Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Video Tripod Kitleri
77 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 4

Video Tripod Kiti Çeşitleri

Video Tripod Kiti Modelleri

Video tripod kiti aynasız fotoğraf makinelerinin ve kameraların video çekim performansını artmasını sağlayan en temel video ekipmanıdır. Bir kamera tripod kiti temel olarak iki parçadan oluşur. Bunlardan en önemlisi tripod ayaklarıdır. Öncelikle üzerine bağlanacak kameranın ve fotoğraf makinesinin ağırlığını taşıyacak kapasitede olması çok önemlidir. Dengeli duruşun ve temel kamera hareketleri esnasında sarsıntı olmamasının ilk şartı bu yakların yere düzgün oturmasıdır. Diğer önemli parça da tripod başlığıdır. Video tripod seti söz konusu olduğunda ise video tripod başlığı olması gerekir.  Çünkü bu başlıklar  temel kamera hareketleri olan pan, tilt ve kaydırma hareketlerinin rahatça gerçekleştirilmesini sağlayacak şekilde tasarlanırlar. Bununla beraber başlık tasarımı bu  kamera hareketleri boyunca duraklamaları ve sarsıntıları engellemelidir. İşte bu yönleriyle bir profesyonel video tripod kit ayak ve başlığın uyumlu olmasıyla ancak gerçek performansını gösterebilir.

Malzeme yapısı olarak da değerlendirildiğinde yine tripod kitlerin sahip olması gereken bazı özellikler bulunur. Video tripodu üretiminde kullanılan iki tip malzeme bulunur. Bunlar alüminyum ve karbondur. Birbirlerine göre bazı avantajları olan bu malzemelerin temel farkı ise ağırlıktır. carbon fiber tripod kiti daha hafiftir. Bu nedenle yanınızda taşıma kolaylığı sunarlar. Ancak üstlerine takılacak video başlıklarının yük taşıma kapasiteleri sınırlıdır. Alüminyum tripod kiti ise daha sağlam olduğu için en yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptirler. Bu nedenle profesyonellerin dış çekimlerde kullandıkları tripodlar karbondur. Ama stüdyo ve iç çekimlerde alüminyum video tripod kullanımı daha yaygındır. 

Video tripod kiti denildiği zaman  kameraların ağırlığını taşıyacak kapasitede tripod ayakları ve akışkan video başlıklar beraber demektir. Manfrotto video tripod kitleri ve E image tripod kitleri kategorinin en çok tercih edilen modelleridir. Bu markalar bahsedilen kitlerin yanı sıra farklı amaçlar için kullanıcıların kendi tripod setlerini oluşturmaları açısından  bu ana parçaları ayrı olarak da satışa sunmaktadırlar.. Öncelikle bu iki parçayı tanıyarak örnek modelleri görelim.

Profesyonel Video Tripod Kit Tavsiyeleri

Profesyonel video tripod kit tavsiyeleri için öncelikli kriter kullanılan video kamera ya da aynasız kameraların seviyesidir. Çünkü öncelikle seçilecek tripod kameranın ağırlığını dengeli olarak taşıyacak kapasitede olmalıdır. Küçük gövdeli bir aynasız kameranız varsa yine bu seviyeye hitap eden giriş seviye bir video tripod kiti tercih etmelisiniz. Yine bu seviye için yanınızda taşımaya müsait olan karbon tripod kitleri en iyi tercih olacaktır. Özellikle Manfrotto carbon fiber tripot modelleri oldukça sağlam olmalına karşılık çantalarda rahatça taşınacak boyutta ve hafifliktedirler. Yine E image tripod modelleri her seviyeye uygun video tripod ve akışkan video başlıklarıyla tercih edilebilirler. Kullanılan kameranız full frame ise genel olarak önlerine daha ağır olan cine lenslerde takılacaktır. Bunu da göz önüne aldığınızda taşıma kapasitesi daha yüksek olan alüminyum tripot kitlerini tercih etmeniz sağlıklı olacaktır. Başta yük taşıma performansı ve malzeme yapısı video tripod kit fiyatlarını belirleyen iki ana unsurdur. Kategori sayfamızda her seviyeye uygun olacak Manfrotto, E image, Benro, Kaiseberg ve KF video tripod kit modellerini bir arada inceleyebilirsiniz.


