Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
DSLR Makine Lensleri
267 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 4 ... 7 ... 12

DSLR Makine Lensleri

Dslr makine lensleri denilince artık aynasız kameralar dışında kalan fotoğraf makinesi lensleri akla gelmektedir. DSLR fotoğraf makineleri için üretilen bu lensler temelde aynı sisteme sahiptirler. Profesyonel fotoğraf makinesi lensi ışığın sensöre gönderilmesinde kaliteyi belirler. Dslr fotoğraf makineleri ayna ve perde sistemine sahip olan kameralardır. Bu mekanizma sayesinde objektiften gelen görüntünün yüzde yüzü optik vizörden gözle görünür. DSLR Fotoğraf makinesi lensleri işte bu mekanizma hesap edilerek üretilirler. Son elementleri aynasız lenslere göre daha geniştir. Ayrıca bayonet uzunluğu fazladır. Çünkü DSLR fotoğraf makinelerinde ayna mekanizmasının ardında bir perde yani shutter bulunur. Tüm bu elemanlar lens ile sensör arasındaki mesafeyi arttırır.

Bu sebeble fotoğraf makinesi lens bayoneti daha uzatılmıştır. Ebatlarının büyük olmasının ana nedeni de bu durumdur diyebiliriz. Başka bir fark da dslr kamera lenslerinin daha fazla elementten oluşmasıdır. Lensin boyutu uzadığında ışığın lens içerisinde dolaşma süresi de uzar. Bu süre zarfında ışığın kırılıp kalitesinin düşmemesi için fotoğraf makinesi lenslerinin üzerinde birçok kaplama yapılır. Bu kaplamalardan en çok kaliteyi arttıran nano lens kaplamasıdır. Yansımayı sıfıra indiren nano kaplama hem geri yansımayı engeller. Hem de su tutmama özelliği ile zorlu hava koşullarında puslanmadan buğu yapmadan fotoğraf çekmeye devam etmenizi sağlar.

Fotoğraf Makinesi Lensleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fotoğraf makinesi lensleri hakkında bilmeniz gerekenleri bilirseniz en iyi Dslr fotoğraf makinesi lensini seçmeniz kolaylaşacaktır. Düşünülmesi gereken en önemli lens detayı tabiki lensin optik çözünürlüğü demek olan keskinliğidir. Bunu test etmek kullanıcı için imkansızdır. Bu nedenle zaten fotografium uzun yıllara dayanan fotoğraf ve video tecrübeleri ile Canon dslr lensleri, Sony dslr lensleriNikon dslr lensleri en güncel fiyatlarla sizlerle buluşturuyor.

Yine marka uyumlu Tamron dslr lens ve Sigma dslr lensleri sayfamızda uyumluluk tablosuyla inceleyebilirsiniz. Dslr lenste kaliteyi belirleyen başlıca kriterler şunlardır. Optik kusurlardan oluşan kromatik sapmanın en az seviyede olması ilk kriterdir. Bununla beraber fotoğraf makinesi lensi en açık diyafram değeri önemlidir. Açık diyafram değeri küçük olan dslr lensler daha kalitelidir. Çünkü öncelikle açık diyafram demek az ışıklı ortamlarda ISO ayarını yükseltmeden grensiz fotoğraf ve videolar çekmek demektir. Sonra açık diyaframın sağladığı arka plan bulanıklığı ve bokehler portre fotoğraf lensinde olmazsa olmaz özelliktir. Diyafram değeri açık olan lenslerin ön çapıda geniş olmaktadır.

Bu genişlik lensin çok daha fazla ışık almasına ve renk zenginliğinin artmasına neden olur. Özellikle full frame lensi bu özellikte olmalıdır. Dslr fotoğraf makinenizin sensör ölçüsü de yine dslr lens seçimi konusunda belirleyicidir. Özellikle geniş açılarda APSC sensörlü orta seviye dslr fotoğraf makinelerinde 18 mm kullanılır. Full frame dslr fotoğraf makinesi olarak ise 24mm geniş açı ideal olur. Yine 50mm full frame normal açı lens iken başlangıç seviye dslr fotoğraf makinesi lensinde 35 mm bu normal açıyı sağlar. İşte bu bilgiler seçiminizi kolaylaştırır. Yine de konu hakkında sorularınızı canlı destekten Fotografium fotoğraf lens uzmanlarına yöneltebilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Lens Çeşitleri

