Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Batarya ve Güç Üniteleri
432 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 18

Fotoğraf Makinesi Yedek Batarya Fiyatları ve Çeşitleri

Fotoğraf makinesi bataryaları normal kalem pil şeklinde değildir. Fotoğraf makinesi pili denilse de aslında kamera üreticilerinin performansı en yüksek seviyeye çıkaracak şekilde özel tasarladıkları batarya ve güç üniteleridir. Fotoğraf makinelerinin kutu içeriğinde bir adet asıl batarya mevcuttur. Ancak çoğu fotoğraf ve video çalışmalarında tek batarya yetersiz olur. Özellikle dış çekimlerde mutlaka yanınızda bir ya da daha fazla fotoğraf makinesi yedek batarya bulundurmanız işlerinizin sekteye uğramaması için zorunludur. Batarya modelleri takıldığı kameranın gövde yapısı, sensör boyutu ile doğru orantılı olarak gerekli gücü sağlayacak şekilde üretilirler. Şarj edilebilen pil özelliğinde olan bu bataryalar lion türündendir. Güç seviyeleri de mili amper olarak ifade edilir. Fotoğraf makinesi bataryası ve bataryalar için şarj aleti satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken özellik budur. Çünkü kameranızın kutu içeriğinde bulunan bataryanın güç değeri ile aynı değerde bir yedek batarya kullanırsanız bazı kamera özelliklerinin sağlıklı çalışmasını engeller. Kameranın ihtiyaç duyduğu miliamper değerinde çalışmaması da uzun vadede arızalara sebep olabilmektedir. Yedek batarya fiyatları bu özellik ile doğru orantılıdır. Bu nedenle batarya seçiminde öncelik kamera üreticisi ile aynı marka yedek batarya tercih edilmesidir. Canon fotoğraf makinesi kullananlar öncelikle Canon fotoğraf makinesi bataryası kullanmalıdırlar. Canon fotoğraf makinesi pilleri genel olarak giriş seviye kameralar ve üst segment full frame kameralar için üretilirler. Aynı seviyedeki kameralar aynı batarya ve fotoğraf makinesi şarj aleti modellerini kullanırlar. Ancak sayfamızda ürün özellikleri kısmından kameranızın kullandığı pil koduna bakarak satın almanız en iyi seçim olur. Yine tüm fotoğraf makinesi modelleri için sadece batarya üretimi yapan Duracell fotoğraf makinesi pilleri yedek batarya olarak güvenle kullanılabilir. Çok uzun yıllardır pil üretim tecrübesiyle Duracell markası Canon , Sony ve Nikon fotoğraf makinelerine uygun bataryaları ve en iyi şarj aletlerini üretmektedir. Kategori sayfamızda kameranız ile aynı marka yedek batarya fiyatlarını ve şarj cihazı fiyatlarını en güncel haliyle inceleyebilirsiniz. Kameranızın markasına ve modeline uygun olan Duracell batarya modellerini de bulabilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Bataryaları ve Şarj aletlerini kategorimizde rahatça bulabileceksiniz.SLR ve Aynasız Fotoğraf makinelerinin hepsi şarj edilebilir Li -on bataryalar kullanırlar.Sony, Canon ve Nikon Fotoğraf makineleri için kendi markalarının ürettiği bataryaların yanı sıra yan sanayi olarak her marka ve modele uygun fiyat performans bataryaları üreticisi Duracell fotoğraf makinesi bataryalarını da sayfamızda bulabilirsiniz. Li-on bataryalar genellikle çok uzun ömürlü olmalarının yanı sıra çok sıcak ve soğuk havalarda aksaklığa yol açmadıkları için tercih edilmektedirler. Her marka ve model fotoğraf makinesi, video kamera ve Go Pro aksiyon kameralarının yanı sıra DJI Bataryalarını da inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte bataryanıza uyumlu şarj cihazlarını da en uygun fiyatla ve garantili olarak satınalabilirsiniz.

Fotoğraf Makineme Yedek Batarya Almalı Mıyım?

