Rode Türkiye Yetkili Satıcısı

Rode Türkiye Yetkili Satıcısı

Rode

Farklı amaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz modelini elde edebileceğiniz çeşitli mikrofonları, alanında bir numara olma gururunu taşıyan Fotograium online alışveriş platformundan kolayca bulabileceksiniz. İri ve yünlü tasarımlı olanlardan çok daha küçük bir tarzda oluşturulmuş olan çeşitlerine kadar en iyi mikrofon modellerini bünyesinde barındıran bir platform olarak Fotografium, sizlere Rode markasının en şık mikrofon tasarımlarını bütün ayrıntıları ile tanıtacaktır. Satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden tutun, ne tür bir mikrofonun hangi alan üzerinde kullanımının daha faydalı olacağına kadar sizlere ekstra açıklamalarda da bulunacak olan bu platform, bütçenize en uygun olan en ekonomik modellerinden en lüks tasarımlarına kadar birbirinden şık çeşitleri sizlere sunacaktır. Bu kapsamlar dışında, aklınızda gereksinim duymakta olduğunuz bir soru olacaksa dahi hiç zahmete ve strese girmeden sitede yer alan canlı destek bölümünden anında bilgi edinebilir ve nihai kararınızı verebilirsiniz. 12 yıldır en kapsamlı hizmetleri pratik bir şekilde sizlere kazandırmayı amaçlayarak ilerlemekte olan Fotografium, istikrarlı bir şekilde sürdürmekte olduğu çalışmalarında asla bir hataya yer vermeden, ürünlerinde satıştan ziyade faydayı misyon edinerek gelişmeyi başarmıştır. Vizyon olarak en kaliteli ve kullanışlı ürün çeşitleri ile sizleri buluşturmayı hedeflemesi ile toplumun fotoğrafçılık ve video alanlarında nitelikli bilgiler ile faaliyetlerde bulunarak sanat üretmelerine en büyük katkıları sunmuştur ve hala da başarıyla, çizgisinden şaşmadan hizmetlerini devam ettirebilmekte olan bir platformdur. Kendi alanında dünyanın en küçük kablosuz mikrofonlarından olan Rode Wireless Go olağanüstü özellikleri ile şaşırtıcı performanslar sağlamaktadır. Parlak ve bilgilendirici ekranı sayesinde kolay kullanıma sahiptir. Marka, müşterilerine her alanda kaliteli hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Rode Videomic Ürünleri İle Eğlenceli İçerikler Üretmeye Koyulun

Sizlere mükemmel faydalar kazandırmayı amaçlayan mikrofon modellerinden bir tanesi olan Rode Videomic ME-L mikrofon modelleri, Apple iPhone ve iPad için tasarlanmış (Lighting Port'lu) özel uyumlu çeşitlerden bir tanesidir. Silindir biçiminde tekli dürbünü andırır şık bir tasarımı bulunan bu mikrofonlar, alt kısmında yer alan telefon şarj aletine benzer giriş bölümü ile cihazınıza bağlanabilmektedirler. 3.5 mm kulaklık çıkış bölümü de bulunan bu tasarımlar, yanında rüzgarlık ile birlikte beğeninize sunulmaktadırlar. Direct Monitoring özellikleri, Reporter yazılımı ile Firmware güncelleyebilme fonksiyonları ve Garageband, Camera uygulaması gibi diğer programlar ile de tam uyumlu olan bu mikrofonlar, tam anlamıyla eşsiz modeller olduklarını sizlere kolaylıkla kanıtlayabilmektedirler. Bu modeller, video kaydı almanız esnasında en üst kalitede ses kaydı yapmanızı sağlayacaklardır. Lighting bağlantılı iPhone ve iPad'ler için yüksek kaliteli bir mikrofon türü olmaları ile emsalleri arasından ne kadar efektif bir model olmalarını gösterebilmeleri ile rahatlıkla sıyrılabilmektedirler. Nitelikli bir biçimde oluşturulmuş olan akustik tasarımları sayesinde bu mikrofonlar, çevreden gelen her türlü sesi en aza indirgeyerek, yalnızca yöneltilmekte olduğu bölgedeki sesleri almasıyla yapılmakta olan ses kayıt işlemlerinin etkili bir biçimde anlaşılabilir seviyede, oldukça temiz bir şekilde olmasını sağlamaktadırlar. Üzerinde mevcut olan 3.5 mm kulaklık çıkışı ile kayıt esnasında dinleme de yapılabilmektedir. Ayrıca rüzgarlığı için özel üretilmiş olan kolayca ve sağlam bir şekilde oturtabilme olanağı sağlayan yapısı ile tüylü rüzgarlığı pratik bir şekilde kullanabilecek ve rüzgarlı ortamlarda gürültüyü kolayca indirgeyebileceksiniz. Bu mikrofonlar, iOS 11 ve üstü işletim sistemlerinde çalışan her türlü Apple iOS cihazları ile kusursuz uygunluk gösterebilmektedirler. Bu modellerin teknik özelliklerini kısaca sıralayacak olursak, Akustik Prensip: Pressure Gradient Electret Condenser ve Polar patern: Cardioid özelliklerinde, Frekans cevabı 20 Hz - 20.000 Hz aralığında olan ürünler olmakta olup, bu mikrofonların işaret/gürültü oranıları ise 74.5 dB seviyesinde olmaktadır. Ayrıca eşdeğer gürültü oranı da 19.5 dBA SPL (as per IEC651) olmaktadır. Bu mikrofonların maksimum SPL’leri 115 dB SPL (1kHz @ 1m) ve güç gereksinimleri ise belirttiğimiz üzere iOS cihaz üzerindendir.

