan yeni bir led ışık sistemi ortaya çıkmıştır. Önceleri sadece kamera ışığı olarak video kameraların flaş kızaklarına takılan video led ışıklar zamanla gelişerek daha geniş yüzey aydınlatacak seviyede led ışık paneli şekline dönmüştür. Bu led ışık panelleri boncuk denilen led ampullerin ince bir kasaya dizilmesiyle üretilirler. Bu ledlerin sayısı ve büyüklüğü de led panel ışığın gücünü belirler. Led sayısı fazla olan panellerin ebadları büyük olacağından üretici firmalar çözüm olarak geniş ama daha ince tasarımlı kasalar üretmeye başlamışlardır. Bu ince yapıları bir tık ileri taşıyan Cineroid katlanabilir led panel ışık üreterek yeni bir devrime öncü olmuştur. Kuvvetli bir ışık kaynağının katlanarak küçük bir çanta ile taşınabilmesi en profesyonel aydınlatmaların stüdyo dışında da yakalanabilmesini mümkün kılar. Led ışık panel fiyatları incelenirken taşınabilir ve ince tasarımlarıyla beraber bakılması gereken temel teknik özellikleri vardır. Bunlardan en önemlileri led panel ışığın çıkış gücü, led boncuk sayısı, ışık parlaklığını gösteren lümen ve lüx değerleridir. Bunlara ek olarak bi color yani renk değiştirme özelliği de önemlidir. Bu sayede sıcak ve soğuk renk tonlarını videolarınıza aktarabilirsiniz. Kaliteli led video ışıklarının en bariz göstergesi de gerçek renklerin videolara ne kadarını aktarabildiğidir. Bu değer CRI değeridir. 97+ CRI değerine sahip video led paneller renklerin en gerçekçi elde edildiği ışıklardır. İlk kez bu değerlere çıkabilen Amaran led panel modellerini Viltrox ledler, GVM led panel ışıklar ve Godox video led ışıklar izlemiştir. Panel led ışıkların bir çok avantajı bulunur. Bunlardan en önemlisi de batarya ile de çalışabilmeleridir. Bataryalı led ışıklar tam dolu iki batarya ile uzun saatler boyunca içeride ve dış mekanlarda çalışmanızı sağlar. Bu özellikleriyle tüm video çalışmaları için temel aydınlatma ekipmanı olmalarını sağlar. Panel led dışında yine led teknolojisini kullanan yeşil kafa ışıktan farkları vardır. Özellikle sadece 5600k yani beyaz ışık veren bu ışıklardan farkları 3400 kelvin ile 5600 kelvin aralığında çalışabilmeleridir. Renk filtresi kullanılmadan telefon uygulaması vasıtasıyla renk ton aralıkları hızlıca belirlenir.

Led Işık Seti Modelleri

Led ışık seti iki ya da üç adet panel led ışığın beraber bulunduğu kitlerdir. Bu kitlerde led panel ışıkların takılacağı ayarlanabilir ışık ayakları ve diğer aksesuarlar tek bir çanta içerisinde satışa sunulmuştur. Taşıması ve kurulumu oldukça kolay olması sebebiyle ilk kez ışık kullanacakların bile rahatlıkla yeterli aydınlatmayı sağlayabileceği ekipmanlardır. Özellikle çok geniş alanların aydınlatılmasında 45 derece geniş açı ışık verimi oldukça başarılıdır. Bu özellikleri nedeniyle led ışık setleri Youtube videolarında, canlı yayın haber programlarında ve film çalışmalarında mutlaka setlerde bulunmaktadır. Düğün günü videolarının popüler hale gelmesiyle bu video led ışık kitleri dış mekanlarda gün ışığına dolgu olarak harici flaş yerine de kullanılır olmuştur. Kolay kurulması nedeni ile tanıtımı yapılacak bir mekan dakikalar içerisinde hızlıca bir stüdyo ortamına dönüşebilir. Led ışık seti modellerinden ikili olanlar ile tek kişilik videolar rahatlıkla çekilebilir. GVM S900D ikili video led ışıkları aktif fan soğutma sistemleri sayesinde çok uzun süre kesintisiz aydınlatma sağlayacaktır. Yine kırılmaz abs malzemeden üretildikleri için düşme ve çarpmalardan etkilenmezler. Bu sayede hem sağlam hem güçlü bir ışık kaynağını yanınızda her yere taşımış olursunuz. Üç noktalı aydınlatma metodu için yani fonun aydınlatılması da gerekiyorsa üçlü led ışık setleri tercih edilmelidir. Özellikle fonun çok iyi aydınlatılması gereken greenbox çekimlerinde GVM 880RS üçlü video led ışık seti hem ön plandaki kişilerin hem de yeşil fon perdesinin eşit aydınlatılmasını sağlar. RGB Led özelliği ile de istenilen renk tonları da videolara aktarılabilir. Bunlarla beraber Godox panel led ışık seti modellerini, Viltrox led ışık seti fiyatlarını ve Apature video led ışık kitlerini bir arada kategori sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Sürekli Işık Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sürekli ışık kullanımı daha kolay olması nedeniyle ürün fotoğrafları  ve youtube video çekimlerinde en çok kullanılan ışık setleridir. Adından da anlaşılacağı gibi sürekli ışık verdikleri için ışığın yönünü ve gücünü gözümüzle görerek yönetmemizi sağlar. Fotoğraf ve video çekimleri için sürekli ışıklar büyük avantaj sağlarlar. Özellikle çok deneyiminiz yoksa bu ışıklarla ne görüyorsanız onu çekersiniz. Sürekli ışıkların en ucuz ve kullanımı en kolay olan çeşidi Softbox sürekli ışık setleridir. İçlerinde dörtlü duy ve önlerinde softbox bulunan bu sürekli ışıklar hem yumuşak ışık verir hem de kurulumu basittir.Bu setlerde 5600 K ile 6000 K arası spiral ampul ya da daha güçlü ve tasarruflu Led ampul kullanılır. Kategori sayfamızda özellikle Kaiseberg Sürekli ışık Softbox kitlerimizi inceleyebilirsiniz. Bu setler barındırdıkları 8 adet 100 Watt gücündeki led ampullerle 800 Watt ışık gücüne ulaşarak hem ürün ve porte fotoğraflarında hem de youtube video ve vlog çekimlerinde avantaj sağlamaktadırlar.

