Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Tele Konvertörler
25 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2

Tele Konvertör Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi bir lens aparatıdır. Tele ifadesi dar açılı tele objektif lens grubu ile kullanıldığını ifade eden bir kavramdır. Teleconverter bu tanımlamaya göre lensleri tele açılara çevirir. Kuş fotoğrafçılığında çoğunlukla kullanılan Nikon tele konvertör modelleri 300 mm tele lenslerin bile mesafe olarak yetmediği durumlarda lensin dar açısını ikiye katlayarak 600 mm teleye çevirirler.

Kısaltma olarak TC koduyla satılan teleconverter Nikon tele çevirici adaptörlerin sonundaki rakamlar dar açınızı kat kat arttıracağını ifade eder. Nikon TC 14 E teleconverter lensinizin dar açısını 1.4 x katlayacak demektir. Yine Canon tele konvertör ile Canon tele lenslerinizin ya da zoom lenslerinizin tele açısını arttırarak kuş fotoğrafçılığında kullanabilirsiniz. Sony tele konvertör tek model olarak üretilmektedir.

Sony SEL Tele lensler için özel üretilen Sony SEL 20TC Tele konvertör 2x tele açısı sağlar. Bu sayede uzaktaki nesneleri fotoğraflayabilirsiniz. Tüm Canon tele konvertör ve diğer markaları güncel fiyatları ile sayfamızda bulabilirsiniz.

Tele Konvertör Nasıl Kullanılır?

Diye araştırmadan önce kullandığınız lensin markasına ve odak uzaklığına göre uyumlu bir tele konvertör seçmeniz gerekecektir. Çünkü Nikon tele konvertör başka marka bir tele lense uymayacaktır. Hatta aynı marka olsa bile her lens ile tele lens çevirici adaptör kullanılamaz. Bu uyumluluğu Sony tele konvertör ve Canon tele konvertör modelleri için kontrol etmelisiniz. Uygun bir lens adaptörü satın aldıktan sonra kullanımı oldukça basittir.

Yapmanız gereken tele lens ile fotoğraf makinenizin gövdesi arasına bu aparatı bağlamaktır. Aynı gövdeye lens takar gibi önce tele konvertörünüzü gövdeye sonra da önüne lensinizi takabilirsiniz. Eğer kullandığınız lens ile otofokus uyumluluğu var ise auto netlik modunda kullanabilirsiniz. Eğer bu oto netlik uyumu söz konusu değil ise lensinizi manuel netlik moduna alarak elle netlik yapmanız gerekecektir. Tele açınız iki kat artacağı için tripod kullanarak fotoğraf çekmeniz daha mantıklı olacaktır. Tele konvertör uyumluluğu ve netlik sisteminin lensinizle çalışma koşullarını canlı destek hattımızdan lens uzmanlarına danışabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.