Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Fotoğraf Makineleri
302 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 4 ... 7 ... 13

Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf makineleri, temel olarak ilk dönemlerde analog ve dijital olarak ayrılsa da artık film kullanılmadığı için kategori sayfamızda sadece dijital yani dslr fotoğraf makinesi çeşitleri bulunmaktadır.

Doğru karar vermek için ise öncelikle profesyonel fotoğraf makinesi ya da başlangıç seviyesi fotoğraf makinesi ayırımını bilmek gerekir. Dslr fotoğraf makineleri diğer tipteki fotoğraf makinelerinden en ayırt edici özelliği lensin gövdeden ayrılabilmesidir. Böylece gövdeye kullanıcının çekeceği konuya göre geniş açı, normal açı veya tele zoom açılı lensler takılabilmesi mümkün olur.

Profesyonel Fotoğraf Makineleri

Lens gövdeden ayrılabiliyorsa bu fotoğraf makinesi ebadına bakılmaksızın dslr yani pro fotoğraf makinesi sınıfına girer. Bu sebeple fotoğraf makinelerinin en önemli aksamı lens ya da objektiftir. Dslr fotoğraf makineleri çekeceğimiz konudan bize yansıyan düzensiz ışık demetlerini objektif vasıtasıyla toparlar ve düzenli hale getirerek sensöre göndererek fotoğrafı oluşturur.

Işık lensin içine girdiğinde öncelikle TTL ölçüm sistemi ile hızlıca yoğunluğu yani şiddeti ölçülür. Bu ölçüme göre lensin içindeki diyafram kısılıp açılarak ne kadar ışığın sensöre ulaşacağı hesaplanır. Ardından denklanşöre basılmadan ışık hemen perdenin önünde bulunan 45 derece açıyla duran aynaya çarpar. Oradan makinenin tepe noktasında bulunan pentaprizmada aynalar vasıtasıyla düzelir.

Vizörden bize düz bir görüntü verir. Bu pentaprizma olmasa biz görüntüyü baş aşağı görebilirdik. Bu sisteme yani 45 derece ayna ve pentaprizma sistemine optik vizör adı verilir. Profesyonel fotoğraf makinesi fiyatlarını marka ve fiyat filtre seçeneklerini seçerek incelemeniz faydalı olacaktır.

Aynalı ile Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi Farkı Nedir?

İşte aynasız fotoğraf makinesi ile aynalı fotoğraf makinesini ayıran temel fark budur. Aynasız fotoğraf makinesinde ayna sistemi bulunmadığından optik vizör yerine sensörde oluşan dijital görüntünün gösterildiği elektronik vizör sistemi bulunur. Ancak bu sayede de daha kompakt ölçülerde üretilebilirler.

Dijital fotoğraf makinelerinin gövdesinde bulunan bir başka mekanizma da Obtüratör ya da enstantenedir. Enstantene zaman aralığı manasına gelir. Sensöre ulaşacak ışığın süresini ayarlayan bu mekanizma ayna ve arkasında bulunan perde sisteminin yukarı aşağı hareketiyle ışığın sensörle ne kadar süreyle muhatap olacağını ayarlar. Normal bir enstantene değeri normal bir günışığı için 1/125 sn’dir. Yani saniyenin 125' inde biri süresiyle perde ve ayna hareket edecektir. 1/2000 enstantene yüksek bir enstantenedir. Bu enstantene değerlerinde hareketli bir konuyu dondurmuş oluruz.

Düşük enstantene değerlerinde ise mesela1/6 sn gibi bir enstantenede hareketi fotoğrafa aktarırız. Örneğin, bir şelale çekiminde tül etkisini ancak düşük enstantenede sağlarız. Elimizdeki titremeden etkilenmemesi için de makinemizi tripoda bağlarız.

Yeni Başlayanlar İçin Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleri

Dijital fotoğraf makineleri, ilk olarak üst seviye ve başlangıç seviye olarak sınıflandırılır. Üst seviye fotoğrafçılar için gereken teknik özellikler ile fotoğraf hevesi yeni başlamış birinin ihtiyaçları tabii ki farklı olacaktır. Yine orta seviye fotoğraf makineleri de bu iki arasında konumlandırılabilir.  

