Godox Türkiye Yetkili Satıcısı

Godox

Godox Türkiye Yetkili Satıcısı

Godox

1993 yılında kurulan Godox, ürün Ar-Ge, tasarım, üretim ve satış ile entegre kapsamlı bir fotoğrafçılık girişimidir. Misyonumu, müşterilerine rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunmaktır. Godox, stüdyo flaşı ve taşınabilir güç çevirici, dış mekan flaşları, sürekli aydınlatma, stüdyo flaş aksesuarları, kamera flaşları, makro aydınlatma, hızlı güç paketi, kamera flaş aksesuarları, flaş tetikleme ve kontrol sistemi ve diğerlerini içeren eksiksiz bir stüdyo fotoğrafçılığı ekipmanı sunar. Yılların üretim deneyimine dayanan Marka, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Güneydoğu ve Doğu Asya, Avustralya, Orta Doğu ve Güney Afrika'ya ürün ihraç etmektedir. Güçlü mühendislik kabiliyetine ve sistem Ar-Ge'sinde kapsamlı deneyime sahip, kendini işine adamış mühendisler sayesinde, her yıl pazarda güncel kalmak için yeni ürünler geliştirmeye devam eder. Üretim malzemesi kontrolü, süreç içi kalite kontrolü, bitmiş ürün kalite kontrolü ve teslimat kalite güvencesi konusunda sağlam bir akışa sahiptir. Size ekstra koruma sağlamak için, ürünlerini sevkiyattan önce parça parça kontrol eder. Tipik stüdyo flaşlarında ve ışıklarından daha hafif, küçük ve taşınabilir tasarımlar sunar. Küçük Speedlite'lardan 600W pil flaşlarına kadar her şeyi içeren mükemmel flaş sistemleriyle tanınır. Godox LF308Bİ BICOLOR Flaş/Video Işığı da 18W ışık gücüne kadar özellikleriyle öne çıkmaktadır. Hafif bir yapıya sahip olması sayesinde de kolay taşınabilir ve kullanışlıdır.

Godox Olağanüstü Fiyat Performans Eğrisi

Bu ışıkların YouTube videolarına yönelik temel aydınlatma uygulamaları için mükemmel olduğunu belirtmekte fayda var. Oldukça güçlü, bir fanı vardır. Bu ışıkları yiyecek veya ürün fotoğrafçılığı için düşünüyor olabilirsiniz, çeşitli nedenlerle farklı fotoğraf seçenekleri elde etmek için ışığın görünümünü dilediğinizce değiştirebilirsiniz. Işığa değiştiriciler almanın birkaç yolu vardır. En temel olanı, standart reflektörle birleştirilmiş stand montajındaki şemsiye yuvasıdır. Bunun için bilindik ışık şemsiyelerini kullanabilirsiniz. Bu alanda öne çıkan bir tercih olarak Godox UB-L2 75 185 cm Büyük Transparan şemsiye her türlü stüdyo flaşının ışık çıkışını yumuşatabilir. Kolay taşınabilir olduğundan dolayı da kullanışlı bir yapıya sahiptir. Bowens montajı ise, size daha fazla seçenek sunar. Çoğu stüdyo ışığı, ısınan modelleme ampullerine sahip olduğundan, hatasız soğutuculara ihtiyaç duyar. Işıklarla beraber satın alabileceğiniz reflektörle keskin ve sert bir ışık elde edersiniz. Işığın kenarını plakanın yanından yaklaşık 2 fit uzağa yerleştirmek, size f / 2.4'de 1 / 400sn ISO200'ün kamera içi okumasını verir. Son yıllarda giderek daha fazla insan markanın şu anda piyasada bulunan bir dizi diğer popüler LED video ışığını tercih ediyor. Çok sayıda insan bu ışıklarla ilgileniyor ve birçoğu bunu kamera aksesuarları koleksiyonlarına markanın ürünlerini eklemeyi düşünüyor. Bu ışıklar diğer birçok popüler kamera aksesuarından farklı olarak, fiyat kalite noktasında oldukça benzersizdir. Mükemmel performans, sağlam yapı kalitesi, büyük itibar ve düşük fiyat etiketi, diğer markaları rekabet konusunda caydıracak cinstendir. Birçok bütçeye uygun, giriş seviyesi aydınlatma ünitelerini, nispeten profesyonel düzeydeki ünitelerle karşılaştırmak adil değildir. Godox ışık hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için farklı ekipmanlar sunar. Bununla birlikte, fiyat etiketini olabildiğince düşük tutarken, piyasadaki birçok ara aydınlatma biriminden daha iyi performans gösterme konusunda sağlam bir iş çıkarır. Performansına ve işlevsellik beklentilerin üzerine çıkar ve fiyat etiketini yükseltmek zorunda kalmadan aydınlatma birimleriyle bu kadar harika bir performans sunmayı başarması etkileyicidir. Kimi modeller giriş seviyesi ürünler olarak fiyatlandırılmasına rağmen, orta ve hatta profesyonel seviyedeki bir kullanıcının aydınlatma ünitelerinden ihtiyaç duyabileceği her şeyi kolayca sağlayabilir. Bunun da ötesinde, profesyonel düzeyde bir kullanıcıysanız, Godox ışık seti satın alarak tek bir profesyonel ekipmanla birkaç farklı yeteneğe sahip olabilirsiniz.