Rode Videomic Pro İle Ayrıntılı Kullanım İmkânlarını Yakından Tanıyın

Telefonunuza taktığınızda mükemmel bir estetikte uyum da gösterdiğini fark edeceğiniz bu mikrofonlar, sizlere her ortamda pratik kullanım deneyimleri ile zaman kaybetmeksizin çalışma fırsatları oluşturmaktadırlar. Bu mikrofonların çıkış bağlantıları Lighting, 3.5" TRS ve analog çıkışları da 3.5mm TRS kulaklık çıkışıdır. Aynı andaki giriş / çıkış sayıları ise 1 giriş / 2 çıkış şeklindedir. Örnekleme 44.1/48 kHz olmakta olup, bit derinlikleri 24-bit olmaktadır. Güç kaynakları gerektirmeyen yapıları mevcuttur ve toplamda 28 gr ağırlığa sahip ürünlerdir. Son olarak da bu mikrofonların boyutları ise 73.5 x 20.2 x 25.7 mm şeklindedir. Rode markasının bu Videomic mikrofonlarına uyumlu rüzgârlık ürünlerine örnek olarak ise Rode’un klasik ve şık rüzgarlık ürünlerini söyleyebiliriz. Bu klasik ve şık rüzgârlıklar ayrıca markanın daha başka mikrofonları ile de uyum sağlayabilen üstün yapılı tasarımlara sahip ürünlerindendir. Rode Videomic pro mikrofon ürünlerinden olan stereo tip, X/Y kondansatör mikrofon çeşitleri ise, benzer kalitelere sahip üstün nitelikli bir başka mikrofon modeli olmaktadır. Broadcast kalitesi mükemmel olan, alüminyum gövdeli bu tasarımlar, 9V pille çalışma performansı sergilemekte olan modellerdir. Entegre wind-shield ve kamera shoe-mount artıları da bulunmakta olan bu ürünlerde Low Noise devre tasarımı bulunmaktadır. Rode markasının bu stereo Videomic Pro ürünleri, yıllar önce piyasaya çıkması ile beraber sağladığı faydalarla bir standart oluşturmuş ürünlerdir. Orijinal Stereo Videomic'in başarısını sürdüren DSLR'lar için özel olarak tasarlanmış modellerdir. Bu ürünler, video fotoğrafçıların gerçekçi bir sahne yaratabilmek için gerek duyabilecekleri özellikleri kendinde bulundurmaktadır. Şaşırtıcı etkiyi elde etmenize yarayacak olan atmosferik ambiyans ile müzik kayıtları için de ideal olan bu kaliteli mikrofon çeşitleri sizlere arzu ettiğinizin ötesinde yardımlar sağlayacak modellerdir. Rode markasının Videomic Stereo Pro ürünlerinin ses emici özellikleri sizlere maksimum faydayı sağlamak üzere geliştirilmişlerdir. Şok emicileri sayesinde titreşim ve mekanik kullanımdan kaynaklı gürültüler izole edilebilmekte olup, sonuç olarak da temiz bir kayıt alınabilme durumu mümkün kılınmaktadır. Bu ürünler arasından müşteri memnuniyeti yüksek olan Rode Videomic Pro Plus Shotgun modeli alçak frekanslı sesleri filtreleyebilmektedir. Sahip olduğu “Safety Channel” özelliği sayesinde beklenmeyen ses patlamaları esnasında clip oluşmasını engellemektedir. Bu ürünler sağladığı özellikler bazında fiyat farklılıklarına sahip olmaktadır. SRode Videomic Pro fiyat durumu, standart ürünler ile kıyaslandıklarında bedel olarak kalitesine göre oldukça uygun bir fark da göstermektedir.

