Zhiyun-Tech Türkiye Yetkili Satıcısı

Zhiyun-Tech Türkiye Yetkili Satıcısı

Zhiyun

Arayıp da hiçbir yerde bulamadığınız, bulsanız bile teknik ayrıntılarına hakim olmakta oldukça zorlandığınız çeşitli teknolojik ürünleri, sizlere bütün kolaylığı sağlayarak sunmakta olan Fotografium online alışveriş mağazası, sizlere amacından öte bir görev üstlenerek satışını yapmakta olduğu kaliteli ürünleri bütün ayrıntıları ile anlaşılır bir şekilde sunmasıyla, kısa bir süre içerisinde göze çarpar nitelikte bir sükse elde etmiş bir platform olmaktadır. Çeşitli takdirleri hem kullanıcılarından hem de yetkililerden almış olan bu site, Turkcell Blog Ödülleri Hobi Kategorisi’nde 1. olması ile aynı zamanda hak ettiği başarısını da taçlandırmıştır. Ayrıca çeşitli blogları ve vlogları bulunan bu kuruluş, sizlere sınırsız hizmeti ile her yardımı sunabilmeyi amaçlamaktadırlar. Satış öncesinden esnasına kadar, hatta satış sonralarında dahi edindiğiniz veya edineceğiniz ürün hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu haftanın her günü sorabilmeniz için sitesinde yer alan canlı destek bölümüne başvurabilirsiniz. Bu özverili çalışmaları ve gözle görülür üstün başarısı karşısında elde etmiş olduğu itibar sayesinde, Fotografium’un tavsiye etmekte olduğu bir ürün için hiçbir şüpheye düşmeden alışverişte bulunabilirsiniz. Özellikle fotoğrafçılık alanında insanların gelişmesinde büyük katkıları olan bu platformun sizlere bütün detaylarıyla ele aldığı ve sözü ile kalitesini garanti ettiği Zhiyun markasına ait tasarımlar olan kamera aksesuar çeşitleri, eğer bu tarz aksesuarlara gereksinim duyuyorsanız, tam da aradığınız farklılıkları size kazandıran ürün modelleri ile detayları eksiksiz olarak tanıtılmaktadır.

Zhiyun Crane Tasarımları İle Pratik Kullanım Deneyimleri

Fotografium’un pazarlamaktan gurur duyduğu bu elit tasarıma sahip olan Zhiyun Crane ürünleri ile eşsiz kullanımlar elde edeceksiniz. Bu ürünleri sizlere başlıca tanıtacak olursak ilk önce Zhiyun Crane Plus ürünlerden bir örnekle başlamak oldukça uygun olur. Zhiyun-Tech Crane Plus Gimbal ürünü 2,5 Kg taşıma kapasitesine sahip bir model olmaktadır. Aynasız makineler ile kusursuz derede bir uyumu olan bu tasarımlar motion memory ile gimbal ayarları saklama özellikleri bulundurmalarıyla başlıca tercih sebebi olan ürünler arasındadır. Pov modu ile 45 derece kamera hareketi sağlama fonksiyonu ile kullanıcıların en çok beğendiği üretimlerden bir tanesi olmaktadırlar. Birçok farklı markaya ait fotoğraf makineleri ile kolayca uyum sağlayabilmekte olan bu tasarımlar, sizlere sağlamlıkları ile de etkili kullanım deneyimleri sunacaklardır. Taşıma kapasiteleri ise bir o kadar güçlü olan bu ürünlerin Crane Plus güçlendirilmiş 6. nesil algoritmik motor sistemi bulunmaktadır. Bu sistemi ile 2,5 Kg ağırlığında olan aynasız kamera modellerini hiç zorlanmadan destekleyebilmektedir. Ağır aynasız lensler ile beraber Crane Plus modelini kuşku duymadan kullanma deneyiminde bulunabileceksiniz. Bu tasarım, motion memory özelliği ile sizlere keyifli fonksiyonlar da sunmaktadır. Crane Plus, bu fonksiyonu sayesinde gelişmiş kamera ayarlarınız ile hareketlerinizi kaydetmektedir ve gelecekte kullanmanız doğrultusunda saklayabilmektedir. Bu özellik ile bütün timelapse’leri, çekim sayılarınızı ve daha da fazlasını kaydetmeniz mümkün olacaktır. Bu üstün nitelik, beklentinin ötesinde performans sunan bir yapıya sahiptir. Ayrıca bu ürün çeşitlerine eklenen bir başka fonksiyon da Point of View modu özelliği olmaktadır. Adı kısaca POV olmakta olan bu eklenmiş olan yeni fonksiyon sayesinde kameranız ve Crane Plus ürününüz hemen hemen 45 derece senkronla sağ veya sol yönde eş zamanlı hareket edebilmektedir. Bu Point of View modunun üç adet mod çeşidi sayesinde seviye kontrolü sağlayabilirsiniz. Bu özellik ile çekim faaliyetlerinizi çok daha serbest ve özgür bir biçimde gerçekleştirebileceksiniz. Bu ürünler, üstün fonksiyonları kadar karizmatik yapısı ile de hoş bir görüntü sunmaktadır.

