Canon Türkiye Yetkili Satıcısı

Filtrele
Seçenek Daralt
Şu An Alışveriş Yapanlar
  1. Hepsini Temizle
  2. Modeller EOS R6 Bu Ürünü Sil
  3. Modeller Canon 2000D Bu Ürünü Sil
Canon

Canon Türkiye Yetkili Satıcısı

Canon

Özel anlarda o anı yakalamanıza ve dijital olarak muhafaza etmenize olanak tanıyan, en kaliteli ve birbirinden renkli baskıları yapmanızı sağlayan, üstün lens teknolojisi ve özellikleri ile fotoğraf çekme işlemini olduğundan keyifli hale getiren Canon, kaliteyi kullanımınıza sunuyor. Birbirinden farklı fotoğraf makineleri ile birlikte her alanda kullanım sağlamanız mümkün hale geliyor. Fotoğraf çektiğiniz alana karşın model seçimleri yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra elinizde bulunan fotoğraf makinesine lens eklentileri yapabilirsiniz. Canon lens birbirinden farklı özellikleri modellerinde barındırarak istediğiniz türde fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Canon’un gelişen teknolojisi ile birlikte her model ile yeni bir özellik kazandırılıyor. Amatör kullanımlar veya olabilecek en yüksek görüntü kalitesini sağlayabilecek olan profesyonel kullanımlar için bulunan fotoğraf makineleri ile birlikte sizler de birçok farklı opsiyona sahip olabilirsiniz. Fotoğraf makinelerinin yanı sıra hem fotokopi makinesi hem de tarayıcı olarak kullanabileceğiniz Canon cihazlar da bulunmakta. Bu cihazlar sayesinde hızlı bir şekilde tarama veya basım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hem de oldukça kaliteli bir şekilde. Renk kalitesi ile birlikte baskılarınız her zamankinden daha canlı bir görüntüye sahip olacak. Canon ile birlikte fotoğraf makinesi, yazıcı makine, çekim sırasında işinizi kolaylaştırabilmek ve sabitleyici olarak kullanabilmek adına tripod ve bunun haricinde daha birçok üstün teknoloji ürüne ulaşım sağlayabilirsiniz. Çektiğiniz, hatıra olarak kalacak olan fotoğraflarınız Canon’la artık daha kaliteli.

Canon ile Farkı Yakalayın

Canon ile fotoğraf makinesi modelleri her türlü kullanım için birbirinden ayrılmıştır. Başlangıç seviyesi, orta seviye veya profesyonel olarak kullanım için birbirinden farklı seriler kullanımınıza sunulmuştur. İsterseniz elinizdeki başlangıç seviyesinde bulunan modeli de Canon lens çeşitleri ile birlikte özelleştirebilirsiniz. Canon ile birlikte DSLR ve SLR olmak üzere fotoğraf makinesi modellerine ulaşabilirsiniz. DSLR dijital bir fotoğraf makinesi iken, SLR filmli fotoğraf makinesi olarak bilinmektedir. Bu iki seçenek arasında bazı temel farklar bulunmaktadır. Canon DSLR makineler ile fotoğraf çekiminizi gerçekleştirirken fotoğrafları anında görüntüleyebilir, üzerinde çeşitli işlemler yapabilir veya fotoğrafı direkt olarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraflarınız SD kart üzerine yazılarak depolanır. Öne çıkan bir ürün olarak Canon EOS 2000D modeli gösterilebilir. 3 inç LCD ekrana sahip ürün, 30 fps video kaydını 1080p şeklinde sağlayabilmektedir. Daha üst model olarak ise Canon EOS 250D makinesi göze çarpmaktadır. 24.1 MP çözünürlüğe sahip model, hareket edebilen ekran ve WiFi-Bluetooth ile kablosuz bağlantı imkanı sunmaktadır. SLR makinelerde ise ön izleme yapma imkanınız bulunmaz. Fotoğraflarınız filme yazılır ve bu şekilde kaydolur. Canon modelleri ile birlikte DSLR çeşitlerde fotoğraflarınızı düzenlemeniz için oldukça farklı opsiyonlar oluşturulmuştur. Geleceğe isterseniz hobi olarak isterseniz de iş olarak bırakacağınız fotoğraflar için birçok farklı seçenek bulunmakta. Çekim amacınıza istinaden bu seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Kullanım amacınız bu noktada büyük önem taşımakta. Fotoğrafçılığı bir hobi olarak görüyor ve başlangıç noktasından ilerlemek istiyorsanız Canon’un başlangıç modelleri ile birlikte bir süre boyunca pratiklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğrafçılık hakkındaki temelleri Canon’un başlangıç için sağladığı modeller ile birlikte atabilirsiniz. Arayüz konusunda kullanım zorluğu çekmeyeceğiniz için başlangıç olarak bu modellere göz atabilirsiniz. Bunun dışında orta seviyede olan makineler de mevcut. İsteğinize göre bu makineleri çeşitli lensler ile birlikte şekillendirebilir ve fotoğraf çekimi için yeni açılar, bakış açıları yaratabilirsiniz. İş için kullanım sağlayacaksanız profesyonel makineleri tercih dahilinde bulundurabilirsiniz. Komplike ayarlar yapabilmenize rağmen kullanımı oldukça kolay olan arayüz ile birlikte çekim esnasında herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra eğer DSLR ve SLR gibi hacmi büyük makinelerden yana tercihinizi kullanmak istemiyor iseniz kompakt modellere göz atabilirsiniz. Kısa seyahatlerde ve benzeri gezilerde cebinize atarak bile yanınızda taşıyabileceğiniz ve görüntü kalitesi konusunda da sizleri oldukça tatmin edecek olan kompakt makineler de Canon’un üstün kalitesi ile birlikte kullanımınıza sunuluyor.

