Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Makro Tube Adaptörler
24 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

Makro Tube Adaptör Nedir?

Makro tube adaptörmakro  adından da anlaşılacağı gibi makro fotoğrafçılıkta lens ile fotoğraf makinesi gövdesi arasına bağlanan bir uzatma tüpüdür. Bu nedenle aynı zamanda lens uzatma tüpü olarak da bilinir. Makro fotoğrafçılıkta fotoğrafı çekilecek konuya oldukça yaklaşmak gerekir. Özellikle küçük objeler çekilirken bu mesafe bir iki santimetreye kadar inebilir. Doğada çiçek ya da böcekler de bu kadar yaklaşarak çekilir. Makro uzatma tüpü de işte tam bu noktada yardımcı olur.

Aslında bilindiği gibi makro fotoğrafçılıkta makro lensler kullanılır. Çünkü mikro mercek ile üretilen bu lensler konulara beş santim kadar yaklaşıp netlik yapabilmenizi sağlar. Ama her lens bu merceğe sahip olmadığı için normal dar açı ya da normal açı lensler ile en fazla yirmi santimetreye kadar yaklaşıp netlik yapılabilir. Bu mesafeden daha fazla yaklaştığınızda ise artık manuel de olsa netlik yapamazsınız. Bu durumda yapılacak en doğru şey lens uzatma tüpü kullanmaktır. Bu tüp lensinizin boyunu uzatarak konuya siz yaklaşmadan lensinizin yaklaşmasını sağladığı için daha fazla netlik sağlayacaktır. Hatta Canon 50 mm lens normal açı makro özellikli lensler ile bile doku fotoğrafları çekilirken çoğunlukla kullanılırlar.

Nikon Uzatma Tüpü Fiyatları ve Önerileri

Nikon uzatma tüpü genelde Nikon lenslerin sabit odaklı yani prime lensleri ile kullanılır. Her Nikon lens ile uzatma tüpü kullanılamayabilir. Bu nedenle Nikon lensler ile uzatma tüpü modellerinin uyumluluğunu siteden kontrol etmelisiniz. Nikon uzatma tüpü fiyatları ve modellerini kategori sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Tele Converter ifadesinin kısaltması olarak TC kodunu kullanan Nikon uzatma tüplerinin rakamsal ifadeleri de lensi ne kadar uzattığını ifade eder. Nikon TC 20 E II Nikon makro tele konvertör lensinizi 2x uzatıyor manasına gelmektedir. Özellikle tıbbi fotoğrafçılıkta kullanılan Nikon makro tüplerin uyumluluğunu canlı destek hattımızdan uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Canon Uzatma Tüpü Modelleri ve Fiyatları 

Canon uzatma tüpü modelleri de Canon lens grubu ile makro fotoğrafçılık için sıklıkla kullanılırlar. Canon makro extension tüplerin de uyumluluğu lensinizin modeline göre değişmektedir. Çoğu Canon lens modeline uymakla beraber lensinizin EF ya da EF-S özellikli olmasına göre değişkenlik gösterir.

Bu nedenle Canon makro lens uzatma tüpü satın almadan önce uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Canon marka lens tüplerinde de rakamsal ifade lens uzatma kat sayısını ifade eder. En çok kullanılan Canon EF 25 II model makro tüp lensinizin mesafesini 2.5 X uzatacaktır. Kategori sayfamızda tüm Canon uzatma tüp modellerini güncel fiyatlarıyla inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.