Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Aynasız Makine Lensleri
383 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16

Aynasız Fotoğraf Makinesi Lensleri

Aynasız fotoğraf makinesi lensleri aynasız fotoğraf makineleri için özel olarak üretilen lenslerdir. Çalışma prensipleri temel olarak dslr makine lensleri ile aynıdır. Ancak aynasız kameralarda teknik bazı farklar bulunduğu için aynasız kamera lenslerinde de üretimde bazı farklılıklar bulunur. Bu sebeple Canon aynasız lensleri RF kodunu kullanırlar. Sony aynasız lensleri alpha FE kodu ile bilinir. Yine Nikon aynasız lensler S kodu ile belirtilir. Bunun nedeni dslr kamera lenslerinin aynasız makine lensleri yerine kullanılamamasıdır. Temel fark aynasız kameralar küçük ölçekli ve hafif üretildiklerinden onlara hantal lensler takmak aslında amacı dışına çıkarır. Aynasız lensler de küçük ebatlı, kompakt ve hafif lenslerdir.

Bu özellikleriyle aynasız fotoğraf makinelerinin taşınabilirlik avantajını desteklerler. Hafif lenslerle aynasız gövdeler her zaman her yere taşınabilir. Bu sayede kullanıcı gün boyu yorulmadan fotoğraf ve video çekebilir. Tabi küçük olmaları lens kalitesini düşürmez. Aksine artık lens üretici markalar Tamron aynasız lensleri, Samyang aynasız lensleri başta olmak üzere Sony aynasız kameralar ve Canon aynasız fotoğraf makineleri için özel seri olarak ve optik çözünürlüğü çok yüksek üretilmektedirler. Aynasız fotoğraf makinenize eski kullandığınız dslr lenslerinizi mount adaptörler ile takabilirsiniz. Ancak aynasız fotoğraf makinesi lensleri sizin için ilk tercih olmalıdır. Sayfamızda Sony aynasız lensler, Olympus aynasız lensler, Panasonic aynasız lensler, Canon aynasız lensleri inceleyebilirsiniz. Yine Tamron Sony uyumlu lensleri, Sigma ve Samyang aynasız video lenslerini bulabilirsiniz.

Aynasız Lens Modelleri ve Fiyatları

Aynasız lens modelleri aynasız kamera üreten markaların kendi aynasız gövdelerine en uygun olarak ürettiği ve patent altına aldığı serileridir. Lens uyumluluğu aslında sadece makine ile lensin bağlandığı kısım olan bayonetin uyumlu olması değildir. Aynasız fotoğraf makinesi ile aynasız lensin tam uyumluluğu teknik olarak şöyle anlaşılmalıdır. Lensin orta kısmından giren dağınık haldeki ışık demetlerinin fazla kırılmadan lensin yuvarlak yapısı içinde dönerek odaklanması ile başlar. Odaklanarak düz bir çizgi haline gelen bu ışığın yine aynasız kamera sensörünün tam orta noktasına ulaşması aslında lens ile gövdenin tam uyumluluğudur.

Eğer ışık sensörün ortasından saparak başka noktalara ulaşırsa buna cromatik sapma adı verilir. Bu bir lens kusurudur. Renklerin yapısını bozar, yine netlik kayıptır. Bir kullanıcının aynasız lens modellerinin bu uyumluluğunu tabi gözü ile tespit etme şansı yoktur. Bunun için özellikle Sony aynasız lens tavsiyesi olarak Sony fe aynasız lensleri tercih edilmelidir. Yine Tamron aynasız Sony lensleri yan marka olarak düşünülebilir. Bunlarla beraber Samyang aynasız lensleri de video çekimi için idealdirler. Bu durum tüm markalar için aynıdır. Canon aynasız lens modelleri RF lensler, Nikon aynasız kamera lensleri S serisidir. Tüm bu aynasız lens modelleri ve fiyatları güncel olarak sayfamızda bulunmaktadır.