Profesyonel fotoğraf makinesi fiyatları kriter olarak alındığında ana markalar Canon fotoğraf makineleri Sony aynasız fotoğraf makineleriNikon fotoğraf makineleri, Olympus aynasız fotoğraf makineleri fiyatları ve özellikleri bakımından incelendiğinde bu sınıflandırmanın önemi ortaya çıkmaktadır. Özellikle yeni bir fotoğraf makinesi satın alınırken ihtiyacınızı belirlemek için bu sınıflandırmayı göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır. Öncelikle üst seviye fotoğraf makinesi nedir? Sorusunu cevaplamak gerekir. Pro fotoğraf makineleri öncelikle sensör ebadının en büyük boyutta olduğu makinelerdir.

Bu sensör ebadı 24x36 mm yani full framedir. Bu ebat analog dönemde kullanılan fotoğraf filmlerinin ebadı olduğu için bunlara Full Frame fotoğraf makineleri denilmektedir. Full frame sensörün en önemli avantajı daha fazla ve büyük ebatlı pixel barındırmasından dolayı ışığı ve içinde barındırdığı renkleri daha çok emmesidir. Böylece fotoğrafta renk tonları daha fazla ve gerçekçi olmaktadır. Bununla beraber Full frame sensöre sahip Üst seviye Fotoğraf makinelerinde video performansları da buna bağlı olarak daha kalitelidir. Dinamik aralık ifadesiyle bilinen düşük ışıkta Yüksek ISO değerleri kullanılması ve düşük kumlanma da ancak bu sensörler de mümkün olmaktadır.

Günümüzde Canon ve Sony markaları başta olmak üzere tüm SLR fotoğraf makinesi üreten markalar aynasız fotoğraf makinelerinde küçük gövdelerde full frame sensör kullanarak üst seviye fotoğraf makinelerinin hem fotoğraf hem de video performanslarını arttırmak için yarışmaktadırlar. Yani kamera ve fotoğraf makinesi bir arada sunulmaktadır.

Orta Seviye Fotoğraf Makineleri ve Fiyatları

Orta Seviye  fotoğraf makineleri ise sensör ebadı çarpanlı olan makinelerdir. Focal çarpan dediğimiz bu ifade full frame sensörden daha küçük ve genelde 15x21 mm ebatlarında olan sensörlere sahip fotoğraf makinelerinde ortaya çıkan bir kavramdır. Bu da lens seçiminde etkili olur.

Canon orta seviye DSLR fotoğraf makinelerinde bu çarpan 1.6 x iken Sony orta seviye fotoğraf makinelerinde 1.5 x olmaktadır. Bu fark ile Makinemize taktığımız 50 mm bir lens, 75 mm bir açıya çıkacaktır. Bu sebeble Orta seviye DSLR fotoğraf makinelerinde normal açı objektifler 35mm olarak üretilmektedir. Bunun altında da Giriş seviyesi denilen DSLR Fotoğraf makineleri gelmektedir.

Başlangıç seviyesi fotoğraf makineleri adından da anlaşılacağı gibi ilk defa profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip olacak kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Özellikle üzerinde tak gez denilen hem geniş açı hem de normal açıya sahip 18-55 mm gibi standart lenslerle kit olarak satılmaktadırlar. Bu seviyedeki makineler, daha kompakt ölçülerde ancak manuel kullanıma sahip makinelerdir. Genel olarak da çarpanlı sensörlere sahiptirler. Yine Auto modları ve manzara, portre gibi hazır çekim modları sayesinde ilk defa profesyonel fotoğraf makinesine sahip olmuş kullanıcılara fazlaca teknik bilgiye sahip olmadan kaliteli fotoğraf çekmelerine olanak sağlamaktadırlar.

Fotoğrafçıların Kullandığı Makineler Nelerdir?

Fotoğraf tutkusu yeni başlamış bir kullanıcı tanınmış fotoğrafçıların kullandığı makineleri merak edip mutlaka sorarlar. Çünkü işin içine girdikçe mobil cihazlarla fotoğrafın istenilen seviyede olmadığını fark ederek yeni bir fotoğraf makinesi almak için araştırmalar başlayacaktır.

