Viltrox Türkiye Yetkili Satıcısı

Viltrox

Viltrox Türkiye Yetkili Satıcısı

Viltrox

2007 yılından beri kamera aksesuarları geliştirmeye ve üretmeye başlayan Viltrox, geliştirme, tasarım, üretim ve satışı birbirine entegre eden kapsamlı bir fotoğraf ekipmanı kuruluşudur. Marka, uzun yıllardır devam eden çabaları sayesinde, Çin'deki kamera ekipmanı endüstrisindeki en rekabetçi ve etkili şirketlerden biri haline geldi. Geliştirme sırasında, müşterilerine her zaman çeşitlendirilmiş ve teknik olarak öncü ürünleri sunma misyonunu uygulamayı sürdürüyor. Viltrox LED ışık, HDMI monitör, HDMI video düzenleyici, lens montaj adaptörü, uzatma tüpü, flaş ışığı, flaş tetikleyici, kamera uzaktan kumandası ve benzeri ana ürünler geliştiriyor. Sunduğu cihazların ve ekipmanın tamamı CE ve ROSH sertifikasına sahiptir. Tasarım ve Ar-Ge ekibi, şirketin yeni teknolojiyi ve yeni alanları durmaksızın keşfetmesi ve araştırması için temel bir anahtar olan Çin fotoğraf ekipmanı endüstrisinde en üst düzeyde geliştirme ve tasarım yeteneği ile donatılmış profesyonel ve deneyimli teknik seçkinlerin bir karmasıdır. En kaliteli ve güvenilir ürünleri sunmak için her bir bağlantıyı sıkı bir şekilde kontrol eder. Viltrox, min-2019 ürün yazılımı güncellemesi yayınladı ve bu yayın, bu adaptörün güncellenmiş performansından bahsediyor. Her bir EF / EF-S lensinin bu adaptörle birlikte nasıl performans gösterdiğine dair size daha iyi bir genel bakış sağlamak için her lens için deneyimimi belirledim. Bu bağdaştırıcıyla ilgili önceki düşüncelerimi buradan kontrol ettiğinizden emin olun, çünkü bu, o gönderide bildirdiğim bulguların bir devamı veya güncellemesidir.

Doğru Netlik İçin Viltrox

Çoğu model farklı kameralar için çekici bir orta tele lenstir. Görüntü alanı boyunca, özellikle orta diyafram ayarlarında keskindir ve diğer özelliklerde de asla önemli bir zayıflık göstermez. Bokeh kalitesinin çok olumlu bir yönü vardır. Görüntü vurguları güzel bir şekilde işlenir ve odak geçiş bölgelerindeki bulanıklık çok kremsi hale gelir. Geniş diyafram açıklığı ayarları da bulunur. Tamamen metal tasarım sayesinde yapı kalitesi güçlü bir his verir. Diğer küçük üreticilerin aksine, otofokus motoru sunmayı başarır. Marka, çoğu yeni lens üreticisinden çok daha hızlı bir şekilde otofokusu geliştirmeye başladı. Bunun, bir süredir lens adaptörleri geliştirdikleri ve otomatik odaklama konusunda biraz deneyime sahip oldukları gerçeğiyle doğrudan bir bağlantısı vardır. Viltrox lens ürünlerini önce Fuji montajı için piyasaya sürdü, ancak X montajı yalnızca APS-C'dir. APS-C için lensi aşırı tasarladılar, ancak bu lens kesinlikle tam çerçeve görüntü çemberini sorunsuz bir şekilde kapsar. Bu markanın lenslerini ne kadar güzel yapıldığına işaret eder. Klasik bir profesyonel lense çok benzeyen tamamen metal bir yapıya sahiptir. Viltrox ışık ve tripod benzeri ürünlerle bu kaliteli lensleri destekler ve ürün yelpazesini oldukça geniş tutar. Lens adaptörü konusunda da oldukça iddialı olan marka, Viltrox NF-E1 Nikon F To Sony E Mount Adaptör ürünüyle göz doldurmaktadır. Bu adaptör adından da anlaşılacağı üzere Nikon F lensleri Sony E Mount’a çevirmeye yaramaktadır. Lens konusundan söz etmişken; marka, çoğu lensine bir otofokus motoru ekler ve bir şekilde daha hafif hele getirir. Bu geniş ürün seçeneği ve teknolojik yeniklere uyum oldukça etkileyicidir. Bu lenslerin genel görünümü, beyaz renkte kazınmış gövde işaretleriyle vurgulanan anodize metal saten kaplaması benzeri tasarımlarla oldukça çekicidir. Bu tasarım anlayışı çok temiz ve zamansız bir görünüm yaratır. Burada, Viltrox'un MF halka halkasının çalışma prensipleri konusunda sağlam bir iş çıkardığını belirtmek gerekir. Çok geniştir ve kolayca ele gelir. Mekanik sert duruşlar olmasa da, halkanın biraz sönümleme payı vardır. Çok kolay hareket eder ve büyük odak değişiklikleri halkanın birkaç dönüşünü gerektirebilir. Böylece girişin algılanmasını ve vizör veya LCD'deki görüntünün otomatik olarak büyütülmesini sağlayarak ince ayar odaklamayı kolaylaştırır. Sönümlemenin ağırlığı yeterince iyi olduğundan, ince ayar odak oldukça kolaydır. Bu nedenle, odak eylemi hissi otomatik görüntü büyütme, sürecin daha sezgisel olmasına yardımcı olur. Bu şartlar altında manuel odaklanma konusunda çok iyi bir iş çıkardıkları söylenebilir.

