Sony Türkiye Yetkili Satıcısı

Sony Türkiye Yetkili Satıcısı

Sony

Günümüzde anı yaşamanın yanı sıra anı kaydetmek de bir o kadar önemli bir hale gelmiş durumda. Anı kaydetmenize olanak veren birçok cihaz bulunmakta. Bu cihazların başında ise gelişen teknik özellikleri ve şık tasarımları ile birlikte fotoğraf makineleri gelmekte. Sony modelleri ise fotoğraf makinesi denildiğinde akla ilk gelen makineleri barındırıyor. Özellikle aynasız fotoğraf makinelerinden Sony A6000 16-50 mm lensleriyle göz doldurmaktadır. Birbirinden farklı modeller ile birlikte istediğiniz alanda ve bunun yanı sıra istediğiniz amaç doğrultusunda makinenizi kullanma imkanına sahip olacaksınız. Anı kaydetme isteği günümüzde çok daha üst bir boyuta ulaşmış durumda. Sosyal medya ve benzeri etkenlerin de ortaya çıkması ile birlikte bu istek çok daha güçlü bir hal alıyor. Öyle ki gün içerisinde yediğiniz, içtiğiniz şeyleri veya gezdiğiniz yerleri fotoğraflayarak sosyal medya hesabınıza yükleme gerçekleştiriyorsunuz. Telefon ve benzeri cihazların içine yerleştirilen kameralar da bu amaca hizmet ediyor. Ancak daha profesyonel görüntüler yakalamak istiyorsanız da fotoğraf makinesi kullanımı sağlamanız gerekiyor. Eğer bu işte yeni iseniz başlangıç düzeyinde fotoğraf makineleri ile çok güçlü ve kaliteli fotoğraflar elde edebilmeniz mümkün. Bunun dışında orta seviye ve ileri seviye makineler de bulunuyor. Eğer işiniz amacı ile fotoğraf çekiyor iseniz veya profesyonel olarak bu hobi ile uğraşıyor iseniz profesyonel düzeydeki fotoğraf makinelerini tercih edebilirsiniz. Sony modeller fotoğraf makinesi ve bu makinelerin aksesuarları, ek parçaları hakkındaki ihtiyaçlarınızı rahat bir şekilde karşılıyor.

Anı Sony ile Yakalayın

Fotoğraf çekmek günümüzde sosyal medya ve benzeri etkenlerin güçlü hale gelmesi ile birlikte oldukça yaygınlaşan bir eylem, hobi. Bu hobinizi telefon kameralarından ziyade sadece bu amaç için üretilmiş olan fotoğraf makineleri ile gerçekleştirmek istemeniz ise kaçınılmaz bir hale gelebilir. Çünkü fotoğraf makineleri gerekli ayarlamaları, uygulamaları direkt olarak yapmanıza olanak verecektir ve fotoğrafın istediğiniz gibi oluşmasını sağlayacaktır. Bu noktada da büyük yardımcı olmaktadır. Fotoğraf makineleri içerisinde istediğiniz birçok özelliğe sahip olabilirsiniz. Bu özellikler ise makinenizin başlangıç, orta seviye veya profesyonel düzeyde olmasına göre şekillenebilme durumuna sahiptir. Anı kaydetmenize yardımcı olan bu makinelerin gelişmiş özellikleri ile birlikte aynı zamanda bu yakaladığınız an ile çeşitli ayarlamalar yapma imkanına erişebilirsiniz. Sony ile birlikte birbirinden farklı güzellikte fotoğrafların çekimini gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraf çekimi fotoğraf makinesi ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir ancak manuel ayarlamalar göz önünde bulundurulduğunda sizlerin de çeşitli etkenleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Eğer makinenizi manuel olarak kullanacak iseniz bu konuda arayüz aracılığı ile lensiniz sayesinde yapacağınız çeşitli renk ve çekim ayarlarının ne anlama geldiğini anlamanız gerekmektedir. Bu yüzden eğer fotoğrafçılık hobisine yeni olarak başlıyor iseniz kullanımı komplike olmaksızın başlangıç düzeyinde sizlerin bol bol pratik yapmasına imkan sağlayabilecek olan fotoğraf makinelerini tercih edebilirsiniz. Profesyonel olarak fotoğraf çekim işlemi ile uğraşıyor iseniz makinenizde düzenleme yapmak adına çok daha fazla seçeneği ve özelliği bir arada bulmanız mümkün olacaktır. Ancak Sony kolay kullanım sağlanan yapısı sayesinde bu komplike özellikleri bile oldukça kolay bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Fotoğraf makinenizi daha donanımlı bir hale getirmek ve spesifik tarzda fotoğraflar ortaya çıkarmak da isteyebilirsiniz. Bu noktada da makinenizin ana parçalarından olan lensler ile birlikte bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sony lens modelleri fotoğraf makinenizin başlangıç seviyesi olsun, profesyonel seviyede olsun her halükarda daha iyi bir konuma gelmesini sağlıyor. Birbirinden farklı özellikleri sizlere sağlayan bu lensler ile birlikte istediğiniz tarz fotoğrafı ortaya çıkarabilmeniz çok daha kolay bir hale geliyor. Çeşitli özellikler ile bu işlemi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sony ile Yüksek Kalite Videolar