Canon Ürünler ile Üstün Özellikler

Fotoğraf makinesi seçiminde kullanım amacınızı belirledikten sonra en önemli nokta makinenizin bulundurduğu yapısal ve teknik özelliklerdir. Canon, ihtiyacınıza göre tüm özellikleri bulunduran modellere sahip. Yani seçmeniz gereken modeli Canon ile mutlaka bulacaksınız. Sizlerin fotoğrafçılık hobisini veya iş olarak yapıyorsanız işinizi kolaylaştıracak olan birçok makine modeli mevcut. Birçok kategoride de özellikleri birbirinden farklılaşabiliyor. Canon EOS R gibi ürünler barındıran Canon sizlere üstün teknik özellikler sunuyor. Öncelikle fotoğraf çekim hızınızı normalin çok üstüne çıkaran teknolojiyi sizler ile buluşturuyor. Otomatik odaklama işlemi bu sayede oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Deklanşörü kullandığınız anda lens çok hızlı bir şekilde bu işleme tepki veriyor ve sizler de sabitlik açısından sorun yaşamaksızın ortaya güzel fotoğraflar çıkarma fırsatı elde ediyorsunuz. Aynı zamanda gelişen video çekim teknolojisi ile birlikte artık fotoğraf makineniz ile birlikte profesyonel video çekimleri yapma imkanına ulaşıyorsunuz. 4K da dahil birçok çözünürlük ve kalitede sizlere hizmet sunan Canon, birçok alanda profesyonel işlerinize yardımcı oluyor. Klip çekimlerinde, video çekimlerde ve daha birçok alanda sizlerin kullanımını kolaylaştıracak özellikler ile birlikte bu fotoğraf makinelerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda video çekiminde oldukça yüksek ses kalitesini sizlere sunan Canon birçok cihazı da makinenizin iskeletine yerleştirme imkanını sizlere sunuyor. Çeşitli mikrofonlar ile birlikte entegre ederek sesi alım kalitesini yükseltebilir veya değiştirebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi lensler ile çeşitlendirebilirsiniz. Ancak her lens fotoğraf makineniz ile uyum gösteremeyebilir. Canon ile birlikte bu durumun da bir çözümü var. Canon lens adaptörü edinerek normal şartlarda makineniz ile uyum sağlayamayan lensi makineniz ile uyumlu hale kolay bir şekilde getirebilirsiniz. Bu sayede makinenizi daha birçok alanda kullanma şansını elde edebilirsiniz. Ek cihazlar ile birlikte makineniz için sağladığı ekstra opsiyonlar Canon modellerin kullanımını kolaylaştırıyor. Fotoğraf çekimi gerçekleştirirken yaşayabileceğiniz tüm koşulları ve olumsuzlukları düşünerek hazırlanmış olan ek parçalar ile birlikte fotoğraf çekimini keyifli bir hale getirebilir ve her duruma karşın hazırlıklarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede de ortaya oldukça hoş fotoğraflar çıkarabilirsiniz.

