Samyang Türkiye Yetkili Satıcısı

Samyang Türkiye Yetkili Satıcısı

Samyang

Samyang, T-mount için manuel odaklamalı tele lensler, aynalı lensler, tele zoom lensler ve SCV serisi lensler de sunar. Düşük maliyetli bir alternatif arayan film yapımcıları için fotoğraf ve sinema lensleri sunan marka, 1970'lerin başında faaliyete başladı ve 1979'da resmen adını Samyang Optical olarak değiştirdi. Samyang, yaklaşık 50 yıllık deneyime sahip ve uygun fiyatlarla kaliteli optikler sunmaya çalışan Güney Koreli bir lens üreticisidir. Ayrıca, farklı marka isimleri altında lens tedarik etmek için dünyanın dört bir yanındaki diğer şirketlerle ortaklık yapmaktadır. Marka, en çok uygun fiyatlı ürünleri ve özellikle çok çeşitli montaj seçenekleriyle sunulan manuel prime lensleriyle tanınır. Bu lenslerin birçoğunun tüm PASM çekim modlarını etkinleştiren elektronik parçalar ve vizördeki odak yardımını destekler. Daha genel kullanıma yönelik manuel odaklamalı lensler, tam çerçeve uyumlu optiklere ve kırpma sensörlü kameralar için bir dizi farklı modele ayrılmıştır. Bu ürün serileri, markanın kataloğunun önemli bir bölümünü oluşturur ve birçoğu kapsamlı montaj seçenekleri yelpazesinde mevcuttur. Farklı kamera sistemlerinin yalnızca kırpma sensörü gövdeleri içerdiği durumlarda bile, tam çerçeve uyumlu lenslerin çoğu için eksiksiz montaj seçenekleri bulunur. Geniş açılı, standart ve telefoto manuel odaklamalı lenslerin yanı sıra, ürün yelpazesindeki uzman optikler arasında makro ve kaydırmalı lensler bulunur. Marka ayrıca Samyang cine lens 35mm ve daha büyük boyutlarda sinema lensleri de üretiyor. Otofokus özellikli, birinci sınıf manuel, kırpma sensörü ve tam çerçeve manuel hatlarda en popüler lenslerden bazıları bu modelleri kapsar. DSLR'ler için tümü tam çerçeve uyumlu bir dizi "Premium Manuel Odaklama" optiği de sunar.

Samyang Lens ile Geniş Diyafram Derecesi

Çok yakın zamanlarda marka, piyasaya otomatik odaklamalı birincil lensler sunmaya başladı. Şu anda AF 14mm f / 2.8 FE'den AF 85mm f / 1.4 FE'ye kadar değişen toplamda dokuz farklı model bulunuyor. Her ikisi de RF montajlı sürümlerinde de mevcut. Samyang ayrıca EF ve F montaj seçeneklerinde 14 mm ve 85 mm otofokus lensler de üretiyor. Aynasız lensler daha farklı bir tasarıma sahiptir. Makul derecede kompakt ve hafif geniş diyafram derecesi f / 2,8 Namlu distorsiyonunda orta dereceli köşe keskinliği vadeder. Samyang 14mm, FE montajı için çok çeşitli otomatik odaklama seçenkleri sunarken, aynasız kameralar için AF 14mm, f / 2.8 uyumlu lensler de vardır, ancak bunlar daha farklı bir tasarıma sahiptir. Bir otofokus merceğinden beklediğiniz gibi, kamera gövdesinden diyaframı kontrol etmek için gerekli tüm elektronik parçalara sahiptir. Bu lenslerin, yapım kalitesi iyidir ve bu, sağlam yapı sayesinde hava sızdırmazlığına sahiptir. Bazı versiyonlar biraz daha kısa ve daha hafiftir. Çoğu ultra geniş lensde olduğu gibi, başlık bütünleşiktir, bu nedenle filtre bağlantı dişi bulunmza. Otomatik odaklama hızlıdır ve neredeyse sessizdir. Görüntü kalitesi çok iyidir ve çoğu zaman mükemmel keskinliktedir. 85mm f / 1.4, tam çerçeve kameralarda portre çekimi için daha klasik bir telefoto uzunluğu ve diyafram kombinasyonuna sahiptir. Marka ayrıca otomatik odaklamalı lensin farklı bir tasarımını yapar. Bu lens sınıfı için nispeten kompakt ve hafif olan FE montajlı sürüm, netleme halkası dışında yerleşik kontroller olmadan kullanılabilir. Bu, hızlı ve neredeyse sessiz kademeli motor, otofokus sistemine elektronik olarak bağlanmıştır. Optik yola dört yüksek kırılma indeksi öğesi ve bir ekstra düşük dağılım öğesinin dahil edilmesiyle hem keskinlik hem de bokeh kalitesi mükemmel hale gelir. İnanılmaz 130 derecelik görüş açısı, mükemmel yapı kalitesi ve hava sızdırmazlık, markanın ürünlerini muadillerinine göre daha kullanışlı yapar. Samyang 8mm lensi şaşırtıcı derecede geniş açılıdır ve tam çerçeve bir kamerada 130 derecelik bir görüş açısı sağlar.