Günümüzde fotoğraf çekiminin yanı sıra insanların günlük hayatta yaptığı şeyleri video formatında paylaşıyor olması da yaygın bir hale geldi. Bu işlemi ise artık fotoğraf makineniz ile de gerçekleştirmeniz mümkün. Günümüzde video çekim kalitesi fotoğraf makinelerinde oldukça çoğaltılmış durumda. Sizlere 4K gibi çözünürlük düzeylerinde hizmet sunan makineleriniz ile kolaylıkla video çekim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. DSLR makineniz ile bunu gerçekleştirebilirken aynı zamanda kompakt fotoğraf makineleri de bu iş için oldukça uygun cihazlardır. Kompakt fotoğraf makinelerinizi kolaylıkla her alana taşıyabilir ve herhangi bir ağırlık sorunu olmaksızın kullanımını sağlayabilirsiniz. Şık tasarımlar ile birlikte tatillerinize, yolculuklarınıza eşlik edebilecek olan kompakt makineler sizlere basit bir arayüz ile birlikte oldukça kolay bir kullanım sunacak. Amatör olarak kullanmak istiyorsanız veya tatillerinizde hafif bir cihazı yanınızda bulundurmak istiyorsanız kompakt fotoğraf makineleri de tam size göre olacak. İsterseniz video çekme işleminizi kolaylıkla DSLR makinelerinizde de gerçekleştirebilirsiniz. Artı olarak çektiğiniz videoları çok rahat bir şekilde makinenizin LCD ekranından düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz ve gerekli gördüğünüz işlemleri birçok seçenek arasından bulabilir ve direkt olarak uygulayabilirsiniz. Sony sizlere hem fotoğraf çekme ve aynı zamanda da video çekimi gerçekleştirme fırsatı tanıyor. Eğer günlük kullanım sağlayacaksanız ve aileniz, arkadaşlarınız ile anılarınızı biriktirmek istiyorsanız kompakt makineler aracılığı ile uygun olan kalitede video çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi profesyonel amaçlarla da kullanıyor olabilirsiniz. Günümüzde özel günlerde çekilen video filmler oldukça yaygın hale gelmiş durumda. İnsanlar genel olarak özel günlerini kaliteli bir şekilde muhafaza etmek ve dilediğinde seyretmek istiyor. Bu noktada ise profesyonel makinelerinizi iş yerinizde kullanabilirsiniz. Düğün ve benzeri video film çekim işlemlerinde 4K çözünürlüğe kadar görüntü kalitesi elde edebilir ve müşterilerinizi bu kalite ile memnun edebilirsiniz. Bu noktada karşınıza Sony A7R III modeli çıkmaktadır. Sağladığı onlarca özellik sayesinde profesyonel bir fotoğrafçı olmak artık çok daha kolay bir hal almaktadır. Sony sizler için üst düzey kalite sağlayarak işinizi çok daha rahat yapmanızı sağlıyor. Sony zv-1 kamera gibi vlog özelliği bulunduran cihazlar ile birlikte vlog çekmek gibi işlemlerinizi de çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel amaçlar için farklı modeller de kullanabilirsiniz.