Bu noktada tabi ki tavsiyelere ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle lensi değiştirilebilen  fotoğraf makinesi için ilk lens tercihi, fotoğraf makinesi fiyatları, fotoğraf makinesi aksesuarları ve en kaliteli fotoğraf makinesi soruları sıklıkla sorulmaktadır. Bu soruların cevabı genellikle başlangıç seviyesi bir  fotoğraf makinesi ile  başlamaktır. Yeni başlayan bir fotoğraf tutkunu henüz enstantene, diyafram, alan derinliği gibi teknik konulara hakim olmadığı için giriş seviyesi fotoğraf makinelerin auto ve hazır konu modları ile çalışabilir ve bu aşamada fotoğrafçılık tekniklerini öğrenmeye başlayabilir. Ayrıca zamanla kendini geliştirerek çekeceği fotoğraf veya video türüne göre lens tercihini belirleyebilir. Bunun yanında çekimlerini destekleyecek tripod, fotoğraf makinesi çantası, flaş ve filtre gibi fotoğraf makinesi aksesuarlarını satın alabilir. Yeni Başlayanlar için  fotoğraf makinesi tavsiyesi ve fiyatlar için en güzel kaynak Fotografium blog'tur. Blog sayfamızdan bu konuyla ilgili makalelerimiz sizin için yol gösterici olacaktır.

Ayrıca marka belirlemede fotografium youtube kanalında en bilgilendirici videolarımızı seyretmenizi tavsiye ederiz. Fotografium.com'da ilgili kategori sayfamızda filtreleme sistemi hem teknik özellikleri karşılaştırma fırsatı sunar. Bununla beraber tüm dijital fotoğraf makinelerinin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Profesyonel fotoğraf makinesi kategorisinde Canon fotoğraf makinesi fiyatları, Canon aynasız fotoğraf makinesi modelleri ile Sony aynasız fotoğraf makinesi çeşitlerini beraber göreceksiniz. Yine Nikon fotoğraf makinesi, Olympus fotoğraf makinesi markalarının tüm aynalı fotoğraf makinesi ve aynasız dijital fotoğraf makinelerinin teknik özelliklerine, kutu içeriklerine ulaşarak en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Yine de en iyi fotoğraf makinesi için tavsiye arıyorsanız ya da hangi fotoğraf makinesini alacağınıza karar veremediyseniz Whatsapp ve canlı destek hattımızdan bize ulaşarak sorularınıza samimi cevaplar alabilirsiniz.

Canon Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Fotoğraf makinesi ve aksesuarları denilince ilk akla gelen marka Canon’dur.1930 Yılından beri profesyonel fotoğraf makinesi üreten Canon bu yıl, dijital fotoğraf makinesi üretiminde 35 yılı geride bırakmanın gururunu yaşamaktadır. Canon aynasız fotoğraf makinesi üretimine de ilk başlayan markalardan biri olmuştur. Özellikle profesyonel fotoğraf makinesi kategorisinde aynasız ve full frame olarak üretilen Canon fotoğraf makinesi fiyatları incelenmelidir. Yine Canon başlangıç seviye fotoğraf makinesi denildiğinde ilk olarak Canon Vlog kameraları göze çarpar. Vlog çekimi yapanlar ve gezerken fotoğraf çekmeyi sevenler için Canon M50 Mark II  Vlogger kitler en ideal seçenektir. Canon her geçen yıl bu iki seviye modellerini geliştirmeye devam ediyor. Tabi orta seviye Canon aynasız fotoğraf makineleri de hem fotoğraf hem kaliteli videoyu bir arada isteyenler için özel üretilirler. Canon tüm bu fotoğraf makineleri için de ayrı segmentte lensler üreterek fotoğraf makinelerinden en üst performansı almanızı sağlar. Kategori sayfamızdan tüm seviye Canon fotoğraf makinesi fiyatlarını güncel olarak inceleyebilirsiniz. Canon lenslerin gövdelerle uyumluluk listelerini bulabilirsiniz.

Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları

Fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları bir fotoğraf makinesi sahibi olduğunuzda ihtiyaç duyacağınız yardımcı aksesuarlardır. Bu yardımcı fotoğraf makinesi aksesuarlarının en başında lensler gelir. Lensler fotoğraf makinelerinin en önemli kısmıdır. Çünkü ışık ilk önce lens ya da diğer adıyla objektif ünitesiyle muhatap olur.