Farklı Makinelere Uyumlu Samyang Lensler

Markanın ürünleri, piyasadaki diğer tüm doğrusal lenslere birçok açıdan üstünlük sağlar. Bu lenseler, metal bir gövde ve montaj plakası ve özellikle dokunsal kauçuk kaplı odak halkasıyla üretilmiştir. 50 megapiksel fotoğraflardan ve 8K video çekiminden en iyi şekilde yararlanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede, mükemmel bir keskinlik elde etmeniz kolaylaşır. Samyang’ın ana akım manuel odaklamalı lenslerinin dışında, diyafram açıklığını kamera gövdesinden ayarlamak için gerekli elektronik parçaları içeren lensler de bulunur. Böylece tüm PASM modlarında çekim yapabilirsiniz. Odak mesafesi ölçeği kullanışlıdır, ancak diğer lenslerinde olduğu gibi, alan derinliği belirteçleri yoktur. Mükemmel netlik ultra dar alan derinliği sunar. Samyang 24mm lens hem EF hem de F montaj seçeneklerinde mevcuttur. Örnek olarak Samyang Af 24Mm F/2.8 Fe Lens verilebilir. Otomatik netlemesi sayesinde önemli pozları rahat bir şekilde netlemenizi sağlamaktadır. Yüksek çözünürlüğü ise gün içinde fotoğraf çekmekten kendini alamayanlar için kusursuz bir özellik olarak bulunmaktadır. Samyang 35mm, özellikle baş ve omuz portre çekimleri için uygundur. Düzgün hareketli odak halkası geniş montaj seçenekleri sunar. 35 mm sabit eşi gibi, 50 mm lens de aynı geniş montaj seçenekleri dizisinde mevcuttur. DSLR'lerin vizör görüntüsü, daha dar diyafram ayarlarında giderek koyulaşır. Fiziksel olarak 35 mm lensten biraz daha kısadır ve benzer şekilde boyut ve ağırlık farklı montaj seçeneklerine göre değişir. Lens, tam çerçeve gövdelerde standart olarak kullanıldığında çok iyi bir kullanım ve görüntü kalitesine sahiptir ve ayrıca etkili odak uzaklığının APS-C için 75 mm ila 100 mm arasında değiştiği kırpma sensörü gövdelerinde portre çekimi için iyi bir seçimdir. Geniş f, 1,4 diyafram değeri yine portre için harikadır. Bu tamamen manuel lens, en yeni, yüksek teknoloji ürünü makineler ve tam çerçeve kameralar için tasarlanmıştır. Manuel odaklamanın yanı sıra, diyaframı kamera gövdesinden ayarlayamazsınız, bu nedenle lensin kendisindeki kontrol halkasını kullanmanız gerekir. Diğer manuel lenslerde olduğu gibi, aynasız kameraların elektronik vizörlerinde ve arka ekranlarında odak zirveye sahip bir ekranın mevcudiyeti, hassas manuel odaklamaya yardımcı olur. Ayarlar menüsünde CPU Olmayan objektif verilerini girerseniz farklıfotoğraf makinelerinde kullanılabilir. Kullanması eğlenceli bir lens olmasına karşın, fiyatına göre çok uygun ve etkileyici bir görüntü kalitesi sunmaktadır. Bir diğer uyumlu lenslerden Samyang 12mm f2.8 ED AS NCS Fisheye Lens birçok makineye uyumlu olarak çalışabilmesi sayesinde ilgi gören lenslerden bir tanesidir. 530 gram ağırlığa sahip olan lens, aynı zamanda 7 diyafram bıçağına sahiptir.

