Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Cine - Video Lensler
111 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 4 5

Cine Video Lens Nedir?

Cine video lens sinematik görüntü için üretilmiş özel lenslerdir. Video lensi olarak da adlandırılabilen cine video lens setleri videoya has netlik sistemine uyumlu üretilirler. Sinematik görüntü teknik olarak 1 saniyelik görüntünün 24 kareden oluşması mantığıdır. Kare sayısı 24 fps olan sinema kameraları ya da aynasız kameralarda genel olarak manuel fokus kullanılır. Ancak fotoğraf için üretilen lenslerde bu netlik hassasiyeti fazla değildir.

Bu nedenle  harici netlik motoru denilen follow fokus sistemleri bile kullanılsa netlikte atlamalar sorun olabilir. Bu nedenle sinema lensleri daha fazla netlik aralığına sahiptir. Netlik halkaları daha hassastır. Bu nedenle manuel fokus kullanıldığında hızlı ve kararlı sinematik lens neticesi verirler. Bununla beraber cine lensler sabit açılıdır. Bu nedenle çekilecek videolarda sahneler arasında açı değişimde video lens değiştirilir. Bu nedenle sinema sektöründe kameraman ve görüntü yönetmenleri 20 mm geniş açı cine lensten 85mm portre açısına sahip cine lenslere kadar tüm açıları bulundurmak zorundadırlar. Bu zorunluluk nedeniyle cine lens seti hazırlanmıştır. Canon cine lens seti beş adet ayrı açılarda lensten oluşur. Yine Sony cine lens setleri de mevcuttur. Bununla beraber dslr makine lensleri de Samyang cine lens olarak aranabilir. Tüm bu özellikleriyle sinematik lens denildiğinde markaların video için özel ürettiği cine lens çeşitlerini anlamalıyız.

Cine Lens Markaları ve Fiyatları

Cine lens markaları başta Canon cine lensler olmak üzere Sony cine lens modelleri, Samyang video lensleri, Panasonic cine lens, Olympus cine lens markalarıdır. Özellikle Canon ve Sony aynasız fotoğraf makinelerindeki video çekim performansının artması nedeniyle profesyonel sinemacılar tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Daha önceleri sinema kameralarıyla çalışan sinemacılar daha hareket serbestliği sebebiyle aynasız kamera kullanımına geçmeye başladılar. Bununla beraber aynasız kamera lensi üreten bu markalar cine lens ihtiyacını karşılamak için profesyonel videocuların isteğini karşılamak üzere cine lens kitlerini lanse etmeye başladılar.

Daha önceleri 4/3 ebadında Micro sensör kullanan video kamera ve sinema kameraları için crop çarpan faktörlü lensler üretilirken cine lens markaları Sony ve Canon aynasız full frame kameraları için de cine lens üretmeye başladılar. Bu yeni full frame kameralar ile daha hızlı netlik gerekti. Full frame aynasız kameraların sağladığı geniş dinamik aralığı kaçırmayacak optik kalite ile üretilen Sony cine lensler, Canon cine lensler her açıda artık mevcuttur. Ancak Cine lens fiyatlarındaki kalite endeksli artış yan sanayi yani marka uyumlu cine lens markalarını da harekete geçirmiş durumda. Özellikle son dönemde piyasaya hızlı giren Samyang cine lensler profesyonel videocuların setlerinde yerini almış durumdadır. Cine lens önerilerinde de ilk sıralardadır. Tüm cine lens markaları ve fiyatlarını en güncel olarak sayfamızda bulabilirsiniz.

Sony Cine Lens Modelleri Nelerdir?

Sony aynasız kamera üretimine ilk başlayan markalardandır. Aynasız fotoğraf makinesi üretimden çok önce video kamera üreticisi olması büyük avantajdı aslında. Çünkü yıllar öne dijital video kamera üretiminde söz sahibi olan Sony kendi video sensörlerini üretebiliyordu. Video mantığını ve sinemacıların beklentilerini çok iyi bilen marka  dslr fotoğraf makinelerinde video çekim özelliğinin eklendiği dönemde ilk harekete geçen marka olmayı başarmıştır. Yine aynasız fotoğraf makinesini full frame sensörlü ilk üreten Sony olmuştur. Tam kare büyük sensör ile RAW video çekmenin sağladığı zengin renk ve kaliteyi destekleyecek en önemli ekipmanın da cine lens olacağının farkındaydı. Bu nedenle fotoğraf lensinin yanında Sony cine lens serisine de ağırlık verildi. Özellikle G master Sony lensler üstün Zeiss mercek kalitesiyle buluştu. Bu optik kalite buluşması Sony Cine lenslere hızlı otofokus olarak yansıdı. Hem de sinematik lensten beklenilen yüksek optik kalite ve alan derinliklerini sağladı. Sony cine lens modellerini ve fiyatlarını güncel haliyle sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Canon Cine Lens Modelleri ve Fiyatları

Canon cine lens modelleri dslr fotoğraf makinelerde video özelliklerinin eklendiği tarihlerde görülmeye başladılar. Canon profesyonel kameralar dijital teknoloji ile beraber zaten çok uzun yıllardır üretiliyordu. Profesyonel sinema kamera lensi olarak çokça kullanılan Canon lensler aynasız kameralar ile beraber güncellendi. Aynasız kameralar ile beraber Canon Cine lensleri C serisi olarak değişime uğradılar. Aslında Canon Profesyonel sinema kameraları olan C serisi kameralar üstün L serisi Canon lenslerle harika sinematik görüntüler üretebiliyordu.

Son dönemde hibrit makine mantığının gelişmesi ve bu yöne evrilmesi sonucu cine lensler de güncellemeye başladılar. Özellikle fotoğraf ve video performansının eşdeğer olmasını hedefleyen Canon R5C hibrit aynasız sinema kamerası Canon Cine lens modellerinin de kullanılmasını arttırmıştır. Canon cine lens setleri geniş açı cine lensten dar açı cine lens modellerine kadar bir aralığı kapsar. Tüm Canon cine lens modellerini ve fiyatlarını Fotografium'da en güncel şekilde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.