Ön Bilgi Formu

Ön Bilgi Formu
http://www.fotografium.com


MADDE 1 - SATICI BİLGİLERİ:

Ünvanı : Alisverisium Sanal Mağ.Paz.Tic.Ltd.Şti. (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır)
Adresi : Hobyar Mh.Ankara Cd.No:75/2 Kat:2 Sirkeci-Fatih / İSTANBUL 34112
Telefon : (850) 433 36 86
Faks : 0(212)511 99 47
E-Posta Adresi : [email protected]
Web Site adresi : http://www.fotografium.com
Mersis No : 0053048766800018

MADDE 2 - ÜRÜN BİLGİLERİ:

Malın / Ürünün/Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşagıda belirtildigi gibidir.

Ürün Listesi :

Adet

Ürün Bilgisi

Birim Fiyatı

Toplam

 

 

Hizmet bedeli:

 

Kargo bedeli:

 

KDV Tutarı:

 

Toplam Fatura Tutarı:

 

Ödenen:

 

Ekstra Bilgiler :

 

Kargo Ücreti :

 

Peşin Satış Tutarı :

 

Satış Tutarı :

 

MADDE 3 - GENEL HÜKÜMLER:

 Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına baglı olarak ön bilgiler içinde açıklanan sure içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

Tüketicinin, Satıcının belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan Satıcı sorumlu değildir.

4 – CAYMA HAKKI VE NASIL KULLANILACAGI

 

4.1 Mesafeli sözlesmelerde tüketici, on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai sart ödemeksizin sözlesmeden cayma hakkına sahiptir.

yer almaktadır. Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde Satıcı’ya mevzuat hükümlerine uygun olarak bildirimde bulunulması sarttır.

4.2 Cayma hakkı süresi, malın teslimine iliskin sözlesmelerde, tüketicinin malı teslim aldıgı günden itibaren, diger sözlesmelerde ise sözlesmenin akdedildigi günden itibaren islemeye baslar.

 

 Bu hakkın kullanılması halinde, teslim edilen ürünün ve fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı iade edilmez ise; satıcı, KDV ve varsa sair yasal yükümlülükleri, tüketiciye iade edilecek bedelden tahsil edecektir.

.

4.3 Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulastıgı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde varsa malın alıcıya teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri ve tüketiciyi borca sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle

yükümlüdür. Cayma bildirimini takip eden 10 gün içinde Alıcı, malı Satıcı ‘ya iade etmek zorundadır.Cayma hakkının kullanımında, satıcının iade için belirttigi tasıyıcı aracılıgıyla malın geri gönderilmesi halinde, tüketici iadeye iliskin masraflardan sorumlu tutulamaz. Aksi halde kargo ücretinden ALICI sorumludur.

 

4.4 Tüketici asagıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz.

  1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara baglı olarak degisen ve satıcı veya saglayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere iliskin sözlesmeler.
  2. b) Tüketicinin istekleri veya kisisel ihtiyaçları dogrultusunda hazırlanan mallara iliskin sözlesmeler.
  3. c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine iliskin sözlesmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmıs olan mallardan; iadesi saglık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine iliskin sözlesmeler.

  1. d) Tesliminden sonra baska ürünlerle karısan ve dogası geregi ayrıstırılması mümkün olmayan mallara iliskin sözlesmeler.
  2. e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmıs olması halinde hem kullanıma bağlı üründe çizik, kusur ve kullanıldığını belli eden durumlar ile maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine iliskin sözlesmeler.
  3. f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara iliskin sözlesmeler.
  4. g) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına baslanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler

 

4.5 Sözlesme geregince Satıcı’nın bedel iadesi yapacagı durumlarda, iade ürün alımı esnasında ki ödeme sistemine göre yapılacaktır. Bu hesabın kapatılmıs/degistirilmis ve/veya herhangi bir sebeple islemez olması nedeniyle Satıcı’nın bedel iadesini gerçeklestirememesi durumunda, Alıcı, Satıcı'ya bizzat yazılı olarak basvurarak parayı teslim almak zorundadır. Alıcı böyle bir durumda gecikme zararı, faiz vb. talepte bulunamayacagı gibi, bedel iadesinin baska bir hesaba yapılmasını isteme hakkına da sahip degildir.

