Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Macro Ring Flaşlar
15 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

Macro Ring Flaşlar

Macro Ring flaşlar, lensin etrafına takılan ring mekanizması aracılığıyla aydınlatmayı doğrudan lensin baktığı bölgede sağlarlar. Makro çekimlerde ihtiyaç duyulan bu flaş türleri, çok detay çekimlerde (Örneğin bir karınca, böcek veya o boyutlardaki başka cisimlerin çekimleri vb.) yalnızca konunuzu aydınlatarak fondan ayırabilmenizi sağlarlar. Mcoplus MP-MRF32 Macro Cool Light Ring Led Işık gibi ekonomik olarak edinebileceğiniz Macro flaşlar da vardır. Fakat Canon için; Meike MK-MT24C Macro Twin Light Flaş (Canon Uyumlu), Nikon için; Meike MK-MT24N Twin Macro Flaş ( Nikon Uyumlu ), Sony içinse; Meike MK-MT24S Twin Macro Flaş ( Sony Uyumlu ) gibi modeller daha kullanışlıdır. Yine daha profesyonel bir ürün arıyorsanız da Nikon R1C1 Flaş Kit ya da Canon MR-14EX II Macro Ring Flaş gibi orjinal ürünleri tercih edebilirsiniz. Canon, Nikon, Sony, Meike, Godox, Laowa gibi markaların diğer modellerini de inceleyebilirsiniz. Canon Twin Macro flaşlarını ve Nikon Macro Flaşlarını en uygun fiyatlarla Fotografium'dan güvenle satın alabilirsiniz.

Macro Ring Flaş Ne İçin Kullanılır?

Macro ring flaş tepe flaş türlerinden olmakla beraber yapıları gereği farklı amaçla üretilirler. Adından da anlaşılacağı gibi macro fotoğrafçılık için kullanılırlar. Makro fotoğrafçılıkta konulara çok yaklaşmak gereklidir. Bu mesafe konu küçüldükçe 1 santimetreye kadar düşebilir. Bu mesafelerde tepe flaş, paraflaş ya da başka bir ışık kaynağı ile yeterli aydınlatma sağlanamaz. Bunun için macro flash kullanmak zorunludur. Close up flaş ya da twin  flaş da denilen bu ışıklar fotoğraf makinesinin üstüne değil lenslere takılırlar. Ring flaş denilmesinin sebebi lensin çevresinde bir halka şeklinde takılmasıdır. Bu ring yani halka şekli konuya yakın çalışılırken her yanının eşit şekilde aydınlatılmasını sağlar. Bunu başka bir ışık ile yakalayamazsınız. Diğer macro ring flaş türü de lensin her iki yanına takılan twin flaş şeklidir. Bu ikiz flaşların açısı da ayarlanabildiğinden en profesyonel makro aydınlatmasını verecektir. Bilindiği gibi nesneler üç boyutludur. Ancak fotoğraf makineleri iki boyut algılar. Üçüncü boyut hissini fotoğrafta sağlayan tek şey de uygun açıdan aydınlatma yapmaktır. Bu ikiz flaşlar da özellikle diş hekimliğinde fotoğraf denildiğinde ilk akla gelen flaşlardır. Diş hekimleri için macro flaş tavsiyesi olarak verilmesinin sebebi en iyi ağız içi aydınlatmasını sağlamasının yanı sıra dişin üç boyutlu yapısını da fotoğraf aktarmasıdır. Yine orijinal diş rengini en iyi sağlayacak flaşlar twin flaşlardır. Diş hekimlerinin en çok kullandığı flaşlar Nikon ring flash olan R1C1 macro flaş kitler ve Canon ring flash twin modelleridir. Ayrıca bu ring flaş sistemleri estetik uygulamalar dahil olmak üzere tüm medikal fotoğrafçılık türlerinde kullanılan temel ışıklardır.

Macro Ring Flaş Fiyatları ve Çeşitleri

Macro ring flaş fiyatları flaşın tipine göre değişkenlik gösterir. Macro ring flaş çeşitleri iki gruptur. İlk grupta twin flaş modelleri bulunur. Bu flaşlar set halinde satılır. Twin flaş kitlerinin kutu içeriğinde iki adet lensin önüne takılacak ikiz macro flaş, flaşları lense bağlayacak olan halka adaptörler ve flaşların eş zamanlı patlamasını sağlayan tetikleyiciler bulunur. Bu setler macro lensinizin marka ve modeline uyumlu olmalıdır. Canon 100 mm macro lens kullanıyorsanız Canon twin flash kullanmalısınız. Eğer Nikon 105 mm macro lensiniz var ise de Nikon macro flaş çeşitlerine ihtiyacınız olacaktır. Çünkü her marka kendi makine gövde yapısına, TTL ölçüm sistemine ve makro objektifine uygun ikiz flaş üretir. Bu uyumluluk sayesinde hem doğru pozlama çok uğraşmadan fazladan ayar gerektirmeden sağlanır. Hem de seri fotoğraf çekimlerinde her karede aynı parlaklık ve renk elde edilebilir. Macro twin flaşların açısı da ayarlanabilir. İçeri ve dışarı doğru hareket eden bu flaşlar sayesinde çekilen konunun yapısına uygun pozisyonda aydınlatma sağlanabilir. Özellikle ağız içi diş fotoğraflarında en uygun yöntem twin flaşlar ile çalışmaktır. Doğada yapılan makro fotoğrafçılıkta da bu ikili flaş sistemi konuyu arka plandan keskin hatlarla ayırmanıza olanak verir. Ring flaşlar ise tek bir flaş tüpünün lensin önüne takılan halkayı ışıkla doldurup nesneye göndermesi prensibiyle çalışırlar. Bu halka şekli tüm konunun eşit bir şekilde aydınlatmasını sağlar. Bu tip macro flaşlar medikal fotoğrafçılık için macro flaş seçiminin başında gelir. Bunun nedeni dokulardaki detayların en iyi şekilde fotoğraflanmasını sağlamasıdır. Halka flaşlar kuvvetli bir ışığı yayarak gönderdiğinden hem kısık diyafram ile netliği arttırır. Hem de dokular üzerinde parlamaların önüne geçerek detayları kaçırmazlar. İşte tüm bu özellikleri ile makro fotoğrafçılığın vazgeçilmez aksesuarı olan macro ring flaş fiyatlarını ve tüm en iyi makro ring flaş üreticisi markaların modellerini fotografium ile bir arada inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.