Sony Türkiye Yetkili Satıcısı

Sony 14mm GM Lens

Sony Türkiye Yetkili Satıcısı

SONY SIK SORULAN SORULAR

2021 Yılının İndirimli Sony Fotoğraf Makineleri Hangileri?

2021 yılının en güncel Sony aynasız fotoğraf makinelerini incelediğinizde yine indirim kampanyaları olduğunu göreceksiniz. Sony aynasız kamera 2021 güncel fiyat listeleriyle indirimli olan modellerini kampanyalar sayfamızdan takip edebilirsiniz.Özellikle Sony Aynasız fotoğraf makinesi ve lenslerindeki geri ödeme kampanyası oldukça fiyat avantajı sağlamaktadır. Yeni başlayanlar için en çok önerilen Sony A6400 modeli ve Sony ZV1 Vlogger kit bu yılın indirimli Sony fotoğraf makinelerinin en başında yer alıyor. Deneyimli Sony kullanıcıların tercih ettiği Sony A7 C ve Sony A7 IV aynasız fotoğraf makinelerinde de en uygun fiyatlarımızı kaçırmamak için sitemizin bültenine abone olarak tüm 2021 Sony indirimli fotoğraf makinelerinden haberdar olabilirsiniz.

En Ucuz Sony Aynasız Fotoğraf Makinesi Nerede?

Sony aynasız fotoğraf makinesi en güncel modellerini ve birçok fotoğraf makinesi markasının ürettiği güncel aynalı ve aynasız kameralarını fotografium.com'dan en uygun fiyatlarla, en önemlisi de 2 yıl resmi Sony Eurasia Garantisi ile satın alabilirsiniz. Sürekli fiyat kampanyaları ve güncellemeleri ile en ucuz Sony fotoğraf makinelerini fotoğraf severlerle 2008 yılından beri buluşturmaya bu yıl da devam ediyoruz.Ürün sayfalarımızda bulunan filtre seçeneklerinden azalan fiyat seçeneği vasıtasıyla en ucuz Sony Aynasız Fotoğraf makinelerini incelemeniz kolaylaşacaktır.

Sony Fotoğraf Makinesi 2. El Alınır mı?

İkinci el Sony fotoğraf makinesi almak riskleri olan bir süreçtir. Güvendiğiniz ve tanıdığınız dışında bir yerden 2.el fotoğraf makinesi alırken dikkat etmeniz gereken birçok unsur vardır.Bunların başında ürünün sıfırlanmış arızalı bir ürün olup olmadığıdır.Kozmetik olarak gösterişli hale getirilse de fotoğraf makinelerinin gözle göremeyeceğiniz sensör ve işlemci gibi temel donanımları aslında arızalı olabilir. Eğer imkanınız varsa Sony yetkili servislere danışarak almak istediğiniz 2. El Sony fotoğraf makinesinin tamir görüp görmediğini danışarak öğrenebilirsiniz.Elinizde mevcut olan fotoğraf makinenizi değerlendirmek için ise Eskiyi Getir Yeniyi Götür kampanyamızdan yararlanabilirsiniz.Anasayfamızda bulunan formumuzu doldurarak süreci başlatabilirsiniz. Böylece Sony 2.El fotoğraf makinenizi değerlendirerek sıfır Sony aynasız Fullframe fotoğraf makinesine sahip olabilirsiniz.

En Çok Satan Sony Aynasız Fotoğraf Makinesi Modelleri 2021 ve Fiyatları Neler?