Canon Aynasız Lens Çeşitleri Nelerdir?

Canon aynasız lensler aynasız Canon full frame ve aps-c format kameralar için ayrıca üretilir. Canon aynasız fotoğraf makinesi üretimine başladığı yıllarda ilk defa Canon EOS R serisini duyurmuştu. Yine aynı yıl RF kodu ile Canon aynasız lens serisi de kendisini gösterdi. RF lens yuva tipi temel olarak eski EF bayonetten şu yönü ile farklıdır. Aynasız kameralarda ayna sistemi olmadığı için sensör ile lens arasında fazlaca bir mesafenin olması gerekmez. Bunun için Canon aynasız lensleri yani RF bayonet kısmı daha kısa olarak üretilir. Bu da aslında ışığın fazla yol katetmeden sensöre ulaşmasını sağlayan bir avantajdır.

Özellikle de Canon aynasız lens modellerinin hatta aynasız tele lenslerin bile hızlı otofokus yapabilmesinin nedeni bu sistemdir.  Canon aynasız lensler öncelikle full frame aynasız Canon kameralar için prime lens grubu olarak değerlendirilmelidir. Bu açılarda Canon RF 50 mm  1.8 lens fiyat ve özellikleriyle her işte mutlaka gerekli bir lens. Geniş açı sorununu Canon RF 16 mm lens ile çözen marka çok daha geniş açılı Canon RF balıkgözü lensleri de geliştirdi. Portre lensi denilince akla ilk gelen tam çerçeve açısı mutlaka 85 mm olur. Canon RF 85 mm f:1.2 DS lens tüm aynasız lens modelleri arasında büyük bir fark yarattı.

Defokus özelliği ile arka bokehlerin daha gözalıcı ve yuvarlak şekilli olmasını sağladı. Tüm video ve fotoğraf çalışmalarında harika bir lens meydana gelmiş oldu. Ayrıca M serisi için Canon başlangıç seviyesi aynasız lensleri sayfamızda bulabilirsiniz. Yine tüm Canon aynasız lens modellerinin fiyatlarını güncel olarak takip edebilirsiniz.

Sony Aynasız Lens Tavsiyeleri

Sony aynasız lens tavsiyeleri için öncelikle Sony aynasız kameraların full frame olduğunu düşünmek gerekir. Sony A7 IV serisi aynasız fotoğraf makinelerinin bayonet montajı E mounttur. Sony E mount adaptör çeşitliliğini yıllar içinde oldukça arttırmıştır.  Sony aynasız kameraların çeşitliliği arttıkça lens yelpazesi de zenginleşti. Ancak bu lensler içinde en kaliteli olanların Sony G lensler olduğunu bilmek gerekir. G master olarak lensin üzerinde yazılır. Bu aynasız Sony lenslerde özellikle ortak olarak diyafram açıklığı fazladır. Sony 24-70 mm 1.4 G lens bunun tipik örneğidirler.

Toz ve nem geçirmeyen bu lensler zorlu koşullarda fotoğraf ve video çekenlerin işini kolaylaştırır. Sony aynasız lens tavsiyelerinde en çok dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da Sony Sal lens ve Sony Sel lens ayırımıdır. Çünkü sel lensler Sony aynasız E mount kameralar için üretilmiştir. Sal lensler ise A mount Sony makineler için üretilmiştir. Sony aynasız lenslerde yine Zeiss mercek üretim teknolojisini kullanır. Bu Zeiss kamera lensleri çok geniş çaplı olmalarına karşı lensin kenarından merkezine kadar her alanının aynı keskinlikte olmasını sağlar. Sony Zeiss merceklerinin kullanıldığı aynasız Zeiss lenslerinde ZA kısaltması lensin üzerinde yazılır.  Sony 16 mm aynasız en geniş açı lensten 600 mm aynasız tele lense kadar tüm aynasız kamera lenslerini en uygun fiyatla Fotografium.com’da bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.