Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Harici SSD
14 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.

Harici Harddisk Ne İşe Yarar?

Harici harddisk ya da diğer adıyla taşınabilir harddisk profesyonel ya da amatör düzeyde çekilen fotoğraf ve videoların uzun süreli depolanma sorununa çözüm sunan en önemli ekipmanlardır. Fotoğraf makinelerinin video özelliklerinin gelişmesi ve 4K yüksek çözünürlüklü dosyalar üretmesi bu boyuttaki dosyaların arşivlenmesi ve depolanmasını gerekliliğini de beraberinde getirdi.  Her gün işimiz gereği ya da gezdiğimiz yerlerde fotoğraf ve videolar çekiyoruz, her anı kaydediyoruz. Ayrıca işimiz için fotoğraflar, görsel materyaller dosyalar da hep dijital ortamlarda depolanmasını zorunlu kılıyor. Kaydettiğimiz videolar ve çektiğimiz fotoğraf dosyaları arttıkça bunların depolanması da bir yerden sonra sorun oluşturuyor. Kullandığımız ve aktarım yaptığımız bilgisayarların sabit harddiskleri belli bir kapasiteye sahiptir. Bu kapasiteyi aşmamız da çok uzun sürmüyor. Bu durumda ya eski dosyalarımızı silmemiz gerekir. Ya da ikinci harici bellek depolama aracına ihtiyaç duyarız. Harici harddiskler işte bu noktada buna çözüm sağlarlar. Taşınabilir olmaları nedeniyle hem iş ortamında sürekli yanınızda taşımanıza olanak sağlar. Hem de çekim anında fotoğraf ve videolarınızı güvenle depolamanızı sağlarlar.

En İyi Harici Harddisk Hangisi?

Harici harddiskler sürekli fotoğraf ve video çekerek bunları depolama sorunu yaşayanlar için hayat kurtarıcı ürünlerdir. Ancak çok talep gördükleri için farklı teknik özelliklere sahiptirler. Yine kullanım kolaylığı hedefiyle tasarımları da birbirinden çok farklıdır. Bu kadar çeşit ve marka taşınabilir harici disk seçeneği arasında zorlanabilirsiniz. En iyi harici harddisk aslında sizin amacınıza uygun olan ve işinizi en çok kolaylaştırandır. Bu tespit etmek için de harici harddisk fiyatı incelemesi yaparken teknik bazı detayları da atlamamak gerekir. Eğer profesyonel fotoğraf ve video işi ile ilgiliyseniz bu teknik verilere daha çok dikkat etmelisiniz. Yüksek dosya boyutları nedeniyle çektiğiniz raw format fotoğrafları sonradan işlemek üzere taşınabilir harddiske aktarmanız gerekecektir. Müşterinize jpeg fotoğrafları gösterip seçim yapıldıktan sonra dönüp aynı fotoğrafları işleme programları vasıtasıyla raw halleri ile çalışmanız gerekecektir. Bununla beraber tekrar bu fotoğraflarda revize yapılması istendiğinde çok iyi ve güvenli bir şekilde arşivlenmesinde yine bu harddiskler işiniz için gereklidir. Özellikle de sinema kalitesinde videolar çekiyorsanız yine harici harddisk kullanmak zorunludur. Bu videoları sonradan editlemek için depolamanız gerekir. Tüm bu nedenlerle taşınabilir harddisk alırken dikkat etmeniz gerekenleri bilmelisiniz. Bunların başında bellek kapasitesi gelir. Her zaman ihtiyaç duyduğunuz kapasiteden bir üst kapasiteyi tercih edin. Çünkü her dosya boyutu standart değildir. Fotoğraf ve video açısından çekim yaptığımız konular, çalıştığımız ortamdaki ışık ve renkler dosya boyutlarını her zaman arttırabilir. Bunun için yüksek kapasiteli taşınabilir diskler her zaman işinizi kolaylaştırır. Yine dış ortamlarda zorlu koşullarda çalışmanız gerektiğinde düşmeye karşı korunaklı güçlü malzemeden üretilen harici harddiskleri tercih etmelisiniz. Bununla beraber çalıştığınız bilgisayar donanımlarına uyumlu olan modelleri tespit etmek daha sonra sorun yaşamamanız için önemlidir.

Taşınabilir Harddisk Fiyatları ve Çeşitleri

Taşınabilir harddisk fiyatları öncelikle disk alanı kapasitesine göre belirlenmektedir. Harici belleklerde 256 gb kapasiteli olanlar en ucuz harici harddisk modelleridir. Bu kapasite 1TB ya da 2TB boyutlarına çıktıkça fiyatlar yükselir. Bununla beraber fiyatı etkileyen diğer önemli konu harici harddisk üretiminde kullanılan malzeme kalitesi ve dayanıklılıktır. Düşmeye karşı içindeki verileri korumaya alan taşınabilir bellekler aslında veri kaybı yaşamaktan daha düşük maliyetlidirler. Taşınabilir boyutta olmaları da diğer önemli özellikleridir. Bu özelliklere karar verdikten sonra sayfamızda filtreleme seçeneğini kullanarak marka ve modeller arasında tercih yapmanız oldukça kolaylaşacaktır. En iyi harici harddisk markaları bu anlatılan teknik özelliklerin hepsini bir arada sunmaktadırlar. Sandisk taşınabilir harddiskler kategorinin en öenmli modelleridir. Bu modellerden Extereme serisi usb 3.0 desteği ile beraber 4 TB depolama alanına kadar yüksek kapasite sağlamaktadırlar. Şifreleme özelliği ile bu modeller dosyalarınızın gizliliğini sağlar. Yüksekten düşmeye karşı ve suya, toza dayanıklılığı ile de fiziki koruma sağlar. Bunlar da tüm profesyonel fotoğrafçı ve videocuların iş güvenliği için önemlidirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.