Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Dijital Kompakt Fotoğraf Makineleri
50 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3

Dijital Kompakt Fotoğraf Makinesi

Dijital kompakt fotoğraf makinesi tanımlaması aslında dslr olmayan fotoğraf makine grubunu anlatmak için kullanılır. Çünkü artık aynasız dslr fotoğraf makineleri de kompakt makine ölçülerinde üretilebilmektedir. Kompakt fotoğraf makinesi nedir? Dijital kompakt makine denilince burada öncelikle lensi değişmeyen kendi üzerinde bulunan lens ile çalışılan fotoğraf makineleri anlaşılmalıdır. Fotoğraf makinesi için lensin değişmemesi dezavantaj gibi görülse de bazı durumlarda da avantajlıdır. Çünkü kompakt fotoğraf makinelerinin optik zoomu çok gelişmiştir.

Hem çok geniş açı hem tele açıları barındıran yüksek optik zoomlu kompakt makineler bulunur. Bu tarz yüksek zoomlu kompakt fotoğraf makinelerinde dslr kameralarda en 3 lens ile sağlayacağınız açıları elde edersiniz. Mesela 24mm geniş açıdan 800mm en dar açıya kadar tek bir kompakt kamerada sahip olunabilir. Lensler yine optik olarak çalışır. Ancak lens halkası ile değil kompakt makinenin üzerindeki zoom butonu ile hareket eder.

En iyi kompakt makine tabi sadece optik zoom özelliği ile tespit edilmemelidir. Dijital kompakt kamera kalitesini etkileyen başka faktörler de vardır. Bunlardan en önemlisi yine sensör ölçüsüdür. Sensör ölçüsü 1 inç ve üstü olan kompakt kameralarda fotoğraf ve video kalitesi otomatik olarak artacaktır. Yine 24 MP çözünürlüğü kaliteli fotoğraflar için yeterli olur. Video çözünürlüğü de Full HD ve 4K olmalıdır.

Kompakt Fotoğraf Makinesi Ne Demek?

Kompakt fotoğraf makinesi eski dönemlerde yani film kullanılan yıllarda 35mm film kullanan fotoğraf makineleri için kullanılan bir tabirdir. Sonraları dijital döneme geçildiğinde ise dslr büyük gövdelerden sadece ebadıyla ayrılsın diye kullanılır olmuştur. Son zamanlarda ise aynasız slr kamera teknolojisinin gelişimiyle zaten tüm fotoğraf makineleri kompakt ölçülerde üretilmeye başlanmıştır.

Hatta en üst segment full frame kameralar bile hafif ve küçük gövdeye sahiptir. Bunun için artık kompakt fotoğraf makinesi ne demek denilirse. Sadece lensi gövdeden ayrılmayan yani sabit lensli kameralar için kullanılmaktadır. Bu tanıma göre ölçüsü küçük boyutlarda ve dslr makineler gibi lensleri değişmeyen gövdesinde sabit olarak optik zoom sistemi olan fotoğraf makineleri kompakt fotoğraf makinesi olarak düşünülmelidir. Kategori sayfamızda da Canon kompakt kameralar, Sony kompakt fotoğraf makineleri, Olympus kompakt fotoğraf makinesi ve Panasonic fotoğraf makinesi kompakt modelleri ile su altı kompakt kameraları bulabilirsiniz.

Canon Kompakt Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Canon kompakt fotoğraf makinesi üretimi çok eskiye dayanır. Filmli dönemde analog kompakt fotoğraf makineleri ile başlayan Canon powershot serisi kompakt kameralar dijital dönemde de aynı isimle Canon dijital kompakt fotoğraf makinesi olarak üretilmeye yıllar boyunca devam etmektedir. Aynasız Canon kameralar her ne kadar kompakt makine boyutlarında üretilseler de bazı avantajlı tarafları ve basit kullanımıyla hala çoğu kullanıcının tercihi olmaktadır. Canon kompakt fotoğraf makinesi fiyatları optik zoom ile eş değerdir.

Yani yüksek optik zoomlu Canon kompakt kameralar üst fiyat sıralamasındadır. Optik zoom değeri düştükçe de fiyat düşmektedir. Canon kompakt kamera grubunda yer alan Canon G7X serisi kompakt kameralar ise optik zoom değerinden bağımsız olarak fotoğraf performansı ve video çekim kalitesiyle aslında vlog kamerası olarak da tercih edilmektedir.

Canon kompakt fotoğraf makine lenslerinde açık diyafram değerlerinin olması da az ışıklı ortamlarda ISO yükseltmeden fotoğraf ve video üretmesine sebep olur. Canon bas çek tarzı en ufak kompakt kameraları da hala kategorinin en çok satan modelleri oluyor. Tüm Canon kompakt fotoğraf makinesi fiyatları ve modellerini kategori sayfamızdan güncel olarak inceleyebilirsiniz.