En Kusursuz Sanat İçerikleriniz İçin Rode Videomic Mikrofon

Daha bahsedilebilecek birçok ayrıntıyı kendisinde bulunduran bu modeller, ayrıca mükemmel seviyede bir akustik yalıtımı meydana getiren hafif ve sağlam ses kablolarına da sahiptirler. Bu kablolar, klasik ses kablolarından çok daha az derecede bir ses kaybı oluşturmakta olan ürünlerdir. Bu mikrofonlar, en pürüzsüz kayıtları sağlayabilmeniz açısında incelikle düşünülmüş ayrıntılara sahip ürün modellerinden biridir. Bu ürünlerin EQ ayarları ise oldukça anlaşılır bir sisteme sahiptir. EQ ayarı için ise, pratik bir kullanım deneyimi elde edilmek üzere tasarlanmış olan cihazın arka kısmındaki paneline bakabilirsiniz. Aynı şekilde güç ayarları da bu kısımda yer almaktadır. Tam tamına 75 Hz'lik yüksek bir geçirgen filtresiyle klima gibi, trafik gürültüsü gibi benzeri çeşitli istenmeyen harici sesleri ve gürültü kaynaklarını filtrelemekte etkili işlemler sunabilmektedir. Aynı zamanda tiz ve detay ayarlamalarını sorunsuzca sağlayabilirsiniz. Bu tasarımlar ile ayrıca videolarınız için özel ayarlar da yapabilmeniz mümkündür. Bu ürünler ile yapabileceğiniz bir başka mükemmel işlem ise, -10 db. PAD düğmesi aracılığıyla mikrofonun hassasiyetini düşürebilir, bu sayede canlı bir konser kaydı veya spor karşılaşmalarına benzer yüksek ses içeren kaynakları distorsiyona girmeden kolaylıkla kayıtta bulunabilirsiniz. Bu teknolojiler, +20 db. seviye boost düğmesi sayesinde DSLR kameralardan daha da yüksek derecede nitelikli kayıt alabilmenizi mümkün hale getirmektedir. Daha düşük dip gürültüsü ile temiz ses elde edebilmenize olanaklar sunan özellikleri ile bu modeller, profesyonel seviyede işlem yapabilmenize en uygun zemini oluşturabilmektedir. Teknik özelliklerini kısaca sıralayacak olursak Rode Videomic mikrofon stereo Pro ürünleri, X/Y kondansatör mikrofon çeşitleridirler. Braoadcast kalitesi eşsiz olan ve alüminyum gövdeli bu tasarımlar, 9V pille çalışma özelliği gösteren bir başka modeldirler. Ayrıca line in / mikrofon girişi olan dijital video kameralar ile uyumlu da olan bu ürünlerin frekans cevabı 40Hz-20kHz aralığındadır. Güç gereksinimleri 9V DC alkalin pil ile olmaktadır ve Çıkış empedansı ise 200 ohm’dur. Sinyal/gürültü seviyesi 73dB ve eşdeğer gürültü ise 20dBA seviyededir. Bütün bu nitelikleri bünyesinde toplayan bu mikrofon modelleri, sizlere en eşsiz kullanım deneyimlerini kolaylıkla yaşatacaklardır.

