Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Yaka Mikrofonları
196 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 4 ... 6 ... 9

Yaka Mikrofonları ve Fiyatları

Yaka mikrofonları ve fiyatlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Peki yaka mikrofonu seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Video çekmeye yeni başladıysanız büyük olasılıkla cep telefonunuz ile çalışıyor olabilirsiniz. Mobil telefonlarınızla çekeceğiniz Youtube, Vlog ya da Tiktok videolarında ses kalitesini arttırmanız sizin bu alana daha fazla heveslenmenize ve her geçen gün video kalitenizi de arttırmanıza vesile olacaktır. Kendinizi video alanında geliştirdikçe giriş seviyesi bir aynasız kamera ile buna uygun bir lens seçerek ya da Sony, Canon ve Nikon markalarının özel oluşturduğu giriş seviyesi Vlogger kamera kitlerine yöneleceksiniz. İşte bu ilk girişte mikrofonu buna göre seçmenizi tavsiye ederiz. Sonra mikrofon değişimine ihtiyacınız olmadan hem cep telefonu mikrofonu hem de DSLR Mikrofonu olarak kullanacağınız giriş seviyesi kablosuz ve kablolu yaka mikrofonlarından başlıyoruz.

Yaka Mikrofonu Nasıl Kullanılır?

Yaka mikrofonu Youtube videolarında kullanılan temel ekipmanlardandır. Ses kalitesinin yükselmesi videoların izlenmesini arttırdığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle izlenme oranı yüksek olan Youtuberların kullandığı yaka mikrofonlar sürekli araştırılmaktadır. Özellikle wireless yaka mikrofon çeşitlerinden Rode wireless go ve Saramonic blink 500 B2 modelleri bu yıl video içerik üreticilerinin en çok tercih ettikleri ürünler olmuşlardır. Video içeriklerinde ses kalitesinin yükselmesi için en iyi yaka mikrofonu markalarını kullanmanız önemlidir. Bununla beraber yaka mikrofonu kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar da vardır. Bu teknikleri de uyguladığınızda en iyi ses kalitesini sağlayabilirsiniz. Mikrofon sistemi ister kablolu olsun isterse kablosuz olsun ilk yapılması gereken alıcı ile vericinin eşleştirilmesidir. Bu eşleştirmeyi kolaylaştıran oled bilgi ekranları mevcuttur. Bu ekranlardan alıcıların ve vericilerin sinyalleri kontrol edilebilir. Yine ses seviyesi bilgi ekranlarında görüntülenir. Özellikle canlı yayınlarda ses kesintisi olmaması için yayın öncesi yaka mikrofonların tam güç şarj edilmesi de önemlidir. Mikrofonların alıcı ve vericilerin eşleşmesi tek tuşla gerçekleşecek kadar kolaydır. Set içeriğindeki yaka mikrofonlarının konuşmacının yakasına uygun yerleştirilmesi gerekir. Özellikle hareket halindeki konuşmacılarda sürtünme sesinin önün geçilmesi buna bağlıdır. Yine dış ortamlarda yaka mikrofon tüyleri rüzgar sesini engelleyecektir. Kategorinin en çok satılan ürünleri Saramonic kablosuz yaka mikrofonlarıdır. İki mikrofon içeren setler çoğu video içerik üreticisinin kaliteli ses kaydına çözüm olarak öne çıkmaktadır. Yine uzun yıllara dayanan mikrofon üretimi ile Rode yaka mikrofonları her geçen yıl yeni teknolojik gelişmeleri ile tercih sebebi olmaktadır. Tüm bu kaliteli markaların ürettiği mikrofon çeşitlerini ve aksesuarlarını en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

En İyi Yaka Mikrofonu Hangisi?