Video tripod kiti, tripodların iki temel aksamı olan ayakların ve tripod kafalarının bir arada sunulduğu çeşitlerdir. Tripodlar fotoğrafçılıkta ve video çekimlerinde farklı amaçlar için kullanıldığı için farklı özelliklere sahiptirler. Bu nedenle tripod ayakları ile tripod başlıkları ayrı olarak satışa sunulur. Ancak tripod üreticisi markalar gelen talepler doğrultusunda bazı alanlar için en uygun ayaklar ile tripod başlıklarını bir araya getirerek profesyonel tripod kit modellerini oluştururlar. Tripod kit modelleri hem amaca uygun hem de fiyat olarak daha avantajlı olabilmektedirler. Bu nedenle tripod kiti seçimi yaparken sizin çekim türünüze uygun olabilecek modelleri incelemeniz faydalı olacaktır. Bu kitlerde kullanım amacına göre iki çeşit mevcuttur. İlki fotoğraf tripod kitleridir. Bu kitler manzara fotoğrafçılığında sürekli çantaya asılarak taşınacak boyutta ve hafifi malzemeden üretilirler. Tripod başlıkları da üç kollu ya da ball head top kafa şeklindedir. Her iki çeşit tripod başlığı da fotoğrafçılık türlerine uygundur. Ancak stüdyo fotoğrafçılığında kullanılacak profesyonel tripod kitleri sabit mekan için tasarlandıkları için daha ağır modellerdir. Bu modeller ürün ve reklam fotoğrafçılığında üst açıları sağlayan 90 derece yatan tripod kitleridir. Özellikle halı fotoğraf çekimi tripodu ya da yemek fotoğrafçılığı için tripod kiti olarak en çok tercih edilenler bu modellerdir. Diğer çeşitler video tripod kiti modelleridir. Bu modeller tamamen video çekimleri için pan ve tilt hareketlerinin kesintisiz gerçekleştirilmesi için tasarlanmaktadırlar. En önemli özellikleri video başlıkları kullanmalarıdır. Bu video kafaları hidrolik yapılarıyla yumuşak ve akışkan çevrilme hareketi sağlarlar. Değişik kamera gruplarına göre farklı ölçekte bulunurlar. En profesyonel video tripod kitleri 100 mm çanak genişliğine sahiptir. Ağır video kameralar ile en stabil videoların kaydedilmesi için yüksek kapasite başlıklarla kit olarak satışa sunulurlar. Bu modellerde diğer tamamlayıcı unsur tripod spider denilen denge sağlayıcı aparatlardır. Ayrıca dolly tekerlekleri de bu çeşitlerde kullanılır. Bir video tripod kiti seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kullandığınız kameranın ağırlığına ve ölçüsüne uygun olanı tercih etmek olacaktır.

Tripod kiti çeşitlerinde diğer ayırt edici unsur da tripodun üretildiği malzeme tipidir. Tripod üretiminde öncü konumda olan Manfrotto tripod kitleri iki tip malzemeden üretilirler. Bunlardan ilk tercih edilen alüminyum tripod kit çeşitleridir. Sabit mekanlarda yapılacak fotoğraf ve video çalışmalarında sağlamlıkları ve güvenli taşıma özellikleriyle tercih edilirler. Bu tip fotoğraf tripod kitleri en çok stüdyo fotoğrafçılığında tercih edilmektedir. Yine youtube stüdyolarında video tripod olarak alüminyum ayak kullanılan tripodlar bulunur. Diğer malzeme de karbon tripod kit olarak bilinir. Karbon üç ayaklar daha hafif oldukları için seyahat tipi tripod kitleridir. Yanınızda taşımaya uygun olan bu modeller hafifliğin yanı sıra sağlamlıkta sağlarlar. Bu özellikleriyle seyahat fotoğrafçılığında ve gezi videolarında sabitleme ekipmanı olarak kullanılırlar. Kategori sayfamızda tüm özelliklere sahip başta E image video tripod kitlerini, Manfrotto tripod kitlerini bulabilirsiniz. Tripot kiti fiyatlarını incelerken anlatılan malzeme tipi ve kullanım amacına uygunluğu aklınızda bulundurun. Kamera ve ekipmanlarınıza en uygun tripod kiti seçmekte zorluk çekiyorsanız canlı destek hattımız vasıtasıyla konunun uzmanlarından destek alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.