Uygun Fiyatlı Viltrox Lens

Belli bir zaman öncesine kadar markanın üretim yoğunluğu adaptörler veya aydınlatma çözümleri gibi aksesuar öğeleriyle ilgiliydi. Ancak, 2018'in sonlarından beri kaliteli lensler de üretmeye başladılar. Geniş diyafram açıklığına sahip Viltrox 85 mm lens, herhangi bir fotoğrafçının sahip olabileceği en klasik ve çok yönlü fotoğraf makinesi parçalarından biridir. Viltrox AF 85mm F/1.8 FE II Lens buna bir örnek olarak verilebilir. Bununla birlikte, PFU RBMH 85mm f / 1.8 STM, aynasız makineler için oldukça uygun fiyatlı bir seçenektir ve otomatik netleme özelliğine sahiptir. Kaliteli geniş diyaframlı 85 mm lensler pahalı olma eğilimindedir, ancak Viltrox etkileyici bir fiyat etiketine sahiptir. 85 mm f / 1.8 değerini neredeyse yarı yarıya azaltır. Lens tasarımı, renk sapmasını azaltmak ve keskinliği artırmak için ekstra düşük bir dağılım elemanının yanı sıra parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmak için bir HD Nano çok katmanlı kaplama ve bir çift doğrusal otomatik odaklama motoru içerir. Genel olarak bu, portre çalışmaları, son derece uygun fiyatlı bir lens arayan aynasız fotoğrafçılar ve hatta her ihtimale karşı çantalarına atabilecekleri bir yedekleme için onu çok ilgi çekici bir seçenek haline getirir. 85 mm f / 1.8 ile ilgili bir diğer özel şey, bir otomatik odaklama motoru ve kamera kontrollü bir diyafram açıklığı sunmasıdır. Aynansız lenslere pahalı olmayan bir alternatiftir ve E-mount modeli kameralara tam uyumludur. Sıkıca monte edilmiş tamamen metal gövde sayesinde yapı kalitesi oldukça etkileyicidir. Fiziksel uzunluk, odak aralığı boyunca sabit kalır. Devasa, yivli odak halkası sorunsuz çalışır. Bu lensler, çeşitli makinelerin kendi ürün yazılımı güncelleme prosedürlerine katılmaz ancak bunun yerine lens üzerinde bir Mikro-USB konektörü kullanır. Petal şeklinde, plastik bir lens siperliği bulunur. 85mm F1.8 STM, markanın, FE için tasarlanmış olduğu ilk tam kare otomatik odaklamalı lensidir. Otomatik odaklama sistemi ile birlikte güzel bir yapı kalitesi sunar. Bir portre lensi veya genel amaçlı 85 mm odak uzaklığı arayanlar ve ekstra para ödemek istemeyenler için güzel bir seçenektir.

