Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Prompter Cihazları
13 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

Prompter Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?

Prompter kelimesinin anlamından yola çıkarsak ne işe yaradığını daha iyi anlayabiliriz. Elektronik Suflör anlamına gelen prompter cihazı yayınlarda ezber olmadan metini okuyarak duraksamadan konuşmayı kolaylaştırır. Hata oranını da böylece azaltır.  Elektronik bir cihaz olan prompter aslında yeni bir ekipman değildir. Analog video kamera kullanıldığı yıllarda da haber stüdyolarında bulunan bir cihazdı. O tarihlerde sadece optik bir yapıdaydı. Aynı slaytları arka arkaya göstermeye yarayan projeksiyonlar gibi haber spikerlerinin en büyük yardımcısıydı. İlk üretildiği döneme göre oldukça gelişen prompter cihaz çeşitleri yine aynı maksatla kullanılır. Yeni teknolojiler ile beraber mobil telefonlar ile bile kontrol edilebilir hale gelmişlerdir. Canlı yayınlarda, eğitim videolarında hatta siyasilerin seçim konuşmalarında önceden hazırlanan metinlerin yayın esnasında sanki ezberden konuşuyormuş gibi akıcı bir şekilde okunmasını sağlarlar. Haber yayınlarında konuşmacı ya da spikerin görebileceği bir yerde ve konumda kameranın hemen lensinin altında göz hizasına konumlandırılır. Bu sayede eksiksiz haber okuma hedeflenir. Tabi prompter kullanımı spiker açısından da bir tecrübeyi gerektirir. Cihazdan okunduğunu izleyiciye hissettirmeden jest ve mimiklerini kullanarak doğal bir anlatım sergileyen haber spikerleri bunu en iyi başaranlardır.

Ucuz Prompter Fiyatı ve Prompter Cihaz Çeşitleri

Ucuz prompter fiyatı araştırıyorsanız tavsiye edilecek olan modeller mobil tipte kompakt ölçülerde olan prompter cihaz çeşitleridir. Özellikle en çok tercih edilen marka Fortinge MIA Mobil Prompter cihazıdır. En uygun fiyatlı prompter olarak bilinen model özellikle aynasız kameralar ile uyumu nedeniyle tercih edilmektedir.  Hem İos hem de Android ücretsiz uygulamasıyla tüm cep telefonları ile kontrol edilebilir. Metin hızının ayarlanması da diğer önemli özelliğidir.

Prompter cihaz fiyatları incelenirken aslında kullanacağınız kameralar, ekipmanlar ve çalışılacak ortam seçim için belirleyicidir. Kullanılacak ortam büyük bir stüdyo ya da miting alanı ise küçük ekrana sahip prompter kullanmak işinizi zorlaştıracaktır. Bu alanlarda en az 17 inç ekran büyüklüğüne sahip tablet vasıtasıyla kontrol edilebilen cihazlar tercih edilmelidir. Bu tip videolarda en çok tercih edilen model Fortinge PROS 17 inç Stüdyo Prompter cihazıdır. Adından da anlaşılacağı gibi stüdyo tipi olan bu model uzaktan okumayı kolaylaştıran 17 inç tft lcd ekran paneline sahiptir. Bu kaliteli ekranlar konuşmacının uzak mesafeden görüşünü ve metni takip etmesini kolaylaştırır. Okunacak metinler PC ya da tabletten kontrol edilerek konuşmacının okuma hızına göre aynı zamanda ayarlanabilir. Bunun için gerekli yazılım da prompter kit içeriğinde mevcuttur. Elektronik slayt cihazı vazifesi gören prompter fiyat kriterleri buna göre belirlenir. Büyük ekranlara sahip olan modeller büyük alanlarda kullanılırken daha küçük modeller Youtube yayınları gibi küçük alanlarda oldukça kolaylık sağlarlar. Uzaktan kumandaları sayesinde konuşmacı hitap ederken bir başkası cihazı uzaktan kontrol edebilir. Bu sayede konuşmacının okuma hızına göre eş zamanlı olarak metin akış hızı kontrol edilerek hataların önüne geçilebilir. Birden çok kameranın kullanıldığı canlı yayınlarda iki adet prompter kullanımı da mümkün olur. Konuşmacının döndüğü kameranın üzerindeki prompter cihazına bakılarak açı değişse de konuşma akışı bozulmaz.

Prompter cihazı kullanımı kolay ekipmanlardır. Sadece kameranın lensine adaptörle bağlantıyı ve tripod bağlantısını dengeli yapmak gerekir. Ardından yanında gelen uygulama tablet ya da cep telefonuna yüklenir. Konuşma metini girilerek devam edilir. Bu metin uygulama üzerinden yönetilebilir. Prompter kit içeriklerinde bulunan kumandalar mini usb ile bağlanarak otomatik olarak kurulur. Böylece telefon dışında bu kumanda ile de cihazı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Kategori sayfamızda tüm Fortinge prompter modelleri ve fiyatları inceleyebilirsiniz. İki yıl resmi Türkiye garantisi ile güvenle prompter satın alabilirsiniz. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.