Haida 82mm PRO II Variable ND Filtre - HD4663

T10829
HD4663-82
0 Değerlendirme
Yorum Yaz
2.970 TL
Taksit Seçenekleri
Havale ve Eft ile verdiğiniz siparişlerde %2 indirim ile fiyatı 2.911 TL
 • Fotografium'dan alacağınız bütün ürünler Yetkili Türkiye Distribütörünün garantisi altındadır. Farklı platformlarda "Ithalatçı Garantili" adıyla satılan, kaçak ve naylon faturalı spot ürünlerle aynı kategoride değildir. Tüm ürünlerin yasal garanti süreleri içersinde Yetkili Servislerde ücretsiz bakım ve onarımı yapılmaktadır..
 • Fotografium, 2008 yılından beri binlerce devlet kurumu ve özel firmanın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun fiyatları ve en kapsamlı hizmetleri sunmaktadır.
 • En uygun teklifleri almak için iletişime geçin;
  Telefon: 0850 433 36 86     Mail: [email protected]
 • Kredi kartınızın limiti almak istediğiniz ürüne yetmedi mi? Ödemelerinizi ister iki farklı kredi kartının limitlerini birleştirerek, ister bir kısmını kredi kartıyla kalan kısmını havaleyle veya kapıda ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • İstanbul içi VIP kurye hizmetimizi kullanarak seçili ürünleri aynı gün teslim alabilirsiniz. Aynı gün teslimat seçeneği yalnızca İstanbul ili için geçerlidir.
  Detaylar için 0850 433 3686’yi arayınız.
 • Fotoğraf çekmeyi en hızlı ve en keyifli şekilde öğrenmek için bu müthiş eğitim fırsatına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Tıklayın..
 • Currently unavailable.
 • Ürün Açıklaması
 • Teknik Özellikler
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Size Ulaşalım
 • Aksesuarlar ⮯
 • Haida 82mm PRO II Variable ND Filtre fiyat, inceleme ve teknik özellikler itibariyle, uygun taksit avantajlarıyla Türkiye'nin en büyüğü FOTOGRAFIUM'da!

  Haida'nın değişken ND filtre ürün ailsine yeni kattığı HD4663 model numaralı daha hafif ve daha ince olan Haida PRO II Variable ND Filtre, 1.5-5 stop arasında değişken yoğunluğa sahiptir ve yüksek kaliteli optik camdan üretilmiştir. Geniş açılı olmayan lenslerde 35mm'ye kadar köşelerde vinyet yapmaz. Filtre üzerindeki ayar kadranı ile yoğunluğu kolayca ayarlanabilir. Ayar kadranı üzerinde yaptığınız ayarı görmenizi sağlayan yoğunluk göstergesi bulunur.

  Doğal yoğunluk filtreleri olarak da bilinen ND filtreler; lense gelen ışığın yoğunluğunu kontrol etmeye yardımcı olurlar. Temel görevi çektiğiniz görüntünün pozlamasını kontrol etmenize yardımcı olmaktır. Parlak ve ışığın yoğun olduğu bir ortamda fotoğraf çekerken diyaframı kısıp alan derinliğini artırmak istemiyorsanız, ND filtre ile daha düşük diyafram değerleri kullanarak (açık diyafram) fotoğraf çekebilir ve alan derinliğini düşürebilirsiniz. Filtrenin yoğunluğuna göre kaç stopluk pozlamaya etki edeceği değişkenlik gösterir. 2x bir ND filtre takıyorsanız 1 f stop daha az pozlanmış bir görüntü elde edersiniz. Her 2x de, 1 f stop kayba yol açar. Çekim yaptığınız ortamın ışık yoğunluğuna göre ihtiyaç duyacağınız ND filtre değeri de değişkenlik gösterecektir. 

  Variable ND filtrelerin özellikleri ise yoğunluklarının değişebiliyor oluşudur. Yani farklı koşullarda, farklı yoğunluklarda ışık filtreleyebildikleri için sabit ND filtrelere göre daha kullanışlıdır. Filtrenin yoğunluğunu değiştirebilmek için çember kısmını çevirmeniz gerekmektedir. Haida PRO II Variable ND filtre; 1.5-5 Stop arası değişkenlik gösterdiğinden, günün neredeyse her saatindeki ışık koşullarında kullanma imkanı sağlamaktadır. Bu filtre türlerinde kullanılan optik camın kalitesi çok önemlidir. Kalitesiz bir değişken ND fotoğraflarda ve özellikle videolarınızda istenmeyen kararmalara ve renk tonlarına sebep olabilir. Haida PRO II Variable ND filtrelerin camları, iç gölgelenmeyi ve yansımaları önlemek için her bir cam yüzeyi 10 kat yansıma önleyici kaplama içerir. Bu da filtre yüzeyine daha fazla koruma ve uzun süreli kullanım sağlar.

  DSLR ya da aynasız kameralarla video çekimi yaparken ND filtre oldukça önem taşımaktadır. Çünkü farklı bir sonuç istenmiyorsa genellikle ideal enstantane değerleri 1/50 ila 1/100 arasındadır ve bu değerlerde gündüz çekimleri yaparken çoğunlukla idealden fazla pozlanmış görüntüler elde ederiz. Bu yüzden enstantaneyi artırmadan daha az pozlanmış, patlamalardan uzak ve daha doygun renklere sahip olan görüntüler elde etmek için ND filtreler en önemli yardımcılardır. Eğer pozlama sadece diyaframla dengelemeye çalışılırsa istenilen diyafram açıklığı kaybedilerek yüksek diyafram değerleriyle çekim yapmak zorunda kalınabilir. Diyafram kısıldığında alan derinliği artacağından, gün ışığında yapılan çekimlerde konuyu fondan ayırabileceğimiz, alan derinliğini azaltarak fonu flulaştırabileceğimiz görüntüleri elde edemeyebiliriz. Bu nedenle gün ışığında ideal enstantane değerlerinden şaşmadan, istediğimiz diyafram açıklığında çekim yapabilmek için ND filtre kullanmak adeta bir zorunluluktur.

  Ürün Özellikleri
  Filtre Çapı
  :
  82mm
  Filtre Tipi
  :
  Normal
  • 82mm Filtre Çapı
  • Alüminyum Çerçeve
  • Yüksek Kalite Çok Katman Kaplamalı Optik Cam
  • 1.5-5 stop Aralığında Değişken Yoğunluk
  • Üzerinde Ayar Göstergesi Olan Ayar Kadranı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.