Godox Sürekli Işık ile Dengeli Çekimler

Markanın sunduğu popüler modellerden biri Godox SL-60W modelidir. Bu monoblok tarzı bir LED sürekli ışıktır. Bir monoblok görüntüsünü alırken, SL60W aslında tipik bir stüdyo flaş kafasından daha küçüktür ve 1,6 kg ağırlığındadır. Beklediğinizden daha küçük olmasına rağmen oldukça sağlam bir yapısı vardır. Bu alanda öne çıkan bir diğer flaş kafası ise Godox SK400 II 400 Watt olmaktadır. 2,1 kg ağırlığı ile sağladığı özellikler üst düzeydedir. Kablosuz kontrol özelliği ise kullanımı kolaylaştıran özelliklerinden bir tanesidir. Işık başlığının çıkarılması LED'in kendisini ve alüminyum soğutucuyu ortaya çıkarırken, ışığın tasarımına yüksek teknoloji ürünü bir görünüm kazandırır. Soğutucu, dahili fanla birlikte LED çipini yeterince soğuk tutar. LED lamba birleşik bir kontrol çipi ve LED olduğundan, ışığın yüksek CRI'ya sahip olduğu ve kullanımda doğru ve tutarlı renge dönüştüğü anlamına gelir. 5600k ± 300 olarak derecelendirilen bu değer, gün ışığı dengesidir ve gün ortası ışığınızla ve sahip olabileceğiniz tüm flaşlarla eşleşir. Kutuda uzun bir IEC kablosu, Bowens montajlı reflektör ve uzaktan kumanda bulunur. Uzaktan kumandanın AAA pillere ihtiyacı vardır. Uzaktan kumanda, ışıkla aynı 4 grupla 16 kanala ayarlanabilir. Bu, çok sayıda ışığın uzaktan kontrol edilmesini sağlar. Uzaktan kumanda sıcaklık değişikliklerine izin veriyor gibi görünse de, bu ışık yalnızca beyaz ışıktır. Işık açıkken LED'i uzaktan kumandadan da kapatabilirsiniz. Dahil edilen reflektörde, eksen üzerinde daha iyi ışık modifikasyonu için bir şemsiye şaftının geçmesine izin veren açılır bir delik bulunur. Unutulmaması gereken önemli noktalar, ışığın dünya çapında kullanılabilmesi ve yüksek renk doğruluğuna sahip olmasıdır. Flaşla çekim yaparken her seferinde ışığın nasıl görüneceğini etkili bir şekilde tahmin edebilmeniz gerekir. Sürekli ışıkta buna gerek yoktur. Açmanız ve uygun gördüğünüz ayara getirmeniz yeterlidir. Yaptığınız her değişikliği anında hissedersiniz ve ışığın yeterince parlak olup olmadığını ve ışığı hareket ettirip ettirmemenin çekimi iyileştirip iyileştirmeyeceğini anında görebilirsiniz. Godox sürekli ışık kullanmak bu açıdan size avantaj sağlar. SL60W'yi kullanmanın ilk ve en önemli artısı, gördüğünüz ışık seviyesinin, tam anlamıyla her seferinde tekrar edecek olmasıdır. Tahmin veya harici ölçüm gerekmez. Kamera içi ölçüm cihazınız doğru bir okuma verecektir ve önizleme simülasyonu açıkken aynasız makinesi olanlar çekimden önce çekimi kamera içinde rahatlıkla görecektir. Durum pozlama simülasyonu açık olan, canlı görünüm kullanıcıları için de geçerlidir.