Viltrox Monitör ile Daha Ayrıntılı ve Kusursuz Çekimler

Viltrox monitor HDMI girişli, ucuz bir LCD alternatiftir. 24p ile uyumlu, HDMI donanımlı video sistemleriyle kullanılabilir. Tamamen eklemli ekranları olmayan kameralara sahip olanlar veya daha esnek görüş açılarına ihtiyaç duyanlar için kullanışlıdır. Peak işlevi, odaklanma yardımı olarak da kullanılabilir. Kameranızın dahili LCD'sinin izin vermediği bir konumda görüntülemesi gerekiyorsa ya da çerçeveleme veya odaklanma yardımı için daha büyük bir video görüntüsü istiyorsanız sizin için çok kullanışlıdır. Harici bir pille çalışan, HDMI ve 24p uyumlu harici monitör için nispeten ucuzdur. Yerleşik bir güneşlik içerir -ve akıllı yaylı güneşlik ayrıca kapalı olduğunda monitörü korur. Yerleşik hoparlör ses seviyesi kayıt sırasında geri bildirim oluşturabilir. Fakat kayıttan önce sesi sıfıra getirdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Viltrox vl40t panelin en boy oranı modu, oynatma sırasında kırpma yapılmasına olanak sağlar, bu nedenle, uygun çerçeveyi sağlamak için videoları incelerken otomatik veya 16: 9'u seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu alanda uzmanlığı ile öne çıkan Fotografium, 40T, 60T ve 85T ürünlerini tekli, ikili ya da üçlü setler halinde satışa sunmaktadır. Kamera gövdesi içinden kontrol edilmesini ve istenirse kameranın diyafram açıklığını seçmesini sağlayan bir elektromanyetik açıklık irisine sahip olduğundan, kimi lenslerde manuel diyafram halkasına gerek yoktur. Bu da monitörle daha iyi etkileşim kurabilmenize olanak sağlar. Bu, birçok fotoğrafçı için lensi basitleştirir ve kullanımını kolaylaştırır. Objektif, odaklama sırasında diyaframı tamamen açar, bu da loş ışık koşullarında daha iyi odaklanmaya olanak tanır. DSLR'niz veya aynasız video donanımınız için ucuz bir harici LCD monitör arıyorsanız, kesinlikle fazlasıyla kullanışlıdır. Diğer harici LCD monitörlerle kıyaslandığında üstün bir performansı oldukça uygun bir fiyat etiketiyle sunar. Aygıt yazılımı güncellemelerini almasına izin verecek lensin arkasındaki micro-USB bağlantı noktası çok kullanışlıdır. Bu cihazın farklı makinelerin sürümü için ürün yazılımı güncellemelerini, MF lens ile birlikte proaktif olarak piyasaya sürüldüğü anlamına gelir. Aynasız makineler üzerindeki otomatik odaklamasındaki bazı kırışıklıkları gidermek açısından oldukça olumlu bir gelişmedir. Ön tarafta, birlikte verilen bir lens siperliği ve ön filtre dişi hem ön kıskaç kapağı hem de arka lens kapağı doğru markalaşmıştır ve çok güzel ambalajlar da dahil olmak üzere pek çok küçük detay içerir.