Zhiyun Crane Plus İnceleme Yapılmadan Geçilmemesi Gereken Harika Tasarım

Ayrıca akıllı obje takip özellikleri de sizleri şaşırtacak fonksiyonlar arasında olacaktır. Akıllı telefon uygulaması üzerinden hedeflemeniz doğrultusunda çalışan ve bu sayede nesneleri takip edebilmeye yarayan bu fonksiyon, ürünün son teknoloji harikası olduğunu belirtir nitelikte bir özelliktir. Bu söz konusu uygulama üzerinden takip etmek istediğiniz herhangi bir nesneyi seçebilir ve takibini Crane Plus’ın sizin yerinize yapmasını sağlayabilirsiniz. Bir başka fonksiyon olan timelapse ise fotoğrafçılık sanatında görüntülemenin adeta sınırlarını zorlamakta olan bir nitelik halindedir. Crane Plus bütün gereksinimleri göz önünde bulundurarak geliştirilmiş bir ürün çeşidi olmasıyla, günümüzün fotoğrafçılık sanatının vazgeçilmez unsuru olan timelaps özelliğini de kendinde bulundurmaktadır. Bu özellik sayesinde, Crane Plus’ınız ile ister yıldızları, isterseniz şehrin ışıklarını, isterseniz de akan trafiği dilediğiniz estetikte kaydedebilirsiniz. Sizlere kamera kontrol kablosu ile beraber gelmekte olan Crane Plus, kameranız ile senkronlu çalışabilmek amacıyla bu aparatına ihtiyaç duymaktadır. Bu kontrol kablosu ile crane’de yer alan düğmeleri kullanmanız suretiyle fotoğraf ve video kayıtlarını kolaylıkla alabilirsiniz. Ayrıca bahsini geçmiş olduğumuz akıllı mobil cihazınıza indirmeniz gereken uygulama da Zhiyun Play uygulamasıdır. Bu uygulama, sizlere hem timelapse işlemlerinizde hem panoromik çekimlerinizde, hem de motor ayarları gibi çeşitli ayarlamalarınızı sağlamanızda olmazsa olmaz tamamlayıcınız konumundadır. Bu Crane Plus ürünlerinin sıralı olarak kısaca teknik detaylarından da söz edecek olursak, 0.35 - 2.5 kg arası kapasiteleri bulunmaktadır. Hareketleri, Pan 360°, Tilt 360° sınırsız, Roll 360° sınırsız ve POV Mode Roll 45° şeklinde olmaktadır. Bataryaları 3.7 V, 3600 mAh ve batarya tipleri ise 26500, lithium-ion olmaktadır. Ayrıca bu bataryalarının çalışma süresi 12-18 saattir ve tam üç saatte de şarj olabilmektedirler. -10 - 45°C aralığında çalışma sıcaklıkları vardır. Sadece 0,95 Kg ağırlığında olan bu cihazların boyutları ise 173 x 188 x 374 mm şeklindedir. Zhiyun Crane Plus inceleme ve araştırma yaptığınız takdirde bir tane edinmekten kendinizi alıkoyamayacağınız özelliklere sahip tasarımlardan biridir. Ayrıca bu ürün çeşidi, profesyonel fotoğrafçılık ve video üretimi ile ilgilenen her sanatseverin başucunda duran ürünlerinden biridir.