Samyang Cine Lens ile 4k Kalitesinde Çekimler

Tam kare aynasız kameralar için tasarlanan modeller, şu anda otomatik odaklama çizgisinde üç odak uzaklığı taşıyor. Her birinde asferik bir lens, hızlı ve güvenilir otomatik odaklama için bir ultrasonik motor ve sapmayı ve gereksiz ışık dağılımını en aza indirmek için ultra çoklu kaplama bulunur. Lensler, metal temas noktalarına sahip plastik içerisine yerleştirilmiştir. 7,5 mm balık gözünden 300 mm'ye kadar manuel odak hattında APS-C veya tam kare sensörler için seçim yapabileceğiniz bir dizi odak uzaklığına sahiptir. Lense bağlı olarak, farklı makinelere montaj seçenekleri vardır. 2017'nin başlarında tanıtılan XP Premium serisi, 8K'ya kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar için tasarlanmıştır. Lensler sinemadan çok durağan görüntüler için üretildi, ancak birçok markanın modelleriyle uyumludurlar. EF yuvasının elektronik açıklığı tarafından kontrol edildiği için manuel diyafram açıklığı kontrolü veya odaklanma için ayrı işaretçileri yoktur. Lensler, bozulmayı ve sapmaları azaltmak için asferik lens elemanlarına sahiptir. Gövde, yumuşak ve tereyağlı bir his için alüminyum alaşımlı metal bir muhafazadan yapılmıştır. Samyang cine lens set, çift odaklamalı tam kare (24 x 35 mm) 4K + çekim ve sağlam bir mekanik hisle oluşturulmuş iris ölçekleri sunan sinema lensleridir. Her odak uzaklığı, odak ve diyafram halkaları için standartlaştırılmış konumlara, takip odaklama için tıklaması kaldırılmış dişli halkalarına ve tutarlı 114 mm ön çapa sahiptir. Bunlar değiştirilmiş sabit lensler değildir. Cine serisine kıyasla, Xeen üzerindeki muhafaza daha sağlamdır ve alüminyum metalden yapılmıştır. Her sinema lensi, katı kontrast ve parlamayı önleme için X-Coating teknolojisine sahiptir ve fabrika standardına göre renklerle eşleştirilir. Lensler PL, EF, F, E ve MFT yuvalarında mevcuttur. 1.4 Samyang cine lens iristeki tıklama duraklarını ortadan kaldıran, kesintisiz 32 adımlı dişliler, 80 mm ön halka ve 77 mm filtre dişi ekleyen Cine-Mod ile manuel odak primerleri sunmaya başladı. Cine-Mod sayesinde dikkat çeken çok sayıda SKU'yu taşıyordu. Cine serisi, standart 32 adımlı dişliler, tıklama gerektirmeyen iris halkası ve T-stoplar eklenerek ortaya çıkıt.