Youtube ve vlog video içerik üretiminin artmasıyla bu içeriklerin ses kalitesi de oldukça önem kazanmıştır. Video kameraların ve cep telefonlarının dahili mikrofonları yapıları gereği genel bir ses kaydı sağladığından bu tip videolarda ses kalitesi bakımından düşük kalırlar. Bu durumda kamera ya da telefonlara harici yaka mikrofonu bağlanması gerekir. Yaka mikrofonları konuşmacının yakasına yerleştirilerek kullanıldığı için hem hareket özgürlüğü sağlar. Hem de konuşmacıya uygun yakın mesafelerden ses alabildikleri için ses kalitesini oldukça iyileştirirler. Bu özellikleri nedeniyle youtuber yaka mikrofonu olarak da adlandırılmaktadırlar. Video içeriği hazırlayanların kameradan sonra en çok araştırdıkları konu da en iyi yaka mikrofonu önerileridir. Yaka mikrofonu sistemi iki çeşit olarak üretilir. Cep telefonu ve fotoğraf makinelerine en fazla 6 metre kablo ile takılabilen kablolu yaka mikrofonları kamera ile yakın tek kişilik videolarda kullanılırlar. Ancak birden çok konuşmacının olacağı durumlarda ve kamera ile kişiler arasında mesafe olacaksa en çok tercih edilenler kablosuz yaka mikrofonu modelleridir. Bu modeller telsiz frekansı ile kamera bağlantısı sağladıkları için telsiz yaka mikrofonu denilmesi de doğrudur. Yeni yaka mikrofonu teknolojisi de wireless ile bağlantıdır. Özellikle kaliteli mikrofon denildiğinde ilk akla gelen Rode Wireless go II modeli bu yaka mikrofonlarının en iyi örneklerindendir. Yine Saramonic Blink B1 modeli aynasız kameralar için ilk tercih edilen kablosuz yaka mikrofonu modellerindendir. B6 mikrofonlar ise İphone telefonlar için özel tasarlanan kablosuz yaka mikrofonu çeşitlerindendir. En iyi yaka mikrofonu önerilerinde bir diğer önemli konuda konuşmacı sayısı kadar mikrofon içeren setlerdir. Yaka mikrofon setleri bu açıdan bir alıcı bir verici ya da iki alıcı bir verici şeklinde hazırlanırlar. Bu sayede video çekimlerinde çok yönlü mikrofon çözümü sunarlar. Yaka mikrofonu fiyatları da set içeriğinde bulunan mikrofon adedine göre değişkenlik gösterir. Kategori sayfamızda en iyi yaka mikrofonu markaları olan Rode kablosuz yaka mikrofonları, Saramonic Blink 500 yaka mikrofon setlerini bir arada inceleyebilirsiniz. Yine kablolu yaka mikrofonu olarak Boya M1 ve Saramonic lav micro modellerini bulabilirsiniz.

Kablosuz Yaka Mikrofon Çeşitleri ve Tavsiyelerimiz:

Kablosuz yaka mikrofonlarının çalışma prensibi genel olarak sesini kaydedeceğimiz kişinin üzerine klips ile takılan sesi ileten bir verici, sesi kaydedeceğimiz Kamera, PC ya da mobil telefonlara TRS girişi ile takılan bir alıcıdan ibarettir. Bu vericilerin sayısı konuşacak kişi sayısına göre arttırılabilir. Bu sebeble Rode, Saramonic marka kablosuz yaka mikrofonlarının 2 verici 1 alıcı ya da 3 verici 1 alıcı şeklinde hazır paketleri bulunmaktadır. Yapısal olarak da telsiz benzeri vericilere sahip konuşmacının beline takılan modellere ek olarak artık daha kompakt olarak üretilen klips şeklinde kablosuz yaka mikrofonları da bulunmaktadır.

Saramonic Yaka Mikrofonları

 Saramonic yaka mikrofonları son yılların giriş seviyesinden profesyonel ses çözümlerine kadar her seviye video ses ekipmanları üretimiyle adından çokça söz ettiren mikrofon markalarından biridir. Bu model ise hem cep telefonu hem de DSLR yada aynasız kameralara bağlanabilen giriş seviyesinde ekonomik ama ses kalitesi tatminkar olan bir kablolu yaka mikrofonu olarak karşımıza çıkıyor. Youtube ve Vlog videolarına yeni başlayanlara ilk etapta yetecek seviyede bir kalite için tavsiye edebiliriz. Yine bu model 3, 5 jak girişine sahip olan tüm aksiyon kamera, tablet, PC ve video kameralara da bağlanabilir. Ben kablo ile uğraşamam, ben mikrofonu değil mikrofon bana göre hareket etsin diyorsanız sizi artık üst seviyeye davet edip kablosuz yaka mikrofonları kategorisine götürelim.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.