Rehberim

Fotoğrafçılar ve video içerik üreticileri için başlıca bilgi kaynağı olarak öne çıkan fotografium.com'un yeni platformu Rehberim'de fotoğraf ve video çalışmalarınıza seviye atlatacak harika kaynak içerikler sizleri bekliyor.

Fotoğraf

Manzara Fotoğrafçılığına Uygun Lens Seçiminin İncelikleri

Bir ressam için çeşitli boyutlarda fırçalar ne kadar önemliyse bir fotoğrafçı için de lensler o derece önemlidir. Lensler fotoğrafçıya mekanı farklı bakış açılarıyla tasvir etme olanağı tanır.

Devamını Oku
Fotoğraf

En Kapsamlı Tripod Rehberi: Hangi Tripodu Almalıyım?

Tripod alırken nelere dikkat etmelisiniz? Amacınıza ve bütçenize uygun bir tripodu nasıl seçmelisiniz? Tripod satın alma noktasında kafanızı karıştıran her şeyi detaylarıyla anlattık.

Devamını Oku
Fotoğraf

Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı İçin Uygun Ekipman Seçimi

Düğün fotoğrafçılığı fotoğrafçılık türleri arasında oldukça popüler bir alan. Keskin, doğru kurgulanmış, doğru aydınlatılmış fotoğraflar çekmek istiyorsanız doğru ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor.

Devamını Oku
VİDEO

YouTube ve VLog İçin En Uygun Kamera Seçimi

VLog içeriği oluştururken ihtiyacınız olan en uygun ekipman kameradır. Ancak o şanslı kamerayı seçmek tam bir kaos gibi görünebilir. Sizi bu dertten kurtaralım dedik, ve faydalı bir içerik hazırladık.

Devamını Oku
VİDEO

Yeni Başlayanlara Düğün Hikayesi Çekme Rehberi

Eğer bir düğün videosu hazırlamaya karar verdiyseniz, o düğünde işin gerektirdiği bütün “ilk”leri yaşamaya hazır olun. Gelinin duvağının kalkması, ilk dans, gelinin aşırı makyajlı kardeşinin ilk atarı...

Devamını Oku
Fotoğraf

Sinema TV Öğrencileri İçin Başlangıç Ekipmanları

Sinema-TV öğrencisi olmak keyiflidir. Birçok yeni ve gelişmiş ekipmanla tanışma fırsatınız olur. Ancak bunun yanı sıra, "Acaba hangi ekipmanları almalıyım? Hangileri gerekli?" sorusu da eksik olmaz.

Devamını Oku