Zhiyun Crane 3s Ürünleri ile Farklı Eğlenceler

Fotografium bünyesinde bulabileceğiniz bu markanın bir başka ürünü de Zhiyun Crane 3S El Gimbalı olmaktadır. Sinema dünyasının vazgeçilemez çeşitlerinden olan bu ürünler, markanın sizlere en keyifli kullanım deneyimlerini yaşatacak nadide ürünlerinden birisi konumundadır. Zhiyun’un dâhiyane üretimi olan Zhiyun Crane 3 tasarımlarından sonra yeni nesil olarak sunulan bu 3S ürünler, 3-Eksen Motorlu Gimbal Stabilizatör olmaktadırlar. Bu ürünler, daha büyük sinema kamera kurulumları için yeniden tasarlanmış olan teknolojilerdir. Ayrıca içerisinde bulunan uzatma braketi, açılı motor koluna takılan bir aparattır. Bu aparat, farklı anahtar eklentileri desteklemekte kullanılmakta olup, aynı zamanda büyük pil paketleri ile cine kameralar için yer açma işleminde uygulanmak üzere görev görmektedir. Bu geliştirilmiş olan ürün çeşitleri çok daha güçlü motorlar ile 6,5 Kg ağırlığında kameraları rahatlıkla taşıyabilmektedir. Bu yeni tasarım üzerinde birden fazla ekipman ile daha fazla uyumluluk için dokuz adet montaj noktası sağlamaktadır. Gimbal'a bağlanan ve altı adet 18650 pil ilerleyen Trans Mount Power Plus Pil Paketi, bu ürünlerde desteklenen modüllerden bir tanesi olmuştur. Bu ekstra pil gücü, uzun süre çalışma performansının yanı sıra, ayrıca Crane 3S’in yoğun bir şekilde meydana gelen hareketlere karşı çok daha iyi tepki gösterebilmesine yardımcı olmaktadır. Sadece odak çarkı ile kontrol edilmemekte olan tamamlayıcı yeni lens motor sistemi, eklenti gimbal kollarından da düğmeler aracılığıyla yönlendirilebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Ayrıca bu yeni nesil 3S teknolojilerinde, bir de daha fazla verimli bir profesyonel iş akışı sağlamaya yarayan timelaps master bulunmaktadır. Bir başka geliştirilmiş nitelik olarak da, bu ürünler de daha fazla yanıt verme ile daha da yumuşak hareket sağlayan yeni bir algoritma da bulunmaktadır. Bu ürünlerin motor kolları ise bu yeni nesillerde 55 derece açılı olarak tasarlanmıştır. Bunun işlem ise, kamera ekranı önünde daha net bir görüş elde edilebilmesi açısından düşünülmüştür. Uzaktan hareket kontrolü sunan ViaTouch 2.0 uygulaması ise, bu ürünlerde kamera ve izleme cihazları arasındaki iletişim için önemli bir tamamlayıcı unsurdur. Crane 3S teknolojileri, sanatseverlere eşsiz deneyimler katacaklardır.

