Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Vlog Kamera ve Fotoğraf Makineleri
13 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

Vlog Kamera ve Fotoğraf Makineleri

Vlog kamera ve fotoğraf makineleri, yeni dönemde vloggerların artması ve daha kaliteli vlog videoları geliştirme isteğinin sonucu olarak ortaya çıkan yeni biri kategoridir. Vlog aslında blog yazılarının videoya dönüşmesidir. Bu da aslında anlatılacak ne olursa olsun bir hikaye barındırması ve sinematik video teknikleri ile sunulmasını gerektiriyor. Vlog kamera ya da vlogger kamerası kavramı da işte bu taleplerden doğdu. Başta Canon vlog kamera ve Sony vlog kamerası modelleri  bu kategorinin ana ürünleri durumunda. En ortak özellikleri ise tabi her iki markanın da aynasız vlog fotoğraf makinesi üretiyor olması. Vlog çekmek için kamera denildiği zaman ayrıca normal başlangıç seviye kameralara göre bazı güncel teknolojiler de devreye giriyor.

Bunlardan en önemlisi tek başına yapılacak vlog çekimlerinde kişinin kendini görmesi için dönebilen LCD ekranlar önemli. Diğer vlogger kamerası özelliği tabi aktif kullanıcılar için titreşimi engelleyici vlog kamera tutacakları ya da gimballerdir. Yine wifi özelliği ile çekilen fotoğraf ve videoların hızlıca cep telefonunuza aktarılması da anlık  sosyal medya paylaşımları için istenilen özelliklerden.

Bunlarla beraber ideal vlog kamerası video performansı ile öne çıkacaktır. Son yıllarda 4K ve 24 fps video kalitesinin altında vlog kamerası kalmadı. Tabi önümüzdeki günlerde bu video çözünürlükleri mutlaka yukarı seviyeye çıkacaktır. Bazı vlog türlerinde 24 fps kare sayısı sinematik görüntü için ideal olsa da yine yüksek hızda mesela 1000 fps ile slow motion videolar farklılık yaratacaktır. Canon ve Sony vlogger kamera kitleri vlog ve youtube videoları için gerekli olan ekipmanları bir arada sunuyor. Bu nedenle her iki marka da kit içeriklerine vlogger için hareket serbestliği sağlayacak el gimbalini ve kamera üstü mikrofonlarını ekliyor. Yine vlog kamera kitlerinde hem geniş açı hem normal açı sağlayan standart kit lensler bulunuyor.

Vlog İçin En İyi Kamera Hangisidir?

En iyi vlog kamerası tercihini belirlerken bilinmesi gereken bazı kriterler vardır. Öncelikle vlog çekimlerinde hangi özelliklere ihtiyacınız var bunu düşünmelisiniz. Vlog bildiğiniz gibi video blog kelimelerinin birleşimidir. Yani tanım olarak bilgilendirici videolar çekerek blogda yayınlamaktır. Herhangi bir alanda uzmanlığı olan kişilerin yaptığı bu işe vlogger denilmektedir. İşte çekeceğiniz bu videoların kalitesini arttırmak için mutlaka kaliteli ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır.

Vlogger kamera kiti olarak satılan bu kameralar tüm özellikleriyle işte bu vlog videolarının daha kaliteli ve hızlı yayınlanmasını hedeflerler. En iyi vlog kamerası da aslında bir vloggerın beklentisini en çabuk ve kolay sağlayan kameralardır. Tabi anlatılan konu çok değişken olacaktır. Bir vlogger yemek tarifi videoları çekerken bir başkası araba tamiratı videoları paylaşabilir. Kimi dış mekanda kimi evinin bir köşesinde bu vlog videolarını üretebilir. İşte Canon vlog kameraları ve Sony vlog kamerası tüm bu kullanıcıların ortak beklentilerine cevap verecek vlog fotoğraf makinesi ve kameraları üretmektedirler.

Bu vlog kameraların en belirgin ortak özellikleri en başta kompakt yapıda yani her zaman her yere taşınacak boyutta olmalarıdır. Vlog fotoğraf makinelerinin boyutlarının küçük olması tabi lenslerinin de küçülmesi manasına gelir. Vlog kamera lensleri de kit olarak 15-45mm gibi standart açıları sağlayan küçük ebatlı lenslerdir. Yine vlogger kameralarının vazgeçilmez açısı 50 mm lensler de normal lenslerden daha küçük ebatta üretilmektedir. Yine vlog çekmek için kamera özelliklerine bakarken 24 Mega piksel ve üstünde fotoğraf çözünürlüğü önemlidir. Tabi asıl hedef video olduğu için artık vlog kamera kitleri 4K video kalitesini vermektedir. Bununla beraber yaka mikrofonu takılabilmesi için vlogger kamerasında 3.5 mm jak mikrofon girişleri mutlaka olmalıdır. Tabi en olmazsa olmaz olanı da vlog kamerası tutacağı olarak da bilinen el gimballeridir. Bunlar siz hareketli aktüel çekimler de yapsanız kameranızın sabit durarak videolarınızda oluşacak istenmeyen titreşimleri engeller. İşte tüm bu kriterler sizin vlog çekmek için en iyi kamera tercihinizi belirleyecektir.

