Lensler ve Lens Aksesuarları

Filtrele
Seçenek Daralt
Şu An Alışveriş Yapanlar
  1. Hepsini Temizle
  2. Kategori Cine - Video Lensler Bu Ürünü Sil
  3. Kategori Aynasız Makine Lensleri Bu Ürünü Sil
  4. Kategori DSLR Makine Lensleri Bu Ürünü Sil
  5. Marka Canon Bu Ürünü Sil

Fotoğraf Makinesi Lensleri ve Özellikleri:

Işığın sensöre istenilen biçimde düşmesini sağlayan mercekler grubundan oluşan Lensler ya da diğer ismiyle objektifler ,fotoğraf makinelerinin en önemli aksamıdır.Objektiflerin en önemli özelliği bize gösterdikleri açıdır. Buna objektifin görüş açısı denir. Görüş açılarına göre objektifler:Normal açı,Geniş açı ve Dar açı olarak üç gruptur.Normal Açı: 50 mm objektifler insan gözüne en yakın görüş açısını verdiği için normal açılı objektif olarak kabul edilir. Yani 50mm bizim gördüğümüz açıyla görürler.Lenslerin diğer önemli özelliği diyafram açıklığıdır.Diyafram açıklığı fazla olan mesela f:1.4 gibi bir lens gece az ışıklı ortamlarda fotoğraf ve video çekmenize olanak verir.Ayrıca arka plan bulanıklaşmasını sağlar. Kısık diyaframlar yani f:16-f:22 gibi diyafram açıklıkları ise daha net görüntü oluşmasını sağlar.

Hangi Lensi Satın Almalıyım?

Yukarıda belirttiğimiz gibi lenslerin en önemli özellikleri bize sağladıkları görüş açısıdır. Bu sebeble öncelikle nasıl fotoğraflar çekmek istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin sokak fotoğrafçılığı için normal açılı lensler kullanılırken manzara fotoğrafçılığında geniş açılı lensler tercih edilir. En iyi Portre fotoğrafları için ise normal açının üstünde 85 mm ya da 105 mm gibi dar açılı ve açık diyaframlı bir lense ihtiyaç duyarsınız. Sahip olduğunuz fotoğraf makinenizin türü yani DSLR yada Aynasız oluşu da objektif seçiminizde etkili olacaktır. Canon,Sony,Nikon ya da Olympus gibi optik üretici markaların kendi lenslerini tercih edebileceğiniz gibi Tamron, Sigma, Viltrox gibi her markaya uyumlu lens üreten markaların fiyat performans lenslerini de kategori sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Geniş Açılı Lens Nedir?

Odak uzaklığı 24mm ile 18mm arasında kalan lenslere geniş açılı objektifler denir. Gözümüzle gördüğümüzden daha geniş bir alanı gösterdiğinden geniş manzara ve topluluk fotoğraflarında tercih edilir. En geniş açılı objektiflere balık gözü objektif adı verilir. Bunun nedeni balıkların 180 derecelik geniş bir açıyla görmeleridir.

Standart Objektif Nedir?

50 mm objektifler insan gözüne en yakın olan 46 derecelik görüş açısını verdiği için normal açılı objektif olarak kabul edilir. Yani 50mm bizim gördüğümüz açıyla görürler. Fullframe uyumlu bir 50 mm standart açı iken ,çarpanlı bir DSLR ya da aynasız fotoğraf makinesi için 35 mm normal yani standart objektif olacaktır.

Tele Lens ve  Zoom Lens Arasındaki farklar nelerdir?

50mm ‘in üstündeki açılara dar açı denilir. Görülen açı daralır. fakat uzaktaki konulara biz yerimizi bozmadan yaklaşabilir. Bunun için fazla yaklaşılamayan konularda kullanılır. Örneğin: 85mm-105mm-300mm lenslere dar açı ya da teleobjektif denilir. Zoom lensler ise değişken odaklı yani birden fazla görüş açısını barındıran lenslerdir. Bu sebeple bu lenslere tak-gez lens adı da verilir. Değişken görüş açısı sağlayan iki açılı objektiflerdir. Bu sayede hem geniş açılı hem dar açılı çekimler yapılabilir. örneğin 18-135mm bir objektif ile hem bir topluluk fotoğrafı hem de portre çekebilmek mümkündür. Açıları tele olan türüne tele zoom denildiğinden sabit tele lenslerle karıştırılmamalıdır.

Makro Lens Ne işe yarar?

