Ses Rehberi

Ses kayıt ekipmanları, stüdyo ortamında ses kaydı ve video için en verimli ve en uygun ekipmanlarla ses kaydı almanın incelikleri hakkında biribirinden değerli kaynak içerikler sizleri bekliyor.

Video Çekiminde Portatif Ses Kayıtçısı Kullanımı

Aynasız ve DSLR kameralar harika görüntüler çekmek konusunda epey becerikliler ama ses kaydı alma konusunda yetersizler. Kaliteli ses kaydı almak istiyorsanız dijital kayıtçı almalısınız.

Devamını Oku

Verimli Ses Kaydı İçin Mikrofon Türleri

Kaliteli ses kaydı için mikrofon alacağınız zaman bu mikrofonu üzerinde çalıştığınız video projesine göre seçmeniz gerekir. Gelin, 3 ana kategoride topladığımız mikrofonlara birlikte göz atalım.

Devamını Oku

Videoda Kaliteli Ses Kaydı Almak İçin 10 İpucu

Günümüzün video kameraları her zamankinden daha gelişmiş durumda. Ancak çektiğimiz güzel videolar kötü ses kaydı yüzünden çöp haline gelebilir. İşte bunun önüne geçebilmeniz için 10 ipucu.

Devamını Oku

Ses Kaydı Alacağınız Ortamı Düzenlemek İçin 6 Önemli İpucu

Hangi ortamda ne tür kayıt alıyorsanız alın, temiz ses kaydı için mutlaka ortamın akustiğini en iyi şekilde düzenlemelisiniz. İşte tertemiz ve kaliteli kayıtlar için hazırladığımız 6 hayat kurtaran ipucu.

Devamını Oku

Kısa Filmde Kaliteli Ses Kaydı Almak İçin Uygun Ekipman Rehberi

Ses kaydı filmin en önemli parçalarından biridir. İstediğiniz sesleri alıp, istenmeyen sesleri ya kesmeniz ya da minimuma indirmeniz gerekir. Bunun en iyi yolu da uygun bir harici ses kayıtçısı kullanmaktır.

Devamını Oku

Video Podcast İçin Ses Kayıt Düzeneği Kurma Rehberi

Fotoğraf makinesi flaşları birçok fotoğrafçı için vazgeçilmez ışık aksesuarlardan biridir. Bu yazımızda, hem flaşlar hakkında her şeyi öğrenecek hem de kameranız için en uygun flaşı satın alabileceksiniz.

Devamını Oku