Vloglarınızı Sony ile Kaydedin

Sony, video bloggerları için oldukça geniş özelliklere sahip tasarımlar bulunduruyor. Sizler de eğer sosyal medyada bu şekilde video paylaşımları yapmak ve kitlenizi bu şekilde memnun etmek istiyor iseniz Sony’nin cihazlarını kullanabilirsiniz. Sony zv-1 özellikleri gibi özellikler ve fırsatlar sunan modeller ile birlikte istediğiniz görüntü ve video kalitesine kolaylıkla ulaşmanız artık mümkün. Video bloğunuz için sizlere imkan tanıyan Sony modelleri ile birlikte komplike arayüz sorunu yaşamaksızın video çekimlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Fotoğraf makinenizin özellikleri dahilinde birçok imkana sahip olabilirsiniz. Öncelikle ekranların 180 derece olarak çevrilebilmesi sizlere büyük olanak sağlıyor. Bu sayede ön kamera misali makinenizi kullanabilme imkanına sahip olursunuz. Fotoğraf makinenizin LCD ekranını kendinize çevirerek çekimi gerçekleştirirken aynı zamanda kadrajınızda ne olduğunu görebilirsiniz. Sony, modellerinde özel bir sabitleme teknolojisi kullanmaktadır. Özellikle video çekimlerde fotoğraf makinenizi sabit tutabilmek bir dert haline gelebilir ve sabit olmadığı takdirde ortaya kaliteli olduğunu düşündüğünüz görüntüler çıkmayabilir. Bu durumun önüne geçebilmek amacı ile eğer yüzünüzün çekimini yapıyor iseniz veya farklı nesnelere odaklama gerçekleştirecekseniz fotoğraf makineniz size ya da odaklama gerçekleştirmek istediğiniz nesneye odaklanarak sallantı durumunu engeller. Oldukça yumuşak bir kullanım sağlarsınız ve hareketli çekimler esnasında herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu durumda da ortaya kaliteli içerikler çıkarabilirsiniz. İzleyicinin seyir zevki sürekli odağı kaybolan ve titreme gerçekleşen fotoğraf makinesi ile düşüşe geçebilir. Ancak Sony ile birlikte bu tür olumsuzlukların önüne geçecek ve oldukça kaliteli videolar, çekimler ortaya çıkaracaksınız. Sürekli hareket halinde olduğunuzda fotoğraf makinenizin belirli nesneleri netlemesi uzun süre alabilir ve bu netleme işleminin gerçekleştiği kısımları sonradan videodan atmanız gerekebilir. Bu gibi işlemler ile vakit kaybetmemek için Sony’i tercih edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde netleme performansı ile birlikte oldukça yumuşak geçişler elde edeceksiniz. Sonrasında ise tekrar düzenleme gibi işlemler ile vakit kaybetmek zorunda kalmayacaksınız. Sony, fotoğraf makinelerine eklediği gelişmiş video özellikleri ile birlikte sizlere görsel içerikler oluşturma imkanı tanıyor. Birbirinden farklı modeller ile birlikte istediğiniz türde içeriği elde edebilme şansına sahipsiniz.