Sony aynasız fullframe fotoğraf makinesi segmentinin ilk geliştiricisidir. Aynasız ve tam kare kameralarıyla fotoğraf ve video sektörüne yepyeni bir boyut katan Sony A7 serisi ile profesyonellerin 2021 yılında da ilk tercihi olmaya devam ediyor.Sony 2021 yılında yeni başlayanları da unutmayarak Vlog videolarına yeni başlayan kullanıcılar için özel ürettiği Sony ZV 1 Aynasız kamera ve Vlogger Kit ile hızlı bir giriş yaptı.Bununla da yetinmeyip Aynasız Full Frame segmentinde de Sony'in en üst düzey fotoğraf makinelerinin sensör boyutları ve renk zenginliği ile kompakt ölçüleri bir araya getirmeyi başararak Sony A7 C serisini geliştirdi.2021 yılının En çok satan SonyAynasız Fotoğraf makinesi modelleri arasında giriş seviyesinde Youtuber ve Vlogger olmak isteyenlerin ilk tercihi olarak ZV 1 modelini koyarak ardından Sony A 6400 ve Sony A7C en çok satanlar arasında.Profesyonel fotoğraf ve videocuların bu yıl en çok tercih ettiği Fullframe Sony Aynasız Kamera modelleri de sırasıyla Sony A7S III ve A7R IV Aynasız fotoğraf makineleri oluyor. Sony özel Marka sayfamızda tüm Sony aynasız fotoğraf makinelerinin indirimli fiyatlarını inceleyerek 2 yıl resmi Sony Euraisa garantisi ile güvenle satın alabilirsiniz.

En İyi Sony Aynasız Fotoğraf Makinesi 2021 Tavsiyeleri Hangi Modeller?

Sony fullframe sensör yapısını ilk defa aynasız fotoğraf makinelerine taşımıştı. Özellikle üst seviye fotoğrafçılar ve videocular tarafından tercihte uzun zaman tahtını bırakmayan Sony A7 S ve A7R ile zirve noktasına taşınmıştı.Teknolojik gelişmeleri takiben piyasada oluşan Taşınabilir Kompakt Fullframe Aynasız Kamera talepleri doğrultusunda video için özel olarak A7S serisini geliştirerek Sony A7SII ve A7SIII modellerini geliştirdi.Hem fotoğraf hem videoyu bir arada kullanan profesyoneller için ise A7R serisinin zirvesi A7R IV modeli oldu. Çıkışını takiben tercih listelerinin en üstüne çıkan modellerden 2021 yılının En çok satan ve önerilen Sanon Aynasız Fullframe fotoğraf makinelerinin birinci sırasında Sony A7S III ve A7R IV modelleri bulunuyor. Ardından daha üst segmentte özellikle Yüksek Çözünürlük,Yüksek ISO ,düşük kumlanma ve 4K Video performansı ile gözdolduran Profesyonel seviye SonyAynasız modelleri olan Sony A9 deneyimli fotoğrafçıların ve sinemacıların 2021 yılındaki tercih listelerinin en başında yeralıyorlar.2021 yılında duyurulan 50.1 MP ve 8K Video çözünürlüğüne sahip Sony Alpha A1 Aynasız Fullframe fotoğraf makinesi de en üst düzeyde yerini almış bulunuyor.

Sony Aynasız Lens Ucuz Çeşitleri Hangileri ve Sony Aynasız Lens Güncel Fiyatları Nedir?

Sony aynasız fotoğraf makineleri ile beraber aynasız Sony lens grubunu da üretmeye başladı.Sony FE grubunda ve E mount Fullframe Sony Aynasız gövdelere uyumlu lenslerinin sayısını oldukça arttırdı. Buna ek olarak özellikle giriş seviyesi Aynasız Sony fotoğraf makineleri için yelpazesinde birçok Sony geniş açı ve zoom objektif içeren çeşitliliği arttırarak Ucuz Sony Aynasız Lens ihtiyacına cevap verdi. Bu grupta Sony FE 35 mm f:1.4 GM lens ile sabit açılı , kaliteli ve uygun geniş açı ihtiyacını karşıladığı gibi Sony E 18-135 mm F/3.5-6.3 OSS Lens ile Tak gez olarak gezerken fotoğraf çekmeniz için gerekli tüm açıları tek bir lenste toplayarak Zoom objektif sınıfında Sony Aynasız Lens Ucuz Çeşitlerine önemli bir katkı sağladı.Diğer yandan Aynasız Fullframe Sony fotoğraf makineleri için tam kadraj sağlayan ve hızlı odaklamaya sahip olan Sony Aynasız ZEISS Lens çeşitlerini de arttırarak 2021 yılının en çok önerilen lens listesinin de başında yeralmaya devam etmektedir.Tüm Sony Aynasız Lens Güncel fiyatlarına markaya özel sayfamızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Satan Sony Lens ve Sony Objektif Modelleri Hangileri ?