Rode Videomic Go İle Hafif ve Pratik Kullanım

Fotografium platformu üzerinden bu markaya ait daha pek çok ürün çeşidini bulabilmeniz mümkündür. Sizlere en iyi markaların en nitelikli ürünlerini bütün ayrıntıları ile açıklama görevini de üstlenen bu online alışveriş sitesinde en çok beğeneceğiniz ürünlerden bir tanesi de Rode Videomic Go mikrofon modelleri olacaktır. Bu mikrofon çeşitleri ise 3.5" jack çıkışına sahip, 79 mm Y x 73 mm G x 167 mm D ebatlarında, 73 gr ağırlığında ve 100Hz - 16k Hz frekans aralığında mikrofon modelleridir. Oldukça kompakt bir tasarımları bulunan bu ürünler, sizlere hiçbir zahmet yaşatmadan, pürüzsüz ve yönel bir ses olanağı sunmaktadırlar. Bu ürünler, kameranın önünden gelen sesleri alarak etraftan gelebilecek rahatsız edici olası sesleri izole edebilmektedirler. Rycote Lyre shock mount özelliği sayesinde ise kullanım esnasında meydana gelebilecek çarpma veya titreşim seslerini de yalıtarak yapmakta olduğunuz kayıtların kusursuz oluşmasını sağlamaktadır. Thermo plastikten üretilmiş olan bu tasarımlar, sıradan elastik ürünlere oran ile daha iyi derecede bir akustik süspansiyon sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, sarkma yapısının bozulması olasılığı da çok daha düşüktür. Bu ürünlerin üzerinde herhangi bir düğme bulunmamaktadır. Çalışması için gereken gücü ise kameranızın harici mikrofon girişi vasıtasıyla elde etmektedir. Bu ürünler ile herhangi bir pile kesinlikle ihtiyaç duymamaktasınız. Özelliklerini sıralayarak görecek olursak, akustik prensibi line gradient olup, aktif elektroniği ise, bipolar çıkış tamponlu JFET empedans dönüştürücü olmaktadır. Yönel pattern’i super cardioid ve kapsülü ise 1/2" olmaktadır. Frekans aralığını yukarıda belirtmiş olduğumuz bu ürünlerin eşdeğer gürültü seviyesi ise 34 dB-A şeklindedir. Maximum SPL 120dB SPL (@ 1kHz, 1% THD into 1KΩ load) ve hassasiyeti ise -35.0dB re 1 Volt/Pascal (18.80mV @ 94 db. SPL) +/- 2 db. @ 1kHz şeklinde olacak biçimde üretilmiştir. Bir bu ürün kadar donanımlı özelliklere sahip diğer bir model de Rode Caster Pro mikrofon modelleridir. Broadcast kalitesinde sound özelliği içeren bu tasarımlar, yüksek çıkışlı dinamik kapsülleriyle, düşük gürültü için dâhili shock mount sistemiyle sizlere eşsiz deneyimler sunabilecek bir başka nitelikli mikrofonlardır.

Rode Rodecaster Pro İle Oldukça Havalı Ses Deneyimleri Yaşayacaksınız

Dâhili pop-filtre özellikleri de bulunan bu Rode Rodecaster Pro ürün modelleri, akustik Prensibi dinamik olan, 695 gr ağırlığına sahip modellerdir. Bu mikrofonlar ile özellikle broadcast ortamında yapılan vokal performansları, orijinalliğini kaybetmeden yansıtılabilmeleri görevi için geliştirilmiş tasarımlardır. İnsan sesine göre tasarlanmış olan frekans cevabı ve dar kutup yapıları ile bu ürünler, ortam seslerini engellemek suretiyle en başarılı çalışma performansı sunabilmekte olan bir modeldir. Sağlam bir mikrofona ihtiyaç duyduğunuz takdirde bu model, sizlerin arzularını kolaylıkla karşılayabilecek niteliklere sahiptir. Yüksek çıkışlı dinamik kapsülünün yanı sıra bir başka etkili özelliği ise, balanslı, düşük empedanslı çıkış özelliğinin olmasıdır. Bu ürünlerde bir de düşük gürültü için dâhili shock mount sistemi bulunmaktadır. Avustralya’da tasarlanarak üretilen bu sağlam ve dayanıklı metal gövdeye sahip mikrofonlar, oldukça şık ve karizmatik bir görüntüye sahip modellerden bir tanesidir. Türü kardioid ve frekans cevabı ise 75 Hz – 18 kHz olan bu tasarımların çıkış empedansları 320 ohm ve hassasiyetleri ise -56 Db re 1 Volt/Pascal (1.6 Mv @ 94 Db SPL)+/-2 Db @ 1 kHz şeklindedir. Yukarıda ağırlığından söz etmiş olduğumuz bu ürünlerin boyutları ise, 214 mm Y x 53 mm G x 53 mm D şeklinde olmaktadır. Rode NT1-A Mikrofon modelleri ise benzer fonksiyonları bulabileceğiniz ancak çok başka bir tarzda üretilmiş olan sıra dışı modellerden birisi olmaktadır. Altın kaplama membranlı ve altın kaplama konektörleri olan bu mikrofon modelleri, Rode markasının full frekans cevabı olan çeşitlerinden bir tanesidirler. Güç gereksinimleri P48, P24 phantom olan ve çıkış empedansları ise 100 ohm olan 820 gr ağırlığındaki bu tasarımlar, markanın en son tasarım harikalarındandır. Ayrıca günümüzün gürültü oranı en düşük stüdyo mikrofonlarından da bir tanesidir. İnanılmaz derecede düşük olan distorsiyonları bulunan ve oldukça da yüksek SPL kapasitesi ve genişletilmiş dinamik alan nitelikleri ile üst seviyede titizlik gerektiren dijital kayıt uygulamalarında en çok faydayı elde edebileceğiniz ürün çeşitlerindendir. Akustik prensipleri polarize 25 mm kondansatör olan bu tasarımlar, gerçek birer kondansatör mikrofon modelleridirler. Bu modellere ek olarak Rode NT-USB Mikrofon ürününü de incelemek gerekmektedir. Bu ürün ultra düşük gürültü özelliğine sahip olması sayesinde arka plandaki gürültü kirliliğini kayıt esnasında minimuma indirgemektedir. Mikrofon üzerinde bulunan miks kontrolü sayesinde dilediğiniz şekilde miksinizi ayarlayabilirsiniz.

