Drone Rehberi

Her seviyeye uygun drone ve drone ekipmanları hakkında kapsamlı içerikler, ilk kez drone kullanacak pilot adaylarına tavsiyeler ve profesyoneller için hepsi birbirinden faydalı ipuçları sizleri bekliyor.

İlk Kez Drone Kullanacaklara Tavsiyeler

Drone kullanmak isteyenler ekipmanlarını iyi tanıyarak her şeyi yerli yerinde yapmalı ki, sonucunda kötü tecrübeler yaşamasın. Dolayısıyla drone kullanacakların öncelikle temel kuralları bilmesi gerekir.

Devamını Oku

Sinematik Drone Çekimleri Yapma Rehberi

Büyük bir hevesle drone aldınız ama ilk etapta çektiğiniz videolar yeterince güzel gelmiyor mu? Telaşa mahal yok. Sizler için bu rehberde drone ile sinematik çekimler yapmanın inceliklerini ele aldık.

Devamını Oku

Hangi Drone'u Almalıyım? Mavic, Phantom, Inspire?

Drone modelleri ilk bakışta çok benzer gelebilir ama her bir model farklı bir amaca hizmet eder. Boyut, taşınabilirlik, görüntü kalitesi ve performans ilk etapta değerlendirilmesi gereken kriterlerdir.

Devamını Oku

Drone Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Droneların büyülü dünyasıyla bir şekilde tanıştınız, hoşunuza gitti ve bir tane de siz almak istiyorsunuz. Bu yazımızda büyülü drone dünyasına adım atmadan evvel bilmeniz gerekenleri ele aldık.

Devamını Oku

Drone, İHA (İnsansız Hava Aracı) Kaydı Nasıl Yapılır?

Drone kaydı nasıl yapılır? SHGM İHA Kayıt Sistemi nedir? İnsansız Hava Aracı kaydı kimlere zorunludur? gibi soruların sık sık gelmesi üzerine kapsamlı bir drone kayıt rehberi hazırlamak istedik.

Devamını Oku

Drone Satın Aldıktan Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dronelar gün geçtikçe popülerlik kazanmaya devam ediyor. Yasaların getirdiği yükümlülüklerin yanı sıra etik açıdan da yeni yükümlülükler doğuyor. Bu kurallara aşina olmanız ise çok önemli.

Devamını Oku