Godox ile Doğru Renk Sıcaklığı

Yeni nesil Godox LED ışık, bir ton güç kullanmak zorunda kalmadan mümkün olan en yüksek parlaklık çıkışını almanızı sağlar. Ek olarak, LED ampuller, düşük ışık koşullarında nesnenizi aydınlatmak için sabit ve tutarlı bir ışık kaynağı sağlamada mükemmeldir. Işığınızı ne için kullandığınıza bağlı olarak, bu, görüntü kalitenizi artırmanıza ve işinizle birlikte yapmanız gereken post prodüksiyon düzenleme miktarını azaltmanıza yardımcı olabilir. Bu ışıklandırmalar ayrıca 95'in üzerinde bir renk geriverim indeksine ve 5600'lük bir renk sıcaklığına sahiptir. Bu, aydınlatma ünitesinin nesnenizi otantik ve gereksiz renkler olmadan aydınlatılmasını sağlar. Videografi veya vlog çekimi için ucuz, yüksek kaliteli bir sinema aydınlatma birimi arıyorsanız, Godox sabit ışık iyi bir seçenektir. Özel seansınız sırasında ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ışığın çıkışını özelleştirmeye yardımcı olmak için, Bowens montajı aracılığıyla aydınlatma ünitesine softbox'lar gibi ek kamera aksesuarlarını da kolayca monte edebilirsiniz. Bütün bunları ve gerçekte ne kadar ucuz olduğunu hesaba katarsanız, fotoğrafçılar ve profesyonel video işiyle uğraşanlar için neden bu kadar popüler olduğunu anlamanız kolaylaşır. Bu ışıkları uzun bir süre boyunca tercih edenlerden, aydınlatma ünitesi olarak düzenli olarak kullanan kişilerden alınan yorumalar, ünitenin performansı hakkında sağlam bir fikir verir. Kullanıcı arayüzü ve kontrol sistemi çok basittir ve kullanımı kolaydır. Ürün yelpazesinin geri kalanı gibi satın alan birçok kişinin daha önce bir aydınlatma ünitesi kullanmamış olabileceğini bildikleri için kullanım kolaylığının ürünlerinin önemli bir özelliği olduğundan emin olmak için elinden gelen her şeyi yapar. Bu kategoriye girerseniz ve aydınlatma üniteleriyle önceden deneyiminiz yoksa, çoğu cihazın kullanımı son derece kolaydır ve kullanıcıların çoğu minimum çabayla verimli bir şekilde nasıl çalıştıracağını hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilir. Bunun da ötesinde, dahili kablosuz uzaktan kumanda, aydınlatma çözümünüz olarak kullanırken hayatınızı olabildiğince kolaylaştıracak şekilde aydınlatma ünitesindeki çeşitli ayarları uzaktan değiştirmenize olanak tanır. Bazı modellerde ışığın üzerindeki kablosuz sistem, altı farklı gruba yayılmış on altı kanalı destekleyebilir ve gerekirse kolaylıkla çoklu flaş kurulumuna entegre etmenize olanak tanır.