Rode NT-2 Çeşitlerinin Geliştirilmiş Özel Mikrofonları

NT-1 çeşitlerinin geliştirilmiş versiyonları olan NT-1-A mikrofonlar ile ilgili olarak, ayrıca bipolar çıkış tamponlu J-FET empedans dönüştürücü devrelerinin de olduğunu söyleyebiliriz. 20 Hz – 20 kHz frekans cevabı olan bu tasarımların türü, diğer pek çok modelde olduğu gibi kardioid olmaktadır. 100 ohm çıkış empedansı ve -31.9dB 1V/Pascal (25mV @94dB SPL) +/-2dB hassasiyeti bulunan bu modellerin eşdeğer gürültü seviyeleri ise 5 dBA SPL (IEC651, IEC268-15'e göre) olmaktadır. Maksimum çıkışları > +13.7dBu (@ %1 THD) ve dinamik alanları ise 132dB (IEC651, IEC268-15'e göre) olup, maksimum SPL’leri de 137dB (@ %1 THD) şeklindedir. Sinyal/gürültü derecelerini de belirtecek olursak > 88dB (1 kHz rel 1 Pa; IEC651, IEC268-15'e göre) olup, güç gereksinimi için de P48, P24 phantom olduklarını söyleyebiliriz. 325 gr mikrofon ağırlıkları bulunan ve bu tasarımların toplam ağırlıkları ise 820 gr olmaktadır. 50mm çap / 190mm uzunluk olan boyutları ile bu modeller, oldukça kullanışlı ve kaliteli ürün çeşitlerinden bir tanesidirler. Bir diğer oldukça hoş bir estetiğe sahip olan modeller ise, Rode NT-2 ürünlerinin geliştirilmiş çeşitleri olan NT2-A mikrofonlardır. Bu geliştirilmiş olan modelde, yeni tasarlanmış 1 inçlik bir kapsül uygulanmıştır. Bu yeni kapsül ile NT2-A çok daha etkili bir dinamik elde etmiştir. Mikrofon, ister Figure 8 olarak, isterseniz de kardioid veya omni olarak kullanılabilmektedir. Özelliklerinden kısaca söz edecek olursak, 1" diyafram kapsülü, altın serpiştirme çift 5 um olmaktadır. Yüzde yüz Avustralya üretimi olan bu modellerin 3 seçmeli yüksek geçirgen filtresi Flat, 80Hz, 40Hz şeklindedir. 3 seçmeli pad’leri ise 0, -5, -10 dB şeklinde olmaktadır. Bu çeşitler, ultra düşük gürültü özelliği bulunan transformatörsüz tasarımlara sahip ürünlerdir. Polarize 25 mm çift diyafram akustik prensipleri bulunan bu çeşitlerin türü multidir. 200 ohm çıkış empedansında ve 20Hz - 20kHz frekans cevabında üretimlerdir. Ampli dinamik alanları 140 dB (IEC651, IEC268-15'e göre) olan bu ürünler ve daha da fazlası hakkında daha fazla faydalı bilgi edinmek isterseniz, dilediğiniz zaman Fotografium üzerinden incelemelerde bulunabilirsiniz.