Bu objektifler küçük konulara 1cm’e kadar yaklaşarak netlik yapabilmemize olanak sağlayan bir objektif türüdür. 60mm-105mm Nikon, Canon , Sony, Tamron, Sigma,Laowa  makro objektifler Nano kaplama sayesinde sıfır yansıma ile berrak görüntüler oluştururlar. Doğada kullanıldığı gibi diş hekimliğinde ve medikal fotoğrafçılıkta da kullanılırlar.En geniş açılı makro lensler Laowa markasının ürettiği balık gözü açısına sahip olan makro objektiflerdir.Dar açılı Canon 100 mm macro lensler ise yakınsak mercek sayesinde makro dünyasını keşfetmenizi sağlayacaktır.

En İyi DSLR ve Aynasız Fotoğraf Makinesi Lens Tavsiyesi

Sahip olduğunuz Fotoğraf makinenizin üstünde kit olarak verilen lens varsa daha iyi manzara ve portre fotoğraflarına ulaşmak için diyafram açıklığı 1.8 olan bir prime yani tek açılı bir lense sahip olmalısınız. Bir fotoğrafçının ya da videografın çantasında mutlaka 50 mm f:1.8 ya da f:1.4 lens bulunmalıdır. Doğa fotoğrafçılığı için tak gez denilen hem geniş hem 300 mm tele açılara çıkabilen bir zoom lens edinebilirsiniz. Böylece bir şelale fotoğrafı çekerken anlık uzakta gelişen bir doğa olayını ya da kuşları fotoğraflayabilirsiniz. Porte Fotoğraflarınız çok iyi olsun isterseniz 85 mm ya da 105 mm gibi prime tercih etmelisiniz. Tüm bu objektif çeşitlerini ve lens markalarının ürünlerini kategori sayfamızdan inceleyebilir, Müşteri yorumlarını da okuyarak en ucuz fiyat ve resmi garantili olarak satın alabilirsiniz.

Canon Lens&Objektif Modelleri ve Fiyatları

Canon Lens&Objektif yelpazesi oldukça geniştir. Uzun yıllara dayanan Canon Lens teknolojisi geçen yıllar içinde her açıda ve her müşteri grubuna hitap eden amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için sayısız lens üretmiştir. En çok satan Canon lens kuşkusuz 50 mm f:1.8 objektiftir. Her Canon kullanıcısı yorumlarında bu lense sahip olunması gerektiğini belirtir. Bununla beraber özellikle geniş açılı Canon lensleri,Canon zoom lensleri ve Canon macro lensleri en iyi fiyat ve Canon Eurasia resmi garantisi ile Fotografium.com’dan satın alabilirsiniz.

Sony Aynasız Lens Tavsiyesi ve Fiyatları

Sony Aynasız fotoğraf makinesi üretimiyle beraber oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde lens çeşitliliğini arttırarak diğer marka lens üreticileri gibi Sony geniş açı,Sony prime lens ve Sony zoom lens modellerini geliştirmiştir.Özellikle video performansı yüksek Sony G master serisi lensler videographerlar tarafından oldukça tavsiye edilen lenslerdir. Sony Eurasia garantili ürünleri en uygun fiyatlarla kategori sayfamızdan satın alabilirsiniz.

Nikon Lens Modelleri ve Fiyatları

Yüzyılı aşkın süredir optik ve lens üreticisi olan Nikon markasına özel Nikkor lensleri f mount bayonet patenti ile ilk günkü gibi üretilmeye devam etmektedir.Bu da nikon lenslerin eski serisinin yeni nesil D SLR fotoğraf makinelerine bağlanmasını sağlayan bir avantajdır. geniş açılı Nikon lensleri,Nikon zoom lensleri ve Nikon macro lensleri en iyi fiyat ve Nikon Türkiye Tek yetkili satıcısı bayisi resmi garantisi ile Fotografium.com’dan satın alabilirsiniz.

Olympus Aynasız Makine Lens fiyatları ve yorumları

Olympus Zuiko Lensleri uzun yıllara dayanan ileri optik üretim teknolojisinin ürünüdür. Digital dönem ile birlikte Olympus OM-D aynasız fotoğraf makineleri ile beraber ürettiği EZ elektronik zoom lensleri hızlı ve keskin performansıyla hem amatör hem profesyonel fotoğrafçıların isteklerini karşılayacak seviyededir. 70 den fazla MFT ve FT Lens çeşitliliği içerisinden özellikle 25 mm ve 75 mm gibi odak uzaklığına sahip prime lens grubu gerçek renk ve keskinliği bir arada sunmaktadır. Son yıllarda geliştirilen Olympus M.Zuiko Pro serisi f:1.2 diyafram açıklığı ile alan derinliği performansının en üst kalitesini sergilemektedir.Ayrıca bu pro lens serisisi tamamen toza,neme ve suya tamamen dayanıklı üretilmektedir. Olympus aynasız lenslerini fotografium.com’dan OLYMPUS Türkiye Distribütörü Zoom İthalat ‘ın 2 yıl resmi garantisi ile en uygun fiyatla satın alabilirsiniz.