Canon Ürünleri ile Farklı Deneyimler

Günümüzde aynalı ve aynasız fotoğraf makineleri arasında seçim yapmak eskisinden zor hale gelmiş durumda. Eskiden profesyonel bir fotoğraf işi ile uğraşmak istiyorsanız DSLR, eğer daha hafif ve taşınabilirlik konusunda daha portatif bir model istiyorsanız Canon aynasız fotoğraf makineleri arasından modeller seçebilirdiniz. Aralarında temel olarak birçok fark bulunan bu makineler günümüzde oldukça yakınlaşmış durumda. Aynasız kameralara bakıldığında, anlaşıldığı üzere bu kameralar ayna bulundurmuyor. Işık bu sayede mercekten direkt olarak sensöre ulaşıyor. Burada görüntü işleniyor ve neredeyse aynı anda da makineniz üzerindeki küçük ekran sayesinde ney çektiğinizi görebiliyorsunuz. Deklanşör tuşuna bastığınızda kameranız sensörde o an ne var ise onu kaydediyor. Aynasız fotoğraf makineleri, Canon EOS R5 modelinin kalitesinden baz alınarak markanın ne denli kaliteli işler yaptığına örnek olarak gösterilebilir. Modelin sahip olduğu 8K video kaydı özelliği sınırları zorlar niteliktedir. Makinenin aynasız olması sayesinde ise o an kaydedilen görüntüyü zaman kayması yaşamadan takip edebilmek mümkün olmaktadır. Diğer yandan DSLR modelleri ele aldığımızda ise durum farklılaşıyor. Açılım olarak baktığımızda DSLR, Digital Single Lens Reflex anlamına geliyor. Aynasız modellerin yanında bu modeller ayna bulunduruyor. Işık lensten geçtiğinde 45 derecelik açı ile konumlandırılmış olan ayna ile karşılaşıyor. Bu şekilde fotoğraf makineleri birbirinden ayrılabiliyor. Bununla birlikte, aynasız kameralarda geleneksel olarak kullanımı sağlanan aynanın çıkarılması birtakım avantajlara yol açar. Aynasız kameralar, ışığı yansıtmak için karmaşık bir sisteme sahip olan bir optik vizöre veya aynalı kameralarda konumlandırılmış 45 derecelik açıya sahip olan büyük bir aynaya ihtiyaç duymazlar, bu da bu eklentileri bulundurmaksızın çok daha küçük ve daha hafif olabileceği anlamına gelir. Otomatik odaklama gibi bazı işler direkt olarak makinenizde sensörün kendisinde yapılabilir, bu da çok hızlı okuma sürelerine yol açar, bu da bazı aynasız kameraların süper hızlı performans gösterebileceği anlamına gelir. Deklanşör tuşuna bastığınız an fotoğrafınızı görebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra DSLR makinelerde de ekstra hız mevcuttur. Her iki fotoğraf makinesi türünde de Canon ile birlikte maksimum hızla işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Bu da hızlı çekim yapmanız gereken durumlarda anı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Çeşitli ayarlamalar ile birlikte birçok hareketli nesneyi oldukça kolay bir şekilde fotoğraflayabilirsiniz. Aynalı veya aynasız olsun birçok model sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Canon aynasız fotoğraf makinesi fiyatları ve DSLR fotoğraf makinesi fiyatları her bütçeye göre bulunabilir.

