Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Pro Audio
718 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 30

Ses Ekipmanları ve Pro Audio Cihazları

Ses ekipmanları ya da pro audio cihazları profesyonel ya da amatör düzeyde yapılan video çekimlerinde görüntüden sonra en önemli unsur olan sesin en kaliteli şekilde kayıt edilmesini ve sonradan işlenmesini sağlayan ekipmanları içerir. Kategoride en önemli audio ses ürünleri mikrofon seti çeşitleridir. Değişik ortamlarda kullanılmak üzere üretilen mikrofonlar bulunur. Yine farklı cihazlara takılarak kullanılacak birçok mikrofon çeşitleri vardır. Sayfamızda en iyi mikrofon çeşitleri farklı amaçlara hizmet eden modeller bir arada sunulmaktadır. Ses ekipmanları araştırması yaparken türüne göre filtreleme seçeneğini kullanmanız aradığınız özelliklerde ekipmanları bulmanıza yardımcı olacaktır. Audio kategorisinde ses kayıtları için en önemli aksesuarlar olan telsiz mikrofon özelliği bulunan kablo ile kameraya bağlanan kablolu yaka mikrofonları ile kameradan  bağımsız çalışabilen kablosuz yaka mikrofonları en çok satan modellerdir. Yine günümüzde mobil cihazların videolarda özellikle sosyal medyada kullanımının yaygınlaşması ile beraber geliştirilen ses çözümleri olan cep telefonu mikrofonu modelleri en çok aranan ürünlerdir diyebiliriz. Kategorinin en önemli markaları bu ses ekipmanlarını yıllara dayanan pro audio teknolojisi ile üreten Sennheiser mikrofon çeşitleri, Rode mikrofonSaramonic ses ekipmanları, M audio, Sony, Zoom ses kayıt cihazları ve Boya mikrofon markalarıdır. Ses ekipmanlarının tamamlayıcısı olan hoparlörler ve kulaklıklar da bu kategoride yer almaktadır. Yine pro audio cihazlarının birbirlerine bağlantısını sağlayan değişik giriş tipinde ses kabloları bulunur. Bu kabloların sesi en iyi şekilde iletilmesini sağlayan materyalden üretilmeleri önemlidir. Rode marka ses kabloları ve Hosa ses kablo grubu 3,5 mm jack ve XLR kamera ses kablosu modellerinin en iyileridir.

Ses Aksesuarları Nelerdir?

Ses aksesuarları video çekim ve kurgu aşamasında ses ile görüntünün eş zamanlı olarak birleşmesini kolaylaştıran en önemli ekipmanlardır. Video türleri çeşitlendikçe bu çekimlerde kullanılacak olan ses ekipmanları da o derecede çeşitlenir. Bu kadar çeşitli ses aksesuarı içerisinde hangi durumlarda hangi ekipmanın kullanılacağı da kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle önce ses kalitesinin seviyesine ve kayıt yapılacak cihazın teknik özelliklerine en uygun olacak ses ekipmanına karar vermek önemlidir. Genelde video da görüntü kalitesinin 4K ve üstü yüksek çözünürlükte kaliteli olması hedefi güdülürken ses atlanabiliyor. Oysa ses unsuru bir videonun kalitesini belirleyen ikinci önemli faktördür. Görüntü ile sesin aynı kalitede olmasını sağlayan cihazlar da işte bu ses aksesuarlarıdır. Bu aksesuarlar temel olarak ses kayıt sistemleri, ses kaydı alınırken pürüzsüz olmasını sağlayan yan aksesuarlar, canlı yayınlarda ses seviyesini ayarlamak üzere kullanılan ses mikserleri ve son aşama olan kurguda sesin işlenmesini sağlayan paneller ve yazılımlardır. Stüdyo ya da dış ortamlarda ses kaydı için kullanılan ana ekipmanlar mikrofon kitleridir. Bunların kategori bazında ayırt edici özelliklerinin başında ise kablolu ya da kablosuz kullanılmaları gelir. Yine takılacak kamera türüne göre çeşitleri bulunur. Ses kayıt sistemleri bununla sınırlı değildir. Bu ekipmanların diğer önemli parçaları da harici ses kayıt cihazlarıdır. Bu cihazlar sesin daha kaliteli kaydını sağlarlar. Kurguda sonradan görüntü ile bağlanarak kaliteyi daha yükseltirler. Bu ekipmanlar ile kullanılan tüm bağlantı parçaları, mikrofonların ses kalitesini dış ortamlarda rüzgar gibi olumsuzluklardan koruyan rüzgarlıklar, kablolar ve telsizler ses aksesuarları olarak adlandırılır.

Ses Kayıt Sistemleri Nelerdir?