Viltrox Hızlandırıcı

Viltrox speed booster piyasadaki en iyi bilinen lens adaptörlerinden biridir ve EF modelleri gibi lensleri bir MFT kamerada kullanmanıza izin vermekle kalmayan, aynı zamanda lenslerin görüş açısını herhangi bir odak uzunluğunda alıp mümkün olduğunca daha küçük sensöre yansıtan ilk adaptördür. Işığı bu şekilde daha küçük bir alana yoğunlaştırmak, ışık aktarımını fazladan durdurdu, bu da daha yavaş lenslerin aslında biraz daha hızlı hale geleceği ve hızlı lenslerin düşük ışık senaryoları için daha da iyi hale geleceği anlamına gelir. Kağıt üzerinde daha pahalı rakiplerinin yaptığı şeyi maliyetinin çok altında yapan Viltrox, oldukça uygun bir fiyat etiketiyle satın alınabilir. Pahalı muadillerine çarpıcı bir şekilde benzer bir tasarıma sahiptir ve sonsuz odaklama gibi seçenekler ve cihazda farklı ayarlamalar yapmak için bir altıgen anahtar ve küçük bir tornavida içerir. Bu cihaz aktif bir lens adaptörüdür, bu nedenle lens uyumluluğuna bağlı olarak odak ve iris gibi şeyler kameradan kontrol edilebilir. Bu ürünü 4K ile kullanmak için satın alabilirsiniz. Adaptörün kamera gövdesine oturması çok kolaydır. Lensin adaptöre takılması söz konusu olduğunda işler oldukça kolaylaşır. Etkiyi görmek için lensi fiziksel olarak hareket ettirmeniz gerekebilir ve lensin oldukça iyi sabitlendiğini görürüsünüz. Viltrox'un diğer hız arttırıcılar kadar keskin olduğunu gösteren birçok test var. Dolayısıyla, çok sayıda kritik iş yapıyorsanız, bu cihaza yatırım yapmak oldukça iyi bir fikir olabilir. Her zaman manuel olarak odaklanabilirsiniz ve EF-M2'yi GH5 gibi başka bir MFT kamerayla çalıştırmanız mümkündür. Otomatik odaklama işlevi bu tür kameralarla da oldukça iyi çalışır. Markanın lensleriyle beraber kullanıldığında oldukça verimlidir. Çünkü çoğu lens, durdurulduğunda dairesel bir şekli korumak için oldukça iyi bir iş çıkaran dokuz yuvarlak diyafram bıçağına sahiptir. 0,8 m'ye kadar odaklanarak maksimum 0,125x büyütme rakamı veya 85 mm lensler için minimum odakta bile görüntü kalitesi oldukça iyidir. Fiyat etiketinin önerdiğinden çok daha fazla premium hissettiren güzel yapılmış bir hızlandırıcı ve lensle son derece başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkün hale gelir.

Viltrox LED Işık Çekimlerinize Derinlik Aktıyor

Viltrox vl500t yuvarlak bicolor LED Işık ve LCD Ekranıyla çekimlerinizi daha düzgün hale getirebilirsiniz. Bu yumuşak, iki renkli LED ışık, doğru renk oluşturma için yüksek CRI 95, ayarlanabilir 3300 ila 5600K renk sıcaklığı,%20 ila 100 karartma ve maksimum 2000 lümen parlaklık özelliklerine sahiptir. VL-500T, yerleşik bir L serisi pil plakasına sahiptir ve ayrıca, ayrı olarak satılan bir Viltrox adaptör ile çalıştırılabilir. NP-750 pil kullanıldığında ışık tam parlaklıkta yaklaşık bir saat dayanabilir. Arka taraftaki parlak, okunması kolay LCD ekran, pilinizin durumunu, parlaklık yüzdesini ve renk sıcaklığını gösterir. Işıkla birlikte, ışığı bir kamera pabucu bağlantısına monte etmenizi sağlayan ayarlanabilir bir yuva adaptörü bulunur. 3300 - 5600K ayarlanabilir renk sıcaklığı size doğru bir esneklik sağlar ve doğru renk oluşturma için CRI 95 olarak derecelendirilmiştir. Dahili L serisi pil plakası; ayrı olarak satılan L serisi pil veya AC adaptörü ile çalıştırılabilir. Bu ışıkla beraber, otomatik odaklama, lensler çok daha verimli çalışır, çünkü otofokus geliştirmede ciddi sorunlar yaşayan üreticiler vardır. Her şeyden önce, odak motorunun kalitesi oldukça etkileyicidir. Odaklanma koşullarının çoğu altında hem hızlı hem de sessizdir ve zor ışık koşullarında büyük odak değişiklikleri nadiren yavaşlar. Neredeyse hiç ses çıkarmaz. Kaliteli odak izlenimi yaratmaya yardımcı olan çok yüksek sessizlik dereceleri sunar. Çeşitli mesafelerdeki portre çekimleri neredeyse tamamı drama olmadan mükemmel bir şekilde odaklanabilir. Manzara resimleri çekerken sorunla karşılaşmazsınız. Doğru alan derinliği sağlarken, ancak lens neye odaklanacağına karar verebilir ve hedefler arasında gidip gelmez. Hareketsiz fotoğraflar çekerken, merceğin objektif hedefe ulaştığında odaklamayı kilitler. Alan derinliğinin daha küçük olduğu daha büyük diyafram değerlerinde çekim yaparken lens genellikle mükemmeldir. Odaklamanın daha az zor olması gereken durumlarda manuel netleme seçeneğini kullanabileceğiniz lensler de mevcuttur.