Canon ile Dünyaya Farklı Bakın

Fotoğraf makinesinin yapısı ve teknik özelliklerinin yanında edindiğiniz ek parçalar da oldukça büyük önem taşımakta. Ancak diğer bir temel unsur da bulunmakta. Bu da bir fotoğraf makinesi için olmazsa olmaz olan lens olarak hiç şüphesiz bir şekilde karşınıza çıkıyor. Bir kamera lensinin gerçekten sadece bir işi vardır, bu da ışık ışınlarını görüntüleme çipinize odaklamaktır. Lens bir fotoğrafçının fotoğraf makinesinde sağlaması gereken temel unsurlardan bir tanesidir. Lensinizin görevi aynalı, aynasız fotoğraf makinelerinizin vizöründen gördüğünüz ışığı 35mm’lik noktaya odaklamaktır. Lens seçimi oldukça önemlidir. Makinenizin gövdesine direkt olarak bağlı olmadığından makinenizde birçok farklı lens çeşidini kullanabilmeniz mümkündür. Bu noktada da başlangıç seviyesinde bulunan bir makineyi oldukça donanımlı bir lens ile güçlendirebilirsiniz. Ya da makineniz profesyonel ise yanlış seçimini yaptığınız bir lens makineniz ile göz alıcı fotoğraflar çekebilmenizi engelleyebilir. İstediğiniz fotoğraf ortaya çıkmayacak ve bunun üstüne görüntü kalitesinde de düşüşler yaşayacaksınız. Lens gibi seçimi oldukça hassas ve önemli olan bir konuda da Canon en büyük yardımcınız olarak karşınıza çıkıyor. Yüksek görüntü kalitesini elde etmenizi sağlayan ve bunu birçok farklı amaç için kullanabileceğiniz lensler ile gerçekleştiren Canon ile istediğiniz fotoğrafı ortaya çıkarabilmeniz artık çok kolay. Fotoğraf makinenizde lens bulunduğu takdirde fotoğraf çekimi için alan ve benzeri unsurlara bağlı olarak gerekli birçok ayarlamayı gerçekleştirebilirsiniz. Odak uzaklığı, diyafram, alan derinliği gibi birçok özellik ile birlikte kameranız gövdesindeki tuşlar aracılığı ile lensinizi kontrol edebilirsiniz. Canon’un kolay kontrol sistemi ile birlikte ister manzara fotoğrafı çekin, isterseniz de portre fotoğraf seçimi gerçekleştirin. Her türlü fotoğraf çekimi sırasında çok kolay bir şekilde manuel olarak lensiniz için gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Otomatik odaklama bulunduran ve alanı algılayarak otomatik olarak gerekli ayarlamaları yapmanıza olanak sağlayan fotoğraf makineleri ile kısıtlı zamanlarınızda işiniz büyük ölçüde kolaylaşıyor. Lensiniz bulunduğunuz alanda neye odaklanmak istediğinizi, alanın ışık seviyesini ve buna benzer daha birçok unsuru tanıyor. Canon lens fiyatları ise çeşitlerine göre şekilleniyor.

Canon ile Mükemmeli Fotoğraflayın

Canon fotoğraf makineniz için olmazsa olmaz olan lensler birçok çeşide ayrılıyor ve seçim noktasında da iş sizlere kalıyor. Canon sizlerin her kullanım senaryosuna uygun olan lensi bünyesinde barındırıyor ve bu noktada da fotoğraf çekmeyi seven kullanıcıları sevindiriyor. Ana lens türleri olarak iki adet lensten bahsedilebilir ve diğer türler bu kategoriler altında şekillenir. Bunlar da prime ve zoom lensler olarak karşınıza çıkmaktadır. İki lens türünün gövde içerisinde kullandığı teknoloji birbirinden farklıdır. Prime lensler zoom lenslere göre daha çabuk ve hafiftirler. Zoom lenslerin kullanımı ise daha komplikedir. Kaliteli bir şekilde yakınlaştırma işleminin gerçekleştirilebilmesi için birkaç tür mercek kullanılması gerekmektedir. Zoom lensler yapı olarak esnek yapıda olan lenslerdir. Ancak birçok mercek bulundurduğu için ağırlığı daha fazla olabilir. Alt kategorilere inildiğinde ise ilk olarak makro lens incelenebilir. Canon makro lensleri sayesinde doğa fotoğrafçılığında ilerleyebilirsiniz. Fotoğraflayacağınız çiçekler veya böcekleri oldukça keskin bir görüntü çerçevesinde fotoğraflayabilirsiniz. Elde edeceğiniz fotoğraflar yakın plan ve görüntü kalitesi açısından da oldukça yüksek kaliteli olacaktır. Eğer ayrıntılara odak vermeniz gereken fotoğraflar çekiyor iseniz Canon makro lensleri sizlere yardımcı olacaktır. Bunun yanında geniş açılı lensler de bulunmaktadır. Geniş açılı lensler genel olarak manzara fotoğraflarında kullanımı sağlanan lens türleridir. Manzara fotoğraflarında veya sokak fotoğraflarında herhangi belirli bir noktaya odak yapmanız hemen hemen gerekmeyecektir. Geniş açılı lenslerde de bu durumu çok rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Alanı olduğundan daha geniş bir şekilde ele alan ve bu sayede kadraja çok daha fazla obje sığdırabileceğiniz bu lensler ile manzara fotoğrafçılığı gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi özel lenslerin yanı sıra makineniz ile birlikte bulunacak olan standart lensler de sizlerin ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayacaktır. Genel olarak 35mm ölçeğinde standart lensler bulunduran makineniz sizlerin her türlü fotoğraf çekimi için yardımcı olacaktır. Canon’un bütün lens modellerini makinelerinizde kullanabilirsiniz. Eğer uyum sağlama sorunu var ise bu noktada lens adaptörü edinmeniz doğru olacaktır. Canon aynasız lens ve diğer birçok lens türü fotoğraf makinenize derinlik ve boyut kazandıracak.

