Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Sürekli Işıklar
453 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 19

Video Işığı Nedir?

Video ışığı denilince ilk akla gelenler sürekli ışık seti olmalıdır. Çünkü sürekli ışıklar kesintisiz hareketli görüntü kaydı yapılırken aynı düzeyde aydınlatma sağlamak için tasarlanmışlarıdr. Set ışıkları daha önceleri sıcak ışık kaynaklarıydı. Kırmızı renkleri nedeniyle kırmızı kafa ışık olarak anılan bu ışıklar sarı ve turuncu renk verdikleri için aynı zamanda tungsten ışık olarak da bilinirler. Ancak uzun süre çalıştıklarında aşırı ısınma problemi nedeniyle çok uzun süre kullanımda sorun oluşuyordu. Bu problemi aşmak için halojen lamba yerine artık led teknolojisi kullanılmaktadır. Video led ışıklar soğuk ışık kaynağı oldukları için çok fazla ısınmazlar. Bu özellikleriyle uzun süreli video çekimlerinde kolaylık sağlarlar. Yine led ışık seti modelleri bi color yani renk değişimi özellikleri nedeniyle 3400 K ile 5600 K arasındaki sıcak ve soğuk renkleri bir arada sunarlar. Bir sahnede arka fonda mavi tonlar verilirken ön plandaki kişiye günışığı ya da sarı sıcak renkler verilebilir. Bu atmosferi sağlayacak sürekli ışık seti olarak en çok tercih edilenler Godox sürekli ışıklarıdır. Renk değişimi sağlayan rgb ışık modelleri çok daha fazla renk tonu ile çalışmayı sağlar. Ana renkler olan kırmızı, yeşil ve mavi renklerin binlerce ara tonunu videolarınızda kullanmanız mümkündür. Bu özelliklerde olan GVM video led ışıkları da son yılların en başarılı sürekli ışık seti olarak kabul edilmektedir. Led ışık fiyatları incelenirken bi color ya da rgb özelliklerine bakılması gerekir. Led ışık setlerinin ışık parlaklığı ve gücünün yanında renk aralıkları da fiyatları belirleyen ana kriterlerdir. Kategori sayfamızda Godox sürekli ışık fiyatlarını, GVM led modellerini, Apature video ışıklarını ve en kaliteli softbox ışık modellerini bir arada inceleyebilirsiniz.

Sürekli Işık Seti Modelleri

Sürekli ışık seti genel olarak ikili ya da üçlü video ışığın tek çantada hazır olarak satışa sunulduğu modellerdir. Bu setlerin içerisinde led panellerin takılacağı ışık ayakları, softbox ışık şekillendiriciler, bandoor kapaklar ve ışığı yumuşatacak olan difüzörler bulunur. Tüm bu video ışıklarını ve aksesuarlarını tek bir çantada taşıyabilmek büyük avantajlar sağlar. Bu seyyar set ışık sistemi ile çekim yapılacak tüm mekanlar kısa sürede stüdyo ortamına çevrilebilir. Bu ışıklar video aydınlatması için idealdir. Ancak fotoğraf çekim ışığı olarak da oldukça verimlidirler. Özellikle 60 watt ve üstü ışık gücüne sahip olan bu sürekli ışıklar fotoğrafçılık türleri için de kullanılırlar. Bu sayede hem video hem de fotoğraf çekimleri aynı ışık kurularak aynı anda gerçekleştirilebilir. Zamandan ve ekipmandan tasarruf sağlayan sürekli ışık seti seçerken boyutları önemlidir. Gerektiğinde büyük mekanlarda da çalışılabileceği hesaplanarak orta büyüklükte bir led panel ölçüsü seçilmelidir. Yakın çekimlerde ışık gücünün ayarlanır olması diğer avantajlarıdır. Yine önlerine takılan pleksi difüzörler ışığı yumuşatarak gereksiz yansımaları engelleyecektir. Bu video ışık setleri aynı zamanda batarya ile de çalışabildiğinden dış mekanlarda yapılacak çalışmalarda günışığına uyumlu ideal bir dolgu ışığı da olurlar. Bu özelliklere sahip Godox sürekli ışık setleri ile hem video çalışmaları hem de fotoğraf çekimleri aynı anda yapılabilir. Yine Viltrox led ışık setleri ve GVM sürekli ışık setleri ikili ve üçlü seçenekleri ile kategori sayfamızda mevcuttur. Bu setlerden çalışmalarınıza en uygun olan sürekli ışıkları seçerken Fotografium uzmanlarından da destek alabilirsiniz. Yine ana sayfamızdaki stüdyo kurulum rehberini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Bu sayfada bulunan formu doldurarak da ihtiyacınız olan fotoğraf ışığı ve video led ışıklar hakkında teklif alabilirsiniz.