Viltrox Tripod İle Titreşimsiz Çekimler

VT-01 Sıvı Kafasına sahip ağır hizmet Viltrox tripod tilt sıvı kafasına sahip üç bölümlü bir tripoddur. Tripod kafası yüksek taşıma kapasitesine sahiptir ve 1/4 "-20 ve 3/8" -16 vidalı kayar hızlı çıkarma plakası içerir. Düzgün hareketler sağlamak için tasarlanmıştır ve bir dengeleme sistemine ve yerleşik bir su terazisine sahiptir. 360 ° yatay ve + 90 ° / -75 ° dikey hareketler, herhangi bir açıdan çekim yapmanızı sağlarken, lastik at nalı ayakları, tripodun engebeli arazide sabit durmasını sağlar. Tripod, daha fazla kullanıcı rahatlığı için sıvı kafasının sol veya sağ tarafına takılan, açısal ayarlara sahip değiştirilebilir bir tava çubuğuna sahiptir. Tripod, güvenli ve kolay taşıma için yastıklı bir taşıma çantasıyla birlikte gelir. Statik video çekerken tutarsızlık yaşamayacağınız şekilde tasarlanmıştır. ILTROX VX-18M Profesyonel Tripod, spektrumun daha ağır tarafına düşen fotoğrafçılık ekipmanları için ağır hizmet tipi bir tripoddur. VILTROX VX-18M Profesyonel Tripodda yerleşik olan tasarım öğeleri ve özelliklerin tümü, ağır bir kamera kurulumuyla güvenli ve güvenli bir deneyim sağlamayı amaçlamaktadır. Bu modellerde özellikle ağır hizmet tipi kameralara uygun olmayan diğer yüksek kaliteli tripodlarda yaygın olarak bulunan unsurlar bulunur. Bu özelliklerden bazıları, herhangi bir uyumlu kameranın hızlı bir şekilde takılması ve çıkarılması için 360 derecelik panoramik bir montaj ve hızlı serbest bırakma tesisi içerir. Maksimum ağırlığı destekleyebilecek bir tripoda ihtiyaç duyan fotoğrafçılar, rekabeti geride bırakacak kaliteli yapıya ve özelliklere sahip olduğu için bu teçhizatı tercih edebilirler. Tripod, uzun menzilli yakınlaştırma lensleriyle kamera bölümündeki en büyük canavarlardan bazılarını desteklemekle kalmaz, aynı zamanda iç rahatlığı da sağlayabilir. Herhangi bir kamera ve lens kombinasyonunun ağırlığı altında bükülmeyen ve sahada veya stüdyoda kullanıldığında kolayca eğilmeyecek yüksek kaliteli alüminyumdan yapılmıştır. Bununla birlikte, tripod üretici tarafından test edilmiş ve onlar tarafından daha yüksek bir toplam ağırlığı desteklediği görülmüştür. Bu tripod, özellikle ağır hizmet için yapılmamış en iyi tripodların bazılarında bulunabilen birkaç özelliğe sahiptir. Tripod, net panoramik fotoğraflar için 360 derece panoramik montajın yanı sıra 90 derece öne ve 80 derece arkaya eğim aralığına sahiptir. Tripod, sönümleme başlığının altında bulunan 60 mm'lik bir taban plakasına da sahiptir. Bu 60 mm'lik kaseye, sönümleme kafası çıkarıldıktan sonra erişilebilmesine ve daha az ayarlama ile daha geniş bir fotoğraf ve videografi açısı aralığı sağlamasına olanak tanır.