Fotoğraf makinesi bataryaları iş akışınızın bozulmaması için en önemli kamera aksesuarlarıdır. Tüm marka fotoğraf makinelerinin kutu içeriğinde asıl batarya modelleri mevcuttur. Ancak günümüzde aynasız kameralar kesintisiz uzun süreli videolar çekilebilmektedir. Bu uzun kayıt süreleri yanınızda yedek batarya bulundurmayı da zorunlu kılar. Eğer dış ortamlarda uzun süre video kaydı yapacaksanız bir asıl batarya ile beraber daha önceden şarj edilmiş en az iki ya da üç yedek bataryayı yanınızda bulundurmalısınız. Fotoğraf makinenize yedek batarya satın alırken fotoğraf ya da videoyu beraber çekiyorsanız adedi buna göre belirlemelisiniz. Yine batarya seçerken Canon kameralar için öncelikle Canon yedek batarya modellerini ya da asıl batarya ile aynı mili amper değerinde güvenilir marka fotoğraf makinesi pili tercih etmelisiniz. Bu güvenli pil kontrolünü son kullanıcının yapması mümkün olmamaktadır. Bunun için uygulanacak en iyi yöntem batarya üreticisinin ce belgesi ve pil ölçüm raporlarının olup olmadığıdır. Bu uluslararası pil üretim standartlarını belirten belgelere sahip olan markalar güvenilirdir. Tüm marka ve modellerine uygun batarya üreten Duracell yedek batarya çeşitleri bunların en başında yer alır. Fotoğraf makinenize fazla sayıda yedek batarya satın alacaksanız batarya fiyatları açısından bu güvenilir ürünleri de tercih edebilirsiniz. Kategori sayfamızda yan sanayi yedek bataryayı ifade eden oem bataryalar bahsedilen tüm pil üretim standardı belgelerine en başta da ce belgesine sahip markaların ürünleridir. Oem marka yedek batarya satın aldığınızda bu standartlara uygun Sanger batarya, Hlypro batarya markalarının ürünlerini satın almış olacaksınız. Fotoğraf makinesi Batarya modelleri her ne kadar uzun ömürlü olsalar da uzun sürecek video ve fotoğraf çekimlerinizde bataryanızı şarj ederek zaman kaybetmek yerine çantanızda mutlaka dolu yedek bir batarya bulundurmanız size kolaylık sağlayacaktır. Çoğu profesyonel çekim öncesi iki dolu yedek bataryayı yanında taşımayı tercih eder.

Fotoğraf Makinesi Pili Nasıl Şarj Edilir?

Genelde Lithium-ion olan fotoğraf makinesi pillerini fazla şarj etmek ömürlerini azaltan önemli etkenlerden biri. Örneğin; normalde 2 saatte tam olarak şarj olan bir pili iyi şarj olsun diye 5-6 saat şarjda bırakmak enerji israfından başka bir şey değildir. Birçok pil şarj cihazı, şarj süresi bitiminde bir ışıkla kullanıcıyı uyarır. Siz de pil şarj olur olmaz yerinden çıkarmayı ihmal etmeyin. Dijital fotoğraf makinelerinde dahili flaş tam bir pil düşmanıdır. Pil ömrünü ciddi anlamda sömüren bu minik yardımcılarımızı mümkün mertebe az kullanmak bize daha fazla çekim yapma imkanı sağlar. Bu bakımdan gerekmediği sürece flaş kullanmayın. Fotoğraf makinenizi Auto modunda bıraktığınızda gerektiğinde kendi kendine devreye girecek bu dahili flaşı kapatmayı unutmayın ya da Program-P modundan fotoğraf çekin ve istediğiniz zaman flaşınızı kendiniz açın.

En İyi Şarj Aletleri

En iyi şarj aletleri yine kameranız ile aynı marka olan fotoğraf makinesi şarj aleti modelleridir. Fotoğraf makinesinin bataryası ve şarj aleti arasında akım ve güç dengesinin bulunması pilin sağlıklı bir şekilde dolmasını sağlayan en önemli husustur. Bu güç uyumunun olmaması durumlarında piller tam dolu gözükse de aslında tam dolu olmayacak ve işinizin aksamasına neden olacaktır. Yine bu uygunsuz dolum işlemi zamanla yedek bataryalarınızın arızalanmasına sebeb olacaktır. Tüm bu nedenler ile ürün özellikleri bölümünden kameranıza uygun bataryaları ve şarj cihazlarını kontrol edin. Şarj cihazı fiyatları tek batarya ya da ikili batarya şarj eden modellere göre değişkenlik gösterir. İki yedek bataryanızı bir arada şarj edebilen modeller zaman açısından büyük avantaj sağlar. Yine bu modellerin üzerindeki bilgi ekranları pilin dolma aşamalarını ve pilin tam dolup dolmadığını kontrol edebilmeniz açısından da avantajlıdır. En iyi şarj aletleri bu özellikleri sunan Canon batarya şarj aletleri ve Duracell pil şarj cihazlarıdır. Kategori sayfamızda tüm marka ve model batarya ve güç ünitelerini bir arada bulabilirsiniz. İki yıl Türkiye garantili yedek batarya ve şarj aletlerini güncel fiyatlarla güvenle satın alabilirsiniz.