Sürekli Işık Mı Paraflaş Mı?

Sürekli ışık mı paraflaş mı kullanacağınıza karar vermeye çalışıyorsanız öncelikle video mu yoksa fotoğraf mı çekeceksiniz. Ya da her ikisini beraber mi yapacaksınız buna karar vermelisiniz. Video çekimlerinde rgb ışık kaynaklarının büyük avantajları vardır. Özellikle log formatta yapılan video kayıtlarında sonradan renklendirme yapıldığından çok zengin renk tonları ile çalışmak finalde muhteşem efektlere sebep olur. Ayrıca rgb renklerin binlerce ara tonu ile çalışmak video görüntülerinin sinema kalitesine çıkmasını sağlar. Bu ışıklar ile sahnenizin farklı noktalarına farklı renkler verebilmeniz de çok avantajlıdır. Bu özellikleri sebebiyle video çekimleri için ilk tercih rgb özelliği olan sürekli ışıklar olmalıdır. Video ışığı olarak tercih edeceğiniz led ışık setinin çıkış gücünün de önemi vardır. Bu güç arttıkça led panelin lüx değeri artacağından ışık parlaklığı üst seviye olur. Bu seviye yükselince led ışığın aydınlatacağı alan artar. Yani geniş mekanların aydınlatılması için lüx değeri yüksek ledler kullanılmalıdır. Sürekli ışıkların çoğu modeli iki adet şarj edilebilir lion batarya ile çalışabilir. Daha büyük spot light ışıklar ise v mount adaptörü vasıtasıyla daha uzun ömürlü bataryalar ile çalışır. Bu özellikleri ile dış mekanlarda prize ihtiyaç duyulmadan çalışabilirler. Yani sürekli ışıklar sadece stüdyo ışığı olarak değil gün ışığında da dolgu aydınlatması için kullanılırlar.

Fotoğraf ışığı ise başka özelliklere sahip olmalıdır. Fotoğraf çekimleri hareketli çekimin aksine çok yüksek perde hızlarında anı dondurduğu için daha yüksek bir ışık kaynağına ihtiyaç duyulur. Bununla beraber kameranın enstantane hızına eş zamanlı anlık ışık patlamalar çekilen konunun yüzeyini en verimli şekilde aydınlatmasını sağlar. Bu özelliklere en uygun fotoğraf çekim ışığı paraflaş sistemleridir. Anlık 600 watt ya da 1000 watt ışık çıkış gücüne ancak paraflaşlar ulaşır. Bu güç ile netliği arttıran kısık diyafram ve yüksek perde hızları ile fotoğraf çekilebilir. Mesela zıplayan bir modelin havada asılı olarak fotoğraflanması ancak hss özelliği olan paraflaş ile mümkün olur. Bu özellikleri nedeniyle sadece fotoğraf çekimi yapılacaksa paraflaş en iyi aydınlatma yöntemi olur. Çoğu iş için üçlü paraflaş setleri uygun olacaktır. Ancak aynı ışık kaynağı ile hem fotoğraf hem de video çekimi yapmak istiyorsanız sürekli ışık modellerinden güçlü ışık veren GVM spot light ışıklarını tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.