Sony ile Kullanım Kolaylığı

Fotoğraf çekimi gerçekleştirirken tek ihtiyacınız olan fotoğraf makinenizin gövdesi değildir. Fotoğraf makinenizin temel bileşenlerinden bir tanesi de lens kısmıdır. Lens ile birlikte genel olarak görüntüleme işlemini ve görüntü alma işlemini gerçekleştirirsiniz. Bu noktada fotoğraf makinesinde lens olmazsa olmazdır. Lensler deklanşöre bastığınız anda alınan görüntüyü direkt olarak LCD ekranınıza iletir ve sizlere görüntüleme imkanı tanır. Bu şekilde de fotoğraf üzerinde oynamalar ve işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Dahili hafızası mevcut olan fotoğraf makinelerinin yanı sıra hafıza kartı takmanız gereken fotoğraf makineleri de bulunmaktadır. Fotoğrafları hafıza kartınıza yazarak kolay bir şekilde bilgisayar, telefon ve televizyon gibi görüntü cihazlarında görüntüleyebilirsiniz. Kablolar ve benzeri etmenler aracılığı ile de bilgisayarınızda veya telefonunuzda kolay bir şekilde fotoğrafınız üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirerek istediğiniz şekle getirebilirsiniz. Sony’nin teknolojisi ile birlikte fotoğraflarınız üzerinde arayüz üzerinden de çok kolay bir şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Özel efektler ile fotoğraflarınızı farklı bir auraya büründürebilir veya parlaklık, netlik, keskinlik ve benzeri unsurlar ile kolay bir şekilde fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz her türlü işlem için fotoğraf makinenizde kolaylıklar mevcut. Zamanlayıcı ile birlikte fotoğraf makinenizi tripod üzerine konumlandırarak çeşitli fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunun dışında makinenizde yakın çekim, gece, gece portresi, portre, otomatik ve benzeri mod tuşları bulunmaktadır. Fotoğraf makineniz ile fotoğraf çekmek isterken gerekli ayarlamaları manuel olarak çeşitli tuşlar ile birlikte gerçekleştirebilir, lensinizin ayarları ile oynamalar yapabilirsiniz. Ancak bu özel modlar da sizlerin zaman kazanmasını sağlayacaktır. Bu modlar ile birlikte oldukça kolay bir şekilde fotoğraf makineniz sizler için gerekli ayarları anında gerçekleştirecek. Sahip olduğu yazılım ile birlikte o an bulunduğunuz alanı analiz eden ve buna istinaden ortaya o anki koşullara uygun bir fotoğraf çıkarmanızı sağlayan Sony fotoğraf makineniz ile birlikte zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Ya da henüz fotoğraf konusunda amatör iseniz belirli koşullarda sağlamanız gereken ayarları bu modlar sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ekran üzerinde modların sizlere sağladığı değerler belirecek. Siz de bunları manuel modda referans alabilirsiniz. Sony A7 III gibi modeller ile birlikte ortaya başarılı fotoğraflar çıkarabilirsiniz.

Sony’de DSLR ve SLR Farkı

Fotoğraf makineleri de birbirinden kategorisel olarak ayrılabilirler. Bunların temel ayrımı ise DSLR ve SLR noktasında gerçekleşir. Fotoğraf makinenizi seçerken önce bu iki kavramı ele almanız ve bu doğrultuda seçimlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu iki kavram arasındaki ana fark DSLR makinelerin dijital odaklı olmasından kaynaklanır. DSLR açılımı Digital single lens reflex olarak bilinmektedir. İki tür de genel olarak single reflex teknolojisini kullanır. Bu sayede kullanıcı lensin gördüğü görüntüyü görme imkanına sahip olur. Bu cihazlarda dahili bir refleks aynası bulunmaktadır. Görüntüyü görme imkanını da bu ayna sağlamaktadır. SLR fotoğraf makinelerinde çektiğiniz fotoğrafı ekranınızda görme imkanınız bulunmaz. DSLR makinelerde ise fotoğrafı çektiğiniz an çektiğiniz fotoğraf doğal hali ile birlikte makineniz üzerindeki LCD ekranda belirir. Diğer bir temel fark ise çalışma prensibinde beliriyor. SLR fotoğraf makineleri film teknolojisi ile birlikte çalışıyor. Fotoğrafın yazılacağı film olmadığında fotoğraf çekmeniz mümkün olmaktan çıkıyor. Yeni filmi fotoğraf makinenize koymanız gerekiyor. Bu şekilde çekimlerinize devam edebiliyorsunuz. Önünde dijital ibaresi bulunan DSLR fotoğraf makineleri ise dijital prensip ile birlikte çalışıyor. Fotoğraflarınız dahili bulunan hafızaya veya sizin harici olarak bulundurduğunuz hafıza kartına depolanıyor. Depo alanınızı ne kadar büyütürseniz o kadar fazla fotoğraf çekme imkanına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda hafıza kartını fotoğraf makinenizden ayırarak herhangi bir platformda da kullanabiliyorsunuz. Bu sayede çektiğiniz fotoğrafları kolay bir şekilde herhangi bir farklı cihazda görüntüleyebiliyorsunuz. Bu ürünlere örnek olarak Sony DSC-RX100 Mark V modeli verilebilmektedir. Bu dijital makine BIONZ X görüntü işlemcisine sahip olmakla birlikte UHD 4K Video özelliğini barındırmaktadır. Filmli makinelerde fotoğrafınız direkt olarak filme yazılıyor. Dijital makinelerde ise fotoğrafınızı isterseniz arayüz aracılığı ile düzenleme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Her iki fotoğraf makinesi türünde de lens değiştirme işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu şekilde fotoğraf çekme stilinize hitap eden Sony aynasız fotoğraf makinesi lensleri ve diğer türdeki lensleri edinerek tarzınızı konuşturabilirsiniz. Eğer istediğiniz lens makinenize uyum sağlamıyor ise Sony bu konuda da sizlere çözüm sunuyor. Sony lens dönüştürücü ile birlikte istediğiniz lensi makineniz ile birlikte uyumlu hale getirebilir ve sorunsuz bir şekilde kullanımına sağlayabilirsiniz. Sony’nin modelleri sizlere her türlü kolaylığı sağlıyor.