Bir Başka 3 Eksenleri Teknoloji Harikası Olan Zhiyun Crane M2 Ürünleri

Zhiyun'un Trans Mount görüntü iletim sistemini destekleyen Crane 3S ürünleri, 14,3 lb yük, yakınlaştırma ve odak tekerleği özelliklerine sahip, yeniden tasarlanmış sökülebilir akıllı kullanılabilir ürün çeşitleri olmaktadırlar. Ayrıca güncelleştirilmiş eksen kilitleme sistemi de bulunan bu cihazların en önem arz eden niteliklerinden birisi de şüphesiz uzaktan hareket kontrolü özelliğidir. Gimbal'a uzak durmak suretiyle ITC'yi konuyu görme durumunuza göre el yordamıyla arzu ettiğiniz yöne götürebilirsiniz. Eş zamanlı olarak da Gimbal bu hareketleri aynı biçimde taklit ediyor olacaktır. Bir bu ürün kadar başarı elde etmiş olan 3 eksenli teknolojisi harikası da Zhiyun Crane M2 Gimbal Stabilizer ürünleridir. Hem kompakt hem de çok işlevli olan bu tasarımlar, dijital kameralar başta olmak üzere aynasız kameralar, cep telefonları ve aksiyon kameraları gibi çok çeşitli ürünler üzerinde çalışma imkanı sağlayabilmekte olan bir ürün çeşididirler. Kablosuz internetle ve Bluetooth ile kontrol işlemlerini gerçekleştirirken, uzun pil ömrünün, parmak izi kontrolünün ve yeni eklenen video çekim modlarının görülebildiği OLED ekranının kolay kullanım sağlaması ile bu ürün çeşitleri sizlere mükemmel üretim deneyimleri yaşatacaklardır. Sadece tek bir eliniz ile kullanım sağlayabileceğiniz konforlu tutma sapları ile çekim faaliyetleri sizleri yormayacaktır. Hafıza kilitleri yenilenmiş olan bu cihazlarda roll açısını tekrardan ayarlamanıza gerek kalmamaktadır. Sadece bir kez ayarlamış olmanız ile daha sonraki ayar ihtiyaçları doğrultusunda zahmete girmeden ilk ayarlarınıza dönebilmeniz yalnızca saniyeleri alır. Bu teknoloji harikaları yalnızca 2 saat gibi çok ksa bir süre içerisinde tam şarj kapasitesine ulaşabilmektedir. Pil ömürlerinin ise 7 saat olması, sizlere eşsiz avantajlar sunacaktır. Özel efektler için oldukça basit bir kullanım sağlayabilmek açısından yedi farklı çalışma modu da bulunmaktadır. Bu modlar, sırasıyla PF Modu, F Modu, L Modu, POV Modu, Vortex Modu, Go modu ve Selfi modu olmaktadır. Gimbal’ın sağa-sola hareket etmesi, ancak yukarı ve aşağıya hareket etmemesi ile yere doğru paralel durmasını sağlayan mod, PF olmaktadır. Gimbal’ın hareketlerini takip eden mod ise F olmaktadır. Kameranın yönünü sabitleyen mod da L modudur.

Zhiyun Crane 2 ve Yeni Nesil Üretimlerini De Tanıyın

Markanın her biri birbirinden şık tasarımlara sahip bu ürünleri, özellikle sinema dünyasında çalışma olanaklarına etkili bir biçimde dokunan, büyük ölçüde olumlu faydalar sunan teknolojik cihazlardır. Sözünü etmekte olduğumuz 7 mod özelliklerinden geri kalanları da kısaca açıklayacak olursak, üç eksende senkron harekete izin veren mod POV, kamerayı yatay tutmanız doğrultusunda 360 derece döndürme sağlayarak çekim olanağı sunan mod ise Vortex modu olmaktadır. Crane M2 Gimbal Stabilizer ile ilgili son olarak da teknik detaylarını kısaca bir sıralamak gerekirse, 360 ° pan, 310 ° tilt ve 324 ° roll açısı bulunmaktadır. Gövde kısmından doğru kablo olmadan yakınlaştırma yapılabilmektedir. Zoom In/Out düğmesi ile vertigo efekti sağlanabilmektedir. Quick Release, yani tek tuş ile serbest kalan kamera montaj plakası bulunmaktadır. Son olarak da dengelemede ölçek işaretleri ve denge kilitleri bulunmakta olduğunu belirtmemiz, faydalı bilgi açısından yeterli olacaktır. Bu kusursuz ürünler kadar üstün nitelikler sergileyebilmekte olan markanın bir diğer ürün çeşitleri ise Zhiyun Crane 2 ve 2S Gimbal Stabilizatör teknolojileridir. Bu markanın ar-ge ekipleri, profesyonel anlamda film işleri ile uğraşanlar için Crane 2 tasarımını daha da geliştirerekten 2S cihazlarını ortaya koymuşlardır. Bu özellikle ‘S’ tasarımlı olan ürün çeşitleri, her türlü zorlu koşullar için üstün derecede geliştirilmiş, test edilerek hizmetinize kazandırılmakta olan tasarımlardır. Bu 2S üretimleri, optimize edilen motor kontrol algoritmaları sayesinde hemen her türlü markadaki büyük kameralarla uyumlu çalışma özelliği sergileyebilmektelerdir. Oldukça verimli çalışma imkanları sunan bu tasarımların bağımsız transmount transmitter yuvaları, karbon fiber tutamaçları ve panorama-çoklu timelapse fonksiyonları ile hem fiziksel hem de fonksiyonel olarak karizmatik birer ürün çeşidi olduklarını göstermektedirler. Bu 2S’lerde mevcut olan FlexMount sistemi ile kurulum oldukça zahmetsiz ve hızlı olmaktadır. İkili güvenlik mekanizması ile sabitlenebilen bu cihazlarınızla, ayrıca gerek duyduğunuz ölçüde güvenlik kilidi sertliğini ayarlayabilirsiniz.

