Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Softbox Işık Setleri
29 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2

Softbox Işık Seti

Softbox ışık seti önüne softbox takılabilen sürekli ışıklardan meydana gelir. Portre aydınlatmasında en iyi ekipman softboxlardır. Bu nedenle Youtube videolarında ve vlog çekimlerinde yüz aydınlatması için sıklıkla kullanılırlar. Çok aranan bu softboxlar aslında ışığın kendisi değil ışığın önüne takılan ışık şekillendiricilerdir. Temel olarak takıldıkları ışık kaynağına göre iki tip softboxtan bahsedilebilir. Bunlardan biri paraflaş için softboxtır. Video çekimlerinde ise sürekli softbox ışık kullanılır. Sürekli ışıklardan led ampul ile çalışan 5 duylu modellerin önüne takılan 50x70 cm softbox portreler için ideal ölçüdür. Softboxların iç yüzeyi ışığı yansıtan parlak gümüş renklidir. Bu reflektör yapı ışığın daha geniş yüzeye ulaşmasını sağlar. Önlerine takılan soft bezler de transparan oldukları için ışığı yumuşatarak konuya gönderir. Bu sebeble softbox ismini almıştır. Konuya yakın kullanıldığında bile yüzde bir parlama oluşmadığı için kullanımı kolay ışıklardır. Softbox set ürünleri iki adet sürekli ışık led ampuller ve iki adet 50x70cm softboxtan oluşur. Taşıma çantalarında softbox ışıkların takıldığı ışık ayakları da bulunur. Kaiseberg 5 duylu softbox ışık seti kategorinin en çok satan ürünüdür. Hem video hem fotoğrafta portre aydınlatması için kullanılırlar. Bununla beraber sosyal medya reklamlarında kullanılacak ürün videoları da bu ışık setleri ile kolayca çekilir. Son zamanlarda popüler olan yemek tarifi video içeriklerinde üstten çekim açısı için gölge olmamasını sağlayan da yine bu sürekli ışık setleridir. Ampul sisteminden başka yuvarlak led önüne softbox takılan setler de mevcuttur. Led softbox ışıklar renk ayarlanabilir modelleridir. Ancak 10 adet ampul kullanılan softbox ışık sistemine göre ışık gücü daha azdır. Kategori sayfamızda Kaiseberg softbox ışık seti fiyatlarını, Godox softbox setlerini bir arada inceleyebileceksiniz. İkili ışık setlerine ek olarak hangi ışık kaynağını ve aksesuarlarını satın alacağınızı öğrenmek için de canlı destek hattımızdan Fotografium uzmanları ile görüşmeniz faydalı olacaktır.

Softbox Nasıl Kullanılır?

Softbox kullanımı kolay ışıklardır. Sürekli ışıkların önüne takılan softbox kolay taşınabilmesi için katlanır özelliktedir. Çekimden önce ışık kaynağı ışık ayağına takılır ardından softbox kurulur. Bu kurulumda oldukça kolaydır. Softboxların 4 adet esnek çubuğu bulunur. Bu çubuklar softboxın iskeletini oluşturur. Softboxın kenar uçlarında ve sürekli ışığın kasasında bu çubukların içine geçeceği yuvalar bulunur. Önce ışıktaki yuvalara çubuklar yerleştirilir. Sonra siyah softbox bezine karşılık gelen yerlere esnetilerek çubuklar takılır. Böylece sürekli softbox ışık kurulmuş olur. Beyaz geçirgen bezlerde önüne gergin olarak takılarak ışık kurulumu tamamlanır. Video ve fotoğrafta portre aydınlatmasında en temel aydınlatma metodu rembrant üçgeni denilen tekniktir. Softbox ışık seti ile bu teknik uygulanabilir. Softboxlardan biri ana ışık olarak 45 derece açıyla ve göz hizasının üstünden kişiye yönlendirilir. Yüze bakıldığında yüzün tek tarafı tam aydınlanmış olmalıdır. Diğer tarafta ise göz ile elmacık kemiği arasında gölge içinde aydınlık bir ışık üçgeni oluşturulur. Ana ışığın ters istikametinde ve kamerayla aynı düzlemden ikinci softbox ışık dolgu ışığı olarak yönlendirilir. Böylece gölgeler yumuşayarak istenilen portre aydınlatması sağlanır. Yine bu ikili ışıklandırma ürün fotoğrafçılığında da kolay kullanılır. Çekilecek ürüne her iki yandan eşit mesafede bu softbox ışıklar yönlendirildiğinde gölgeler ürünün arkasına atılacağından etkili ve net görseller elde edilecektir.

Sürekli ışık kullanımı daha kolay olması nedeniyle ürün fotoğrafları ve youtube video çekimlerinde en çok kullanılan ışık setleridir. Adından da anlaşılacağı gibi sürekli ışık verdikleri için ışığın yönünü ve gücünü gözümüzle görerek yönetmemizi sağlar. Fotoğraf ve video çekimleri için sürekli ışıklar büyük avantaj sağlarlar. Özellikle çok deneyiminiz yoksa bu ışıklarla ne görüyorsanız onu çekersiniz. Sürekli ışıkların en ucuz ve kullanımı en kolay olan çeşidi Softbox sürekli ışık setleridir. İçlerinde dörtlü duy ve önlerinde softbox bulunan bu sürekli ışıklar hem yumuşak ışık verir hem de kurulumu basittir.Bu setlerde 5600 K ile 6000 K arası spiral ampul ya da daha güçlü ve tasarruflu Led ampul kullanılır. Kategori sayfamızda özellikle Kaiseberg Sürekli ışık Softbox kitlerimizi inceleyebilirsiniz. Bu setler barındırdıkları 8 adet 100 Watt gücündeki led ampullerle 800 Watt ışık gücüne ulaşarak hem ürün ve porte fotoğraflarında hem de youtube video ve vlog çekimlerinde avantaj sağlamaktadırlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.