Fotoğrafçılık Rehberi

İster fotoğrafçılığa yeni başlamış olun, ister yıllardır fotoğraf çekiyor olun, mutlaka birikiminizi artıracak ve size ilham verecek dolu dolu içerikler sizleri bekliyor!

Sabit Lens Rehberi: Lens Alırken Bilmeniz Gerekenler

Sabit lensler odak uzaklığı ve çeşitlilik olarak bir sürü seçenek sunar ve zoom lenslerle kıyaslandıklarında bir sürü avantaj sağlarlar. Lens alırken bilmeniz gereken her şey burada.

Devamını Oku

En Kapsamlı Tripod Rehberi: Hangi Tripodu Almalıyım?

Tripod alırken nelere dikkat etmelisiniz? Amacınıza ve bütçenize uygun bir tripodu nasıl seçmelisiniz? Tripod satın alma noktasında kafanızı karıştıran her şeyi detaylarıyla anlattık.

Devamını Oku

RAW Fotoğraf Nedir? Neden RAW Fotoğraf Çekmeliyiz?

RAW terimi fotoğrafçılıkta, fotoğrafa makine tarafından hiçbir müdahalede bulunulmadığını ve fotoğrafın herhangi bir işleme tabi tutulmadığı anlamına gelir. Gelin, birlikte detaylıca göz atalım.

Devamını Oku

Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar için Batarya Satın Alma Rehberi

Çoğu fotoğraf makinesi, uyumlu küçük, dikdörtgen veya kare şeklinde, 5 mm'den daha ince bir yapıya sahip Lithium-ion batarya ile satılır. Lithium-ion bataryalar defalarca şarj edilebilir.

Devamını Oku

Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar için Hafıza Kartı Alma Rehberi

Hangi hafıza kartını alacağınız konusunda kafanız mı karışık? Üzerindeki karmaşık kısaltmalar ne anlama geliyor? Piyasadaki hafıza kartlarının özelliklerini ve en hızlılarını sizler için inceledik.

Devamını Oku

Fotoğrafa Dokunmayı Seven Fotoğrafçılar için Yazıcı Satın Alma Rehberi

Kaliteli yazıcı için dikkat etmeniz gereken birkaç kriter var. Bunlardan ilki ve en önemli kartuş kalitesidir. Kartuş kalitesi fotoğraflarınızın baskı kalitesini de etkileyeceğinden son derece önemlidir.

Devamını Oku