Ses kaydı söz konusu olduğunda kullanılan iki yöntem bulunur. Bunlardan birincisi ve en çok kullanılanı direkt kameraya yapılan ses kayıtlarıdır. İster stüdyo ister dış ortamda direkt ses kaydı kamera vasıtasıyla yapılıyorsa mikrofon kullanımı zorunludur. Çoğu profesyonel kamera ve aynasız fotoğraf makinelerinde dahili mikrofon mevcuttur. Ancak bunlar ile sağlıklı kaliteli ses kaydı çoğunlukla mümkün olmaz. Bu nedenle kullanılan kameraya ve çalışılacak ortama göre seçeceğiniz bir ya da fazla alıcılı mikrofon setine ihtiyacınız olacaktır. Ses kayıt sistemleri olarak en çok kullanılan mikrofon türleri konuşmacının yakasına takılarak kamera ile kablosuz bağlantı sağlayan kablosuz yaka mikrofonu çeşitleridir. Bu modeller konuşmacı sayısına göre bir alıcı ile iki ya da üç adet verici içeren mikrofon setleri şeklinde satışa sunulmaktadır. Kategori sayfamızda  Sennheiser kablosuz ikili yaka mikrofonları, Saramonic Blink b1 yaka mikrofonu setlerini ve Rode kablosuz yaka mikrofonlarını bir arada inceleyebilirsiniz. Kablolu yaka mikrofonları ise kamera ile konuşmacının yakın mesafede olabildiği Youtube videolarında kullanılırlar. 6 metre ya da 9 metre kablo uzunluğu ile sınırlı olan bu mikrofonlardan en çok satan modeller Saramonic Lav mic ve Boya m1 kablolu yaka mikrofonlarıdır. En ucuz yaka mikrofonu aramasında çıkan sonuç bu modeller olacaktır. Ses kayıt sistemleri olarak kullanılan diğer cihazlar da harici ses kayıt üniteleridir. Bu ses kayıt cihazları sesi daha kaliteli alıcıları vasıtasıyla hafıza kartına kaydederler. Canlı olarak ses alınmadığı çekimlerde en çok kullanılan yöntemlerden biri de budur. Özellikle stüdyo ortamında yapılan toplu müzik kayıtlarında çok kullanılır. Yine zor koşullarda profesyonellerin tercihi harici ses kayıt cihazı kullanımıdır. Zoom ses kayıt cihazları en iyi modelleri sunar. Bu nedenle kategorinin en önemli ürünleridir. Zoom H6 ses kayıt cihazı en çok satan modeldir. Çok yönlü alıcılara sahip olması ve kayıt esnasında kulaklık takılarak ön dinlemeyi sağlaması en önemli avantajlarıdır.

En İyi Ses Ekipmanları Hangileridir?

En iyi ses ekipmanları profesyonel düzeyde video işlerinde en kaliteli ses çözümü sunan marka ve modellerdir. Ancak burada yapacağınız işe en uygun ses ekipmanlarını seçmek gerekir. Eğer uygun cihaz kullanmazsanız istediğiniz kaliteli sesi elde edemezsiniz. Sadece profesyonel ses ekipman ve aksesuarları satın almak elbette yetmez. Kullandığınız kameranın teknik özellikleri ve çalışılacak ortamın ses yalıtım durumu, sesi kaydedilecek kişi sayısı ya da müzik kayıtlarında ensturümanların akustik durumu ses ekipman seçiminizde belirleyici olacaktır. İstediğiniz ortam sesinin tümünü kaydetmek ise çok yönlü telsiz mikrofonlar tercih etmelisiniz. Aynı zamanda sesi kaydedilecek kişiye yakın olmak gerekiyorsa kamera kadrajına girmemesi için üstten boom mikrofon kullanılır. Ama sadece konuşmacının sesine odaklanılması gereken sokak röportajları söz konusu ise tek yönlü kapsülü olan el mikrofonları işe yarayacaktır. Stüdyo ortamında yapılan ses kayıtların da ise kablosuz yaka mikrofonları konuşmacı sayısına göre hazırlanırlar. Görüldüğü gibi video çekimleri çok çeşitli olduğu zaman ses kayıt sistemleri de farklılaşıyor. Video dışında sadece ses ya da müzik kayıtları yapılacak ses stüdyosu kurulumu da bu kategorinin ana konusudur. Özellikle podcast gibi sesli içeriklerde yalıtımın sağlandığı stüdyolar şart olur. Temel olarak bir ses stüdyosunda yayıncı mikrofonları ilk ekipmanlardır. Yine seslerin birleştirilip efekt uygulanacağı bilgisayarlar ve yazılımlar kullanılır. Kulaklıklar ve ses monitörü denilen hoparlörler de yardımcı ekipmanlardır. Yayıncı mikrofonlarında sesin pürüzsüz kaydedilmesini sağlayan mikrofon filtreleri ile masaüstüne bu mikrofonları sabitleyerek boyunuza göre ayarlama yapabildiğiniz mikrofon stantlarını da sayfamızda bulabileceksiniz. Daha amatör düzeyde sadece sosyal medyada yaptıkları müzik çalışmalarını yayınlayanlar ve Youtuber mikrofonları için tercih edilen modeller mobil mikrofonlardır. Cep telefonlarına takılan bu mikrofonlar kablolu ya da kablosuz olabilmektedir. Telsiz mikrofonların yerini alan wireless mikrofonlar İos ve android cep telefonlarına takılarak çok uzak mesafeden ses kaydı yapabilirler. Bu segmentte Rode Wireless GO II modeli en güncel cep telefonu uyumlu mikrofon kitidir. Yine Saramonic Blink B6 iphone telefonlar için mikrofon tercihlerinin başında yer alır. Amatör ve profesyonel düzeyde ihtiyaç duyabileceğiniz en iyi ses ekipmanlarını Fotografium' dan iki yıl resmi garanti ile güvenle satın alabilirsiniz. İhtiyacınız olan mikrofon tipi ya da ses aksesuarlarına karar verme aşamasında iseniz uzmanlarımız destek için Whats up ve canlı destek hattında sizi bekliyor olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.