Mini Samyang Lens ile Kolay Taşınabilirlik

Marka çok makul bir fiyat seviyesinde mükemmel performansa sahip lensler üretiyor. İyi üretilmiş, yüksek düzeyde keskinlik sağlayan, pürüzsüz bir bokeh efektiyle birleştirir. Bu portre için idealdir ve geniş açık lens aynı zamanda portreler için ideal bir iyileştirme olabilecek hoş, ince bir vinyet efekti sunar. Herhangi Samyang 135mm sadece portre çekimi değil, diğer birçok amaç için kullanılabilir ve burada mimari çekimler, sokak fotoğrafçılığı, manzaralar, yakın alan sporları, hatta düşük ışık için neredeyse mükemmel doğrusal bir mercektir. Hava şartlarına karşı dirençlidir, bu nedenle kötü havanın getirebileceği özel, canlı renkleri yakalamak için bu geniş, hızlı diyafram açıklığıyla yağmurun altında durmakta bir sakınca yoktur. Samyang cine lens 24mmve 35 mm boyutları göz önüne alındığında beklenmedik bir performansla paranızın tam karşılığını almanızı salar. Otomatik netlemede doğru şekilde kilitlenmeyi da başarır. Bir lens üreticisi olarak, manuel odaklamalı üçüncü taraf sabit lensler yapmak nispeten basittir, fakat otomatik odaklama ile üçüncü taraf sabit lensler oluşturmak cesur bir harekettir. Kısacası bu iki lens, boyutları ve ağırlıklarının önerdiğinden çok daha iyi performans sunar. Bu faktörlere ek olarak, hafif seyahat etmeyi seven biriyseniz, özellikle bu iki lens kadar küçük bir ürünü paketleyebilmek çok daha basittir. Neredeyse aynı derecede ince ve önemli ölçüde daha hafif olduğunu keşfetmekten sizin için avantajlı olabilir. Ayrıca toza karşı iyi performans gösterebilirler. Bu lensler, bir buçuk inçten daha kısa 93 gram ağırlığındadır. Bu makininizin toplam ağırlığının oldukça düşük olacağı anlamına gelir. Her ikisi de, plastik iç kısımlarına rağmen diğer plastik lenslere kıyasla çok daha hoş bir his veren ince bir alüminyum kabuğa sahiptir. Sessiz bir deklanşörle birleştiğinde, bu minik lens, tam çerçeve bir makineye bile taşınabilirlik kazandırır. Bu lenslerikameraya eklemek, lens kapağı eklemekten çok farklı değil. Yani maliyet için kaliteden ödün veren küçük ve eğlenceli bir lens olmanın çok daha ötesindedir.

Samyang ile Geniş Açılı fotoğraflar

Daha ufak boyutlu lenslerde, bileşenlerinin kalitesinden değil boyutlardan ödün verildiği için, fiyat ve performans eğrisi çok düzgündür. BU maliyete bu kalitede bir diyafram açıklığı sunmak gerçekten başarılı bir tasarım anlayışının eseridir. Samyang cine lens 50mm, f / 1.8 gibi bir lensle birleştirilmesi gereken bütçe lensler değildir. Uçtan uca keskinliğin tamamen açıktır, ancak çok hafif ve yine inanılmaz derecede küçük olan cam sağlam bir performans sağlar. Otomatik odaklama, 50 mm f / 1,8 lensiyle, kıyaslanacak kadar iyidir. Sokak fotoğrafçılığı durumlarında geniş bir otomatik netleme alanıyla çekim yaparken her iki lens de doğru kareler yakalamanıza yardımcı olur. Samyang 50mm F/1.2 AS UMC CS Lens modelinden bahsetmek gerekirse küçük sensörlü aynasız makineler için tasarlanmış bir lens olarak müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Çok hızlı diyaframa sahip olmasına rağmen mükemmel boyutlara sahip olan lens uygun ağırlığı sayesinde taşınabilir bir özelliğe sahip olmaktadır. Daha pahalı lenslerle önemli ölçüde daha yüksek performans verebilir. Tamamen açık çekim yaparken iki lens arasındaki keskinlik gözle görülür şekilde farklılık gösterir. 35 mm odak uzaklığı hem boyut hem de keskin görüntüler oluşturma yeteneği açısından gözleme formatına özellikle iyi bir şekilde katkıda bulunur ve daha geniş olan kardeşine kıyasla daha iyi performanslar gösterebilir. 24 mm yumuşak geniş açık, 35 mm ile karşılaştırıldığında biraz daha basit kalabilir, ancak bu daha çok çıtayı oldukça yüksek tutan 35 mm'nin performansının bir sonucudur. 24 mm'nin f / 2,8'deki karşılaştırmalı yumuşaklığı, bu lensin ne kadar başarılı olduğunu gölgelemez. Böylesine geniş bir açı ile, kayda değer bir ayrım oluşturmak için önemli ölçüde daha büyük bir maksimum diyafram açıklığına ihtiyacınız var, bu yüzden en azından keskin sonuçlar elde etmeniz normaldir. 24mm f / 2.8. Daha geniş diyafram açıklıklarında da oldukça keskindir, bu böyle küçük bir lens için oldukça iyi bir performans sergilediği anlamına gelir. Bir mimarlık meraklısıysanız geniş açılı zoom'umu kullanmadan etkileyici bazı binalara bakmak isteyebilirsiniz. 24 mm'yi bu açıdan da verimli şekilde kullanmanız mümkün. Ek olarak, biraz daha geniş çekim yapmak istediğinizde Samyang cine lens seti tercih ederek farklı lens tiplerini kullanmanız mümkün hale gelir.

