Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Ses Kayıt Cihazları
53 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3

Ses Kayıt Cihazı Modelleri

Ses kayıt cihazı harici olarak sadece ses kaydetmek üzere üretilen cihazlardır. Profesyonel ya da amatör tüm fotoğraf makinesi ve video kameralarda ses kayıt üniteleri mevcuttur. Dahili mikrofonların yetmediği durumlarda kameralara uygun birçok farklı amaç için kamera üstü ya da yaka mikrofonları da mevcuttur. Ancak sadece ses kaydetmek üzere özel tasarlanmış olan ses kaydedici cihaz her zaman en temiz sesi verecektir. Bu nedenle özellikle birçok sesin birden kaydedilmesi gereken ortamlarda ve karmaşık ses ayırt etmek maksadıyla profesyonel video çalışmalarında profesyonel ses kayıt cihazı kullanılarak sesler ayrıca kaydedilir. Bu sesler sonra video kurgu aşamasında ilgili görüntü ile eşleştirilerek birleştirilir. İşte bu sebeble kullanılan ses kayıt cihazı modellerinden profesyonellerin en çok tercih ettiği marka Zoom ses kayıt cihazıdır. Zoom h4 modelinden itibaren çok yönlü ses alıcısı ve dahili olarak SD karta ses kaydını depolaması nedeniyle iş akışını kolaylaştırdı. Bunun gibi digital ses kayıt cihazı modelleri hem sesin daha kaliteli kayıt edilmesi hem de bu cihazlara kulaklık takılarak ses kaydının eş zamanlı dinlenebilmesi özellikleriyle de tercih sebebi olmaktadır. Kategori sayfamızda başta Zoom ses kayıt cihazları olmak üzere kaliteli ses kaydedici cihaz markalarını bir arada bulabileceksiniz.

Ses Kayıt Cihazı Fiyatları

Ses kayıt cihazı fiyatları profesyonel düzeyde ya da amatör düzeyde olmasına göre değişkenlik gösterir. Çok kanallı olan ses kayıt cihazları kategorinin en profesyonel cihazlarıdır.12 kanal eş zamanlı çalışabilen modellerin yanında sadece tek kanallı ama küçük boyutları ile cepte taşınabilecek olan ses kayıt cihazları bulunmaktadır. Teknik özellikleri itibariyle Zoom H8 gibi ses kayıt cihazları büyük LCD ekranları ve harici kulaklık takılabilme özellikleriyle ekstra bilgisayar gerektirmeden cihaz üzerinde ses kayıt ve düzenlemeyi de mümkün kılmaktadır. Ses kayıt cihazı fiyatlarını incelerken tüm bu özellikleri göz önünde bulundurmalısınız. Sadece yakındaki konuşmacının sesini kaydetmek ya da seyahat notlarınızı sesli kaydetmeyi hedefliyorsanız uygun maliyetli ses kayıt cihazı modelleri olan Sony PX240 mono dijital ses kayıt cihazını inceleyebilirsiniz. En ucuz ses kayıt cihazı olarak göze çarpan bu ekipmanlar cepte taşınacak kadar küçük olmalarına rağmen kamera ve telefonlara göre çok daha kaliteli ses kaydı gerçekleştirmektedirler.

En İyi Ses Kayıt Cihazı Hangisi?