Fotoğraf makinesi lens çeşitleri genel olarak şunlardır. Sabit açılı lensler ve zoom lensler. Dslr fotoğraf makinesi lenslerinin değişken açılı olanlarına zoom lens adı verilir. Örneğin 18-105mm bir lenste hem geniş açı olan 18mm, normal açı lens hem de tele lens açısı bir arada bulunur. Bu zoom lenslerin büyük rakamını küçük rakama böldüğümüzde ise kaç optik zooma sahip olduğunu hesaplarız. 5X Optik zoom gibi. Bu lenslere tak gez lensler de denilir. Çünkü fotoğraf makinenize bu tip bir lens taktığınızda hem manzara fotoğraflarını, portre fotoğraflarını ve sokak fotoğraflarını çekmeniz mümkün olur.

Ancak sabit açılı lenslerin verdiği görüntü kalitesini zoom dslr lensler ile yakalamak mümkün değildir. Bunun yanında sabit açılı yani prime lenslerde çok açık diyafram değerleri bulunur. Açık diyaframlı ve geniş çaplı lenslerin fotoğraf ve video başarısı çok yüksektir. Fotoğraf makinesi lens çeşitlerinden diğeri de görüş açısı ile alakalıdır. Buna göre dslr lensler geniş açılı lensler, normal açı lens ve dar açı ya da tele lensler olarak üçe ayrılır. Normal açılı fotoğraf lensi denildiğinde 50 mm lensler anlaşılır. Çünkü normal insan gözünün gördüğü ile aynı alanı görürler. Geniş açılı dslr lensler ise 16mm ya da 18mm değerlerinde görüntüleri uzaklaştırarak daha fazla alanı kadrajınıza sığdırmanızı sağlarlar.

En geniş açılı 8mm gibi lenslere de balıkgözü lens adı verilir. Bunlar balıklar gibi 180 derece bir açıyı bize gösterirler. Ancak kenarları bükerek dairesel bir efekt katarlar. 100 MM veya 300MM gibi tele lensler ise uzaktaki konuları yakındaymış gibi fotoğraflamanızı sağlayacaktır. Bir diğer fotoğraf  makinesi lens çeşidi makro lenslerdir. Bu dslr makro lensler de konulara 1cm kadar yaklaşarak yakın çekimler yapmanızı sağlar. En iyi dslr lens gördüğünüz gibi sizin yapacağınız fotoğrafçılık türüne en uygun olan lenstir. Dslr lens tavsiyeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Lens Fiyatları ve Tavsiyeleri

Fotoğraf makinesi lens fiyatları kullanılan dslr fotoğraf makinesinin tipine göre de değişkenlik gösterir. Yani giriş seviye bir dslr kamera lensi ucuz olacaktır. Ancak full frame dslr fotoğraf makine lensi aranıyorsa daha üstün performansa ve teknik özelliklere ihtiyacı vardır. Bu özellikler de dslri lens fiyatlarını etkiler. Burada en önemli konu dslr fotoğraf makineniz ile kit olarak gelen bir objektifiniz varsa onun açısı. Genelde giriş seviye ve orta seviyede kit lensler 18-55mm gibi açılardır. Eğer daha geniş açılardan hoşlanıyorsanız çantanıza 14 mm ya da 16 mm geniş açı lensleri almalısınız.

Daha dar açılar için 100 mm ve üstü tele açılara bakabilirsiniz. Sokak fotoğrafçılığı için de 35mm açı en ideal lens kabul edilir. Canon dslr lens olarak EF ve EF-S yazan lensler tercih edilmelidir. Bu lensler otofokus hızıyla her ortamda işinizi kolaylaştırır. Nikon dslr lens için bu durum AF ile AF-S olarak yazılır. Otofokus motoru olmayan giriş seviye Nikon fotoğraf makinelerinde en iyi lens seçeneği AF-S ya da AF-P yazan lenslerdir. Sigma dslr lensler, Sony dslr lensleri ve tüm fotoğraf makinesi lens çeşitleri için güncel fiyat bilgisine kategori sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.