Sağlam ve Godox Kaliteli Işık Kitleri

Aydınlatma ünitesindeki LCD paneller parlaktır ve düşük ışık koşullarında görüntülediği verileri hızlı ve kolay bir şekilde görmenizi sağlar. Godox LED kullanırken yüksek ışık seviyeleri başka bir küçük özelliktir. Bu fiyat noktasındaki rakip aydınlatma birimlerinin çoğu ya bir LCD panele sahip değildir ya da arka ışık o kadar sönüktür ki, görüntülenen verileri düşük ışık koşullarında görmek bir kabustur. Çoğu model ayarların otomatik olarak kaydedilmesini destekliyor ancak ve gerçek aydınlatma ünitesi ve uzaktan kumanda farklı kaydedilmiş modlara sahip. Bu, parlaklığınızı uzaktan kumanda ile ayarlarsanız ve ardından aydınlatma ünitesindeki fiziksel kontrollerle ince ayar yapmaya çalışırsanız, ışığın ayarlarınızı değiştirmenize izin vereceği anlamına gelir. Yalnızca uzaktan kumanda veya fiziksel kullanıcı arabirimini kullanarak ışık ayarlarını kolayca değiştirebilirsiniz. Bu, her zaman aynı kaydedilmiş ayarlar kümesiyle çalışmanızı sağlar ve pratik bir çözüm işlevi görür. Herhangi bir deneyimli aydınlatma ünitesi kullanıcısı da ihtiyaç duydukları her şeyi alabilecekken, bir aydınlatma ünitesini kullanmaya yeni başlayan herkesin hızlı bir şekilde öğrenebilmesine olanak tanır. Bütün cihazlar ve ekipman, ucuz olduğu düşünüldüğünde mükemmel bir yapı kalitesine sahiptir ve sağlam yapısı, piyasadaki daha yüksek fiyat noktalarında aydınlatma üniteleriyle kolaylıkla rekabet edebilir. Godox, müşterilerine mümkün olan en iyi kaliteyi sunarken maliyetleri olabildiğince düşük tutma sanatını mükemmelleştirir ve bu, tüm ürün yelpazesine yansır. En son ürün serisinde sahip olduğu neredeyse her şey hafiftir, sağlamdır ve aşırı ısınmayla ilgili herhangi bir sorunu önlemek için mükemmel ısı dağılımına sahiptir. Bu, stantlarınızın veya bomlarınızın yük ağırlıklarını aşma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan nesnenizin optimum aydınlatması için ihtiyacınız olan her yere kolayca monte etmenizi sağlar. Işık kitinizle düzenli olarak dolaşmanız gerekiyorsa, onu mevcut alanınızın çoğunu kullanmak zorunda kalmadan paketleyebilmenizi sağlar. Donanımları için ısı dağılımına bu kadar yüksek bir öncelik vermesi önemlidir, çünkü aşırı ısınma sorunları giriş seviyesi flaş ve aydınlatma ünitelerinde çok yaygın olabilir. Marka, yıllar geçtikçe, birimlerinin boyutunu veya fiyat etiketini artırmak zorunda kalmadan ürünlerinin maksimum ısı dağılımına sahip olmasını sağlamak için kendi sistemlerini geliştirmeyi başardı. SL60W, ısı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadan önce yetmiş derecelik maksimum kullanılabilir sıcaklığa sahiptir. Şimdi, görebildiğimiz kadarıyla, çoğu insan SL60W'lerinin ne yaptıklarına bağlı olarak kullanım sırasında kırk ila elli derece arasında dalgalandığını ve bu sıcaklıkları uzun süreler boyunca kolaylıkla koruduğunu bildiriyor. Bu, SL60W'nizi bu uzun, uzun seanslarda herhangi bir ısı artışı nedeniyle sorun yaşamadan kullanabileceğiniz konusunda biraz gönül rahatlığı sağlayabilir.