 

5 – MAL/HIZMETE ILISKIN FIYAT DAHIL TAAHHÜTLERIN GEÇERLILIK SÜRESI

Ilan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve degistirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

6 – SIKAYET VE ITIRAZLARA ILISKIN YASAL BILGILENDIRME

Isbu Ön Bilgilendirmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlıgınca ilan edilen degere kadar alıcının mal veya hizmeti satın aldıgı ve ikametgahının bulundugu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68’nci. Maddesinin 1.fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler dogrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

 

7 – SÜREYE ILISKIN YASAL BILGILENDIRME

Sözlesme konusunu, sürekli veya dönemsel olarak ifa edilen bir mal veya hizmet edimi olusturmamaktadır.Ani edimli bir satıs söz konusu olup sözlesmede süre yoktur.

 

8 – MALIN/HIZMETIN KULLANIMA YÖNELIK BILGILER

Sözlesme konusu Ürünlerin, kullanım amacına uygun olarak; ürünün içinde yer alan kullanım kılavuzu;üzerinde yer alan kullanım talimatları, etiketleri ya da bildirim sahibi tarafından tarif edilen sekilde kullanılması gerekmektedir.

 

9 – MALIN/HIZMETIN FIYATI

Malın pesin veya vadeli satıs fiyatı, siparis formunda yer almakla birlikte, siparis sonu gönderilen bilgilendirme maili ve ürün ile birlikte müsteriye gönderilen fatura içeriginde mevcut olan fiyattır. Kargo bedeli olması halinde fatura da gösterilir.

 

10 – GENEL HÜKÜMLER

Alıcı, isbu Form'da satısa konu Ürünün temel nitelikleri, satıs fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve yazılı olarak gerekli teyidi

verdigini beyan eder.

Alıcı isbu Form'u yazılı olarak teyit etmekle, mesafeli sözlesmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Alıcı’ya verilmesi gereken adres, siparisi verilen Ürünlere ait temel özellikler, Ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de dogru ve eksiksiz olarak

edindigini teyit etmis olur.

Kargo firmasının, Ürünler'i Satıcı'ya teslimi asamasında karsılasacagı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen Ürünün Satıcı'ya teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

Satıcı, Ürünler'in saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

Satıcı, Ürünler'in teslim süresinden önce haklı bir nedenle tedarik edilemeyeceginin anlasılması üzerine Alıcı'yı bilgilendirmek ve yazılı onayını almak suretiyle esit kalite ve

fiyatta farklı bir Ürün tedarik edebilir.

Satıcı, Ürünler'in teslim edilmesinin imkânsızlasması halinde bu durumu, sözlesmeden dogan ifa yükümlülügünün süresi dolmadan Alıcı'ya bildirir ve 14 (ondört) günlük süre içinde toplam bedeli Alıcı'ya iade eder.

Herhangi bir nedenle Ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı

Ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

Ürünler'in bedelinin herhangi bir sebepten dolayı Satıcı'ya ödememesi halinde, Tüketici Satıcı'nın bildiriminden itibaren en geç 3 gün içinde Ürünleri tüm masrafları kendisine ait olmak üzere Satıcı'ya iade eder. Satıcı'nın Ürün bedeli alacagını takip dahil diger tüm akdi kanuni hakları ayrıca ve her halükarda saklıdır.

 

11- DIGER HÜKÜMLER

Isbu Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda Alıcı tarafından okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satıs Sözlesmesi kurulması asamasına geçilecektir.

Isbu Ön Bilgilendirme Formu'nda belirtilen ön bilgileri edindigimi teyit ederim.

Bilgilendirilen Tüketici

Adı Soyadı:

Adresi:

e-mail:

Telefon:

Tarih:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.