Sony Aynasız Fotoğraf makineleriyle en iyi fotoğraf ve videoları yakalamanın sırrı elbette kaliteli bir Sony Lens veyaSony Objektif kullanmaktır. Bunun için Sony aynasız kamera kullanıcılarının en çok sorduğu sorular arasında kaliteli fotoğraf ve video üreticelerinin En Çok Tavsiye Ettiği ve En Çok Satan Sony Lensler gelmektedir. Öncelikle Sony Aynasız Fotoğraf Makinenize uygun lensi seçmeniz gerekmektedir.Bu seçim için ürün sayfalarımızda Sony Fotoğraf Makinelerinin altında önerdiğimiz Sony Lensler sizin için rehber olacaktır. Sony giriş seviyesi Dlsr fotoğraf makinelerinde en çok satan Sony SEL 50mm F2.8 Macro Lens özellikle portre fotoğraflarında sağladığı arka plan bulanıklığı ve bokehlerle tercih edilmeye devam ediyor.Yine 2021 yılının En Çok Satan Sony Lens listesinde başlarında yeralan Sony FE 24-70mm F/2.8 GM Lens, fullframe Sony kullanıcılarının vazgeçilmezi . Makro fotoğrafçılık için Sony severlerin yine en çok tercih ettiği lens , Sony FE 90mm F/2.8 Macro G OSS , Sony giriş seviyesi için özel olarak ürettiği Sony A6000 Aynasız fotoğraf makinesi serisi ile en çok satılan kit lensi de Sony SEL P 16-50mm F/3.5-5.6 Aynasız Lens 'dir. Sony eşsiz Fullframe kalitesinindeki Sensörlerini küçük ,kompakt ve taşınabilir hale getiren yeni serisi A7C için deneyimli fotoğrafçıların en çok tavisye ettiği lenslere gelince bunlar da en çok satan Sony objektif sıralamamıza göre Sony FE 16-35mm F/2.8 GM yine FE serisinin müthiş keskinliğini yansıtan ve diyafram açıklığının düşük ışıkta sağladığı avantajdan da feragat etmeden taşıyan Sony Prime Lenslerden Sony FE 24mm F/1.4 G Master Lens ve tabii portecilerin ve moda fotoğrafçılarının vazgeçilmez açısı olan Sony FE 85mm F/1.8 Lens bu yılın en çok satan sony aynasız lens listelerinin başında olmaya devam edecektir.