Godox ile Doğru İç Mekan Aydınlatması

Godox softbox reflektörden gelen sert gölgeler hala görünür durumdayken, geri dönen ışık genel görünümü yumuşatmayı başarır. Işığın üzerine bir shoothru şemsiye yerleştirerek, daha yumuşak bir ışık elde edebilirsiniz. E-ticaret için çekim yapıyorsanız, hatta incelemeler veya öğreticiler için ürün çekimleri oluşturmanız gereken bu durumdan hoşlanıyorsanız, Godox tepe flaşı bunu oldukça kolaylaştırır. İç mekan aydınlatma uygulamalarınızın çoğu için doğru renk, iyi bir uzaktan kumanda ve gereğinden fazla çıktı sağlayan uygun fiyatlı sürekli bir ışıktır. Fotoğraf uygulamalarının yanı sıra, video için de kullanılabilir. Bu, giderek daha fazla fotoğrafçının tercih ettiği bir özellik. Muadillerinden daha küçük ve daha hafiftir ve fakat, daha büyük flaşlarla boy ölçüşecek bir güce sahiptir. Diğer flaşlarla kıyaslandığında, Godox V1 önceki modellere göre kademeli olarak daha iyi bir yapıya sahip görünür. Flaşın gövdesi V860II kadar iyi yapılmıştır. Güç düğmesi, kafa için döner ve flaş yuvası kilidi çok iyi inşa edilmiş tir. Boyut ve ağırlık bakımından, V1, 530g ile biraz daha hafif ve yuvarlak kafa sayesinde biraz daha az hantal görünüyor. Ünitenin gövdesi, muadillerinden biraz daha incedir, ancak genel olarak daha kompakt bir his verir. V1, kilitleme halkalarının eski flaşlarında kullanışsız kilitlerin yerine, basit bir düğmeye basılarak ve kilitleme mekanizmasının çeyrek dönüşü ile flaş yuvasına kilitlenebilir veya kilidi açılabilir. Ayrıca ünitenin geri kalanı kadar iyi inşa edilmiş bir his uyandırır ve bu özellik terli ellerle takıp çıkarmayı kolaylaştırır. Güç anahtarından bir gelişme olarak bahsetmek kulağa garip gelebilir ama bu işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Bununla birlikte, flaşı içeri sokmak ve daha az hareket etmesi için bir anahtar kullanmak, ünitenin daha sağlam hissettirmesine yardımcı olur ve pes etmeyeceğine dair bir güven duygusu verir. En önemli yeniliklerden biri ve önemli bir iyileştirme, başın döndürülebilmesi. V1, hareketleri azaltarak sabitleme işlemini kolaylaştırır. Genel olarak, bu biraz daha güvenebileceğiniz bir deneyim sağlar. Bu yeni tasarımın açık ara en iyi özelliği, kafayı 7 derece geriye eğme yeteneği. Bu, sektirme flaşı için harikadır, çünkü artık sadece arkaya eğmek için kafayı 180 derece döndürmeniz gerekmez.

Godox Size Esneklik Sunar

Markanın diğer tüm birimlerinde olduğu gibi, çoğu flaş ihtiyacımız olan ve beklediğimiz tüm özellikleri taşır. Kablosuz Godox flash sistemi yerleşiktir, bir modelleme ışığı ve AF yardımcı ışını mevcuttur ve güç 1/10 duraklamada 1 / 1-1 / 256 arasında kontrol edilebilir artışlar sağlar. Diğer birçok flaşla arasındaki en büyük fark, yuvarlak fresnel kafasıdır. Bu standart dikdörtgen kafalara göre bazı avantajlar sunar. Başın şekli, normal farların ürettiği kare ışının aksine yuvarlak bir ışın üretir. Değiştiricilerinizin çoğu yuvarlak şekle sahip olduğundan, bu onları daha eşit bir şekilde doldurmaya yardımcı olur. Bu, özellikle şemsiyeler gibi flaş kafasının öne baktığı değiştiriciler için geçerlidir. 28 mm'ye yakınlaştırıldığında 173 cm şemsiyemi oldukça başarılı şekilde doldurur. Birçok uygulama için çok büyük farklılıklar olmasa da, bu, büyük bir değiştiriciden biraz daha fazla kapsama alanı bekleyenler ve daha büyük ışıklar taşımak istemeyenler için yararlı olabilir. İkinci fayda, ışığın nesnenin kenarlarında düşme şekli ile ilgilidir. Çoğu farlarda bulunan dikdörtgen kafalarından çok daha berrak bir görüntü sağlar. Yani, yalnızca şekil farklı değildir, aynı zamanda, kademeli düşüşü, görüntünün ışıksız alanlarına daha yumuşak görünümlü bir geçiş sunar. Diğer bir fayda, ızgaralar kullanıldığında ortaya çıkar. Bir ızgara ekleyerek, flaş ışınınızın gidebileceği yönü kısıtlayabilirsiniz. Işığın yuvarlak şekli, tıpkı bir reflektör ve ızgaraya sahip bir stüdyo flaşı gibi spot ışığı tarzı aydınlatma oluşturma yeteneği sunar. Bu flaşlar diğerlerinin yarısı kadar kalındır. Çok incedir ve yalnızca iki adet AA pil gerektirir. 2,2 saniye olan gücü ve geri dönüşüm süresi hakkında sonuçlar çıkarabilirsin. Godox TT685 modelini de üretim kalitesi üst düzeydir. Flaş yuvası plastikten yapılmış olsa da küçük ve hafiftir, bu yüzden ağırlıkla ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. Flaş kafası -7-90 derece arasında eğilebilir ve 270 dereceye kadar döndürülebilir. Kameranızı portre modunda tutarken başınızın yukarısındaki tavana çıkabileceğiniz için olumlu bir şekilde çalışır.