Canon Vlog Kamera Fiyatları Nedir?

Canon vlog kamera fiyatları, vloogger olmak isteyen ve vlog dünyasına ilk kez girecekler için ideal seviyededir. Canon vlog kamerası denilince tabi ilk akla gelen model Canon EOS M50 Mark II modelidir. Canon bu modele zaten Canon vlogger kit demiştir. M50 serisi Canon vlogger fotoğraf makinesi tamamen hobilerini, uzmanlıklarını blog sayfalarında fotoğraf ve video eşliğinde anlatanlar için özel geliştirmiştir.

Bu seri vlog kamerası Canon olarak yeni modellerle devam edecektir. Canon vlog kameralarının en belirgin özelliği aynasız kamera yapısında ve en kompakt kamera olmalarıdır. Buna rağmen büyük ebat ve büyük sensör kamera özelliklerini minimal olarak barındırırlar. Özellikle 4K video çözünürlüğü en önemlilerindendir. Çünkü yeni başlayan vloggerlar için kamera tavsiyesinde bile ilk sırada bu video kalitesi olacaktır.

Yine Canon vlog kitlerinin kutu içeriğinde bulunan Canon 15-45mm lensler hem geniş açı hem de normal açı sağlayabildiği için bir çok sahnede karşılıklı iki kişilik videolarda da avantaj sağlayacaktır. Yine 45mm açısıyla da portre açısını hem fotoğrafta hem de video da sağlayacaktır. Canon vlog kamera kitlerinde yine ses kaydının daha kaliteli olmasını sağlayacak kamera üstü mikrofonlar bulunur. Yine aktüel çekimler için işinizi kolaylaştıracak olan vlog kamera tutacağı mini tripodlar kutu içeriğinde bulunur. Canon vlog kamera fiyatlarını sayfamızdan en güncel haliyle takip edebilirsiniz. Canon vlog kamerası seçenekleri hakkında bilgi almak için canlı destek hattımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz. Fotografium uzmanları sizin için en ideal vlog kamerasını seçmeniz için rehberlik edecektir.

Sony Vlog Kamera Fiyatları ve Modelleri

Sony vlog kamera fiyatları ve modellerinin en güncel halini kategori sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Sayfalarımızda bulunan marka ve model filtreleri ile diğer marka vlog kameraları ile Sony vlog kamera özelliklerini karşılaştırabilirsiniz. Sony vlog kamerası olarak üretilen ilk model Sony ZV-1 Vlogger kit olmuştur. ZV 1 tüm özellikleri ile vlogger kamerası olduğu için bu alana hızlı bir giriş yapıp en çok satan vlog kameraları arasında yerini aldı bile. Önümüzdeki yıllarda Sony markasının bu seriyi geliştirerek daha farklı özellikler ile yenilikçi yapısını sürdürmesi bekleniyor.

Aynı zamanda mobil telefon üreticisi de olan Sony aslında aynasız vlog kamerasında mobil telefonlarında olamayacak teknik özellikleri fotoğraf makinelerinde kullanıyor. Yani bu alandaki avantajını kullanarak cep telefonu ile vlog çeken kullanıcıyı daha iyi olan vlog kameralara yönlendiriyor.

Sony zv 1 vlogger kit de yine kendine özel bir el tutacağı ile beraber geliyor. Yine kit içeriğinde vlog ses kayıtlarının kalitesini arttıracak sony kamera üstü mikrofon bulunuyor. 4k ve 24 fps video kaydı ile sinematik görüntüler elde edilebiliyor. Bu özelliği ile aslında çok iyi de bir youtuber kamerası özelliklerine sahip. Yine önemli özelliklerinden biri 1000 fps hızında slow motion videolar çekebilmesi. Özellikle spor aktivite videoları gibi hızlı video kaydı yapıyorsanız bu çok etkileyici bir özelliktir. Bunu sağlamak normalde için video edit işlemi  gerekir. Ancak Sony vlog kamerası ile bu özelliği direkt kameranın menüsünde hazır olarak sunuyor. Yine kompakt ölçülere uygun 24-70 mm eşdeğerindeki zeiss lensi her iş için ideal netliği sağlayacaktır. Sony vlog kamera ve sizin için en iyi vlog kamera tercihinizi belirlemek için fotografium uzmanlarından destek alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.