Zhiyun Crane V2 ve Daha Birçok Teknoloji

Fotografium sayesinde bütün bu komplike görünen ürünleri, gördüğünüz üzere hem yazılım açısından hem de mekanik açıdan kolaylıkla inceleyip, anlayabilmektesiniz. Sizlere tanıtılan bu ürünler hakkında çok daha detaylı bilgiyi öğrenmeyi dilerseniz, Fotografium üzerinden aratmanız yoluyla, görselleri ile beraber de bütün ayrıntılara ulaşabilmeniz mümkündür. Fotografium online alışveriş mağazası, sadece bir ürünü almanız için tanıtmamakta olup, ayrıca ürünler hakkında genel kültür sağlayarak doğru yönlenmenize de olanak tanımaktadır. Zhiyun Crane 2S ürünü ile ilgili olarak bazı önemli özelliklerden de söz edecek olursak, bu cihazlar standard ve dikey kamera montaj imkânı sağlamakta ve düşük servo gecikmeli handwheel performansı göstermektedirler. Kusursuz dijital ve mekanik odak kontrolü bulunan bu ürünlerle bir işe girişmek oldukça pratik olmaktadır ve sonuca kolay ulaşım sağlayabilmenize olanak tanınmaktadır. Zhiyun markasının Crane 2S ile bir önceki üretimi olan Zhiyun Crane 2 fiyat durumları, tahmin edilebileceğiniz üzere gelişmiş fonksiyonlarına göre uygun biçimde belirlenmiştir. Bu kapsamda 2S ürünlerin daha maliyetli olduklarını düşünmek gayet normal. Ancak diğer ürünler de oldukça pratik çalışmalar sergileyebileceğiniz ekonomik teknolojiler olmaktadırlar. Fotografium’da daha başka ilginizi çekebilecek olan bu markanın çeşitli ürünlerini de bulabilmeniz mümkündür. Son olarak bu Zhiyun Crane V2 olarak da tanıtabileceğimiz teknolojik tasarımlardan kısa ve faydalı ayrıntılar vererek söz edecek olursak, bu ürünler, 3 eksende 360 derece dönüş sunabilen ürün çeşidi olmaktadırlar. Bu el Gimbal sabitleyici ürünler, pan ekseninde düğmeleri bulunan bir çeşittir. DSLR kameralar için olabilecek en hafif Gimbal modelidirler. 0 ile 45 derece arasında çalışma sıcaklıkları bulunan bu ürünlerin batarya süreleri ise 12 saat gibi çok uzun bir zamandır. Taşıma kapasiteleri 0.35 ile 1.75 Kg aralığındadır. Bu ürünler ayrıca uzun lensler için kullanılabilmekte olan bir lens desteği de içermektedir. Ayrıca bu çeşitler, alttan bir 1/4” -20 dişli montaj deliği, monopodlar ve diğer farklı destek elemanları ile beraber kullanıma da izin vermektedir. Zhiyun Tech Smooth-4 Smartphone Gimbal bu ürünler arasından öne çıkan bir model olarak gösterilmektedir. 12 saat çalışma süresiyle beraer ergonomik bir yapıya sahip olan model, aynı zamanda odaklama ve yakınlaştırma imkanı tanımaktadır. Aynı serinin benzer ürünleri arasında yer alan Smooth-X, Smooth-Q2 ve Smooth-XS de son derece kullanışlı ürünler olarak karşınıza çıkmaktadır. Bir diğer model olarak Zhiyun Tech Weebill S El Gimbal Sabitleyici isteğe bağlı şanzıman modülü desteği ve güncellenmiş ZY Play Uygulaması özellikleri ile çokça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Zhiyun markasının bu teknolojiler haricinde kalan, bahsetmediğimiz daha nice ürünlerini bütün ayrıntılarıyla beraber öğrenmek isterseniz, Fotografium online mağaza sizlere en verimli içerikleriyle yardımcı olacaktır.