Canon ile Hayatınız Kolaylaşsın

Canon, fotoğraf makinesi ve lens dışında daha birçok alanda sizlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Bunlardan birkaçı ise tarayıcılar, fotokopi makineleri, projektörler ve faks makineleri olarak karşınıza çıkıyor. Görüntü sağlayabileceğiniz her alanda Canon sizlerin yardımcısı oluyor. Ofis ortamında kullanımını sağlayabileceğiniz ve evinizde de kullanımını sağlayabileceğiniz birbirinden farklı modeller sizleri bekliyor. Ofisinizde daha komplike yapıda olan ve birçok işlemi aynı anda gerçekleştirmenize olanak tanıyacak olan fotokopi makineleri ve tarayıcılar ile iş yükünüz azalıyor. Aynı zamanda faks, tarama ve fotokopi gibi birçok işlemi aynı anda gerçekleştirebileceğiniz çok fonksiyonlu ofis cihazları da bulunuyor. Bu sayede de fazla ürün alma zahmetinden kurtulabilir ve ofisinizde tasarruf sağlayarak kaliteyi de bunun yanı sıra elde edebilirsiniz. Fotokopi makinelerinizi iki opsiyon olarak tercih edebilirsiniz. Renkli baskı yapmak istiyorsanız renkli baskı yapan fotokopi makinelerini, sadece yazılı belge ve benzeri basımlar yapacaksanız da siyah ve beyaz baskı yapan fotokopi makinelerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında Canon fotoğraf makineleri ile çekimini gerçekleştirdiğiniz fotoğrafları barındırdığı canlı renkler ile birebir basabilmek için hem ofisinizde bulundurabileceğiniz hem de çalışma odanızda barındırabileceğiniz boyutlara sahip baskı cihazlarını inceleyebilirsiniz. Fotoğrafçı iseniz ve ticari olarak da bu işle profesyonel anlamda ilgileniyor iseniz baskı ofisiniz için oldukça etkin olarak kullanabileceğiniz baskı makineleri de mevcut durumda. Bunun dışında eğer evinizde kullanım için istiyor iseniz daha portatif ve kolay kullanabileceğiniz baskı makinesi de mevcut. Aynı zamanda kompakt makinenizde çektiğiniz fotoğrafı çeşitli bağlantı yolları ile birlikte direkt olarak bu tür baskı makinelerinden çıkarmanız olası hale geliyor. Canon gelişen teknoloji ile birlikte fotoğraflarınızın fotoğraf makinenizin ön izleme ekranında gördüğünüz gibi canlı olmasını ve görüntü kalitesinin yüksek olmasını sağlıyor. Bu sayede de birbirinden kaliteli baskılara ulaşabiliyorsunuz. Canon sizlere fotoğraf alanında tripod ve benzeri daha birçok ürünün kullanımını sunuyor. Ofis ve ev yaşamınızda da kullanabileceğiniz çeşitli ürünler barındıran Canon ile birlikte görsellerle ilgili birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraf makinesi seçimi, Canon lens seçimi, ofis ve eviniz için baskı ürünü seçimi gibi işlemler Canon ile birlikte artık çok daha kolay hale geliyor.