Kullanıma Göre Sony Lensler

Fotoğraf makinelerinin vazgeçilmez parçalarından, ana parçalarından biri olan lenslerde de Sony ile birlikte çeşitlilik artıyor. Birçok farklılaşan özelliğin yanı sıra kullanım sağlayacağınız alan da seçiminizde önem taşıyor. Her fotoğrafçının fotoğraf makinesini kullanım amacı farklılık taşıyabilir. Makro fotoğraf çekimi ile ilgileniyor olabilirsiniz. Veya portreler, daha çok insan odaklı fotoğraflar çekiyor olabilirsiniz. Bu tür her amaç için farklılaşmış olan lens modelleri mevcut durumda. Sony kalitesi ile birlikte de bu lensleri makinenizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sony lens fiyatları ise bu lens türlerine istinaden değişim gösterebilir. Eğer lensiniz fotoğraf makinesi ile uyum sağlamıyor ise lens adaptörü edinerek de bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Manuel olarak odak sağlayabilen veya otomatik olarak odak sağlayan lensler mevcuttur. Otomatik olarak odak sağlayan lensleri basit tuş kombinasyonları ile birlikte manuel duruma da getirebilirsiniz. Her iki şekilde de lenslerinizi kullanabilirsiniz. Doğa fotoğrafçılığı ile ilgileniyor iseniz ve daha çok yakın plan fotoğrafların çekimini gerçekleştiriyorsanız makro lensler edinmeniz doğru olabilir. Makro lensler ile birlikte detayları fotoğrafınızda çok net ve keskin bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bu durum için makro lensler oldukça uygun olacaktır. Bunun yanı sıra eğer manzara fotoğrafları çekiyor iseniz geniş açılı lensler sizlere büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Geniş açılı lensler kadrajın normalde aldığından daha fazlasını görüntü dahiline alır ve bu sayede çektiğiniz fotoğrafta çok daha farklı bir boyut oluşturabilirsiniz. Sony e-mount lens modelleri gibi modeller ile birlikte çok net görüntüler elde edebilirsiniz. Video çekiminde ve benzeri işlemlerde lensiniz ile yakınlaştırma işlemi gerçekleştirirken keskinlik gibi sorunlar oldukça göze batan bir hal alabilir. Yumuşak bir yakınlaştırma işlemi gerçekleştirebilmek için Sony lensler oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda yakınlaştırma işlemi gerçekleştirirken oluşabilecek olan gürültüyü de engeller ve video çekmeniz gibi durumlarda bunu bir sorun olmaktan çıkarır. Siz de rahatlıkla yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemlerini lensiniz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sony’nin fotoğraf makinesi, lens, tripod, lens adaptörleri gibi ürünleri ile birlikte fotoğraf çekme hobiniz çok daha eğlenceli ve keyifli bir hale gelecek.