Sony

Günümüzde anı yaşamanın yanı sıra anı kaydetmek de bir o kadar önemli bir hale gelmiş durumda. Anı kaydetmenize olanak veren birçok cihaz bulunmakta. Bu cihazların başında ise gelişen teknik özellikleri ve şık tasarımları ile birlikte fotoğraf makineleri gelmekte. Sony modelleri ise fotoğraf makinesi denildiğinde akla ilk gelen makineleri barındırıyor. Özellikle aynasız fotoğraf makinelerinden Sony A6000 16-50 mm lensleriyle göz doldurmaktadır. Birbirinden farklı modeller ile birlikte istediğiniz alanda ve bunun yanı sıra istediğiniz amaç doğrultusunda makinenizi kullanma imkanına sahip olacaksınız. Anı kaydetme isteği günümüzde çok daha üst bir boyuta ulaşmış durumda. Sosyal medya ve benzeri etkenlerin de ortaya çıkması ile birlikte bu istek çok daha güçlü bir hal alıyor. Öyle ki gün içerisinde yediğiniz, içtiğiniz şeyleri veya gezdiğiniz yerleri fotoğraflayarak sosyal medya hesabınıza yükleme gerçekleştiriyorsunuz. Telefon ve benzeri cihazların içine yerleştirilen kameralar da bu amaca hizmet ediyor. Ancak daha profesyonel görüntüler yakalamak istiyorsanız da fotoğraf makinesi kullanımı sağlamanız gerekiyor. Eğer bu işte yeni iseniz başlangıç düzeyinde fotoğraf makineleri ile çok güçlü ve kaliteli fotoğraflar elde edebilmeniz mümkün. Bunun dışında orta seviye ve ileri seviye makineler de bulunuyor. Eğer işiniz amacı ile fotoğraf çekiyor iseniz veya profesyonel olarak bu hobi ile uğraşıyor iseniz profesyonel düzeydeki fotoğraf makinelerini tercih edebilirsiniz. Sony modeller fotoğraf makinesi ve bu makinelerin aksesuarları, ek parçaları hakkındaki ihtiyaçlarınızı rahat bir şekilde karşılıyor.

Anı Sony ile Yakalayın

Fotoğraf çekmek günümüzde sosyal medya ve benzeri etkenlerin güçlü hale gelmesi ile birlikte oldukça yaygınlaşan bir eylem, hobi. Bu hobinizi telefon kameralarından ziyade sadece bu amaç için üretilmiş olan fotoğraf makineleri ile gerçekleştirmek istemeniz ise kaçınılmaz bir hale gelebilir. Çünkü fotoğraf makineleri gerekli ayarlamaları, uygulamaları direkt olarak yapmanıza olanak verecektir ve fotoğrafın istediğiniz gibi oluşmasını sağlayacaktır. Bu noktada da büyük yardımcı olmaktadır. Fotoğraf makineleri içerisinde istediğiniz birçok özelliğe sahip olabilirsiniz. Bu özellikler ise makinenizin başlangıç, orta seviye veya profesyonel düzeyde olmasına göre şekillenebilme durumuna sahiptir. Anı kaydetmenize yardımcı olan bu makinelerin gelişmiş özellikleri ile birlikte aynı zamanda bu yakaladığınız an ile çeşitli ayarlamalar yapma imkanına erişebilirsiniz. Sony ile birlikte birbirinden farklı güzellikte fotoğrafların çekimini gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraf çekimi fotoğraf makinesi ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir ancak manuel ayarlamalar göz önünde bulundurulduğunda sizlerin de çeşitli etkenleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Eğer makinenizi manuel olarak kullanacak iseniz bu konuda arayüz aracılığı ile lensiniz sayesinde yapacağınız çeşitli renk ve çekim ayarlarının ne anlama geldiğini anlamanız gerekmektedir. Bu yüzden eğer fotoğrafçılık hobisine yeni olarak başlıyor iseniz kullanımı komplike olmaksızın başlangıç düzeyinde sizlerin bol bol pratik yapmasına imkan sağlayabilecek olan fotoğraf makinelerini tercih edebilirsiniz. Profesyonel olarak fotoğraf çekim işlemi ile uğraşıyor iseniz makinenizde düzenleme yapmak adına çok daha fazla seçeneği ve özelliği bir arada bulmanız mümkün olacaktır. Ancak Sony kolay kullanım sağlanan yapısı sayesinde bu komplike özellikleri bile oldukça kolay bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Fotoğraf makinenizi daha donanımlı bir hale getirmek ve spesifik tarzda fotoğraflar ortaya çıkarmak da isteyebilirsiniz. Bu noktada da makinenizin ana parçalarından olan lensler ile birlikte bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sony lens modelleri fotoğraf makinenizin başlangıç seviyesi olsun, profesyonel seviyede olsun her halükarda daha iyi bir konuma gelmesini sağlıyor. Birbirinden farklı özellikleri sizlere sağlayan bu lensler ile birlikte istediğiniz tarz fotoğrafı ortaya çıkarabilmeniz çok daha kolay bir hale geliyor. Çeşitli özellikler ile bu işlemi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sony ile Yüksek Kalite Videolar