Fotoğraf makinesinin lensi kaliteli olursa ışığın içerdiği renkler ve kontrast olması gereken gibi fotoğrafa aktarılır. Bu nedenle öncelikle makinenizin seviyesine uygun aynı marka ya da uyumlu markalardan ışık geçirgenliği kaliteli bir lens seçmelisiniz. Lens ile beraber lensinizi koruyacak ve değişik efektler katacak filtreler de önemlidir. Lens filtrelerini tek tek ya da kit olarak da satın alabilirsiniz. Fotoğraf makineniz ile beraber satın almayı düşünmeniz gereken önemli bir yardımcı ekipman da muhakkak hafıza kartlarıdır. Çünkü çektiğimiz tüm fotoğraf ve videoları depolayacağımız bu hafıza kartlarının güvenli olması gerekir. Aksi durumda iş akışımızı olumsuz etkileyebilirler. Bu nedenle yine fotoğraf makinenizin teknik özellikleri ile tam uyumlu olacak hafıza kartlarını tercih etmelisiniz.

Özellikle video kaydı için özellikle 4K video kaydının olağan akışında olabilmesi için yüksek okuma ve yazma kapasiteli hafıza kartları tercih edilmelidir. Kategori sayfamızda bir fotoğraf makinesini incelerken ürün sayfamızın detayında sizin için gereken diğer aksesuarların tamamını ve gereken kapasitede hafıza kartını da size öneriyor olacağız. Fotoğraf makineleri için yardımcı ekipman denildiği zaman akla gelmesi gereken bir başka aksesuar da tepe flaşlardır. Taşınması en kolay ışık kaynakları olmaları sebebiyle tepe flaş ya da speedlite ışıklar özellikle pro seviye fotoğrafçılar için vazgeçilmezdir. Fotoğraf makinelerinin ölçüm sistemi olan TTL Ölçüm sistemi ile entegre olarak çalıştıkları için pozlama hatası olma ihtimali düşüktür Bu yönüyle başlangıç seviye fotoğraf makinesi de almış olsanız aslında tepe flaş aydınlatma için en gerekli ekipmanınız olacaktır.

Canon aynasız fotoğraf makineleri için özel üretilen yapay zeka kullanabilen Canon marka flaşlar zaten aydınlatma bilgisi olmayan amatör kullanıcıların bile profesyonel portre fotoğraflarına ulaşmasını sağlıyor. Sony aynasız fotoğraf makineleri için de Sony marka tepe flaşları ya da uyumlu olacak marka flaşları tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Bunlardan başka diğer önemli aksesuarlar fotoğraf makinesi batarya ve pilleridir. Bataryalar Sony fotoğraf makineleri, Canon fotoğraf makineleri, Olympus fotoğraf makineleri ve fotoğraf makinesi kit kutularında bir adet mevcuttur. Ancak özellikle seyahat fotoğrafçılığı, manzara fotoğrafçılığı yapılıyorsa bir adet daha yedek bataryayı çantanızda bulundurmanız gerekir. Pilinizin bitmesi işinizi durdurmamalıdır.

Kullandığınız kamera ile aynı marka batarya kullanmak her zaman en iyi neticeyi verecektir. Ancak duracell fotoğraf makinesi bataryaları da  uzun yıllardır kalitesi ispatlamış pillerdir. Bataryalar ile beraber şarj cihazları için de aynı durum söz konusudur. Bataryanız ile aynı güçte şarj cihazı kullanmanız fotoğraf makinesi bataryalarınızı uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Evet tüm markaların fotoğraf makinesi aksesuarlarını fotoğraf makineleri kategorimizde bulabilirsiniz. İki yıl resmi Türkiye garantili olarak satın alabilirsiniz. Eğer fotoğraf makineniz için uyumlu olacak fotoğraf ekipmanlarına karar veremediyseniz. Fotografium uzmanlarında destek alabilirsiniz. Canlı destek hattımızdan ve Whatsapp destek hattımızdan sorularınızı cevaplamak için bekliyoruz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.