Video Led Işıkları Nedir? En İyi Video Led Işık Setleri Hangisi?

Video Stüdyolarında ve dış mekan aydınlatmalarında günümüzde hem taşıma kolaylığı hem ucuz fiyatları sebebiyle video led ışık setleri kullanılmaktadır. Eskiden kullanılan stüdyo ışık sistemlerinin aşırı ısınma problemleri sebebiyle ısınma yapmayan ve çok uzun ömürlü led panel şeklindeki Led ışık setleri önplana çıkmıştır. Canlı yayın stüdyolarından, mutfak video çekimlerine,eğitim videolarından sinema film sektörüne kadar hemen her video çekiminde kullanılmaktadırlar.En önemli özellikleri 3200 ila 5600 Kelvin arasında renk ısısına ulaşmaları yani Bi color sistem ile renk değiştirebilir olmalarıdır. Böylece ekstra bir renk filtresine ihtiyaç duymadan hem sarı hem beyaz renk elde edilebilmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken konu da Ledlerin CRI değerleridir.Kategori sayfamızda led ışık üreticilerinin en iyi markaları arasında bulunan Viltrox, Cineroid, Godox, Never markalarının 97 + CRI değeri ile gerçek renk aktarımını sağlayan Led ışık setlerini inceleyebilirsiniz. 

5500 Kelvin Beyaz Işık Nedir? Ne İşe Yarar?

Kelvin değeri ışık kaynaklarının sıcaklık değeridir. Ana ışık kaynağı olan Güneş ışığının verdiği renk Beyazdır. Beyaz renk ise 5500 Kelvin değerine karşılık gelmektedir. Işığın rengi dalga boyuna bağlıdır. Işığın dalga boyu nanometre birimiyle tanımlanır.400 ile 700 nm arasında kalan ışınların karışımı beyaz ışığı oluşturur. Gün ışığı beyaz renktir. Günışığı Bir prizmadan geçirildiğinde gökkuşağına benzer ışık demeti oluşur.Bunların Toplamı yine beyaz olur. Yapay ışık kaynaklarından 5500 K Yani beyaz renge en yakın renk sıcaklıklarını flaşlar vermektedirler.Softbox sürekli ışıklar led ampullerin 5600-6000 Kelvin arası renk sıcaklıkları ile beyaz rengi verebilmektedirler.Video Led ışıklar ise bi color özellikte olduklarından Beyaz, sıcak ve soğuk renkleri yakalayabilmektedirler.

LED Işıkların Diğer Aydınlatma Ürünlerinden Farkı Nedir?

Led ışıkların en önemli avantajları şu şekilde sıralanabilir.Ortalama 50.000-100.000 saat ömürleri vardır.Hızlıca ışık vermeye başlarlar.En verimli ışık kaydağıdırlar.Minimum sıcaklık ve ışık kirliliğine sahiptirler.Enerjiyi en düşük şekilde kullanırlar.Soğuk havada iyi performans gösterirler.Işık açıları düşük tutularak yüksek CRI değerlerine ulaşılabilir.Kızılötesi ve mor ötesi emisyonları yoktur.Kazaları karşı en güvenilir aydınlatma aygıtlarıdır.Farklı renk seçenekleri vardır.Çevre dostudurlar.

Evde Stüdyo Kurmak İçin En Ucuz Sürekli Işık Tavsiyesi

Eğer evinizin bir köşesinde ürün fotoğraflamak ve e ticaret sitesinde,instegramda sergilemek istiyorsanız Kaiseberg Softbox Sürekli Led Işık Seti (8 Duylu) tam istediğiniz ışığı verecektir. Ama daha uzun süreli youtube ya da eğitim videoları çekmek istiyorsanız Viltrox 40 T 2’li ya da 3’lü Led ışık setlerini tavsiye ederiz. Tüm bu setler gerekli batarya,şarj aleti,ışık ayağı ve taşıma çantaları ile başka bir aksesuara gerek bırakmayacak şekilde en ucuz maliyet ile satın alınabilir.

Işık Ayakları Modelleri ve Fiyatları

Işık ayakları her paraflaş, Softbox sürekli ışık ve Video led ışıkların takılabileceği gibi tasarlanmıştır. Bu nedenle her ışık türüne uygundurlar. Işık ayağı seçerken kullandığınız ışığı taşıyacak sağlamlıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Manfrotto ışık ayakları en sağlam olan yapıdadırlar. Eğer kullanacağınız ışık büyük ve ağır ise bu tip havalı 256 cm boyutunda olan ışık ayaklarını tercih etmelisiniz. Daha hafif olan softbox ışık setleri ve küçük kafa paraflaşlar için 200 cm katlanabilir ışık ayakları ideal olacaktır. En ucuz ışık ayağı modellerini kategori sayfamızda bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.