Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Mount Adaptörler
42 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2

Mount Adaptörü Ne İşe Yarar?

Mount adaptörü lens ile fotoğraf makinesinin gövdesi arasına takılan ara adaptörlerin genel adıdır. Her Lens mount adaptörünün işlevi farklı olsa da temel de kamera ile lensin uyumluluğunu sağlayan lens aksesuarlarıdırlar. Lens çevirici adaptörler başka marka bir lensi fotoğraf makinenizde kullanmak üzere tasarlanmışlardır. Canon mount adaptörler Canon kameralar ile başka marka lensleri kullanmanızı sağlar.

Sony E mount adaptörler ise Sony aynasız kameralarda Canon lens kullanmanız için üretilirler. Bununla beraber Canon aynasız R serisi için RF bayonet aynasız lensler kullanılması gerekir. Ancak yıllardır Canon kullanıcı olan profesyoneller ellerinde bulunan EF lensleri de kullanmak isterler. Bunun için Canon lens adaptörleri de vardır. Canon EF-RF çevirici adaptörler eski seri Canon ef 50 mm f:1.4 lensinizi Canon EOS R5 C kameranıza takmanızı sağlar. Bunun için aranırken bu adaptörler EF to RF şeklinde aratılmalıdır.

Yani EF Bayonet lensi RF bayonetli Canon gövdelere bağlama adaptörüdür. Bu lens adaptörlerinin otofokus çalıştırabilen modelleri de bulunur bunlara da speed boaster lens adaptörler denilir. Yine kameranızın sensör ölçüsü de bu adaptörlerin seçimi noktasında belirleyicidir. Lens adaptörleri ne işe yarar? Sorusunun görüldüğü gibi en kestirme cevabı aslında elinizde bulunan aynasız kameranıza eskiden fotoğraf için kullandığınız bir lensi kullandırmasıdır. Tüm bu konular hakkında kafanıza takılan soruları ya da lens adaptörlerinin marka uyumluluğu için canlı destekten fotografium uzmanlarına sorabilirsiniz.

Mount Adaptör Modelleri ve Fiyatları

Lens adaptörleri çeşitleri profesyonel fotoğrafçıların ve videocuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilirler. Yeni lens ve kamera teknolojileri geliştikçe de yeni ihtiyaçlar doğmaktadır. Bu lens adaptörleri de her geçen sene yenilenmektedirler. Özellikle Viltrox lens adaptörleri Canon ve Sony dönüştürücü lens adaptörlerini sürekli güncellemektedir.

Viltox Sony lens adaptörleri ile Canon lensleri olan kullanıcılar Sony aynasız kameralara lenslerini takıp video çekimlerini rahatlıkla yapabilirler. Yine Viltrox Canon lens adaptörleri EF to EFM gibi Canon başlangıç seviye kameralarına üst seviye Canon lensleri takmanızı sağlayacak kadar geniş bir lens mount adaptör çeşitliliğine ulaşmıştır. Yine PL mount lensleri EF ye çeviren lens adaptörleri sinemacıların tercih ettikleri lens adaptör modelleridir. Canon ve Nikon her zaman dslr kamera ve lens pazarında yarışan markalar olmuştur. Bu iki rakibin kamera ve lenslerini, bir araya getiren Nikon Canon adaptörler yine kategoride yer alıyor. Özellikle  M42 kodu ile bilinen lens çevirici bu adaptörler hala en çok satan modellerden.

Son yıllarda Fujifilm aynasız kameralarda lens açığının getirdiği arayış neticesinde kategoriye Fujifilm Canon adaptörleri de eklenmiştir. Panasonic aynasız kameralar full frame sensör ölçüsünde üretilmeye başlandığından yine full frame Canon ve Nikon lensler ile kullanılmak istenmektedir. Bunun için L mount Panasonic lens çeviriciler de artık markaların ürün listelerine eklenmiştir. Tüm bu lens adaptör çeşitlerini ve lens adaptör fiyatlarını en güncel halleri ile sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Lens Adaptör Tavsiyeleri ve Lens Adaptörü Fiyatları

Lens adaptör tavsiyeleri öncelikle kullandığınız fotoğraf makinesi ve kameranın markasına ve bayonet tipine göre yapılır. Eğer Nikon fotoğraf makineniz varsa bayonet tipinizin F mount bayonet olduğunu bilmelisiniz. Bunun bildiğinizde nikon lens adaptörü ararken F mounta çeviren lens adaptörü arayabilirsiniz. Canon kamera bayoneti EF ya da EF S olduğundan Sony bir gövdeye takılacaksa bu  Sony lens adaptörü çeşidi EF to E mount adaptör olacaktır.

Yani Canon EF lensi Sony aynasız E bayonet bir kameraya bağlayan adaptörler. Çevirici Lens adaptörlerinde son zamanların en çok çeşitliliğe sahip olanı Viltrox lens adaptörleri olmuştur. Canon'dan Sony'e çeviren adaptörler, Nikon Canon çevirici adaptörler, Fuji Canon adaptörler üreten Viltox adaptörlerin ikinci seri üretilen adaptörlerinin çoğunda otofokus fonksiyonu da kullanılabilmektedir.

Özellikle videoda hızlı netlik de sağlayabilen Viltrox adaptörler yazılım güncellemeler ile de yeni fonksiyonlar kazanabiliyor. Yine Metabones lens adaptörleri Nikon adaptör, Canon lens adaptör, Sony lens adaptör başta olmak üzere markalar arası birçok lens çevirici adaptör üretir. Bir diğer lens adaptörü tavsiyesi de Metabones lens adaptörleri olacaktır. Tüm bu lens adaptör çeşitlerini elinizdeki kamera ve lens bayonet tipine göre incelemenizde fayda olacaktır. Lens adaptörü fiyatları sayfamızda güncel olarak sergilenmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.