Günümüzde fotoğraf çekiminin yanı sıra insanların günlük hayatta yaptığı şeyleri video formatında paylaşıyor olması da yaygın bir hale geldi. Bu işlemi ise artık fotoğraf makineniz ile de gerçekleştirmeniz mümkün. Günümüzde video çekim kalitesi fotoğraf makinelerinde oldukça çoğaltılmış durumda. Sizlere 4K gibi çözünürlük düzeylerinde hizmet sunan makineleriniz ile kolaylıkla video çekim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. DSLR makineniz ile bunu gerçekleştirebilirken aynı zamanda kompakt fotoğraf makineleri de bu iş için oldukça uygun cihazlardır. Kompakt fotoğraf makinelerinizi kolaylıkla her alana taşıyabilir ve herhangi bir ağırlık sorunu olmaksızın kullanımını sağlayabilirsiniz. Şık tasarımlar ile birlikte tatillerinize, yolculuklarınıza eşlik edebilecek olan kompakt makineler sizlere basit bir arayüz ile birlikte oldukça kolay bir kullanım sunacak. Amatör olarak kullanmak istiyorsanız veya tatillerinizde hafif bir cihazı yanınızda bulundurmak istiyorsanız kompakt fotoğraf makineleri de tam size göre olacak. İsterseniz video çekme işleminizi kolaylıkla DSLR makinelerinizde de gerçekleştirebilirsiniz. Artı olarak çektiğiniz videoları çok rahat bir şekilde makinenizin LCD ekranından düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz ve gerekli gördüğünüz işlemleri birçok seçenek arasından bulabilir ve direkt olarak uygulayabilirsiniz. Sony sizlere hem fotoğraf çekme ve aynı zamanda da video çekimi gerçekleştirme fırsatı tanıyor. Eğer günlük kullanım sağlayacaksanız ve aileniz, arkadaşlarınız ile anılarınızı biriktirmek istiyorsanız kompakt makineler aracılığı ile uygun olan kalitede video çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi profesyonel amaçlarla da kullanıyor olabilirsiniz. Günümüzde özel günlerde çekilen video filmler oldukça yaygın hale gelmiş durumda. İnsanlar genel olarak özel günlerini kaliteli bir şekilde muhafaza etmek ve dilediğinde seyretmek istiyor. Bu noktada ise profesyonel makinelerinizi iş yerinizde kullanabilirsiniz. Düğün ve benzeri video film çekim işlemlerinde 4K çözünürlüğe kadar görüntü kalitesi elde edebilir ve müşterilerinizi bu kalite ile memnun edebilirsiniz. Bu noktada karşınıza Sony A7R III modeli çıkmaktadır. Sağladığı onlarca özellik sayesinde profesyonel bir fotoğrafçı olmak artık çok daha kolay bir hal almaktadır. Sony sizler için üst düzey kalite sağlayarak işinizi çok daha rahat yapmanızı sağlıyor. Sony zv-1 kamera gibi vlog özelliği bulunduran cihazlar ile birlikte vlog çekmek gibi işlemlerinizi de çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel amaçlar için farklı modeller de kullanabilirsiniz.

