Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Ring Led Işıklar
7 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

Ring Light Nedir?

Ring light ya da diğer adıyla halka ışık fotoğrafçılıkta ve videoda uzun yıllardır kullanılan bir ekipmandır. Ring light anlık patlayan flaş sistemi olabileceği gibi aynı zamanda led kullanılan sürekli ışık kaynağı da olabilir. Kullanımı ve kurulumu kolay olduğundan video çekmeye yeni başlayanlar için çok caziptir. Düşük bütçe ile tek başına Youtube videoları çekenlerin bu nedenle en çok kullandığı ışıklar led ring ışıklardır. Yeni başlayanların aydınlatma tekniklerini henüz bilmemeleri ışık kullanımını zorlaştırır. Ancak ring light gölgeleri yok ettiği için ışık bilgisine ihtiyaç bırakmaz. Aynı zamanda led ring ışıklar halka şekilleri sebebiyle göz bebeklerinde halka şeklinde bir parlama oluşturur. Bu nedenle yüz aydınlatması için idealdir. Özellikle makyaj videolarında en çok kullanılan ışıklardır. Tiktok ışığı olarak da bilinen ring lightlar rgb özellikleriyle çok farklı renk efektini de videolara yansıtabilir. Batarya ile çalıştığı için hemen her yerde kolayca kurulup kullanılırlar. Tek gereken aksesuar ring light tripod olacaktır. Neewer ring led setlerinin içinde ışık ayağı da bulunduğundan ring light fiyat bakımından daha avantajlıdırlar. Tek başına ve canlı yapılan eğitim, online toplantılarda canlı yayın ışığı olarak da sıklıkla kullanılan ışıklardır. Yine Youtuber ışıklandırma denildiğinde akla gelen ring led olur. Çünkü tek kişinin yüzünün aydınlatılması için birden çok ışık kaynağı yerine gölgeleri sıfıra indiren bir halka ışık tercih edilmektedir. Kategori sayfamızda bulunan ring light ışık setleri birden çok cihazın bağlanabilmesi için tasarlanmıştır. Bu ışıkların iç kısmına aynasız kameralar, dslr fotoğraf makineleri, cep telefonu ya da aksiyon kamera bağlanabilir. Her birini ring içine monte edebileceğiniz bağlantı parçaları set içerisinde mevcuttur.

Ring Light Nasıl Kullanılır?

Ring light kullanımı en basit ışık türüdür. Tek yapılması gereken ring led ışığı ışık ayağına bağlayıp ardından bataryalarını takmaktır. Bundan sonra ışığınızı açabilirsiniz. Eğer telefonunuz ile video çekiyorsanız ring lightın iç kısmındaki bağlantı noktasına paket içerisindeki esnek telefon tutucuyu vidalayabilirsiniz. Bu sayede telefonunuzun açısını rahatlıkla kendinize ve çekim açınıza göre ayarlayabilirsiniz. Işığınıza aynasız kamera bağlanacaksa da buna uygun olan bağlantı parçasını takmalısınız. Daha önce anlattığımız gibi bir ring led ışığın en belirgin özelliği çekilen kişinin gözlerinde halka şeklinde bir parlama oluşturmasıdır. Bu halkanın en iyi şekilde oluşması için çekim yapılan ortamda ampul gibi başka bir ışık kaynağının olmaması gerekir. Eğer odada lambalar varsa bunlar kapatılmalıdır. Yine bu parlamaların net olması için lens açısı önemlidir. Çok geniş açı lens ya da tele lens önerilmez. Normal açılı 50 mm lensler ile gözdeki halka şekli tam olarak oluşacaktır. Zaten 50 mm lens portreler için de en ideal açılardandır. Uygun pozlama değerleri ile çalışıldığında bu etki ile Youtube makyaj videolarında istenilen görseller oluşacaktır. Yine yemek fotoğraflarında taşınabilirliği ve kolay kurulumu ile de tercih edilmektedirler. Üst açıdan çekim yapıldığında yine gölgeleri sıfırlayacağı için basitçe menü çekimleri yapılabilir.

En İyi Ring Light Markası

En iyi ring light markası denildiğinde öncelikle bir halka ışığın asıl hedefi olan gölgeleri ortadan kaldıracak boyutta olması gerekir. Uygun boyutta olmayan yani küçük olan ring light ışıklar yüz aydınlatması sağlayamazlar. Bunlar ancak küçük boyutlu nesnelerin makro fotoğrafları için kullanılabilirler. Bu nedenle portre aydınlatması için kullanılacak led ring ışığın 46 cm boyutunda ya da üstü olması gerekir. Bu boyutlu bir ring ışık kişiye 1 metre kadar yaklaştırılarak istenilen gölgesiz aydınlatmayı sağlayacaktır. Bu da özellikle makyaj videolarında çalışılan mekanlar açısından önemlidir. Youtuber ışıklandırma için de bu boyutlar ideal olur. Bu boyutlarda en çok tercih edilen marka Neewer 46 cm led ring ışık setidir. Yine ayarlanabilen Godox ring light ışıklar en çok satan modellerdir. Kategori sayfamızda tüm en iyi ring light markalarını ve modellerini bir arada inceleyebilirsiniz. Ring light fiyatlarını güncel olarak takip edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.