 

Canon Fotoğraf Makinesi Pilleri, Şarj Aletleri Modelleri ve Fiyatları

Canon DSLR, Aynasız ve kompakt fotoğraf makineleri için üretilen pilleri ve şarj aletlerini kategori sayfamızda inceleyebilirsiniz. Canon fotoğraf makineleri için Canon tarafından üretilen batarya modellerinin kodları genel olarak LP E şeklindedir.En çok kullanılan Canon DSLR Fotoğraf makinesi bataryası LP E6 –LP E6N – LP E 17  Lion bataryalarıdır. Aynasız vlogger Canon fotoğraf makinelerinin sıklıkla kullandıkları batarya ise LP E 12  lion bataryadır. Canon ürettiği her batarya modeli için ayrıca bu pilin Mah değerine göre şarj cihazı üretimi de yapmaktadır. Canon Fotoğraf makinesi şarj cihazlarının kodu da LC E şeklinde ifade edilir. Örneğin LP E 6 pilin şarj cihazı LC E6 olarak satılmaktadır. Tüm Canon Fotoğraf Makinesi Pilleri ve Şarj aletlerini fotografium.com’dan 2 yıl Canon Eurasia  garantisi ve en uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

Nikon Piller, Şarj Cihazları ve Fiyatları

Nikon DSLR, Aynasız ve kompakt fotoğraf makineleri için üretilen pilleri ve şarj aletlerini kategori sayfamızda inceleyebilirsiniz. Nikon fotoğraf makineleri için Nikon tarafından üretilen batarya modellerinin kodları genel olarak EN EL şeklindedir.En çok kullanılan Nikon DSLR Fotoğraf makinesi bataryası EN EL 15 –EN EL 14A  Lion bataryalarıdır. Nikon ürettiği her batarya modeli için ayrıca bu pilin Mah değerine göre şarj cihazı üretimi de yapmaktadır. Canon Fotoğraf makinesi şarj cihazlarının kodu da MH şeklinde ifade edilir. Örneğin EN EL 15 pilin şarj cihazı MH-25 olarak satılmaktadır. Tüm Nikon Fotoğraf Makinesi Pilleri ve Şarj aletlerini fotografium.com’dan 2 yıl Nikon Türkiye Karfo karacasulu garantisi ve en uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

Sony Piller, Şarj Cihazları Modelleri ve Fiyatları

Sony, Aynasız ve kompakt fotoğraf makineleri için üretilen pilleri ve şarj aletlerini kategori sayfamızda inceleyebilirsiniz. Sony fotoğraf makineleri için üretilen batarya modellerinin kodları genel olarak FW veya FZ  şeklindedir.En çok kullanılan Sony aynasız Fotoğraf makinesi bataryası NP-FW 50, NP- FZ 100  Lion bataryalarıdır. Sony ürettiği her batarya modeli için ayrıca bu pilin Mah değerine göre şarj cihazı üretimi de yapmaktadır. Canon Fotoğraf makinesi şarj cihazlarının kodu da BC şeklinde ifade edilir. Örneğin FW 50  Sony pilin şarj cihazı BC TRV FH 50 olarak satılmaktadır. Tüm Sony Fotoğraf Makinesi Pilleri ve Şarj aletlerini fotografium.com’dan 2 yıl Sony Eurasia garantisi ve en uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

Duracell Fotoğraf Makinesi Batarya ve Şarj Aletleri Fiyatları

Köklü bir pil üretim geçmişi olan Duracell markası fotoğraf makinesi ve video kameralar için her marka ve model için uyumlu batarya ve şarj cihazı üretimi de yapmaktadır.Yan sanayi yani orijinal marka olmayan pil grubunda fotoğrafçıların en çok güvendiği ve satınaldığı pil markası Duracell’dir. Tüm Duracell Fotoğraf Makinesi Pilleri ve Şarj aletlerini fotografium.com’dan 2 yıl Duracell Türkiye Zoom İthalat garantisi ve en uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.