Vloglarınızı Sony ile Kaydedin

Sony, video bloggerları için oldukça geniş özelliklere sahip tasarımlar bulunduruyor. Sizler de eğer sosyal medyada bu şekilde video paylaşımları yapmak ve kitlenizi bu şekilde memnun etmek istiyor iseniz Sony’nin cihazlarını kullanabilirsiniz. Sony zv-1 özellikleri gibi özellikler ve fırsatlar sunan modeller ile birlikte istediğiniz görüntü ve video kalitesine kolaylıkla ulaşmanız artık mümkün. Video bloğunuz için sizlere imkan tanıyan Sony modelleri ile birlikte komplike arayüz sorunu yaşamaksızın video çekimlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Fotoğraf makinenizin özellikleri dahilinde birçok imkana sahip olabilirsiniz. Öncelikle ekranların 180 derece olarak çevrilebilmesi sizlere büyük olanak sağlıyor. Bu sayede ön kamera misali makinenizi kullanabilme imkanına sahip olursunuz. Fotoğraf makinenizin LCD ekranını kendinize çevirerek çekimi gerçekleştirirken aynı zamanda kadrajınızda ne olduğunu görebilirsiniz. Sony, modellerinde özel bir sabitleme teknolojisi kullanmaktadır. Özellikle video çekimlerde fotoğraf makinenizi sabit tutabilmek bir dert haline gelebilir ve sabit olmadığı takdirde ortaya kaliteli olduğunu düşündüğünüz görüntüler çıkmayabilir. Bu durumun önüne geçebilmek amacı ile eğer yüzünüzün çekimini yapıyor iseniz veya farklı nesnelere odaklama gerçekleştirecekseniz fotoğraf makineniz size ya da odaklama gerçekleştirmek istediğiniz nesneye odaklanarak sallantı durumunu engeller. Oldukça yumuşak bir kullanım sağlarsınız ve hareketli çekimler esnasında herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu durumda da ortaya kaliteli içerikler çıkarabilirsiniz. İzleyicinin seyir zevki sürekli odağı kaybolan ve titreme gerçekleşen fotoğraf makinesi ile düşüşe geçebilir. Ancak Sony ile birlikte bu tür olumsuzlukların önüne geçecek ve oldukça kaliteli videolar, çekimler ortaya çıkaracaksınız. Sürekli hareket halinde olduğunuzda fotoğraf makinenizin belirli nesneleri netlemesi uzun süre alabilir ve bu netleme işleminin gerçekleştiği kısımları sonradan videodan atmanız gerekebilir. Bu gibi işlemler ile vakit kaybetmemek için Sony’i tercih edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde netleme performansı ile birlikte oldukça yumuşak geçişler elde edeceksiniz. Sonrasında ise tekrar düzenleme gibi işlemler ile vakit kaybetmek zorunda kalmayacaksınız. Sony, fotoğraf makinelerine eklediği gelişmiş video özellikleri ile birlikte sizlere görsel içerikler oluşturma imkanı tanıyor. Birbirinden farklı modeller ile birlikte istediğiniz türde içeriği elde edebilme şansına sahipsiniz.