Profesyonel ses kayıt cihazı tüm teknik özellikleri ile seslerin en üst düzey kalitede kaydedilmesi ve işlenmesi için üretilmektedirler. En iyi ses kayıt cihazı üzerindeki mikrofonların çok yönlü olmasıyla anlaşılır. Bu mikrofon kapsülleri dış ortamlarda çok karışık ses ortamlarında her sesin ayıt edilmesini sağlar. Yine bu mikrofon kapsüllerinin iç ve dış mekana göre değişebilir olması da çok önemlidir. Profesyonel düzeyde ses kayıt cihazı üreten Zoom ve Tascam firmaları çok kanallı ve kaliteli mikrofon kapsülleri kullanarak ses ve video profesyonellerinin ilk tercihi olurlar. Özellikle en çok kullanıldıkları saha müzik kayıtlarıdır. Stüdyo ortamında kullanılırken müzik aletlerinin ayrı ayrı cihaza bağlanabilmesi bir bas gitar ile davulun seslerinin en ince detay farkı ile kaydını mümkün kılar. Yine konser kayıtlarında çok gürültülü mekanlarda bile bu ekipmanlar sayesinde tertemiz müzik kayıtları mümkün olur. Bu özellikleri sayesinde profesyonel belgesel filmlerinde de sıklıkla kullanılırlar. Seslerin harici SDHC kartlara kaydedilmesiyle de kurgu aşamasında görüntü ve seslerin eşleşmesi kolaylaşmaktadır. Profesyonel düzeydeki ses kayıt cihazlarının LCD ekranları 3.5 inç boyutlarına ulaşmıştır. Böylece her kanaldaki ses seviyesi başka bir PC gerekmeden izlenebilir. Yine bu cihazlarda 32 bit yüksek kalite ses kaydı yapılabilir. Profesyonel olarak ses kaydetmek için en iyi ses kayıt cihazları bu özelliklere sahip olmalıdır. Kategori sayfamızda en iyi ses kayıt cihazı markaları olan Zoom ses kayıt cihazı fiyatlarını ve Tascam digital ses kayıt cihazı modellerini bir arada inceleyebilirsiniz. Küçük boyutlu Sony ve Olympus ses kayıt cihazlarını da bulabileceksiniz. Tüm ses ekipmanlarını iki yıl resmi Türkiye garantisi ile güvenle satın alabilirsiniz.

Ses Kayıt Cihazı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ses kayıt cihazı alınırken dikkat edilecek bazı teknik detaylar vardır. Bu detayları bilerek ses kayıt cihazı satın almanız işinizi hem kolaylaştırır. Hem de ses kaydedeceğiniz ortama uygun cihaz alarak sonradan başka ekipman kullanmanıza gerek bırakmaz. Ses kayıt cihazlarının kullanım amaçları farklı olabilir. İş toplantılarını ya da konferans konuşmalarını kaydetmek üzere kullanılabilirler. Özellikle gazeteciler uzun yıllardır basın toplantılarında not tutmak yerine digital ses kayıt cihazlarını kullanırlar. Bununla beraber müzik ve enstrüman seslerini kaydetmekte mümkündür. Diğer bir kullanım alanı da profesyonel video çalışmalarında sesin ayrıca kaydedilmesidir. Kamera ses kayıt cihazı olarak kullanılırlar. İşte bu farklı durumlar için farklı seviyede ses kayıt cihazı modelleri bulunur. Bunlardan size uygun olanı belirlerken en önemli kriter, ses kayıt cihazının alıcısı olan mikrofonlarının kalitesidir. Kaliteli mikrofonlara sahip cihazlarla her ortamda temiz sesler alabilirsiniz. Yine bu mikrofonların çok yönlü olması değişik yönlerden gelen her sesin aynı kalitede kaydedilmesini sağlar. Bunlarla beraber önemli olan bir diğer konu da kanal ses kayıt cihazı olmasıdır. Bu ifade cihazın kaç kanal üzerinden ses kaydettiğini gösterir. Özellikle müzik kayıtlarında insan sesleri ile müzik aletlerinin seslerinin ayırt edilmesi bu çok kanallı olmasına bağlıdır. Zoom h8 ses kayıt cihazı eş zamanlı 12 kanaldan kayıt yapabilir. Toplu müzik kayıtları için en profesyonel çözümü bu özellik sağlayacaktır. Müzik aletlerinizi mesela bas gitarı doğrudan cihaza bağlayabilirsiniz. Ancak sadece bir konuşmacının sesi kaydedilecekse daha taşınabilir küçük yapıda tek kanallı Sony ses kayıt cihazı modelleri yeterlidir. Satın alma aşamasında bakmanız gereken bir diğer durum da ses kayıt formatları olmalıdır. Bir çok yazılım ve aktarım yapılan cihaz için MP3 formatta kayıt yapması en idealidir. Yine yüksek kapasiteli hafıza kartlarına kayıt yapabilme özelliği olması iş akışı bakımından faydalı olacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.