Samyang Lens Profesyonel Çekimler Yapmanıza Olanak Sağlar

Kimi durumlarda daha geniş diyafram açıklıkları kullanmayı tercih etmeyebilirsiniz. Ancak düşük ışık koşullarında belli ölçüde esnekliğe ihtiyacınız olabilir. Samyang cine lens 14mm, biraz daha ufak olmasına rağmen mimari çekim için güzel bir genişlik sağlar. 35 mm ve 14 mm lensler de dahil olmak üzere, hepsi belli ölçüde profesyonel çekimler için kullanılabilir. Hafif ve hızlı olmalarına karşın, size yüksek diyafram genişliği ve geniş açıda çekim yapma imkanı sunarlar. Bunun dışında sosyal medya ya da vilog çekimleri için ideal çözümlerdir. 24 mm'lik versiyon sizin süper net sonuçlar veren güzel bir geniş açılı lensle çekim yapacağınız anlamına gelir. Çanta da kolayca taşınır ve makinenizi hantal bir hale getirmez. Bu yükünüzün az olması gereken günlerde iyi bir alternatiftir ve harika bir vlog lensi olabilir. Gelişmekte olan bir içerik yaratıcısıysanız ve küçük tam çerçeve makinenizi bir yürüyüş ve konuş vlog kurulumuna nasıl dönüştüreceğinizi düşünüyorsanız, inanılmaz derecede hafif olan makul derecede geniş bir diyafram açıklığına sahip geniş açılı bu lens idealdir ve nispeten uygun fiyatlı bir çözümdür Samyang Türkiye aracılığı ile satın alacağınız tüm lesnler parlak güneş ışığı sırasında vlog çekerken daha büyük diyafram açıklıkları denemek ve elde etmenize olanak sağlar. ND filtresi gibi çok çeşitli filtre seçeneklerine izin veren bir dişe sahiptir. 24 mm ince bir lens siperine sahiptir ve bu biraz daha büyük lens için muhtemelen küçük bir korumadan fazlasını sağlar. Her lens, kendi oldukça sevimli kapaklı taşıma çantasıyla birlikte paketlenmiştir. İlk başta, onları kullanmayacağınızı düşünseniz de, kamera çantası almadığınız günler için gerçekten yararlı olduklarını kanıtlarlar. Markanın ele aldığı bir başka önemli konu da, müşteri deneyimidir. Her bir lens, kalite kontrol ekibi direktöründen imzalı bir notla birlikte gelir. Bu lenslerin keskinliğinin mükemmel olmasını sağlar.