Sony ile Kullanım Kolaylığı

Fotoğraf çekimi gerçekleştirirken tek ihtiyacınız olan fotoğraf makinenizin gövdesi değildir. Fotoğraf makinenizin temel bileşenlerinden bir tanesi de lens kısmıdır. Lens ile birlikte genel olarak görüntüleme işlemini ve görüntü alma işlemini gerçekleştirirsiniz. Bu noktada fotoğraf makinesinde lens olmazsa olmazdır. Lensler deklanşöre bastığınız anda alınan görüntüyü direkt olarak LCD ekranınıza iletir ve sizlere görüntüleme imkanı tanır. Bu şekilde de fotoğraf üzerinde oynamalar ve işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Dahili hafızası mevcut olan fotoğraf makinelerinin yanı sıra hafıza kartı takmanız gereken fotoğraf makineleri de bulunmaktadır. Fotoğrafları hafıza kartınıza yazarak kolay bir şekilde bilgisayar, telefon ve televizyon gibi görüntü cihazlarında görüntüleyebilirsiniz. Kablolar ve benzeri etmenler aracılığı ile de bilgisayarınızda veya telefonunuzda kolay bir şekilde fotoğrafınız üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirerek istediğiniz şekle getirebilirsiniz. Sony’nin teknolojisi ile birlikte fotoğraflarınız üzerinde arayüz üzerinden de çok kolay bir şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Özel efektler ile fotoğraflarınızı farklı bir auraya büründürebilir veya parlaklık, netlik, keskinlik ve benzeri unsurlar ile kolay bir şekilde fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz her türlü işlem için fotoğraf makinenizde kolaylıklar mevcut. Zamanlayıcı ile birlikte fotoğraf makinenizi tripod üzerine konumlandırarak çeşitli fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunun dışında makinenizde yakın çekim, gece, gece portresi, portre, otomatik ve benzeri mod tuşları bulunmaktadır. Fotoğraf makineniz ile fotoğraf çekmek isterken gerekli ayarlamaları manuel olarak çeşitli tuşlar ile birlikte gerçekleştirebilir, lensinizin ayarları ile oynamalar yapabilirsiniz. Ancak bu özel modlar da sizlerin zaman kazanmasını sağlayacaktır. Bu modlar ile birlikte oldukça kolay bir şekilde fotoğraf makineniz sizler için gerekli ayarları anında gerçekleştirecek. Sahip olduğu yazılım ile birlikte o an bulunduğunuz alanı analiz eden ve buna istinaden ortaya o anki koşullara uygun bir fotoğraf çıkarmanızı sağlayan Sony fotoğraf makineniz ile birlikte zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Ya da henüz fotoğraf konusunda amatör iseniz belirli koşullarda sağlamanız gereken ayarları bu modlar sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ekran üzerinde modların sizlere sağladığı değerler belirecek. Siz de bunları manuel modda referans alabilirsiniz. Sony A7 III gibi modeller ile birlikte ortaya başarılı fotoğraflar çıkarabilirsiniz.

Sony’de DSLR ve SLR Farkı

Fotoğraf makineleri de birbirinden kategorisel olarak ayrılabilirler. Bunların temel ayrımı ise DSLR ve SLR noktasında gerçekleşir. Fotoğraf makinenizi seçerken önce bu iki kavramı ele almanız ve bu doğrultuda seçimlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu iki kavram arasındaki ana fark DSLR makinelerin dijital odaklı olmasından kaynaklanır. DSLR açılımı Digital single lens reflex olarak bilinmektedir. İki tür de genel olarak single reflex teknolojisini kullanır. Bu sayede kullanıcı lensin gördüğü görüntüyü görme imkanına sahip olur. Bu cihazlarda dahili bir refleks aynası bulunmaktadır. Görüntüyü görme imkanını da bu ayna sağlamaktadır. SLR fotoğraf makinelerinde çektiğiniz fotoğrafı ekranınızda görme imkanınız bulunmaz. DSLR makinelerde ise fotoğrafı çektiğiniz an çektiğiniz fotoğraf doğal hali ile birlikte makineniz üzerindeki LCD ekranda belirir. Diğer bir temel fark ise çalışma prensibinde beliriyor. SLR fotoğraf makineleri film teknolojisi ile birlikte çalışıyor. Fotoğrafın yazılacağı film olmadığında fotoğraf çekmeniz mümkün olmaktan çıkıyor. Yeni filmi fotoğraf makinenize koymanız gerekiyor. Bu şekilde çekimlerinize devam edebiliyorsunuz. Önünde dijital ibaresi bulunan DSLR fotoğraf makineleri ise dijital prensip ile birlikte çalışıyor. Fotoğraflarınız dahili bulunan hafızaya veya sizin harici olarak bulundurduğunuz hafıza kartına depolanıyor. Depo alanınızı ne kadar büyütürseniz o kadar fazla fotoğraf çekme imkanına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda hafıza kartını fotoğraf makinenizden ayırarak herhangi bir platformda da kullanabiliyorsunuz. Bu sayede çektiğiniz fotoğrafları kolay bir şekilde herhangi bir farklı cihazda görüntüleyebiliyorsunuz. Bu ürünlere örnek olarak Sony DSC-RX100 Mark V modeli verilebilmektedir. Bu dijital makine BIONZ X görüntü işlemcisine sahip olmakla birlikte UHD 4K Video özelliğini barındırmaktadır. Filmli makinelerde fotoğrafınız direkt olarak filme yazılıyor. Dijital makinelerde ise fotoğrafınızı isterseniz arayüz aracılığı ile düzenleme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Her iki fotoğraf makinesi türünde de lens değiştirme işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu şekilde fotoğraf çekme stilinize hitap eden Sony aynasız fotoğraf makinesi lensleri ve diğer türdeki lensleri edinerek tarzınızı konuşturabilirsiniz. Eğer istediğiniz lens makinenize uyum sağlamıyor ise Sony bu konuda da sizlere çözüm sunuyor. Sony lens dönüştürücü ile birlikte istediğiniz lensi makineniz ile birlikte uyumlu hale getirebilir ve sorunsuz bir şekilde kullanımına sağlayabilirsiniz. Sony’nin modelleri sizlere her türlü kolaylığı sağlıyor.