Sony Kompakt Fotoğraf Makinesi Modelleri

Sony kompakt fotoğraf makinesi modelleri ve fiyatlarını  en güncel haliyle kategori sayfamızda bulabilirsiniz. Sony aynasız kameralarından çok önce üretmeye başladığı dijital kompakt fotoğraf makinesi serisini her yıl güncelleyerek üretmeye devam ediyor.

Zeiss kompakt fotoğraf makinesi olarak da bilinen bu kameralar Sony ile Carl Zeiss firmasının birleşmesiyle da ha kalite kazanmıştır. Dünyaca ünlü Alman Zeiss lens üretimi ile Sony kamera teknolojileri birleşince her seviyedeki ürünler gibi Sony kompakt fotoğraf makinesi modellerine de kalite artışı yansıdı. Sony Cyber Shotadını verdiği kompakt fotoğraf makinelerinde sadece lens kalitesiyle öne çıkmadı. Bununla beraber klasmanındaki rakipleriyle her yıl yüksek optik zoom konusunda da yarıştı.

Bununla beraber Sony kompakt kameralar farklı yazılımsal özelliklerle de her zaman farklı olmayı başardı. Sony bas çek fotoğraf makineleri hızlı denklanşör süresi ve seri fotoğraf kaydı gibi özellikler ile de anı yakalamak için idealdir. Yine belgeleme için fotoğraf ve video kaydı yapmak zorunda olan kullanıcılar için 5x optik zoom ve düşük kumlanma özellikleriyle her zaman yardımcı olur.

Nikon Kompakt Fotoğraf Makineleri ve Fiyatları

Nikon kompakt fotoğraf makinesi denildiği zaman modellerin adından önce Coolpix serisi anlaşılır. Çoğunlukla Nikon digital kompakt kamera isteyen kullanıcılar Nikon Coolpix  fotoğraf makinesi olarak aratırlar. Çünkü Nikon Coolpix tanımı uzun yıllardır kalitesini ispatlayan modellere verilen isimdir.

Durum böyle olunca da model isimlerinin önüne geçmesi doğaldır. Nikon kompakt fotoğraf makinelerinde de kullanıcı seviyesine göre bir ayrım vardır. Öncelikle çok yüksek zoom özelliğine sahip Nikon kompakt kameralara P serisi adı verilir. P harfi performansın kısaltmasıdır aslında. P serisi Nikon kompakt fotoğraf makineleri fotoğraf ve video performansı en yüksek olan kompakt kamera grubudur. P serisinin en son noktası olan Nikon P1000 sahip olduğu yüksek optik zoom ile rakiplerine büyük bir fark attı. 24mm geniş açıdan başlayan 3000 mm tele açıya ulaşan bu model 125x optik zooma sahip.

Bu optik zoomun son kademesinde bile üstün netlikte fotoğraflar çekiyor olması gerçekten performans serisinin zirvesi olduğunun çok güzel ispatı aslında. Nikon kompakt fotoğraf makinelerinde yani Coolpix serisinde yine A serisi ve B serisi dijital kompakt kameralar üretilmektedir. Ancak Nikon AW serisi su altı kompakt fotoğraf makineleri yine bu kategorinin en çok sorulan modelleridir. Nikon kompakt fotoğraf makinesi fiyatlarını da güncel olarak sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Panasonic Kompakt Fotoğraf Makinesi Modelleri

Panasonic kompakt fotoğraf makinesi bu kategoride her zaman yer almıştır. Uzun yıllardır dijital kompakt fotoğraf makinesi üretim tecrübesiyle Panasonic yıllar içerisinde modelleri oldukça geliştirmiştir. Dijital kompakt kamera denildiğinde akla gelen ilk modeller Lumix kompakt fotoğraf makineleridir.

Panasonic Lumix DC serisi kompakt kameraları artık hibrit kompakt kamera olarak biliniyor. Yani hem fotoğraf hem video için ideal olan Lumix kompakt kameraları bu alanda öne geçiren bazı teknik detaylar var. Bunlardan ilki uzun yıllardır devam eden Panasonic ve Leica işbirliği. Lumix kameraların kalitesini arttıran Dünyanın en iyi optik üreticisi ünvanına sahip Leica lensler aslında. Özellikle yüksek optik zoom özelliği ile öne çıkan Panasonic FZ 2000 modeli hem fotoğrafta hem de video da aynasız makineler ile yanınızda cine lens serisi en az 3 veya 4 lens taşımadan yapamayacağınız işleri başarabiliyor.

4K Video çekebilen Panasonic kompakt fotoğraf makineleri 1 inç sensörlerin de katkısıyla yüksek optik zoom ile kaliteli fotoğraf ve videoyu size garantiliyor. Tüm Panasonic kompakt fotoğraf makinesi modellerini, Lumix kompakt kamera fiyatlarını Fotografium'dan takip edebilirsiniz. Kategoride yer alan kompakt fotoğraf makineleri hakkında bilgi almak isterseniz. Ya da kompakt fotoğraf makinesi tavsiyesi arıyorsanız Whatsapp ve canlı destek hattımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.