Kullanıma Göre Sony Lensler

Fotoğraf makinelerinin vazgeçilmez parçalarından, ana parçalarından biri olan lenslerde de Sony ile birlikte çeşitlilik artıyor. Birçok farklılaşan özelliğin yanı sıra kullanım sağlayacağınız alan da seçiminizde önem taşıyor. Her fotoğrafçının fotoğraf makinesini kullanım amacı farklılık taşıyabilir. Makro fotoğraf çekimi ile ilgileniyor olabilirsiniz. Veya portreler, daha çok insan odaklı fotoğraflar çekiyor olabilirsiniz. Bu tür her amaç için farklılaşmış olan lens modelleri mevcut durumda. Sony kalitesi ile birlikte de bu lensleri makinenizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sony lens fiyatları ise bu lens türlerine istinaden değişim gösterebilir. Eğer lensiniz fotoğraf makinesi ile uyum sağlamıyor ise lens adaptörü edinerek de bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Manuel olarak odak sağlayabilen veya otomatik olarak odak sağlayan lensler mevcuttur. Otomatik olarak odak sağlayan lensleri basit tuş kombinasyonları ile birlikte manuel duruma da getirebilirsiniz. Her iki şekilde de lenslerinizi kullanabilirsiniz. Doğa fotoğrafçılığı ile ilgileniyor iseniz ve daha çok yakın plan fotoğrafların çekimini gerçekleştiriyorsanız makro lensler edinmeniz doğru olabilir. Makro lensler ile birlikte detayları fotoğrafınızda çok net ve keskin bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bu durum için makro lensler oldukça uygun olacaktır. Bunun yanı sıra eğer manzara fotoğrafları çekiyor iseniz geniş açılı lensler sizlere büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Geniş açılı lensler kadrajın normalde aldığından daha fazlasını görüntü dahiline alır ve bu sayede çektiğiniz fotoğrafta çok daha farklı bir boyut oluşturabilirsiniz. Sony e-mount lens modelleri gibi modeller ile birlikte çok net görüntüler elde edebilirsiniz. Video çekiminde ve benzeri işlemlerde lensiniz ile yakınlaştırma işlemi gerçekleştirirken keskinlik gibi sorunlar oldukça göze batan bir hal alabilir. Yumuşak bir yakınlaştırma işlemi gerçekleştirebilmek için Sony lensler oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda yakınlaştırma işlemi gerçekleştirirken oluşabilecek olan gürültüyü de engeller ve video çekmeniz gibi durumlarda bunu bir sorun olmaktan çıkarır. Siz de rahatlıkla yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemlerini lensiniz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sony’nin fotoğraf makinesi, lens, tripod, lens adaptörleri gibi ürünleri ile birlikte fotoğraf çekme hobiniz çok daha eğlenceli ve keyifli bir hale gelecek.